Jump to content

Zareczyny - oświadczyny

Madziulka20

Recommended Posts

Madziulka20
Posted

Mój chłopak planuje "kleknąć na kolanko" :) :) i nie mam zamiaru zrobić tego przy moich rodzicach... jest troszku nieśmiały :) tylko chce żeby to wyglądała tak ze będziemy tylko my :) Ja zawsze myślę na zapas więc zastanawiam się jak powiedzieć o zaręczynach rodzica?? Przyjść do domu i powiedzieć mama tato zaręczyłam się ?? :D Jego mama pracuje za granica .. i o przyjęciu zaręczynowym nie mam mowy :( czy ktoś był w takiej sytuacji?? jak mi radzicie ?? Pomocy :)

p.s. Chłopak po kilku głębszych wyznał to i owo co ma w planach :) o dniu i sposobie w jaki to zrobi nie mam bladego pojęcia :) wspomniał tylko ze planuje gdzieś pojechać ze mną i żebyśmy byli sam na sam :)

Posted

Tak dziwnie jak to Ty, a nie on powiesz swoim rodzicom. Jakby się bał sam tego zrobić. Rozumiem, że jest nieśmiały, ale wiesz...

Jeśli powiecie o tym razem - to ok. Przecież nie musi Ci się oświadczać przy nich, bo to bardzo osobiste jest, ale poinformujcie razem ;)

Chłopak po kilku głębszych wyznał to i owo co ma w planach

Nie chce być wredna, ale ja po kilku głębszych też różne rzeczy gadam.

Czekaj, może to będzie coś, co zapamiętasz do końca życia.

Tego ci życzę ;)

Posted

ja się swojej narzeczonej oświadczyłem w domu sam na sam odpowiedni nastrój itd. ale nie o to chodzi, rodzicom po prostu do nich zadzwoniła, bo mieszkamy w innym mieście ja do swoich też tylko zadzwoniłem, no ale u nas się spodziewali, bo byliśmy razem 4 lat i mieszkaliśmy już razem ;)

Posted

mam dwóch braci po ślubie....

zaręczyny jednego to była konkretna impreza, na która wszyscy byli przygotowani itd....wtedy miedzy innymi poznali sie rodzice(przyszli teściowie)

natomiast drugi brat zabrał swoją kobietę do restauracji i tak sam na sam oświadczył sie, po czym przyjechali do rodziców i poinformowali ich o zaistniałej sytuacji.....

z tym, że rodzicom nie za bardzo si to podobało...

Posted

Moim zdaniem Twój chłopak ma świetny pomysł na oświadczyny.

Osobiście nie cierpię tych szopek z zaręczynami - restauracja, statek, park itp. Według mnie zaręczyny powinny się odbywać w obecności jedynie narzeczonych. I ja takich zaręczyn chciałabym doświadczyć - nawet bez konieczności nastroju. Zaręczyny do nie ślub, więc nie trzeba się nie wiadomo jak wysilać, wydawać kasy..

Rodzicom powiedziałabym "X mi się oświadczył". Myślę, że nie mieliby pretensji, że nie było ich na tej 'uroczystości'.

Posted
Według mnie zaręczyny powinny się odbywać w obecności jedynie narzeczonych
Tu się zgodzę, według mnie takie rozwiązanie najlepsze. ;)

Po wszystkim możecie poprostu pojechać do rodziców i powiedzieć im, to żaden problem. Podejrzewam, że nie będą Wam mieli tego za złe, tylko będą się cieszyli Waszym szczęściem. ;)

Posted

Co z osobami które nie stać na ślub?

Heh pytanie może być bardzo dziwne, ale faktycznie znam osoby w mojej rodzinie które nie mają ślubu - żyją i mają dzieci bez niego po po prostu szkoda im tyle kasy wydawać, lub po prostu nie mają kasy, nie są z zamożnych rodzin.

I tu mam pytanie, czy te osoby biedniejsze popełniają grzech z seksem przed ślubem?

Jeżeli ich nie stać na ślub, to wydaje mi się że nie jest to grzechem.

Zapraszam do dyskusji

Posted

Dla mnie szopka z zapraszaniem rodziców i znajomych na przyjęcie zaręczynowe jest zupełnie bez sensu i mija się z celem.

Oświadczyny to dla mnie dość 'intymna' sprawa, w każdym razie dotyczy mnie i mojego Lubego, więc po co świadkowie?

Pierścionek zaręczynowy dostałam na Walentynkowym wyjeździe. Byłam tylko ja i On i to było dla nas najważniejsze.

Mojej mamie powiedziałam po prostu: 'Jesteśmy zaręczeni'.

Posted

Heh pytanie może być bardzo dziwne, ale faktycznie znam osoby w mojej rodzinie które nie mają ślubu - żyją i mają dzieci bez niego po po prostu szkoda im tyle kasy wydawać, lub po prostu nie mają kasy, nie są z zamożnych rodzin.

