Jump to content

Globalne ocieplenie czy globalny szwindel ?

era

Recommended Posts

Posted

Al Gore zakończył karierę polityczną jako wiceprezydent USA z sumą 2 mln USD na koncie. Według danych Fast Company w 2007 r. jego fortuna sięgnęła już ponad 100 mln USD uzyskanych z inwestycji w przedsiębiorstwa produkujące zielone technologie i ciągle rośnie.

Największą kurą znoszącą zielone jajka jest dla p. Gore'a partnerstwo z firmą inwestycyjną Kleiner, Perkins, Caufield & Byers z Kalifornii, która m.in. chce wypuścić na amerykański rynek 50 tys. samochodów elektrycznych.

Na globalnym ociepleniu próbują zarabiać też inni politycy, m.in. przewodnicząca Izby Reprezentantów, demokratka Nancy Pelosi, która zainwestowała od 50 do 100 tys. USD w korporację Clean Energy Fuels.

Posted

Ludzie we wszystkim widzą potencjalny zysk. Panu Gore udało się zarobić.

Ale niestety wizja globalnego ocieplenia jest jak najbardziej realna.

Starajcie się ograniczyć zużycie wody, prądu, gazu, produkcję śmieci itd.

Każdy wszak przyczynia się do wzrostu temperatury na Ziemi. Chociaż wiem, że najlepszym sposobem jest ograniczenie produkcji CO2.

Posted

Ja natomiast wiem, że dwutlenek węgla jest wykorzystywany przez rośliny do produkcji tlenu. Wiem również, że w ubiegłym roku o tej porze było o wiele cieplej. Słyszałem również z opowiadań, że dawniej morze Bałtyckie zamarzało, a jak wszyscy wiem dawniej były bryczki, ogniska, a więszkość terenów zamieszkiwała "Dzika Natura" :roll: - która najwidoczniej musiała emitować jakieś zabójcze dawki CO2 do atmosfery, wszak temperatura musiała wzrosnąć od tego czasu od kilku do kilkunastu stopni - bo przecież dziś Bałtyk nie zamarza.

Witam, pozdrawiam - ja tam wolę jak jest ciepło, a i słyszałem skąd inąd, że dzieczyny lubią brąz :wink:

Posted

Witaj, pozdrawiam... :wink:

Jednym z głównych skutków ociepleń jest topnienie lodowców, co jest prawdziwym problemem dla mieszkańców Ameryki Płd., Płd. Afryki i Azji.

W jedynym z programów poświęconych Globalnymu Ociepleniu, donosili, iż wody systematycznie przybywa, co podmywa domy i przede wszystkim niszczy uprawę.

Posted

Gdy topnieją lodowce, poziom wody obniża się. Dowód? Gdy napełnisz butelkę wodą do pełna, zakręcisz i zamrozisz. Butelka pęknie. Dlaczego? :roll:

Posted

Zjawisko topnienia to zamiana c.stałego w ciecz.

Ty za to przedstawiłeś mi reakcję zamrażania.

Posted

Dlaczego pęknie butelka jak zamarznie woda?

Posted

Ponieważ objętość lodu jest większa niźli wody.

Lodowce nie są butelkami, w które ktoś nalał wody. :crazy:

Posted

Oczywiście, że nie są, ale jak sam zauważyłeś mają większą objętość od tego czegoś czym były wcześniej, a biorąc pod uwagę fakt, że gdy lód topnieje, to jakiś mały jego procent w tym czasie paruje ... To ile będzie wody z tego lodowca gdy stopnieje? Mniej czy więcej?

-> prawo Archimedesa.

Heureka

Pozdrawiam.

Posted

Globalne ocieplenie? Jak najbardziej w to wierzę i chyba efekty zmiany klimatu widać i przede wszystkim można je odczuć. Nie wierzę jednak w to, że człowiek ma jakikolwiek wpływ na ocieplenie klimatu w skali całego globu. Jest to może kilka procent, ale nie więcej. 1000 lat temu wikingowie wypasali sobie owce wgłębi Islandii a na przełomie XVII/XVIIIw. Bałtyk zamarzał. Co to znaczy? A no to, że zmiany klimatyczne na Ziemi są okresowe i niezależne od nas. Za 100 czy 200 lat znowu będziemy mówić tym razem o oziębieniu klimatu. Jak autor wątku zauważył wciskanie ludziom eko torebek i niewycinanie lasów to szwindel na którym po prostu się zarabia. A co do podniesienia się poziomu wód? To już totalny absurd. Nie podniesie się nawet o milimetr.

Pozdrawiam,

-Ravandil-

Posted
A co do podniesienia się poziomu wód? To już totalny absurd. Nie podniesie się nawet o milimetr.

Wiesz to na pewno, czy to tylko twoje przekonanie?

Proponuję przeczytać jeden z wielu artykułów na ten temat. Chociaż pewnie stwierdzisz, że to akt "globalnego szwindlu" i stek bzdur.

