Jump to content

nie chcę mieć dzieci

mirelka

Recommended Posts

Mieszkam na totalnym zadupiu i w mojej rodzinie kobiety na ogół zaciążają w noc poślubną, albo chwilę po. Ja nie zamierzam jednak iść tą drogą. W ogóle nie planuję zakładania rodziny. Wybitnie się do tego nie nadaję i zwyczajnie nie mam tak zwanego instynktu macierzyńskiego. 

A ja jestem zdania, że pewnej części forumowej społeczności, negatywnie podchodzącej do zakładania rodziny, jeszcze się odmieni. :)

Chciałabym w przyszłości mieć dziecko. Nawet już mogłabym je posiadać, ale pierwszoplanową rolę, odgrywa kariera zawodowa.

• 5 months later...

Mnie małe dzieciaki po prostu brzydzą! Nie wezmę na rękę, nie podam ręki nie dotknę nawet dzieciaków mojego rodzeństwa. 

8 godzin temu, Borowy napisał:

Nie wezmę na rękę, nie podam ręki nie dotknę nawet dzieciaków mojego rodzeństwa. 

A jak ktoś się brzydzi rudym to od razu afera, że nietolerancyjny i w ogóle...

Swego czasu też miałem bardzo złe zdanie na temat dzieciaków, a potem zacząłem zajmować się małą siostrą... W tym momencie bardziej cenię jej towarzystwo niż niejednego dorosłego.  

13 minut temu, isia2408 napisał:

Jesteś w stanie to poprzeć jakimiś argumentami? Jakieś niemiłe wspomnienia, wyrobiły u Ciebie takie zdanie?

Oczywiście! Jestem najmłodszym bratem reszta rodzeństwa ma po dwójce dzieciaków w różnym wieku. I od kilku lat mogłem obserwować coś takiego jak podcieranie dziecięcych tyłków razem ze zmianą pieluch, zasikane WSZYSTKO bo nie zdążyło się nałożyć nowych pieluch, ślina wszędzie jak to dzieciaki mają w naturze, jedzenie w każdym możliwym miejscu bo "słodko je sam/a" to nie dla mnie!

Shady-Lane90

Zapomniał wół jak cielęciem był :D

A tak poważnie to znam wiele osób, które nie lubią dzieci. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego. To najszczersze istoty, jakie istnieją na tym świecie. A że brudzą? Owszem, brudzą. Zapewniam jednak, że niejeden dorosły brudzi bardziej niż dziecko, drze mordę bardziej niż dziecko i zachowuje się bardziej dziecinnie niż dziecko. 

Osobiście uwielbiam dzieciaki. Sama również chciałabym mieć w przyszłości dziecko. A nawet dwójkę. 

11 godzin temu, Borowy napisał:

I od kilku lat mogłem obserwować coś takiego jak podcieranie dziecięcych tyłków razem ze zmianą pieluch, zasikane WSZYSTKO bo nie zdążyło się nałożyć nowych pieluch, ślina wszędzie jak to dzieciaki mają w naturze, jedzenie w każdym możliwym miejscu bo "słodko je sam/a" to nie dla mnie!

Podobnie jak ludzie na Woodstocku.

Bardzo lubię dzieci, szczególnie jak już trochę podrosną i zaczynają mówić, zadziwia mnie ich ciekawość świata, szczerość. Aktualnie nie chciałbym mieć, nie czuję się na tyle odpowiedzialny, aby opiekować się brzdącem, ale kto wie co będzie w przyszłości, kto wie. 

Ja wolę pieniążki niż czaso-i-hajso-chłonną hodowlę. Jak będę miał za dużo forsy, czasu i jakąś psycholkę która zgodzi się na przedłużenie żywotności moich zepsutych do szpiku kości genów to wtedy o tym pomyślę.

Był czas, że bardzo nie chciałam mieć potomka. Człowiek wolał koncerty, całonocne wojaże, cenił sobie wolność i życie z dnia na dzień.
Potem coś się zmieniło i nie żałuję tej decyzji. Trzeba do tego dojrzeć, ogarnąć życie i dać z siebie wszystko, to nie jest praca na pół etatu, ani zabawa w dom.
Jeżeli ktoś nie chce mieć dzieci i nie czuje się na siłach, dla ich dobra, niech nie zakłada rodziny,

Może nie tak, że nie chcę mieć dzieci, a bardziej nazwałabym to strachem. Boję się, że nie byłabym dobrą mamą, że nie poradziłabym sobie z wychowaniem, a to byłoby moją największą porażką. Nie chciałabym wychować złego człowieka, serce by mi pękło.
Poza tym nie mam drygu do dzieci. Nie potrafię się bawić, bo nie robiłam tego jako dziecko.
Inną sprawą jest to, że chyba umierałabym ze strachu za każdym razem, gdyby moje dziecko wychodziło gdziekolwiek, a ja nie wiedziałabym co się z nim dzieje.

Ernest124

Każda kobieta ma takie obawy, moja żona też tak miała. Podczas ciąży już zmieniła się i swoje podejście do dzieci. Jak będziesz nosić dziecko 9 miesięcy napewno zmienisz nastawienie. 

2 godziny temu, Ernest124 napisał:

Jak będziesz nosić dziecko 9 miesięcy napewno zmienisz nastawienie. 

