Jump to content

Ślub bez miłości

dziewczyna1985

Recommended Posts

dziewczyna1985
Posted

Co o tym sądzicie?

Co myślicie o tych ludziach którzy biorą ślub tylko dlatego że "wpadli" a się wcale nie kochają?

Peggy Brown
Posted

Dziecko w dzsiejszych czasach nie musi oznaczać ślub i wiem jedo nigdy nie podjełabym decyzji o ślubie nie mając 100% pewności czy to aby ten.

Rozumiem 30 lat temu, kiedy dziewczyna z brzuchem wychodziła za mąż. Jednak dziś, czasy się zmieniły.

Moja kuzynka w 5 miesiącu ciąży szybko organizowała ślub. Teraz są w separacji.

Posted

Jeśli przyszli rodzice się kochają to proszę bardzo, ale właśnie nie jestem za ślubami branymi tylko dlatego, że wpadli. Bo co to za ślub? Boją się co ludzie powiedzą? W dzisiejszych czasach panny z brzuchem samotnie wychowujące dziecko nie są czymś szczególnym, nie są raczej wyśmiewane itp. Po co więc jeszcze bardziej komplikować sobie życie?

Posted

Dla mnie to bez sensu. Robią tylko krzywdę dziecku, bo tworzą rodziny, które po paru latach i tak się rozpadają, albo są w nich ciągłe kłótnie, awantury. Takie bycie z przymusu to dla większości gorsze niż więzienie. Oczywiście - są osoby, które niby biorą ślub z przymusu, ale potem napływa do nich fala miłości, ale to sporadyczne przypadki.

Jeśli się potrafi stworzyć odpowiednie warunki dla wychowania dziecka, bez wspólnego mieszkania itp. może być to szczęśliwszy układ niż związek z obowiązku.

master_jedi
Posted

Co sądzę o takich ludziach? Że są biedni, że tak nisko upadli ;P

Posted

popieram Peggy Brown . jak dla mnie dziecko wcale nie zobowiązuje do ślubu . więc ślub bez miłości jest czymś bezsensownym . być może uczucie które jest obecnie między przyszłymi rodzicami przerodzi się po ślubie w miłość, ale tez nie musi . a poza tym, co dziewczyna w wieku 16 czy 17 lat może wiedzieć o wspólnym życiu aż po grób . mało która zdaje sobie sprawę, że jeśli teraz zwiążę się to już raz na zawsze . chyba nie ma sensu branie ślubu w wieku lat 17 a rozwodu w wieku 20 .

Posted

Wydaje mi się ze oni robią to dla dobra dziecka jego wychowania i dlatego decyduja się na taki krok.

Ja nie mam nic przeciwko takim slubom to ich wybór.

Posted

Debilizm. Robienie sobie krzywdy i po co.

Peggy Brown
Posted
Wydaje mi się ze oni robią to dla dobra dziecka jego wychowania i dlatego decyduja się na taki krok.

Im też się wydaje, że robią dobrze. Jednak nie trzeba mieć paierka by dziecko było szczęśliwe mówiąc mamo, tato.

Zawsze można żyć na ''kocią łapę'' i potem podjąć decyzje.

Posted

Ojjj dla mnie to glupota. Trzeba myslec i brac odpowiedzialnosc za to co sie zrobilo! No ale nie zawsze slub jest dobrym rozwiazaniem. Jesli kogos sie nie kocha to po co brac slub. I tekst ze robi sie to ze wzgledu na dobro dziecka jest banalny. Dziecko raczej nie chcialoby widziec i slyszec klocacych rodzicow i przezywac rozwodu. Mozna wychowywac dziecko nie bedac w malzenstwie. Do malzenstwa trzeba dorosnac!

Posted
Co o tym sądzicie?

Sądzę, że to przykre.

Co myślicie o tych ludziach którzy biorą ślub tylko dlatego że "wpadli" a się wcale nie kochają?

Krzywdzą siebie i dziecko. Głupotą jest wybierać takie rozwiązanie, "bo tak należy".

Posted

zmam taką rodzinę. wpadli i musieli wziąść ślub bo ich rodzina zmusiła. Najbardziej mi szkoda dziecka bo ono najbardziej się wycierpi, a sam uważam że małżeństwa z przymusu nie będą trwać długo i się rozpadną, a potem walka o dziecko.

Posted

Bycie ze sobą tylko ze względu na dziecko jest raczej nie możliwe. A na pewno jest lekkomyślne. Ludzie w takim układzie zaczną się dusić. A przy tym również cierpieć będzie dziecko - będzie rozdarte pomiędzy matką, a ojcem, którym w małżeństwie się nie układa.

onaszalona
Posted

Głupota. Totalna głupota. Związać się tylko dla dziecka?! Pomyślmy logicznie czy takie dziecko będzie szczęśliwe gdy jego rodzice się nie będą kochać? Na pewno nie! Więc dla mnie sprawa jest jasna, i nigdy nie zrobiłabym takiego błędu.

martuśka.
Posted

Znam historię kiedy para wpadła, zaplanowała ślub itd. a kiedy dziewczyna poroniła - ślub odwołali :crazy: totalna głupota... dla mnie to cos nienormalnego... jak sie wpadło to małżeństwo nie jest konieczne... moja koleżanka gdy wpadła (była 3 miechy z chłopakiem) poczekała aż dziecko sie urodziło, pomieszkała z chłopakiem trochę i potem sie pobrali, nabrali pewności. Ale bez miłości ślub dla mnie nie ma sensu, no chyba, ze chcemy cofać sie do czasów gdy rodzice wybierali męża dla córki, miłość sie nie liczyła...

Posted

Taka sytuacja zdarzyła się mojemu wujkowi. Najpierw wpadka, oni pod presją rodziny "bo jak tak bez ślubu?", wzięli ślub. Dziecko się urodziło zamieszkali razem, a po roku wzięli rozwód. Teraz tylko wieczne kłótnie które nie bardzo sprzyjają rozwojowi dziecka. Reasumując- czysta głupota i nieodpowiedzialność.

19brunetka19
Posted

Moim zdaniem takie małżeństwo wcześniej,czy później się rozpadnie...Bo nie da się być z drugą osobą bez miłości.Wiadomo tacy ludzi co "wpadli" biorą ślub tylko ze względu na dziecko,dla jego dobra...