Jump to content

Wasze pierwsze dziecko z zespołem downa

Nagato

Recommended Posts

Posted

Witam.

Co byście zrobili gdyby urodziło wam się pierwsze dziecko, które posiadało by zespół downa (okazało by to się po jakimś czasie).

Jaka by była wasza reakcja, i czy staralibyście się o kolejne dziecko?

Pozdrawiam

Posted

Każdy chciałby mieć zdrowe i piękne dzieci. Ale zdarzają się też różne komplikacje zdrowotne. Dziecko, które urodzi się z Zespołem Downa nie jest niczemu winne, jak każde potrzebuje miłości. Na pewno początki byłyby trudne, musiałabym posiadać ogrom informacji na temat tej choroby, aby moje dziecko miało się dobrze. Kochałabym je i otaczała specjalną opieką. Co do podjęcia decyzji o drugim dziecku, to tu trudno mi teraz gdybać. Razem z partnerem musielibyśmy tego chcieć, a po drugie mieć odpowiednie warunki na utrzymanie drugiego dziecka.

Posted

Wychowywałabym i kochałabym tak jak zdrowe dziecko.

Tak, mimo wszystko na pewno chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko. Zapewne obawiałabym się, że i kolejne może urodzić się z Zespołem Downa, jednak chęć posiadania potomstwa (dwójki) myślę, że zwyciężyłaby nad lękiem.

Posted

Napewno byłoby ciężko to zaakceptować, ale byłoby to moje dziecko. I robiłabym dla niego wszystko, aby było jak najszczęśliwsze.

Myślę, że tak, zdecydowałabym się na ponowne zajście w ciążę.

Posted

A co miałabym zrobić?

Przecież nie wyrzuciłabym go na śmietnik.

Dbałabym o nie i kochała, chociaż na pewno byłoby czasem ciężko.

A o kolejne dziecko nie starałabym się, bo i tak planuję mieć tylko jedno.

Posted

Dziecko z zespołem Downa to ogromna odpowiedzialność, wymaga ono dużo więcej troski i zainteresowania niż dziecko zdrowe. Na pewno byłby to dla mnie szok i początkowo bałabym się, czy sprostam zadaniu, ale na pewno starałabym się je wychować jak najlepiej i darzyłabym je taką samą miłością jak dziecko zdrowe. Wiele ośrodków, psychologów jest przystosowanych i wykwalifikowanych do pomocy takim dzieciom i ich rodzicom - gdyby była potrzeba skorzystałabym z ich porady i dawała z siebie wszystko, by być najlepszą matką.

Mimo choroby pierwszego dziecka, myslę, że bardzo chciałabym mieć także drugie.

Posted

moja ciotka urodzila dziecko w wieku 17 lat z zespolem downa a potem jeszcze trojke, ale juz zdrowych :) zawsze ja za to podziwialam, ze w tak mlodym wieku po urodzeniu pierwszego chorego dziecka starala sie o kolejne:)

Posted

Napewno na początek szok, nie zaakceptowanie faktu, potem wiele obaw, zapewne minął by czas zanim człowiek przełamałby się.

Nie wiem,czy później podjęłabym się kolejnych dzieci.

jaszczurka150
Posted

Każde dziecko warte jest tego, aby je kochać. Do tej pory uważałam, że nie potrafiłabym podjąć się wychowania takiego dziecka. Jednak po bliższym zastanowieniu się myślę, że miłość do tego dziecka byłaby o wiele silniejsza, niż wszystkie inne obawy. Przypuszczam, że nie zdecydowałabym się na drugie dziecko, ale nie ze względu na ryzyko czy będzie zdrowe czy nie. Tylko myślę, że wychowanie chorego dziecka zajęłoby mi cały mój czas, a nie chciałabym skrzywdzić kogokolwiek.

Posted

Niewątpliwie na początku byłabym w szoku. I myślę, że trudno byłoby mi to przyjąć do wiadomości. Może obawy czy podołam...Ale myślę też, że pogodziłabym się z tym, a dziecko starałabym się wychować jak najlepiej i poświęcić mu duuużo czasu. To, że dziecko jest w jakiś sposób hm...chore nie jest powodem żeby go nie kochać i nie opiekować się nim tak, jak przystało na rodzica.