I tu mam pytanie, czy te osoby biedniejsze popełniają grzech z seksem przed ślubem?

Zapraszam do dyskusji

a ja proponuję załóż nowy temat, bo ten dotyczy trochę czegoś innego

• 1 year later...
Posted

Zapraszam do dyskusji

Po pierwsze : ślub konkordatowy kosztował mnie i męża 300 : w tym wystrój kościoła i organista, więc nie wydaje mi się że dużo

Po drugie : wesele robiliśmy na 30 osób, gdyż zapłacić trzeba było jeszcze za dojazdy mojej rodziny na Litwę, razem z tymi dojazdami całe wesele (jedzenie, wódka) kosztowało nas (tylko!) 4 500 zł

Po trzecie : sukienkę kupiłam, nówka z Litwy, piękna, wszyscy zazdrościli, razem z kwiatami, rękawiczkami i welonem kosztowała mnie 1 000 zł ,mąż miał też nowy, dobry garnitur za 700 zł, fryzura, paznokcie, makijaż - 300 zł

PO CZWARTE : razem kosztowało mnie to niecałe 7 000 zł więc proszę nie gadaj, że ślub jest drogi, jak już to WESELE :D

Pozdrawiam

Posted

Rodzicom może się to nie za bardzo podobać ale to wy sami wybieracie własną droge życią i to z kim się chcecie tym życiem dzielić

Może chłopak planuje coś naprawde romantycznego i ciekawego , abyście go długo pamiętali.

Posted

Ja też uważam, że zaręczyny to powinny być sam na damo i Twój chłopak ma całkowitą rację, że nie chce odstawić szopek dla rodziców. Ale też myślę, że powinniście powiedzieć im razem, skoro on ma być Twoim mężem, to chyba nie obawia się Twoich rodziców.

Posted

Madziulka20, powinniście powiedzieć rodzicom razem - już po wszystkim rzecz jasna. Pokażesz pierścionek i na pewno będzie ok. :) Chyba, że jesteś jedyną córunią to może być ciężko z Tatą... ;))

A całkiem serio to Wasza indywidualna sprawa. Nie chcesz imprezy to jej nie róbcie. Spędźcie ten dzień tylko we dwoje, a rodziców zawsze przecież można poinformować.

My zaręczyliśmy się po 4 miesiącach znajomości, a rodzice się ucieszyli jak im powiedzieliśmy. Więc nie ma się czego obawiać. A teraz już jesteśmy prawie 2 latka po ślubie i niedługo urodzi się nasza córa :)

Po pierwsze, jak już słusznie zauważyła werutka, ślub nie jest drogi, a jedynie wesele. Poza tym można przecież wypożyczyć suknię, albo ubrać jakąś jasną sukienkę lub garsonkę z szafy, a partner na pewno ma jakiś garnitur. Jeśli nie - zawsze istnieją znajomi i można na ten jeden raz coś pożyczyć. Opłaty urzędowe niestety są stałe, ale też te kwoty nie są powalające. Z księdzem myślę, że w większości przypadków można się dogadać. A zamiast wesela zorganizować jakieś małe przyjęcie, lub wcale.

Co zaś się tyczy grzechu to wszystko zależy jakiej wiary są sami zainteresowani. Jeśli rz.-kat. to jest to grzech, bo tak przecież tak nas uczy Kościół. Bardzo przepisowo podchodząc do tematu, bo dla każdego to sprawa indywidualna.

Posted

jakoś musicie przez to przebrnąć

Posted

Madziulka20 twój chłopak dobrze robi, że nie chce zaręczać się przy rodzicach. Oświadczyny to rzecz intymna. Najlepiej żeby to działo się sam na sam.

PO CZWARTE : razem kosztowało mnie to niecałe 7 000 zł więc proszę nie gadaj, że ślub jest drogi, jak już to WESELE
Może dla ciebie nie, ale dla innych nawet to 7 tysięcy to majątek. Dla nich to nawet 3 lub 4 miesiące utrzymania. Na świecie jest wiele bidnych ludzi, dla których 300 złoty to wiele. Po co mają płacić za papierek ? Jak się kochają to i mogą przecież bez ślubu.
Posted
Może dla ciebie nie, ale dla innych nawet to 7 tysięcy to majątek. Dla nich to nawet 3 lub 4 miesiące utrzymania. Na świecie jest wiele bidnych ludzi, dla których 300 złoty to wiele. Po co mają płacić za papierek ? Jak się kochają to i mogą przecież bez ślubu.

