Jump to content

Seminarium a miłość....


Coelho

Recommended Posts

Posted

co myślicie o tym, gdy chłopak miał iść do seminarium, poznał dziewczynę i zrezygnował?

Mają szansę na miłość?

Link to comment
Posted

Skoro poznał dziewczynę,to powinien jej podziękować że wyprowadziła go z błędnej decyzji, bo skoro uległ teraz,to prędzej czy później i tak by się to stało. Z czasem tylko by się męczył w seminarium.

Link to comment
Posted

jeśli zrezygnował ze względu na dziewczynę to jasne że szansa na miłość jest, jeśli nie z nia to z inna...

Link to comment
Posted

Jeśli dla dziewczyny zrezygnował ze swoich planów - sądzę, że jest to bardzo głębokie uczucie. W końcu nie dla każdej dziewczyny facet jest w stanie poświęcić swoje marzenia.

Tak, myślę że mają ogromne szanse na stworzenie trwałego i szczęśliwego związku. ;)

Link to comment
Posted

myślę, że mają taką szansę-z reguły decyzja opuszczenia seminarium jest dość dobrze przemyślana (myślę, że takie uduchowione osoby są świadome podejmowanego wyboru)

Mam taki jeden przypadek w mieście-de facto X. już nie jest z dziewczyną-powodem, ale nie wrócił do seminarium po zerwaniu

Link to comment
Posted

Zostanie przeklęty na wieki! Za każdym razem jak będzie chciał pocałować dziewczynę Bóg będzie zsyłał na ziemie pioruny, woda w krew się zamieniać będzie i pomrą pierworodni!

Link to comment
Coco Chanel
Posted

Ma szansę, ponieważ widać nie seminarium było mu pisane, a szczęśliwe życie u boku tej lub innej dziewczyny. W konću nic nie dzieje się z przypadku, dlatego on nie zrezygnował z przypadku.

Link to comment
Posted

Mój wujek poszedł do seminarium, później gdzieś tam na mieście poznał dziewczynę i zrezygnował z niego. Są już małżeństwem chyba 30 ileś lat, także jak widać coś takiego jest możliwe ;)

Link to comment
onaszalona
Posted

Pewnie że mają, jeżeli zrezygnował to znaczy że ją kocha. To czy im sie ułoży trudno przewidzieć ale szansa zawsze jest.

Link to comment
Posted

Wydaje mi się, że jeśli zrezygonował ze swoich planów dla dziewczyny, musiał czuć do niej coś poważnego i bardzo głęgbokiego.

Nie każdy jest w stanie poświęcić swoje marzenia, swoją zaplanowaną przyszłość dla drugiej osoby, to piękne jak sobie o tym właściwie pomyślę.

Wydaje mi się, że mają szansę na miłość, każdy ma.

Link to comment
peremptory
Posted

według mnie chłopak, który idzie do seminarium jest bardzo dojrzały, więc jestem pewna, że wie co robi. a jeśli zdecydował się zrezygnować z.. powołania ? dla dziewczyny, to na pewno coś do niej czuje. jeśli tylko dziewczyna czuje to samo to mają ogromne szanse.

Link to comment
Posted

To nic strasznego (; Widocznie właśnie to mu było przeznaczone - wielka miłość i spełnianie się jako mąż i rodzic (oczywiście w przyszłości). Najważniejsze, że odkrył odpowiednią drogę, którą ma podążać (:

Podobna sytuacja mogłaby być na odwrót. Chłopak zakochany w dziewczynie pewnego dnia odkrywa, że jego powołaniem jest kapłaństwo. Znam takiego księdza - wspaniały człowiek i ksiądz.

Życie płata różne figle i potrafi obrócić nasz świat zupełnie do góry nogami (;

Link to comment
Pieceofeternity
Posted

Mają szansę na miłość. Chłopak, który zdecydował się na seminarium musi być niezwykle dojrzały i jeżeli pokochał kobietę pokochał ją także dojrzale. Ja jednak bym nie chciała być w takiej sytuacji, wytrzymałabym świadomość odebrania mężczyzny innej kobiecie, ale Bogu już nie.

Link to comment
Posted

mój wuja z ciocią tak mieli. wuja miał mieć już śluby kościelne na księdza, ale poznał ciocię i rezygnował. tera już są ponad 20 lat razem i nie żałują tej decyzji, szczęści im się.

to chyba zależy od tego na kogo się trafi i czy się kocha daną osobę tak, żeby się poświęcić.

Link to comment
Posted

Troszkę mi ulżyło :)

Dzięki wszystkim;*

Link to comment
Posted

To dobrze ze jednak odszedl z tego seminarium... w sumie co ma im stac na drodze? ;) hehe ja znam wielu facetow co jest w seminarium i bedac tam mieli partnerki wiec to jest problem a nie to czy im sie ulozy ;p bo to napewno nie bedzie mialo wplywu czy on chial byc duchownym czy nie ;)

Link to comment
Posted

I ja też znam taką parę (; Pan był klerykiem, ale poznał Panią w której się zakochał. Dziś są przeszczęśliwym bardzo udanym małżeństwem z dwójką dzieci.

Link to comment
Posted

znam chłopaka, który był już na ostatnim roku w seminarium i zrezygnował dla dziewczyny. jakoś niedługo mają brac ślub.

uważam, że takie pary jak najbardziej mają szansą na miłośc i udany związek ;)

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Oczywiście ze maja szanse, nic nie szkodzi na przeszkodzie. Jeśli sie kochaja i on dla niej zrezygnował to jak najbardziej moga stworzyc udany zwiazek. Znam taka rodzine co było na odwrót, dziewczyna była przed ślubowaniem na zakonnice, ale zakochała się i zrezygnowała, teraz jest to juz dorosła kobieta w szczęśliwym związku i z dzieckiem ;)

Link to comment
Posted
co myślicie o tym, gdy chłopak miał iść do seminarium, poznał dziewczynę i zrezygnował?

Napewno darzy ją głębokim i gorącym uczuciem skoro zrezygnował ze swoich planów.

Mają szansę na miłość?

Tak. Mają szansę stworzyć udany związek. Chłopak udowodnił, że wiele jest w stanie poświęcić dla ukochanej.

Link to comment
Posted

Znam księdza, które po wielu latach służby poznał kobietę, "zrezygnował" z powołania i ma żonę:) Nie wiem jak im sie układa ale skoro zdecydował sie na taki krok nie zrobił tego od tak sobie:)

Uważam, że takie związki mają szanse. Co może im stać na przeszkodzie? miłość do Boga można pogodzić z tą człowieczą.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  396 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up