Posted

Nie potrafiłbym kochać takiego dziecka.

Posted
Dlaczego?

To, czy starałabym się o następne dziecko byłoby zależne od tego jak dzielnie znosiłabym chorobę pierwszego. Mój partner marzy by w przyszłości mieć gromadkę dzieci, ale chcieć to nie zawsze znaczy móc. Nie sztuką jest zrobić, urodzić i cieszyć się, że się ma. Wychować dziecko to najcięższa praca i najtrudniejsza w życiu sztuka. Jeśli sprostam temu zadaniu na pewno chciałabym mieć więcej dzieci.

Posted

Gdybym dowiedziała się, że moje dziecko ma zespół downa to na pewno byłabym w szoku ale wiem, ze pokochałabym je bardzo mocno. Każdy człowiek, każda istota zasługuje na to aby je kochać mimo wszystko, niezależnie od tego jaka jest. Życie ludzkie jest kruche a taka osoba potrzebowałaby ogromu miłości. Ja ją posiadam, wiem, ze mogłabym jej wszystko dać. A czy chciałabym mieć więcej dzieci? To trudne pytanie.. Ale wydaje mi się, że tak. Tak jak Kokiet napisała

Wychować dziecko to najcięższa praca i najtrudniejsza w życiu sztuka. Jeśli sprostam temu zadaniu na pewno chciałabym mieć więcej dzieci.

No i siostra mojej koleżanki ma zespół downa. To cudowne dziecko. Radosne, kochane, wspaniałe. Co z tego, że chore? Gabriela to Anioł. i każdy chciałby mieć takiego Anioła. A swoje dzieci przecież się kocha..

Posted
Dlaczego?

Może dlatego że miałbym problem pokochać zdrowe, a co tu mówić o chorym.

Posted

Może dlatego że miałbym problem pokochać zdrowe, a co tu mówić o chorym.

czasami chore, pokrzywdzone przez los dzieci kocha się o wiele bardziej.

Posted

Mój sąsiad ma zespół downa, ale nikt nigdy na osiedlu nie robił sobie z tego powodu żartów. Ja póki co nie potrafię wyobrazić siebie w roli ojca, ale wiem na pewno, że kochałbym takie dziecko jak każde inne. A może i jeszcze bardziej. Ale chyba nie zdecydowałbym się na kolejne.

Posted

Jak w wszyscy pięknie piszecie o miłości aż mi się łezka w oku zakręciła :D

Posted

Często o tym myślałem i podejrzewam,że jest to czymś strasznym i

raczej nie zdołałbym podołać takiemu ciężarowi,nawet nie staram się

uświadomić ile wiąże się z tym pracy i dodatkowych obowiązków.

Z drugiej jednak strony podejrzewam,że sytuacja taka pokazuje ile tak

naprawdę jesteśmy zdolni dać ukochanej osobie.Jakże łatwo byłoby się poddać

po usłyszeniu takiej wiadomości.Chęć wychowania chorego dziecka zbliża

niesłychanie rodziców tego dziecka.Jestem pełen podziwu dla ludzi, których inspiracją

i motorem napędowym w życiu są właśnie chore dzieci.Miło się patrzy jak dzieci z zespołem downa wychowywane są w szczęśliwych rodzinach,gdzie mogą godnie przeżyć

swoje życie.Jednak rodzin takich jest mało.

Posted

Ogi19 na początku twojej wypowiedzi zgadzam się z tobą, ale moim zdanie wychowywanie dziecka z zespołem downa raczej nie zbliża rodziców. Dlaczego, dlatego że jest to bardzo trudne zadanie ludzie, chcą się bawić, robić ciekawe rzeczy, zwiedzać świat i przede wszystkim każdy (może z 10% ludzkości) myśli o sobie. Większość ludzi też emocjonalnie nie jest na to gotowych. Dlaczego są prowadzone badania nad tym schorzeniem skoro, tylu z was (można tak napisać) było by szczęśliwych że wychowują chore dziecko. Bo tak naprawdę żaden człowiek nie chce mieć chorego dziecka i tylko niektórzy mogą się opiekować taki dzieckiem, ale powiedzcie mi co będzie jeśli rodzicie takiego dziecka umrą, co z nim?? Nikt już się nim nie będzie zajmował. Wiec czasem ruszcie głowa a nie emocjami.

kury nas uratują
Posted
Bo tak naprawdę żaden człowiek nie chce mieć chorego dziecka

Ale pytanie jest nie czy chcą tylko co by zrobili, gdyby taka sytuacja miała miejsce. A to spora różnica, nie uważasz?

ale powiedzcie mi co będzie jeśli rodzicie takiego dziecka umrą, co z nim?? Nikt już się nim nie będzie zajmował. Wiec czasem ruszcie głowa a nie emocjami.

czyli lepiej je oddać do domu dziecka? żeby się zajmowali nim obcy ludzie? to ty rusz głową.

Jeżeli takie dziecko byłoby pierwszym, na pewno bym go nie oddała. Dziecko to nie zabawka. Czy starałabym się o następne? Nie wiem, zapytałabym lekarza o ile większe byłoby prawdopodobieństwo że drugie też zachoruje. To od tego zależała by moja i mojego partnera decyzja.

Posted
Dlaczego są prowadzone badania nad tym schorzeniem skoro, tylu z was (można tak napisać) było by szczęśliwych że wychowują chore dziecko. Bo tak naprawdę żaden człowiek nie chce mieć chorego dziecka i tylko niektórzy mogą się opiekować taki dzieckiem.

Zgadzam się z tobą,że żaden człowiek nie chce mieć chorego dziecka,ale też nikt też nie może stwierdzić w stu procentach,że takie dziecko nie przyniesie mu szczęścia.Jeśli chodzi o badania

to jest to sprawa oczywista.Choroby jeśli jest taka możliwość powinno się leczyć,a jeszcze lepiej jeżeli uda się im zapobiegać.Aha i sorry,że czasem kieruje się emocjami,jeżeli cię to tak

boli.

Posted

ostatnio zaczęłam chodzić do takiego ośrodka, w którym zamieszczone są dzieci i dorośli z różnymi upośledzeniami. poznaję ich ze spotkania na spotkanie coraz bliżej i niektórzy mnie naprawdę zaskakują (piękne rysunki, itp.) lubię tam chodzić, ale wiem, że jakbym miała chore dziecko to byłoby mi ciężko. takie osoby potrzebują miłości tak, jak my. dzieci-tak samo: chcą, by się je przytulało, bawiło się z nimi... ich życie już nigdy się nie zmieni.. i to jest smutne. chodzenie tam buduje mój pogląd na różne tematy z tym związane.

odnośnie tematu, w życiu bywa różnie, chcę mieć dzieci.. jakimi mnie los obdarzy; chorymi, zdrowymi- nie wiem. wiem natomiast, że kochać będę. niezależnie od tego, jakie będzie ! i za żadne skarby, nigdy nie oddam.

Posted

Nic wychowałbym i tyle i starał się o następne. Na dobrą sprawe nie wyobrażam sobie nnego wyjścia.

master_jedi
Posted

Smutek, że tak się stało, ale wychowałbym jak najlepiej bym potrafił i nie widzę powodu, czemu miałbym nie mieć drugiego dziecka ;P

Posted

jak już wcześniej pisałam moja ciotka ma wlaśnie chore dziecko i jak ciagle przyjeżdzam do nich jakoś nie potrafie go normalnie traktować, ciagle mi go jakoś szkoda itd. a kiedy widze, ze jego mlodsze rodzenstwo go wykorzystuje bo wystarczy mu cos powiedziec a on to zrobi, np. moj kuzyn siedzial przy kompie i wolal go z drugiego pokoju aby podal mu tel. ktory byl na szawce... odrazu jakos zareagowalam bo ja nie potrafilabym ale moze dlatego, ze oni z nim mieszkaja i traktuja go juz normalnie