A przepraszam, czy ślub bierze się z dnia na dzień? Istnieje coś takiego jak odkładanie, rodzina albo w ostateczności kredyt i tak często przez nowożeńców brany. 7 tysięcy to mało jak na wesele a nie jak dla mnie. Porównując do średnich/dużych wesel na ponad 100 osób za 20-50 tysięcy to chyba nie za dużo te 7... pozdrawiam

Posted

widzisz moi rodzice chca takie przyjecie a ja nie mam zamiaru robic z tego jakiegos widowiska tym bardziej ze ja nie chce wiedziec kiedy to nastapi. Przez to gdy z nimi a w szczegolnosci z mama rozmawiam o tym to od razu sie klocimy. Ja chce byc wtedy tylko z moim chlopakiem podobnie jak ty, ale niestety to nie jest latwe. Ja juz niestety z nimi o tym rozmawialam i zaluje bo gdyby tak nie bylo to po prostu pewnego dnia bym przyszka i powiedziala ze sie zareczylam. Ale nie wiem jakie twoi rodzice maja przekonania

Posted

Dla mnie przyjęcia to jakiś amerykański scenariusz. Taka szopka trochę. To zaręczyny, kolejny krok w związku i chyba lepiej kiedy jest się sam na sam. Zresztą dziewczyny najczęściej wolą niespodzianki a takie przyjęcie musi być zorganizowane (nawet jeśli to nie przyjęcie ale rodzice mają być no to i tak stres) a kiedy się organizuje takie coś to trochę nerwów to kosztuje plus sam stres związany z oświadczynami przed rodzicami.

Nie chciałabym takich oświadczyn, znaczy niby wszystko jedno ale gdybym miała możliwości napomknięcia mojemu partnerowi o tym to na pewno powiedziałabym, że nie chce "rodzinnych" zaręczyn.

werutka, wyczytałam z postów, że Wasz ślub odbył się stosunkowo nie dawno i dziwi mnie tak niska cena wszystkiego... Mimo, że jestem ze wsi to nawet tu za sam kościół czyli ksiądz, organista i strojenie 300zł to tylko część. Trzeba liczyć jednak te 500zł jeśli nie chce się mieć wystroju kościoła rodem z bazaru. Nie napisałaś o obrączkach, akurat mój brat organizuje swoje wesele, obrączki, nawet te najzwyklejsze, cienkie i o najniższej próbie to koszt 600zł. Czyli mamy już te 1100zł. Do tego sukienka, nawet nie z salonu a po prostu jakaś zwykła ze sklepu, nawet nie biała to 200-300zł, garnitur można dostać za 200-300zł... Do tego fryzjer, kwiaty dla panny młodej - 150-200zł. Tylko te najważniejsze koszta ślubu to (podliczając powyższe) 1650zł, liczone najniższymi kosztami i tylko byle jak najtaniej (można powiedzieć organizacja ślubu na "byleby było"). A można doliczyć jeszcze buty i inne dodatki dla pary młodej oraz zaproszenia...

A jeśli ktoś nie robi wesela ale obiad wypadałoby zrobić choćby po to by ugościć symbolicznym rosołem i kawą świadków i rodziców oraz rodzeństwo, dziadków i chrzestnych no to jest to impreza średnio na 10-15 osób. A to są koszty, wiadomo, że nie zrobisz samego rosołu czy samej kawy. Tak na prawdę chcę się wtedy pogościć kilka godzin i coś pojeść, uczcić ten krok nawet kieliszkiem wódki. Dobre 400zł można liczyć.

Za wszystko wychodzi już ponad 2tys. A nigdy nie wiadomo czy nie wyskoczą dodatkowe koszty (sama nie wiem czy uwzględniłam to co najważniejsze, być może coś jeszcze dochodzi do tego).

Jeszcze do niedawna też ceny były inne, teraz niestety ale wszystko drożeje w szalonym tempie. Dobry przykład kiedy mój brat zamówił w restauracji zestaw weselny najwyższy a dosłownie za tydzień ten sam zestaw weselny kosztował już o 20zł więcej.

Na prawdę ceny niskie ale skoro wszystko odbyło się na Litwie i też tam dokonywaliście wszystkich opłat to w sumie wcale mnie nie dziwi, że wyszło stosunkowo mało. Z tego co pamiętam, bo Litwę odwiedzałam, to nie jest to wcale drogi kraj, ceny są niższe (przynajmniej były) niż w Polsce, nie są to wielkie różnice, zależy o czym mowa, ale widać ślub można wyprawić taniej.

Posted

Na Litwie nie jest aż tak tanio jak wam się wydaje, w ogóle należy łamać stereotypy, to jest kraj bardzo podobny do Polski, ceny są teoretycznie niższe, ale to dlatego ze 1lit to mniej-więcej 1,2 złotego, w praktyce wychodzi tak samo. No a wystrój miałam cudny, dużo kwiatów (żywych ciętych), ogólnie pięknie (no tak, kościół mały). Obrączek nie policzyłam, gdyż mieliśmy po zmarłych dziadkach męża, ponieważ o dziwo idealnie pasowały a są ze szczerego złota - nie zniszczone ani trochę, wyglądają podobnie do tych co teraz małżonkowie noszą.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
    • dannonka
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane