Jump to content

Podświadomość

Dominika

Recommended Posts

Posted

Czy wierzycie w to, że można wyleczyć sie np. z białaczki poprzez własna podświadomość? Już tłumacze o co chodzi:

Niektórzy ludzie wierzą, że każdy może kierować swoją podświadomością. Było wiele przypadków na świecie nazywanymi 'cudami' a owi ludzie uwarzają, że to wszystko było za sprawą sugestii. Czyli np. dziewczyna była chora i zaczeła wierzyć w to, że jest całkowicie zdrowa- wyzdrowiała. Lub, kiedy ciągle powtarza sobię coś, co chciałoby się mieć, osiągnąć to to sie staje. Można również 'oszukać' chorego człowieka- dać mu np. medalion i powiedzieć jak wielką ma moc (w rzeczywistości to żadnej nie ma, jakiś np. kamyczek znaleziony na drodze) I ta osoba kiedy będzie wierzyła, że ten amulet ją uleczy to wyzdrowieje- zacznie kontrolowac swoją podświadomosć, dopuści do siebie myśl, że jest zdrowa. Sugestia działa nie tylko w przypadku choroby, może ona również pomóc dla osoby np. niskiej- chciałby być wyższa...musi tylko sobie to wyobrazić plastycznie i wierzyć w to. Każde wypowiedziane słowo w stylu 'to nie możliwe' tylko pogarsza sprawe.

Znam ciekawa książkę na ten temat, "Potęga Podświadomości". Jest w niej bardzo dużo przykładów na ten temat, polecam!

Czy wierzycie w to? Że samemu można sobię pomóc? Wystarczy tylko wierzyć? :)

Posted

ortografia :wink:

oczywiscie, ze tak...jesli czlowiek sie poddaje i nie wierzy w siebie to nic nie osiagnie. potega podswiadomosci jest wielka :)

Posted

Wierze w to. Moze nie do konca, bo cudowne uzdrowienia sa dla mnie zbyt nierealne, ale udowodniono cos takiego jak efekt placebo, co poniekad wiaze sie z tematem. W tym kontekscie powiedzenie wiara czyni cuda nabiera nowego znaczenia. Prawda jest takze, ze statystycznie optymisci zyja dluzej niz pesymisci. To rowniez daje do myslenia. Chyba jednak nie jestesmy do konca swiadomi jaka sila drzemie w nas samych.

Posted

Jesli czlowiek wierzy w to ze jest zdrowy czy ma pozytywne mysli - to oczywiscie ze tak :)

Posted

Jesli człowiek jest negatywnie nastawiony, to nie uda mu sie wyleczyć :P jak wierzy w to, że się uda - to zawsze pomaga, ale nie wierzę, że SAMO przechodzi.

Posted

Pewnie jest w tym jakaś prawda. Ja jednak jesli chodzi o uzdrawianie chorych upodobałam sobie czyste medyczne fakty i ich się trzymam.

Jednakże nigdy nie zgłębiałam swojej wiedzy o podświadomości(co muszę zmienić), więc tak do końca tego nie neguję.

Ale na pewno neguję takie przykłady jak ten ze wzrostem :wink:

Posted

Może nie do końca przez podświadomość możemy się uzdrowić, ale podświadomośc ma na pewno na zdrowie wpływ.

Nawet sama definicja zdrowia przytaczana przez nauczycieli mówi, że zdrowie to połączenie dobrego stanu fizycznego i psychicznego.

Jasne jest, że chorobę przyjdzie nam pokonać szybciej, kiedy będziemy wierzyć w sukces i swoje siły. Nasze nastawienie ma duży wpływ na zdrowie, gdziś nawet czytalam, że mądrzy naukowcy to potwierdzili.

No i optymiści żyją dłużej, więc radujmy się ;)

Posted
No i optymiści żyją dłużej, więc radujmy się ;)

Radujcie się.

