Jump to content

Problem z krolikiem


Mixo

Recommended Posts

Posted

Moze ktos ma krolika i wie cos na ten temat.

Krolik od wczoraj jest jakis dziwny, odruchy ma niby dobre jednak lezy caly czas malo je, malo pije, dzisiaj prawie nie wyszedl z klatki. Odruchy ma dobre zalatwial sie. Jednak nie wiem czy mu cos nie jest. Jest strasznie powolny, jest to angorka ma 4 lata.

Link to comment
Niezmazalna
Posted

A może weterynarz?

Link to comment
Posted

Może to przez upały. Staraj się go trzymać w cieniu, w chłodnym aczkolwiek nie przewiewnym miejscu i dawać wodę:) Mój królik w upały tez zazwyczaj leżał na balkonie na chłodnych kafelkach i się obijał.

Link to comment
Posted

Ma wody pod dostatkiem, jednak jest jakby zmeczony powolny. To juz drugi dzien.

Link to comment
Posted

jak CIe to martwi,to skomnsultuj sie z weterynarzem.mialam 2 króliki,jeden miał podobne dolegliwości,trawały około 3 dni ,poniewaz klatka była w nasłonecznionym miejscu i miał "udar słoneczny" .pozniej wrocilo do normy wszystko.

Link to comment
rozczochrany
Posted

Może to przez upały? Postaw królika w zacienionym, chłodnym miejscu.

Podawaj dużo świeżej wody. Jeśli w ciągu 24h się nie poprawi, skontaktuj się z weterynarzem.

Link to comment
Posted

Może rozwija się u Niego jakaś infekcja. Jeżeli dziś stan królika nie ulegnie poprawie, to koniecznie udaj się do weterynarza. Do tego czasu siedź przy Nim, obserwuj Go, bo może zdarzyć się tak, że będziesz musiał szybko interweniować. Przejrzyj stronę:

http://www.swiatkrolikow.com/rozpoznawanie.php

Link to comment
Peggy Brown
Posted

Upał upałem ale nie ma co czekać.

Rok temu miałam 2 letniego królika, w okresie wakacyjnym był strasznie osępiały. Niby jadł itd., stwierdziliśmy że to spowodowane pogodą. Na drugi dzień było to samo mimo że strasznie padał deszcz i wcale nie było już tak ciepło. Zajechaliśmy do weterynarza i okazało się, że jest chory przez 2 tyg. dostawał tabletki niby stan się polepszył ale królik mi zdechł.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Wulf
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  396 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up