[Pozdro]

Posted

Wiesz, Symon artykułów zarówno za jak i przeciw w internecie znajdziemy tysiące. A swoich informacji nie wyssałem sobie z palca, bo również czytałem/oglądałem relacje różnych profesorów i między innymi takie zdanie wyrazili na ten temat. Z mojej wcześniejszej wypowiedzi można wywnioskować, że drzewa pale - otóż nie, jestem nawet przeciwny, tylko denerwujące stają się eko produkty, czy nawet eko rachunki przez dekoder (np. w "en").

Wystarczy nalać wody do szklanki i wrzucić kilka kostek lodu. Jak wrócimy później to woda się wyleje? EDIT: o tym samym pisał "anihc" ale niech już zostanie.

Pozdrawiam,

-Ravandil-

Mistrz Ignis
Posted

Eko torebki rzeczywiście spełniają swoją rolę, szybko się rozkładają - niektóre przed wyjściem ze sklepu :crazy: i jeszcze za ten szajs trzeba płacić.

Jaki mamy wpływ na klimat, nie wiem. Ale powiedzmy sobie szczerze - klimat ocieplał się i bez nas :| fakt, że może i podnosimy poziom globalnego "warmingu" ale faktycznie - nie więcej niż kilka procent :| a o wycinaniu i sadzeniu lasów proszę poczytać, bo tak się składa, że niestety - ale drzewa również podnoszą temperaturę. Powierzchnie ich liści IDEALNIE absorbują ciepło słońca, a nie odbijają je.

Będą opinie za i przeciw - uważam, że nie należy robić żadnego globalnego cyrku w tym kierunku, tylko po prostu zająć się tym, co sami możemy robić, żeby przeciwdziałać jakiemukolwiek niszczeniu środowiska a przy tym pomóc sobie - dokręcamy kran, wyłączamy tryb "stand by", wyrzucamy i segregujemy śmieci, na zakupy idziemy z porządną, materiałową siatką. Obciach? Nie sądzę, pamiętam, jak na zakupach ktoś dziwnie się na mnie patrzył jak z tym szedłem. ja za to mogłem się pośmiać z ludzi, którym puszczały jednorazówki, gdy moja siatka spokojnie wytrzymywała ciężar zakupów :D

Na zakończenie morał, śpiewany przez RIP Króla.

"If you wanna make a world a better place

Take a look at yourself then make a change"

Posted

Rzeczywiście. Wspomniany i zapomniany już ( w tym poście ) Al Gore zbił fortunę dzięki takim irytującym eko produktom. Trochę przesadziłem w ostatnim poście. :wink: Zdania są podzielone i jest tyle poglądów na ten temat, ile różnorakich profesorów i specjalistów.

Posted

nie ma zadnego globalnego ocieplenia, tylko takowy szwindel.

wszystko dla kasy, dlaczego niektórzy sie jeszcze nie przyzwyczaili?

Mistrz Ignis
Posted

Owszem, jest, inaczej wciąż mielibyśmy epokę lodowcową. Tylko po prostu przedstawia się nam to w nieco inny sposób, niż jest w rzeczywistości.

• 2 weeks later...
Posted
Oczywiście, że nie są, ale jak sam zauważyłeś mają większą objętość od tego czegoś czym były wcześniej, a biorąc pod uwagę fakt, że gdy lód topnieje, to jakiś mały jego procent w tym czasie paruje ... To ile będzie wody z tego lodowca gdy stopnieje? Mniej czy więcej?

k k

To teraz mi powiedz dlaczego Tuvalu wkrotce zniknie z mapy, później moze Malediwy.

Dlaczego kraje takie jak Francja czy Hiszpania musza walczyć o terytorium z morzem?

Jednym z głównych skutków ociepleń jest topnienie lodowców, co jest prawdziwym problemem dla mieszkańców Ameryki Płd., Płd. Afryki i Azji.

W jedynym z programów poświęconych Globalnymu Ociepleniu, donosili, iż wody systematycznie przybywa, co podmywa domy i przede wszystkim niszczy uprawę.

To widac nie powiedzieli co najwiekszym problemem jest. Owszem dla malych wyspiarskich panstewek to koniec.

Ciezszym problemem jest to ze jak jeszcze lodowce potopnieja to w zasadzie pokasuja spora czesc cieplych pradow oceanicznych, ktorym zawdzieczamy chocby lagodny klimat w naszej strefie.

Zreszta kolejna epoka lodowcowa (efekt globalnego ocieplenia?) pewnie przyjdzie i tak chocby tylko dlatego, ze na glowny czynnik odpowiedzialny za efekt cieplarniany (pare wodna) i tak nie mamy wiekszego wplywu (zabronisz wielkim wodom parowac?). Nasze dzialania moga wszystko mniej lub bardziej przyspieszyc ;]

Posted

Zmiany klimatyczne oczywiscie były są i będą.

Globalne ocieplenie juz kiedys wystąpiło i czerpiemy z tego całymi garściami [oczywiście niektórzy więcej] a pisze tu o ropie która powstała w erze mezozoicznej lub w trzeciorzędzie z wielkich paprotek. A jak to się stało ze te paprotki takie porosły otóż było ciepło było dużo CO2

oraz dużo deszczu.

Więc klimat zawsze się zmienia raz jest cieplej a raz jest zimniej [w XVII w. bałtyk zamarzał]

Co do postu Wulf'a masz sporo racji.

Ale czy nie zastanawiacie się kiedyś czy ta walka polityków o Globalne ocieplenie nie przerodzi się w grę o społeczeństwo

zorganizowana, zaplanowana, regulowana i kontrolowana z góry namaszczona przez ludzi którzy wiedzą lepiej od reszty nas co zrobić???

Moim zdaniem Globalne ocieplenie śmierdzi na kilometr socjalizmem i złodziejstwem

master_jedi
Posted

Symon005, czyżby? ;P

Popatrzcie na to ;]

W środkowej i południowej części Argentyny panują w ostatnich dniach mrozy, które zabiły około 40 ludzi - podają internetowe media argentyńskie. Bardzo niskie temperatury zapanowały tez w Boliwii, Peru, Chile i Ekwadorze.

Według mediów "fala polarnych mrozów" pojawiła się w Argentynie w zeszłym tygodniu. W niektórych miejscach temperatura spadła nawet do minus 16 stopni Celsjusza. Średnia zimowa temperatura w Argentynie to około 10 stopni, od 20 stopni na północy po 1 stopień na południu.

Wraz z mrozem przyszły też obfite opady śniegu, zwłaszcza na południu. W południowej części prowincji Buenos Aires spadło - po raz pierwszy od 50 lat - 40 cm śniegu.

Według przedstawiciela pozarządowej organizacji "Red Solidaria" do zgonów ludzi doszło w wyniku przechłodzenia organizmu, ale także w rezultacie pożarów lub zaczadzenia wskutek wadliwego działania urządzeń grzewczych.

Juan Carr z tej organizacji dodał, że jeśli nie podejmie się koniecznych działań - rozdawania koców itp., liczba ofiar mrozu może być wyższa niż w ubiegłych latach. Co roku z powodu zimna w Argentynie umiera około 90 osób.

Zimowe mrozy mają utrzymywać się jeszcze przez tydzień.

W Argentynie w związku z niskimi temperaturami sezon eksportu cytryn może skończyć się w tym roku wcześniej niż zwykle - podają lokalne źródła. W głównym regionie upraw cytryn Tucuman temperatura w ubiegły piątek spadła poniżej zera.

Według serwisu Fruitnet.com mrozy w strefach uprawy cytryn bez wątpienia odbiją się na zbiorach.

Według argentyńskich służb meteorologicznych poniedziałek był najprawdopodobniej najzimniejszym dniem roku w Argentynie.

Źródło: www.onet.pl

Wiem, wiem, że onet, ale co powiecie o tym? ;]

Posted

jedi jaka ma być z tego konkluzja?

Gdzieś jest zimniej niż zwykle więc globalnego ocieplenia nie ma?

Z tego nic nie można wywnioskować...

master_jedi
Posted

Morthgar, nic, ale z jednej strony mówią o ociepleniu, z drugiej o drugiej epoce lodowcowej...

Kombinują raz w lewą raz w prawą i nie wiadomo czy wierzyć w te całe ocieplenie, czy nie.

Posted

Ale czy nie zastanawiacie się kiedyś czy ta walka polityków o Globalne ocieplenie nie przerodzi się w grę o społeczeństwo[...]

Moim zdaniem Globalne ocieplenie śmierdzi na kilometr socjalizmem i złodziejstwem

Liberalowie nie sa lepsi, zreszta jakie ma to znaczenie?

Cóż bycie eko zaczyna byc moda i stopniowo przenika do polityki.

Morthgar, nic, ale z jednej strony mówią o ociepleniu, z drugiej o drugiej epoce lodowcowej...

Kombinują raz w lewą raz w prawą i nie wiadomo czy wierzyć w te całe ocieplenie, czy nie.

Cóż jakby to powiedziec, globalne ocieplenie nie oznacza, ze wszedzie bedzie cieplej. Zdaje mi sie wrecz, ze strefy umiarkowane moga miec przesrane zdecydowanie w 2 strone, zwlaszcza jesli sa zalezne od cieplych pradow morskich/oceanicznych.

Posted

Jeśli mowa o globalnym ociepleniu i jego korelacji z co2 to zapewne jest to sciema bo nie wiadomo czy co2 jest tylko skutkiem czy przyczyna.A powszechnie wiadomo że im cieplej tym lepiej co2 sie rozpuszcza w wodzie.

A genialny pomysły aby sprzedawać limity na ditlenek węgla jest bardzo korzystny dla eu zachodniej.Glacjały pojawiły się 1.8mln lat temu nie wiadomo dlaczego, tak więc jakiekolwiek domniemania trzeba traktować czysto hipotetycznie.A skoro nie wiemy jak działa klimat, tym bardziej nie możemy go przewidzieć..