Jump to content

zbrodnia doskonała

Penny Lane

Recommended Posts

Posted

Czytając ostatnio kilka kryminałów na końcu zawsze czułam niesmak, znudzenie niemal wszechobecnym zwycięstwem "dobra".

Zaczęłam się zastanawiać więc, czy istnieje coś takiego, jak zbrodnia doskonała? Taka, która nie zostawia żadnych śladów, powiązań z jej sprawcą? A najlepiej taka, o której przez jakiś czas nikt się w ogóle nie dowie. Nie mam na myśli wyrwania torebki babci odbierającej rentę, ale coś większego, spektakularnego. Napad na duży bank, "pozbycie się" kogoś ważnego.

Kiedyś może było to prostsze, ale teraz wszędzie są kamery, możemy zdjąć odciski palców, dojść do sprawcy po włosie, paznokciu czy kawałku naskórka, które stracił na miejscu zbrodni.

Jakie jest wasze zdanie, jest to możliwe?

Posted

Jest cos takiego jak zbrodnia doskonala, w Ameryce calkiem niedawno zostal sprecyzowyna idealny napad na bank, nikt nie wiedzial nawet ze bank zostal okradziony do poki sejf nie zostal otwarty.

Posted

Zapewne istnieją takie zbrodnie, tylko nie zostały jeszcze odkryte ,a ich ofiary wedle opinii publicznej zmarły naturalnie, bądź do dziś dnia nie odnaleziono ich.

Zbrodnią doskonałą tak samo można nazwać zabicie kilku dziesięciu osób, pochwycenie dopiero mordercy po kilku latach, czy nawet nie złapanie go.

Theodore Robert Bundy,(...)

W latach 1974-1978 zabił wiele młodych kobiet, zwykle przy użyciu tępego narzędzia, czasami przez uduszenie. (...)

Przyznał się częściowo do 30 zabójstw: całkowita liczba jest nieznana. Został skazany na śmierć na krześle elektrycznym.

shwungistka
Posted

Obejrzyj film "angielska robota" jest nakręcony na faktach. Podziwiam ludzi, którzy to wymyślili.

Posted

Jest to możliwe.

Sprawca może zabić przypadkową ofiarę w zacisznym miejscu, poświartkować zwłoki, zakopać/spalić. Policja nie będzie miała możliwości pobrania włosa z ubrania ofiary, naskórka spod paznokci itp.

Zbrodniarz nie zostanie złapany.

Posted

Myslalam,ze odpowiedz na to pytanie mozna odnalezc w ksiazce 'zbrodnia i kara'. Tam rowniez z punktu widzenia technicznego morderstwo bylo doskonale i o ile dobrze sobie przypominam nikt go nie przylapal na goracym uczynku. Zawiodla go wlasna psychika ;) Nawet jezeli samo morderstwo bedzie dyskretnie wykonane, to slady na psychice zostaja i moga doprowadzic postronych na wlasciwy trop.

Posted
Nawet jezeli samo morderstwo bedzie dyskretnie wykonane, to slady na psychice zostaja i moga doprowadzic postronych na wlasciwy trop.
Chyba, że ktoś jest psychopatą, lub ma jakiekolwiek zachwiania psychiczne, które powodują, że nie ma poczucia winy, nic w jego życiu emocjonalnie się nie zmieniło po zbrodni i nie daje po sobie nic poznać. Nie każdego bowiem miażdżą wyrzuty sumienia, które mogą zgubić.

Myślę, że coś takiego jak zbrodnia doskonała może istnieć, ale żeby ją wymyślić chyba też trzeba być psychopatą, gdyż trzeba poświęcić część życia, żeby dopracować każdy szczegół, a to dla mnie już kwalifikuje do zaburzeń psychicznych/osobowościowych/emocjonalnych/w sumie nie wiem sama jakich. W skrócie można określić tego typu pomysłodawców dewiantami. Czasem genialnymi dewiantami ;>

Posted
czy istnieje coś takiego, jak zbrodnia doskonała

Sądzę, że nie.

Moim zdaniem zbrodnia doskonała to taka, której nikt nie odkryje, o niczym się nie dowie. Nawet jakby ktoś tego dokonał, to (według mojej teorii) nikt by się o niej nie dowiedział, a że ja rzadko wierzę w to, co jest nieudowodnione, to koło się zamyka.

Posted

Nie trzeba byc psychopata...wystarczy miec chodz troche inteligencji i zimnej krwi :) :)

Takie zbrodnie oczywiscie istnieja...dlatego nic o nich nie wiemy :D

Trzeba tylko to tak zaplanowac aby policja nie zostala naprowadzona na twoj trop :)

Posted

Obejrzyj sobie film "Angielska robota" - zresztą oparty na prawdziwej historii. Chociaż to niby nie była doskonała zbrodnia... a jednak.

Myślę, że są zbrodnie doskonałe.. Pod wieloma postaciami. Jak słusznie powiedział morda, dlatego nic o nich nie wiemy ;)

Posted
A najlepiej taka, o której przez jakiś czas nikt się w ogóle nie dowie.

"pozbycie się" kogoś ważnego.
trudno, żeby nikt nie dowiedział się o zamordowaniu jakiejś głowy państwa czy kim podobnym. Ale taka zbrodnia jest możliwa. Często ktoś ginie bez śladu przecież.
Posted

Przypomniała mi się właśnie pewna anegdota, że zbrodnia doskonała to morderstwo soplem lodu. Dowód sam zniknie. ;)

Posted

Współczesna kryminalistyka jest w stanie nawet z naturalnego zgonu zrobić zabójstwo, tudzież na odwrót. Każdy postęp techniczny niesie ze sobą również luki i wady. Myślę,że dzięki odpowiedniej wiedzy, przygotowaniom i obserwacjom, jest możliwa zbrodnia doskonała.

Warunkiem jest mozolna praca i umiejętność zachowania zawsze zimnej krwi.

Posted

Myślę, że jest to możliwe. Jednak do takiej zbrodni ów zbrodniarz musi się dobrze przygotować i wykazać się niemałą inteligencją i ostrożnością. Plan musi być perfekcyjny a jego wykonanie jeszcze bardziej perfekcyjne.

Posted

biorąc pod uwagę wszystkie opcje, stwierdzam jednak, że zbrodnia doskonała jest niemal niemożliwa.

Posted
Obejrzyj film "angielska robota" jest nakręcony na faktach. Podziwiam ludzi, którzy to wymyślili.

pomijając drobny szczegół, że to tylko film, w którym fakty mogą być i oczywiście są naciągane na korzyść tego "idealnego" przestępstwa, co samo w sobie zaprzecza jakoby było ono zbrodnią doskonałą, ponieważ nie wszystko zostało zapięte na ostatni guzik i sukces jest winą szczęścia, zbiegów okoliczności.

I znów mam zdanie podobne do Nineku - że jeżeli jest jakaś zbrodnia doskonała, to i tak nigdy się o niej nie dowiemy, bo zbrodnie doskonałe z reguły nie wychodzą na jaw. No chyba, że sami taką zbrodnię popełnimy, albo chociaż obmyślimy 8)

Posted

No jasne że są zbrodnie doskonałe.

Czy znamy wszystkich członków Al-Kaidy?

Nie.... a na pewno prawie każdy ma pełno przestępstw na swoim koncie, nie rekrutują tam byle kogo :P

Posted

Myślę, że to możliwe, że istnieją zbrodnie doskonałe. Trzeba wszystko IDEALNIE dopracować, perfekcyjnie zaplanować i wykonać z zimną krwią. Jest to chyba możliwe tylko w przypadku osób o twardych nerwach, które doskonale maskują swoje emocje.

• 2 months later...
Posted
Jakie jest wasze zdanie, jest to możliwe?

Pewnie ,że możliwe.Przzecież jest tyle niewyjasnionych morderstw itp.

Posted

Są możliwe zbrodnie doskonałe. Gdyby się tak zastanowić dokładnie, to każdy mógłby znaleźć idealny sposób na zabicie kogoś. Aby znaleźć doskonały sposób, wystarczy znać aparaturę śledczych. Ślady łatwo zatrzeć, dowodów się pozbyć, o alibi trudniej, jeśli było się w konflikcie z tą osobą to też już jest problem. Wielu morderców jednak zostawia ślady, choćby małe, robi przy tym hałas, daje sygnały w postaci pogróżek itd.

Posted

zabić kogoś soplem lodu, dowód sam się rozpuści.

Posted

W dawniejszych czasach zbrodnia doskonała mogła istnieć. Nie było tych wszystkich badań jak daktyloskopia czy badania DNA itd. Więc ślady nie były badane i wtedy zależało tylko od psychiki zbrodniarza czy nie "pęknie" i sie nie przyzna...

Teraz jest bardzo ciężko... wszystkie bazy danych, metody badań śladów itd. Ciężko coś takiego wykonać.

Mój typ morderstwa: zbrodnią doskonałą dla mnie jest wstrzyknięcie do krwiobiegu pęcherzyka powietrza. Wiem jak trzeba przeprowadzić sekcje by tego dowieść a nie łatwo wpaść na ten ślad gdyż w organizmie nie ma żadnych oznak takowej śmierci:) Oczywiście ktoś musiałby jeszcze przeoczyć malutki ślad wprowadzenia igły a jest to w miarę łatwe, musi być dobre miejsce:)

Co do obrabowania baków itd. to nie wiem czy da sie takie coś wykonać... w filmach na pewno, w rzeczywistości nie wiem:)

Posted

Tylko kilka osób wspomniało tutaj nie o technicznych kwestiach zbrodni (czyli odciski palców i takie tam), ale o psychice zbrodniarza. Zbrodnia doskonała to taka, w której zbrodniarz nie odczuwa wyrzutów sumienia, z faktem której może żyć. Jest bardzo mało takich ludzi. Ktoś tam wyżej powiedział, że "wystarczy mieć mocną psychikę" czy coś w ten deseń. Wystarczy - tak mało i tak wiele zarazem.

Przypomniała mi się książka, której nie przeczytałam jeszcze (wstyd), ale nie jestem pewna co do tytułu (znawca niechaj mnie poprawi) - 'Z zimną krwią'. Opowiada ona o chłopcach, którzy nie odczuwali żadnych wyrzutów sumienia po zamordowaniu ludzi (bodajże za radio), a dlatego, gdyż nie umieścili tego w kategoriach zła. Może takie upośledzenie umysłu jest dobrą podstawą dla zbrodniarza doskonałego?

Aaa, pamiętam jeszcze film, w którym dwaj panowie chcieli zamordować swoje żony, ale żeby uniknąć podejrzeń i mieć zapewnione alibi, postanowili wyświadczyć sobie przysługę i zabić żonę - ale nie swoją, tylko tego drugiego.

• 1 year later...
Posted

Kryminalistyka ciągle się rozwija, a jest to proporcjonalne do możliwości popełnienia zbrodni doskonałej.

Poza tym, zamordować staruszkę bez rodziny może i by się komuś udało bez żadnych śladów, ale mord np. na osobie publicznej i sprawca, którego nigdy nie odnajdzie policja - jest to dla mnie abstrakcja : >

Posted

Przepis na zbrodnię doskonałą jest prosty. Wystarczy zabić ofiarę i gotowe.