Posted

Moze tak jest ze jak w cos sie wierzy bardzo mocno to dostaje sie to.

Posted

Nic samo nie przychodzi.

Posted

Jak ktos wcześniej napisał 'Nic samo nie przychodzi'. Podam banalny przykład- Chce dostac 5 ze spr z biologii,logiczne jest ze nie wystarczy tylko wierzyć w to że mi sie uda, trzeba jeszcze sie pouczyc, aczkolwiek z pozytywnym nastawieniem i wiarą w siebie nauka nam będzie 'szybciej szła' i bedzie przyjemniejsza, co daje o wiele większe szanse na sukces. Czytałam książke,o której napisałaś, dosyć fajna.Zastosowałam nawet jeden z pomysłów,tam zawartych- Idąc spac powtarzałam sobie że wstane o 6.00 i autentycznie wstałam o tej porze. No moze 2 minutki później :wink:

Ps. Ależ sie raduję :D

Posted
Zastosowałam nawet jeden z pomysłów,tam zawartych- Idąc spac powtarzałam sobie że wstane o 6.00 i autentycznie wstałam o tej porze. No moze 2 minutki później :wink:

Muszę to wypróbować :D

Ja też w to wierze, że jak ktoś w cos wierzy lub sobie najnormalniej to wmówi to mu łatwiej osiągnąć jakiś cel ;)

Posted
Zastosowałam nawet jeden z pomysłów,tam zawartych- Idąc spac powtarzałam sobie że wstane o 6.00 i autentycznie wstałam o tej porze. No moze 2 minutki później :wink:

Muszę to wypróbować :D

Ja też w to wierze, że jak ktoś w cos wierzy lub sobie najnormalniej to wmówi to mu łatwiej osiągnąć jakiś cel ;)

Tylko pamiętaj,że musisz być skupiony i zrelaksowany i najlepiej żebyś to powtarzał w takim etapie [ nie umiem tego nazwac :P] że powoli już zasypiasz. Mam nadzieje,że zrozumiałes o co mi chodzi, bo troche dziwnie to napisałam :wink:

Posted

Tak, myślę że tak... Zawsze tak jest i to nie tylko w przypadku choroby. Jeżeli myślimy o czymś w sensie "nie uda mi się, nie dam rady",nie wierzymy w siebie. Szkoda bo wiara potrafi góry przenosić...

Posted

Książkę o której mówisz kiedyś trochę przewertowałam i... teraz rozwijam swoja wiedze na ten temat na własnym i czyimś przykładach. Nie jestem pewna jak to do końca działa ale nie zawsze sie sprawdza :/ ludzie od ciągłego wmawiania sobie jakiś rzeczy przybierają sobie do głowy... zaczynają cudować i zmieniać sie w niewłaściwym kierunku

Prawda jest takze, ze statystycznie optymisci zyja dluzej niz pesymisci.

Naszczęście tylko statystycznie :p

Posted

W optymizm ja też wierzę! I wierzę w to, że pomaga bliskość ukochanych osób!

Tylko, że nie wierzę w takie historie, że próbujemy sobie wmówić, że jakiś przedmiot ma jakąś moc i nas uzdrowi, albo sami wmawiamy sobie, że jesteśmy zdrowi i nagle znika jakaś poważna choroba.

Jak byłam mała i mnie bolał brzuch to mój brat mi dał gumę i powiedział, że podziała jak krople miętowe. No i przestało boleć, ale na pewno nie przez to że wtedy Mu uwierzyłam tylko tak po prostu. A już jak jest poważna choroba to prędzej uwierzę własnie w cuda niż takie coś , bo skoro zarówno cuda jak i oddziaływanie na podświadomośc są niepewne to wolę wybrać to co mi siębardziej podoba :wink:

"Jeśli już ma się wierzyć w coś, czego nie widać, to wolałbym wierzyć w cuda niż w bakterie."

Karl Kraus

• 3 years later...
Posted

Nie wiem, czy jest możliwe bez leczenia wyjść z białaczki, więc nie będę się wymądrzać bez sensu na ten temat. Jednak prawdą jest, że nastawienie dużo daje. Lepiej chorobę się znosi będąc pozytywnie nastawionym i mieć nadzieję, niż od razu wszystko spisując na straty i szykując się do grobu.

Posted

Doraźnie nie pomaga, ale oddaje sił do walki, a to chyba najważniejsze w czasie choroby. ; )

Posted

Nie powiem, ze wierzę, bo wierzę w Boga, ludzi i miłość do końca życia. Jestem przekonana o mocy podświadomości zarówno z naukowego punktu widzenia, jak i z autopsji. Zagłębianie się we własną podświadomość i wchodzenie coraz głębiej ma zadziwiające skutki i pomaga zmierzyć się ze swoimi problemami i samym sobą.

Posted

Nie wierzę w to. Ktoś już wyżej napisał, że to może dodać siły do walki, ale nie wyleczyć.

Nie ma tak, że nagle ktoś jest chory, zachce być zdrowy i się wyleczy samą chęcią. Magia polega na tym, że jeśli czegoś się bardzo chce, to się to osiąga.

Gdyby odstawić chorego na białaczkę od lekarzy, szpitala i leków i polegać tylko na chęciach pacjenta, to nie skończyłoby się happy endem dla niego.

Światłocień
Posted

Mózg ma potężną moc. Siła sugestii potrafić zrobić z nas innego człowieka, wesprzeć leczenie... Podobnie człowiek, który jest przekonany o swojej wartości staje się bardziej szanowany przez innych, a człowiek który wie o tym, że jest ładny, wydaje się bardziej atrakcyjny (choć z obiektywnego punktu widzenia wcale tak nie jest). Feromony, białe krwinki, hormony, gestykulacja, wyraz twarzy... są miliony rzeczy nad którymi świadomie nie zapanujemy, ale którymi mózg może się zająć jeżeli tylko będzie pewien, że tak należy :wink: Oczywiście sam się nie zajmie takim nowotworem czy stwardnieniem rozsianym, ale nastawienie ma również ogromny wpływ na przebieg leczenia.

Posted

Cóż, Ja wierzę w siłę podświadomości podobnie jak w Boga, czyli nie wierzę xD. Ale już poważnie, to podświadomość może pomóc w wyleczeniu osoby chorej, a nie samoczynnie ją wyleczyć, bo gdyby tak było naukowcy i lekarze dawno by to odkryli.

• 2 months later...
Posted
Czy wierzycie w to, że można wyleczyć sie np. z białaczki poprzez własna podświadomość?

Absolutnie nie.

Wiara jest niewątpliwie potrzebna, pomocna, jednakże nie ona pełni kluczową rolę w takich przypadkach jak białaczka, inna groźna choroba czy jakiekolwiek inne nieszczęście.

Posted
Czy wierzycie w to?

hehe, to sa fakty:) nie podlegaja kwestii wiary. Natomiast jest ksiazka o Sekrecie (dla mnie syf jakich malo) i tu juz mozna dyskutowac czy taka moc istnieje czy nie :)

Na własnym przykładzie: Od godziny 18 goraczka 39.8 poszedłem spać jednak przed snem zaczalem sobie robic oranie mózgu ze jestem zdrowy etc rano 36.6 i dobre samopoczucie, faktycznie nie jest to jakieś super epickie zwyciestwo nad choroba, ale...

Posted

Jak najbardziej, tak właśnie działa modlitwa na przykład. Jeżeli ktoś cały czas prosi jakiegoś boga o zdrowie lub i jakiś osobisty sukces i modli się w tej intencji to wg mnie jest mu łatwiej. Nie dlatego, że mu ktoś pomaga tylko że sam podświadomie się nakręca :)