Jump to content

mieszkam z alkoholikiem!


Kokieteria

Recommended Posts

Kokieteria
Posted

Bananku, alkoholizm jest coraz powszechniejszą chorobą, z którą zmaga się wielu ludzi. W obecnej sytuacji nie masz powodu do jakiegokolwiek wstydu, przecież to nie Ty jesteś chory. To Twój dziadek powinien zapadać się pod ziemię ze wstydu, że nie potrafi się za siebie wziąć. Mniejsza z tym. Mój ojciec nadużywał alkoholu i też kiedyś było mi z tego powodu głupio. Ale dojrzałam i zrozumiałam, że nie warto, że tak na prawdę to nie jest ani moja wina ani zasługa, że to nie jest moja broszka.

Prowadź swoje oddzielne życie, dziadkiem się nie przejmuj. Z dziewczyną porozmawiaj normalnie, nie wyolbrzymiaj problemu. Tutaj nie ma czego nie rozumieć, czy nie akceptować. Jeśli Cię kocha, żadnego znaczenia nie będzie miało dla Niej to kim jest Twój dziadek, stryjek, ciocia, kuzyn... Jestem niemalże przekonana, że rozmowa pójdzie dobrze. Najważniejsze to żebyś zrozumiał, że nie masz powodu do tego, aby się wstydzić.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Link to comment
Posted

Zgadzam się z Kokieterią. Możesz jasno powiedzieć dziewczynie, że Twój dziadek ma z tym problemy i że czasami jest Ci głupio przez Niego. Dziewczyna zrozumie i będzie Cię w tym wspierać. Nie ma powodu do wstydu, to dziadek powinien się wstydzić. A właśnie po to między innymi jest się w związku - by móc z kimś porozmawiać o wszystkim, powiedzieć coś, o czym nikt inny nawet nie wie i się nie domyśla, by wspierać się i rozumieć. Nie martw się jej reakcji. Dla niej jesteś najważniejszy (:

Pozdrawiam.

Link to comment
Posted

Powinna to zrozumieć. Przecież Ty nie masz wpływu na dziadka i na to, że pije.

Link to comment
Posted

Przecież to nie jest twoja wina. Jak wyżej, przedstaw jej sytuację, uprzedź, żeby nie było tak, że ona przyjdzie, a dziadek coś powie/zrobi i będzie niezręcznie.

Link to comment
Peggy Brown
Posted

bananek, w dzisiejszych czasach alkoholizm jest powszechny.

Warto pogadać z dziewczyną i uprzedzic ją. Zapewne zrozumie przecież jest z tobą a nie z dziadkiem.

Link to comment
Posted

Poza tym dziadek ma już swoje lata, możesz to zrzucić na barki jego wieku.

Link to comment
Posted

bananek, dziadkowi zapewne nic już nie pomoże, ale pogadaj szczerze z rodziną o tym, siądźcie przy stole,powiedz, co Ci się nie podoba, wysłuchaj ich racji i znajdźcie konkretne rozwiązanie, nie możecie cały czas ulegać presji 'chorego "dziadka, ani pozwalać by niszczył wam życie.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  396 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up