Większej głupoty dawno nie czytałam. Powiedzmy to matkom, które zabijają- porzucają noworodki.

Księżycowa
5 godzin temu, Ernest124 napisał:

Każda kobieta ma takie obawy, moja żona też tak miała. Podczas ciąży już zmieniła się i swoje podejście do dzieci. Jak będziesz nosić dziecko 9 miesięcy napewno zmienisz nastawienie. 

To, że Twojej żonie się odmieniło, nie znaczy że każdej innej kobiecie musi. Nie bez powodu są depresje poporodowe i tyle dzieci w domu dziecka.

• 3 weeks later...
zartyzartami

teraz jest moda zeby nienawidzić dzieci i matki

każda nasto/20-latka zapytana o dzieci mówi że ona nie planuje, nie lubi dzieci, albo ze ona teraz bedzie robić kariere (taa chyba jako sekretarka w korpo xD)'

kiedyś jakoś nie bylo jakichs depresji poporodowych, zreszta, w ogole nie bylo depresji. a dlaczego?? bo wszystko było na swoim miejscu! a dzisiaj taka baba sama nie wie czy jest kobieta czy chce być chłopem

Mr.November
5 godzin temu, zartyzartami napisał:

kiedyś jakoś nie bylo jakichs depresji poporodowych, zreszta, w ogole nie bylo depresji.

Były, tylko że rozmawianie o nich było mniej powszechne. Wiesz, Internet do lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku wolniej ludziom chodził.

O 20.08.2016 at 02:59, zartyzartami napisał:

kiedyś jakoś nie bylo jakichs depresji poporodowych, zreszta, w ogole nie bylo depresji

No pewka. Były od razu samobójstwa xD

Ja swoje aspiracje pedagogiczne realizuję na korepetycjach i być może jako belfer w przyszłości. Dzieciów mieć raczej nie będę.

Martusiaaaaaa92

Sama nie planowałam mieć dzieci, a mam już dwójkę (5 i 2 lata). Zwłaszcza pierwsze dziecko to był szok, strach, panika i niepewność, co będzie dalej. Nie było łatwo, ale to najlepsze co mnie spotkało i nie zamieniłabym swego życia na inne, nawet gdyby tamto bez dzieci miało być łatwiejsze i bardziej poukładane.

Teraz jak się pojawią następne dzieci, to będzie łatwiej. Mieszkam z chłopakiem w Anglii, żyje się tu oczywiście dużo lepiej niż w Polsce, więc od strony materialnej nie mamy się czego obawiać - tego niestety brakuje w Polsce, przez co tak wielu ludzi nie chce mieć dzieci. Chłopak jużby chciał kolejne, ja się jeszcze przygotowuję psychicznie do tego i myślę, że niedługo przyjdzie czas na trzecie :)

• 3 years later...
Anarchist

Zakładanie rodziny w obecnej sytuacji nie jest możliwe. Osobiście, wolę skupić się na realizacji swojego celu życiowego oraz "wspinaniu" się po szczeblach kariery niż zakładanie rodziny, która tak naprawdę wszystko popsułaby w realizacji moich celów. Nie wiem, czy będę miał kiedykolwiek dzieci, wszystko zależy od sytuacji jak się potoczy, na pewno chciałbym w odległej przyszłości posiadać dzieci, ale czy tak będzie tego nie wie nikt, lepiej skupić się na rozwijanie się i dążenie do celu niż planowaniu rodziny

yiliyane

Nie planuję dzieci, a przynajmniej w najbliższej dekadzie. Nie czuję się wystarczająco dojrzała, by podołać macierzyństwu. Zresztą póki jestem singielką, póty nie ma co nawet mówić o dzieciach. Jeżeli w przyszłości poznam kogoś, pobierzemy się, to wtedy będzie dopiero można dyskutować na ten temat.

• 6 months later...
WszyscyZginiemy

Był taki okres, że nie chciałam mieć dzieci, ale było to wówczas około tego niezręcznego nastoletniego wieku, kiedy to się uważa że dzieci są fuj. Tak też uważałam, że dzieci są fuj i ich nie lubię... dzieci jednak nie podzielały mojej rzekomej niechęci do nich bo zawsze do mnie lgnęły. A że opieka nad nimi i zabawa przychodziła naturalnie to kończyłam niańcząc bobasy znajomych mamy ale jakby ktoś się pytał to jak przystało na niezadowolonego nastolatka gurgałam, że wcale nie podoba mi się to do czego zostałam zmuszona(nie prawda, samo tak wychodziło, nikt nie zmuszał zwykle) robienia. :lol:

Dla mnie był to okres, który szybko minął, dla niektórych może być standard. Ludzie są różni. :happy:

michaelowax3

Jestem na etapie, że nie zdecydowałabym się na potomstwo. Wolę skupić się na sobie. Nie uważam, że dzieci są fuj czy cokolwiek takiego. Ba, podobnie jak u przedmówczyni dzieciaki zwykle do mnie lgną :D

Nie wykluczam jednak, że kiedyś zdecyduje się by mieć dzieci :) choć wciąż przeraża mnie myśl o wychowaniu w tych pokręconych czasach. :0recourse: