Jump to content

Transport zwierząt

askaa_

Recommended Posts

Posted

Nie mam pewności, czy to dobry dział, ale spróbuję.

Przeglądając na allegro aukcje zwierząt zaczęłam się zastanawiać jak są one wysyłane. Po prostu ładowane w karton i nadawane na poczcie ? Czytałam tylko, że trzeba zapewnić zwierzakowi ściółkę, wodę i mokrą gąbkę, ale czy nadal jest ono traktowane jak zwykła paczka ? Czy są jakieś firmy, które specjalizują się konkretnie w humanitarnej wysyłce zwierząt ? Co o tym myślicie ? Ktoś z Was wysyłał kiedyś albo dostał paczkę z żywym towarem ? Wypowiadajcie się. Pozdrawiam

Posted

Widziałem (i sam tylko taką opcję znam) że psy są po prostu wysyłane ciężarówką.

W jaki sposób to wygląda?

Tu masz link do takiej ciężarówki : http://www2.picturepush.com/photo/a/391 ... G-1531.jpg

Widać że mają tak okienka, jedzenie w środku i picie. No i to tyle. Możliwe że są inne drogi transportu, oprócz samochodami osobowymi.

rozczochrany
Posted

Nagato, to nie o taki transport chodzi, źle zrozumiałeś. Chodzi tu o pakowanie np. królików do kartonu i wysyłanie ich pocztą czy kurierem.

Poczta Polska oferowała kiedyś taką usługę. Jest to przesyłka na specjalnych warunkach, z zaznaczeniem, że jest tam "żywy towar".

Ludzie, którzy wysyłają tak zwierzęta, wysyłają je na pewną śmierć. Rzadko się zdarza żeby zwierzę dotarło zdrowe, czy żywe.

Może jest to legalne, ale na pewno niehumanitarne. Trzeba być bez serca, żeby wysyłać tak żywe istoty.

Ja potępiam ten sposób transportu zwierząt.

Posted

Wysyła się je w takich klatkach, jakie są na filmach często ; P I zwierze musi być odebrane z poczty w ciągu 48h.

Posted
Ludzie, którzy wysyłają tak zwierzęta, wysyłają je na pewną śmierć. Rzadko się zdarza żeby zwierzę dotarło zdrowe, czy żywe.

mój kolega wiele razy wysyłał, wiele razy dostawał i jeszcze nigdy nie przyszło w paczce zdechłe zwierze. Kolega hoduje kury ozdobne, perliczki, króliki, kiedyś świnki morskie. Pamiętam jak dziś, jak wyczekiwał każdej paczki z takim samym zdenerwowaniem. ;) Jednak zwierzęta zawsze przychodziły na czas, czasem nawet wcześniej, żyły, były tylko trochę osłupiałe i mało ruchliwe, jednak po kilku dniach dochodziły do siebie.

Na takiej paczce napisane jest "Żywy towar", idzie ona szybciej, i zawraca się na nią szczególną uwagę. Hodowca zazwyczaj daje zwierzakom wodę i do tego owoce które ją zawierają, aby mogły się w razie czego posilić i napić.

Posted

Cóż polskie prawo, oraz prawo pocztowe nie zabrania wysylania zwierzat przy czym paczka takowa musi spełniac specjalne warunki, w innym wypadku nie powinna zostac przyjeta.

Ja przy swojej norce z allegro wybralem odbior osobisty<;

Podobnie jak zadnej z moich fretek (hodowle mam) nie wyslalbym w ten sposob.

Posted

Pierdolenie.

Usługa PACZKA POCZTOWA PRZYJMOWANA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH w obrocie krajowym polega na przyjęciu, przemieszczeniu i doręczeniu paczki, której:

*zawartość stanowią płyny, gazy, rzeczy kruche, łamliwe, żywe rośliny i zwierzęta, a także przedmioty lub substancje wymagające specjalnego traktowania w przewozie.

Maksymalne wymiary paczki pocztowej przyjmowanej na warunkach szczególnych wynoszą 3 000 mm dla sumy długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1 500 mm. Maksymalna masa paczki pocztowej przyjmowanej na warunkach szczególnych wynosi 30 kg. Warunkiem przyjęcia do przemieszczenia i doręczenia paczki z zawartością żywych zwierząt lub roślin oraz rzeczy, które mają krótki okres trwałości jest nadanie jako priorytetowej oraz umieszczenie na opakowaniu odpowiedniego napisu: "Żywe zwierzęta", "Żywe rośliny", Rzecz o krótkim czasie trwałości".

Zwierzęta przesyła się w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki. Opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby zwierzę mogło stać. Nadawca takiej przesyłki jest zobowiązany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym wilgoć.

Posted

Pająki są wysyłane w normalnych pojemniczkach, jeśli są małe to w kliszówkach i w zwykłej kopercie. Docierają żywe.

rozczochrany
Posted

Quizer, myślisz, że zawsze wygląda to tak jak w tym regulaminie, który podałeś?

Mylisz się, od ponad roku jestem w fundacji, która pomaga zwierzętom, uwierz widziałem zwierzęta w takim stanie, że trudno sobie to wyobrazić.

Posted

Mylisz się, od ponad roku jestem w fundacji, która pomaga zwierzętom, uwierz widziałem zwierzęta w takim stanie, że trudno sobie to wyobrazić.

Rozczochrany, być może i widziałeś, ale wiedz że nie wszystkie zwierzęta są tak traktowane, to tylko kilka procent tych które nie miały szczęścia, lub ręka ludzka nie była dla nich miła.

Hodowcy którzy dbają o zwierzęta, dbają też o to by dotarły do właściciela w nienagannym stanie. Wysyłają je w przestronnych klatkach, lub kartonach. Zostawiają im jedzenie na zapas i nie wysyłają w upały.

rozczochrany
Posted

Hodowcy którzy dbają o zwierzęta, dbają też o to by dotarły do właściciela w nienagannym stanie. Wysyłają je w przestronnych klatkach, lub kartonach. Zostawiają im jedzenie na zapas i nie wysyłają w upały.

Hodowca, który jest odpowiedzialny i dba o zwierzęta nie narazi ich na stres związany z podróżą w takich warunkach.

Posted

W jakich warunkach ?? właśnie pisałam rozczochrany, że nie wciskają zwierząt do ciasnych kartonów, tylko do przestronnych klatek, wysyłają tylko wtedy gdy jest odpowiednia temperatura, dają więcej jedzenia na drogę. Sama wiem jak to jest bo mam kolegę, który hoduje kury ozdobne, króliki i wiem jak on się zawsze o to martwi. Na przesyłkę czeka zawsze z ogromnym niepokojem, sam też dba aby kury czy np. gołębie miały w czasie podróży dogodne warunki.

I proszę cię nie zrzucaj tu winę na wszystkich hodowców, dlatego że widziałeś to co widziałeś. Być może były to straszne widoki - wierzę ci, ale nie każdy hodowca jest takim egoistą i sknerą i dba o swoje zwierzęta.

Peggy Brown
Posted

Wszystko zależy od człowieka, jaki jest i jakie ma podejście do swoich zwierząt i interesu.

Nie należy szufladkować wszytskich ludzi, może widziałeś przypadki kiedy zwierzęta były wycięczone lub nawet w skrajnych przypadkach nei przeżyły. Jednak wydaje mi się że między innymi po to fundacje istnieją aby pomagać zwierzętom i kontrolować hodowców, których podejrzewa się o złe traktowanie i transport zwierząt.

Znam kilku hodowców między innymi hodowców królików, psów, kanarków.

Jeszcze nigdy ani jedno zwierze nie zdechło w czasie transportu. A niektórzy są hodowcami od ponad 20 lat.

rozczochrany
Posted

A co jeśli w trakcie podróży, ze zwierzakiem coś zacznie się dziać, kto mu pomoże, zawiezie do weterynarza?

Nikt mnie nie przekona, że to odpowiedzialne. Jeśli ktoś kupuje zwierzę to na pewno ma też kilka złotych, żeby odebrać je osobiście.

Peggy Brown
Posted
co jeśli w trakcie podróży, ze zwierzakiem coś zacznie się dziać, kto mu pomoże, zawiezie do weterynarza?

Jeśli zwierzak jest zdrowy, ma zapewnioną dużą ilość wody, jedzenia i temperatura jest odpowiednia, transport w określonym czasie to ze zwierzęciem nie ma prawa nic się stać. Z tego co mi opowiadał kuzyn, to jadąc w dalszą podróż biorą ze sobą weterynarza, który pracuje w ich firmie.

Posted

Tak, dokładnie tak myślę. Idiotą byłby przedsiębiorca który wysyłałby zwierzęta tak by dotarły martwe jak twierdzisz Ty w zdaniu "Rzadko się zdarza żeby zwierzę dotarło zdrowe, czy żywe.". Powiedz mi jaki cel ma osoba, która sprzedaje zwierze w wysyłce w niehumanitarnych warunkach jeżeli w przypadku śmierci zwierzęcia z transporcie podlega on reklamacji co powoduje podwojenie kosztów?

A Twoja fundacja zapewne zajmuje się ułamkiem zwierząt które był w jakiś sposób poszkodowane a nie pozostałymi 99%, które w transporcie nijak nie ucierpiały.