Jump to content

Naucz się języka obcego

myraxidos

Recommended Posts

Posted

hej, tak pomyślalam,ze kazdy z nas uczy sie jakiegos drugiego języka (oprocz ang) i moze chcialby nauczyc sie innego, a nie stac go na kursy. Dobrze byloby sie taką wiedzą "wymienic"

np moim marzeniem jest nauczenie sie, chocby podstaw włoskiego i francuskiego,a umiem niemiecki. Fajnie byloby gdybysmy mogli uczyc siebie nawzajem od podstaw, banalnych rzeczy takich jak na poczatek wymowa, gramatyka i takie tam -podstawy.

[przegladalam ostatnio wiele stron chcac przyswoic sobie troche francuski, sa podane skomplikowane dla mnie wyrazy i opisy, niestety ani wymowy ani nic, a przeciez dla zupelnie niewtajemniczonych to nie jest takie proste ;) ] co o tym sądzicie?

moze moglibyśmy zrobić cos takiego?

Posted

jestem za^^

szprecham po angielsku a chcę hiszpanski, o niemieckim nie wspominam bo umiem się przedstawić i ledwo czasy opanowalam.

Posted

uczę sie angielskiego i ruskiego i od biedy łaciny. A moim marzeniem jest portugalski (:

rozczochrany
Posted

Uczę się angielskiego.

Moim marzeniem jest chorwacki i hiszpański. ;)

Posted

Znam angielski, ucze sie rosyjskiego, powinnam znac niemiecki po 4 letniej nauce. Obecnie skupiam sie na rosyjskim i inne jezyki mi nie w głowie, bo 3 na raz to sie moze wszystko pomerdac. Aczkolwiek jak opanuje rosyjski w stopniu dosc zaawansowanym ( mysle,ze jeszcze rok,dwa mi to zajmie) to czemu by nie włoski lub hiszpański.

Posted

Dosyć dobrze znam angielski. Znam również podstawy niemieckiego i łaciny. Średnio - francuski.

Od wczoraj uczę się hiszpańskiego - jestem nim zafascynowana i coraz bardziej zakochuję się w tym języku.

Za kilka lat (jak już będę mogła swobodnie rozmawiać po hiszpańsku) zaczynam naukę portugalskiego. :)

Posted

Angielski znam średnio ale komunikatywnie gorej idzie z gramatyką, niemiecki średnio bo ostatnio zaniedbałam, chciałabym umieć mówić po niemiecku ale tak płynnie. I po włosku. Zobaczymy jak na razie nie języki mi w głowie.

Posted

Umiem posługiwać się językiem angielskim, miałam też podstawy niemieckiego (ale wiele nie wyniosłam z tych lekcji).

Dążę do realizacji jednego ze swoich marzeń - nauki języka norweskiego.

Guest Anonymous
Posted

schprecham nie najgorzej po szwabsku. angielski? w sumie chyba bym się dogadał.

jak byś widziała to? tu na forum?

Posted

Umiem angielski - niby w stopniu dość zaawansowanym ale to tylko teoria, dogaduje się tyle o ile:)

Uczyłam się też niemieckiego od podstawówki do końca liceum a umiem sie przedstawić i kojarzę kilka słówek oraz coś z gramy...

Za tydzień mam egzamin z angola i na tym skończy sie moja przygoda z tym językiem i wiem, że sama nie bede nic powtarzała a powinnam bo szybko zapomnę ten język. Dlatego chce go dalej szlifować... ale potrzebowałabym raczej żywego kontaktu z tym językiem a nie przez forum.

Od przyszłego roku będe uczyła sie hiszpańskiego, fajnie byłoby zacząć ta naukę już teraz:)

Posted

Znam podstawy włoskiego, uczyłam się 3 lata. Niemiecki - totalna klapa (; Angielski - komunikatywnie.

Chciałabym lepiej nauczyć się włoskiego, zaczerpnąć coś z portugalskiego i rosyjskiego :)

Super pomysł :) Może fajnie byłoby utworzyć jakieś podtematy, dotyczące każdego języka osobno, żeby się nie myliło. Albo całkiem nowe: "Niemiecki", "Hiszpański", "Portugalski" itd. Co o tym myślicie? Moglibyśmy się tam wymieniać wiedzą, dotyczącą konkretnego języka, żeby tu - w jednym temacie - się nie mieszało.

Peggy Brown
Posted

Angielski-nie przepadam, choć dogadać się potrafię. Jeśli nie znam słówka to próbuje na około.

Niemiecki-mój ulubiony język, chętnie bym tu dalej kontynuowała.

Planuję rozpocząć naukę hiszpańskiego

Posted

Znam w miarę dobrze język angielski i podstawy niemieckiego.

Chciałabym opanować łacinę.

rozczochrany
Posted

To więc może zaczniemy już?

To ja trochę zwrotów w języku chorwackim:

dzień dobry - dobro jutro

cześć - bok

do widzenia - do viđenja

dobranoc - laku noć

proszę - molim

przepraszam - oprostite

która godzina? - koliko je sati?

Posted

Może będziemy pisać jeszcze w nawiasach jak wymawia się dane słowa? Co Wy na to?

W

Posted

A ja jakiś dziwny, bo angielskiego nie znoszę. I ni w ząb nie wychodzi mi on. Po pierwsze wymowa, która jest dla mnie niezrozumiała, po drugie te głupie czasy i konstrukcje językowe.

Dużo bardziej wole język niemiecki. Gramatyka jest bliższa polskiej, wymowa zbliżona do pisowni, tylko kilka reguł trzeba zapamiętać. Tak więc niemiecki rządzi!

Posted

Angielski znam na poziomie rozszerzonym, nie mam problemów w komunikowaniu się.

Niemieckiego uczę się 10 lat, umiem się tylko przedstawić i coś tam powiedzieć, ciężko mi strasznie idzie z tym językiem. oO

Prawie miesiąc mieszkałam ze Słowakami, więc i słowackiego się trochę nauczyłam. (;

chciałabym móc umieć mówić po włosku i po amerykańsku.

Posted

Angielski znam. Problemów jak narazie nie ma.

Marzę o poznaniu języka japońskiego. Tak strasznie chciałbym go znać...

Posted

Angielski umiem bardzo na jeża. A chciałabym dojść do płynnego porozumiewania się w tym języku. : )

Posted

Ja bym chciała umieć po rosyjsku, o! ;D

Albo hiszpańskiego, żebym mogła pogadać z Torresem. <3Bo to co ja Znam daleko odbiega od super komunikacji...

Aaa znam angielski, ale lepiej radzę sobie ze słyszenia, bez problemu mogę dogadać się z marykaninem. (wypróbowane , zaliczone)

Niemieckiego uczę się od kąd pamiętam i nie umiem nic.

To strasznie ciężki język jak dla mnie.

Posted
Moim marzeniem jest chorwacki
Od chorwackiego do serbskiego jest dość blisko, choć niezupełnie ;)(jutro zdaje egzamin z dialektów, jak chcesz to Ci mogę zrobić wykład o jekawskim, sztokawskim i ekawskim oraz ich wariantach:D)

Prócz serbskiego dysponuje bardzo podstawowym (tylko rok nauki) tureckim. Nie zdziwię się jeśli nikt nie będzie zainteresowany dokształcaniem w tych kierunkach:P zwykle to połączenie sprawia że ludzie zaczynają na mnie inaczej patrzeć. ze współczuciem? ;)

Z czasów gimnazjalno-licealnych niemiecki- ale powiedzmy że jestem więcej niż kiepska. No i ang.

Chciałabym się dokształcić w wielu językach ale chyba w pierwszej kolejności wszystkie języki byłej Jugosławii (dialekty) i albański. Nie sądzę żeby znalazł się tu dla mnie korepetytor ;)

To więc może zaczniemy już?

To ja trochę zwrotów w języku chorwackim:

dzień dobry - dobro jutro

cześć - bok

do widzenia - do viđenja

dobranoc - laku noć

proszę - molim

przepraszam - oprostite

która godzina? - koliko je sati?

Dobro jutro to przywitanie "poranne" (jutro=pol. rano)

Ogólnie mówi sie (och, jakie to zaskakującę:P ) dobar dan ;)

I chorwackie "bok"- serbowie mają "zdravo".

A oprostite w serbskim jest już formą bardziej grzeczną, to "prosze mi wybaczyć". Zwykle dziękuję to "izvinite"/ "izvini"

Zacząć też kurs tureckiego?;)

Posted
Zacząć też kurs tureckiego?;)

Zacznij :D

Dla tych, którzy planuję naukę hiszpańskiego ;):

Dzień dobry - Buenos dias/ Buenas tardes

Do zobaczenia - Hasta la vista

Na razie - Chau

Cześć - Hola

Dobry wieczór/ Dobranoc - Buenas noches

Dziękuję bardzo - Muchas gracias

Nie ma za co, proszę - De nada

Przepraszam - Perdon

Jak się nazywasz? - Come te Ilamas?

Jest ładna pogoda - Hace buen tiempo.

Jest ciepło - Hace calor.

Jest brzydka pogoda - Hace mal tiempo.

Jest zimno - Hace frio.

Posted
Zacząć też kurs tureckiego?

Jestem na tak!

A może ktoś chętny na norweski? Jutro mogłabym wrzucić kilka zwrotów. :roll:

Posted

eirene, ja ! : D

+ mam prośbę. Jak zamieszczacie jakiekolwiek zwroty, to piszcie jeszcze wymowę do tych trudniejszych. Będzie łatwiej zapamiętać. (;

Posted

Turecki alfabet wraz z wymową;)

A a -a

B b -b

C c -dż

Ç ç -cz

D d -d

E e -e

F f -f

G g -g

Ğ ğ -nieme

H h -h

I ı -y

İ i -i

J j -ż

K k -k

L l -l

M m -m

N n -n

O o -o

Ö ö -jak niemieckie ö

P p -p

R r -r

S s -s

Ş ş -sz

T t -t

U u -u

Ü ü -jak francuskie u lub niemiecki ü

V v -w

Y y -

Z z -z

Uwielbiam słowo Japonia .w wersji tureckiej- wymawia się to ŻAPONDŻA

jutro dam niespodziewajkę(do obczajenia której potrzebny był alfabet), ale nie ma radochy jeśli jej nie wytłumaczę ale teraz nie mam czasu :P

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
    • dannonka
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane