Jump to content

Protest przeciwko koncertowi Madonny

rozczochrany

Recommended Posts

rozczochrany
Posted

Jak wiece pierwszy koncert Madonny w Polsce wypada w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, co nie za bardzo podoba się środowiskom katolickim.

Aktywiści mają zamiar oprotestować koncert: przewidziane są agitacje pod kościołami i apel do rządu o zablokowanie imprezy - pisze "Dziennik".

"Organizacja koncertu tego dnia to prowokacja. Rani to nasze uczucia religijne. Poza tym występy Madonny są antychrześcijańskie" - dodaje Krzysztof Zagozda z Katolickiego Stowarzyszenia Unum Principium, które zainicjowało protest.

"Winnych tego przedsięwzięcia trzeba ujawnić. Kościół i naród powinien z mocą protestować: non possumus!" - napisał w specjalnym apelu ks. Stanisław Małkowski, dawny kapelan warszawskiej "Solidarności".

Jak informuje "Dziennik", komitet protestacyjny zbierze się po raz pierwszy w przyszłym tygodniu.

Będziemy robić wszystko, aby nie dopuścić do tego skandalicznego wydarzenia. Wywołamy moralne powstanie warszawskie - podkreśla Brudzyński

W jaki sposób komitet ma zamiar zablokować koncert? Podpisy pod pismem protestacyjnym zebrane pod kościołami zostaną przesłane do organizatorów koncertu i sponsora głównego imprezy. Od szefa MSWiA Grzegorza Schetyny i władz samorządowych organizatorzy akcji zażądają z kolei odwołania imprezy.

"Jeśli to nie poskutkuje, będzie pikieta podczas koncertu. Zagłuszymy Madonnę" - grozi Brudzyński.

Szanse na sukces mają jednak niewielkie. O zmianie terminu koncertu nie ma mowy, a władze Bemowa, na terenie którego odbędzie się impreza, zapowiadają, że nie dopuszczą do przerwania występu.

Chciałem poznać Wasze zdanie na ten temat. Co o tym myślicie, czy Ci ludzie trochę nie przesadzają?

Posted
Organizacja koncertu tego dnia to prowokacja. Rani to nasze uczucia religijne.

A co nie obraża ich uczuć religijnych? Nie żyją sami w tym kraju, jeśli się nie podoba to nikt im na koncert nie każe przychodzić, ale nie mogą tego zabraniać innym.

Poza tym występy Madonny są antychrześcijańskie

Co z tego? Ktoś powinien im uświadomić, że w tym kraju żyje też sporo ludzi, którzy ni są tak fanatycznie nastawieni i którzy chcieli by na tą imprezę pójść mimo jej antychrześcijańskich treści. Tak nawiasem mówiąc, nie wydaje mi się, żeby tak się bulwersowali gdyby koncert był antymuzłumański (równi i równiejsi po prostu).

Wywołamy moralne powstanie warszawskie

Chciałbym to zobaczyć :devil: . Wielkie mi powstanie, z 20 osób to ruszy i na tym się skonczy.

Od szefa MSWiA Grzegorza Schetyny i władz samorządowych organizatorzy akcji zażądają z kolei odwołania imprezy.

"Jeśli to nie poskutkuje, będzie pikieta podczas koncertu. Zagłuszymy Madonnę" - grozi Brudzyński.

Schetyna ich wyśmieje, a policja zgarnie za nielegalną paradę i zakłócanie porządku publicznego i tak było by najlepiej.

Podsumowując, nie jestem fanem Madonny i nie lubię zbytnio jej utworów, ale mamy chyba w tym kraju jakąś wolność wyboru? Żyjemy przecież w państwie (teoretycznie) świeckim i kościół NIE MA PRAWA narzucać innym na siłę swoich zacofanych poglądów i przekonań. Muszą się w końcu nauczyć, że nie są jedyni na tym świecie i próbować chociaż współgrać z tymi którzy nie wyznają ich wiary. Po za tym jak już wyżej wspomniałem nikt nikogo na ten koncert nie zaciąga siłą i nie próbuje wmusić tych "antychrześcijańskich treści" w przeciwieństwie do ich parad bożego ciała po mieście, które inni jakoś muszą znosić mimo nerwów przy próbie przejazdu przez miasto (sam tego niestety wczoraj doświadczyłem).

Posted

Uważam, że to jest żałosne. Koncert nie jest przymusowy, ani nie odbywa się np. na rynku, tak więc jeżeli ktoś nie chce, nie musi w nim w żaden sposób uczestniczyć.

Ponadto 15 sierpnia to święto KOŚCIELNE. O ile dobrze się orientuję, w Polsce nie mamy 100% katolików, więc dlaczego z powodu jednej religii mają cierpieć inni? Zresztą przecież nawet ci "wierzący" mogą iść na koncert - on nie zajmuje całego dnia, więc spokojnie zdążą do południa pójść na mszę, a jak się postarają, to nawet dobiegną na Jasną Górę i z powrotem. :wink:

Moim zdaniem wszyscy, którzy protestują przeciwko temu koncertowi są dewotami i osobami o stosunkowo niskim poziomie IQ, którzy chcą w dosyć żałosny sposób zamanifestować swoją "głęboką" wiarę. A przecież Bóg nie jest głupi, prawda?

Posted
Tak nawiasem mówiąc, nie wydaje mi się, żeby tak się bulwersowali gdyby koncert był antymuzłumański (równi i równiejsi po prostu).

Ale gdyby koncert był antyżydowski, to by się nie odbył na pewno :lol:

Organizacja koncertu tego dnia to prowokacja. Rani to nasze uczucia religijne.

A co nie obraża ich uczuć religijnych? Nie żyją sami w tym kraju, jeśli się nie podoba to nikt im na koncert nie każe przychodzić, ale nie mogą tego zabraniać innym.

Śmiem wyznać, że jeśli obrażane są uczucia muzułman (o żydach już nie wspominam :lol: ), to jest wielgachna afera, zniszczone reputacje i oficjalne przeprosiny. I wszyscy się korzą i przepraszają, natomiast jeśli chrześcijanie robią aferę o swoje uczucia religijne, to są żałośni. Ciekawe.

Mnie osobiście koncert Madonny razi tylko w tym stopniu, że się to kłóci. Madonna hasa sobie po scenie w święto Madonny. Dla niektórych bardzo zabawne, dla mnie trochę niesmaczne. Natomiast co do tego, czy te występy są czy nie są antychrześcijańskie, nic nie wiem na ten temat.

Posted
Poza tym występy Madonny są antychrześcijańskie"

Jak już jesteśmy przy temacie antychrześcijańskich, antyżydowskich, antymuzułmańskich, itp., to czy koncert Madonny ma rzeczywiście na celu obrazę chrześcijaństwa, negowanie jego wartości i jawny atak na przywódców tej religii? Czy może raczej chodzi o zwrócenie na siebie uwagi?

Posted

jeżeli msza i słyszane z tamtąd pieśni religijne obrażają moje uczucia religijne to mam iść do Schetyny żeby zakazał organizowania imprez w kościele? nie, po prostu nie idę do kościoła. analogicznie, jeśli katolikom nie podoba się koncert Madonny to niech na niego nie idą..

Jeśli to nie poskutkuje, będzie pikieta podczas koncertu. Zagłuszymy Madonnę

megafonem xD

Posted
Śmiem wyznać, że jeśli obrażane są uczucia muzułman (o żydach już nie wspominam :lol: ), to jest wielgachna afera, zniszczone reputacje i oficjalne przeprosiny.

Z tego co wiem, to kobieta, która przedstawiła penisa na krzyżu, została postawiona przed sądem i skazana na jakąś karę (nie pamiętam już konkretnie jaką). Także nie trafiłeś z tym, że jest to tak całkowicie ignorowane.

natomiast jeśli chrześcijanie robią aferę o swoje uczucia religijne, to są żałośni. Ciekawe.

Zwróć uwagę, że czym innym jest karykatura Mahometa czy też hasła negujące holokaust, a czym innym jest zwykły koncert.

Mnie osobiście koncert Madonny razi tylko w tym stopniu, że się to kłóci. Madonna hasa sobie po scenie w święto Madonny. Dla niektórych bardzo zabawne, dla mnie trochę niesmaczne.

Szczerze mówiąc wątpię, żeby jakiś normalny człowiek, który nie jest fanatycznie zapatrzony w religię, powiązał by jedno z drugim gdyby mu tego palcem nie wskazano.

Posted
Chciałem poznać Wasze zdanie na ten temat. Co o tym myślicie, czy Ci ludzie trochę nie przesadzają?

to się robi chore. czasem aż mi wstyd, że żyję w tak zawistnym kraju. to nie jest występ szatana, tylko madonny. a tej, zdaje się, nie tylko chrześcijanie słuchają. dlaczego więc nie dać zarówno im, jak i niewierzącym wyboru, pozwolić samym decydować czy chcą imprezować w dniu święta, czy nie ??

brak słó.

Posted

Powiem krótko - przesadzają ;)

Data koncertu chyba nie jest zależna jedynie od organizatorów, ale od samej Madonny. Ciekawe czemu nie czepiają się innych - "gorszych" wykonawców i zespołów nie wiem.. np. heavy metal'owych itp. Dlatego że Madonna jest popularna i zbyt wielu ludzi tam pójdzie? Nie wiem... nie mieści mi się to w głowie.

Posted

Usłyszałam tą informację ostatnio w radiu i ręce mi opadły. Nie wiem skąd w tych ludziach tyle zawiści, są zaślepieni szerzeniem wiary i tylko krytykują poczynania innych nie zauważając swoich błędów. ;]

Podobnie rozśmieszyła mnie sytuacja podczas wyborów do europarlamentu, kiedy to na jakiejś wiosce babcie odmawiały różaniec pod świetlicą, gdzie na dzień wyborów zamiast kaplicy była komisja wyborcza. A to Polska właśnie.. ;)

Posted

Dzisiaj w "Drugim śniadaniu mistrzów" (TVN24, prowadzący Marcin Meller, gośćmi są ludzie z show-biznesu - np. Huber Urbański) sporo się właśnie na ten temat mówiło. Między innymi przedstawiono listę ponad 200 dni w roku, w czasie których są święta (urodziny świętych itp), a więc teoretycznie nie powinno się wtedy koncertować.

Pomijając jednak te nieco uszczypliwe uwagi, zauważono tam jeszcze jedną bardzo ważną rzecz: w święto dużo łatwiej jest zorganizować logistycznie taką imprezę, ponieważ na ulicach nie ma aż takiego ruchu, jak np. w godzinach szczytu, a także jest to wygodniejsze dla samych widzów, ponieważ przyjemniej się idzie na koncert w dzień wolny, niż po całym dniu ciężkiej pracy. :P

Posted

Chrześcijanie po chrześcijańsku powinni więc wybaczyc pani Madonnie i tyle (jeśli zrobi coś obrażającego uczucia religijne)

To tylko koncert, a Madonna lubi robić szum, czy zawsze trzeba panikować na zapas?

Posted

Głupota totalna,wszak to nie dzień żałoby narodowej, jednak jeśli każde święto w tym kraju ma być tak obchodzone ;).

Posted

Przesada totalna. Rozumiem że zagorzali katolicy mogą czuć niesmak i niechęć do madonny i do tego koncertu skoro wypada w ich święto ale no bez brawury. Jak im nie pasuje to niech poprostu tam nie idą. Są w tym kraju też inni ludzie którzy mimo święta chcą się wybrać na koncert i miło spędzić dzień (;

Posted
Uważam, że to jest żałosne. Koncert nie jest przymusowy, ani nie odbywa się np. na rynku, tak więc jeżeli ktoś nie chce, nie musi w nim w żaden sposób uczestniczyć.

Nie o to chodzi. Spotkania faszystów, promujących zakazany w naszym kraju nazizm też nie są publiczne.

Ponadto 15 sierpnia to święto KOŚCIELNE. O ile dobrze się orientuję, w Polsce nie mamy 100% katolików, więc dlaczego z powodu jednej religii mają cierpieć inni?

Mamy "oficjalnie" chyba 95%. Anyway nie powinien w ogóle istnieć termin "obrażanie uczuć religijnych".

Zresztą przecież nawet ci "wierzący" mogą iść na koncert - on nie zajmuje całego dnia, więc spokojnie zdążą do południa pójść na mszę, a jak się postarają, to nawet dobiegną na Jasną Górę i z powrotem. :wink:

I ci wierzący prawdopodobnie w jakiejś części pójdą, natomiast idioci będą dalej krzyczeć.

Poza tym występy Madonny są antychrześcijańskie"

Noszą takie znamiona ; )

Ale nie wg. mnie. W moim osobistym odczuciu Madonna nie ma nic do chrześcijanizmu, po prostu taką sobie obrała drogę promocji i tego się konsekwentnie trzyma. Amen.

Powiem krótko - przesadzają ;)

Data koncertu chyba nie jest zależna jedynie od organizatorów, ale od samej Madonny. Ciekawe czemu nie czepiają się innych - "gorszych" wykonawców i zespołów nie wiem.. np. heavy metal'owych itp. Dlatego że Madonna jest popularna i zbyt wielu ludzi tam pójdzie? Nie wiem... nie mieści mi się to w głowie.

Nie czepiają się "mniej znanych" i "metalowych" kapel? Żyjemy w tym samym państwie aby? : )

hipiswmartensach
Posted

Witajcie, chce tutaj napisac co mysle o Was, a raczej o Waszej hipokryzji.

Jeżeli koncert budzi pewien nie smak szczególnie w środowiskach chrześcijańskich to jest dobrze ;-) Nie daj boże by budził nie smak w środowiskach innych wyznań szczególnie muzyłmańskich, żydowskich. Bo nie raz były przypadki odwoływania koncertów np. Twierdzy czy Irdonu na uczczenie Powstania Wielkopolskiego. I temu byście bili brawo. Tylko nie daj Boże odwołac koncert bo obrazić on może uczucia chrześcijan. Dobrze, że to forum wykazuje się wysoką tolerancją i możecie sobie tyłki wzajemnie licać, jak to dobrze, że koncert sie odbędzie.

Pirat - mam nadzieje że pisałes to z ironią.

Posted

Koncert ten nie odbędzie się w czasie Postu czy Adwentu, więc nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadza. W niedziele również odbywają się koncerty, a jednak nie słychać żali, że to 'dzień święty' (według dekalogu oczywiście).

Chociaż z drugiej strony, wiadomo, że Polska to kraj katolicki, więc można było (?) przewidzieć bulwersację, dlatego można było zaplanować go np. na 16 sierpnia.

FrizzleFrazzle
Posted
Bo nie raz były przypadki odwoływania koncertów np. Twierdzy czy Irdonu na uczczenie Powstania Wielkopolskiego. I temu byście bili brawo.

Czy Ci się to podoba, czy nie - jesteś Polakiem, Powstanie Wielkopolskie, jakbyś na to z historycznego punktu widzenia nie patrzył, jest też Twoim i każdego Polaka świętem. Natomiast nie każdy Polak jest katolikiem - i tu jest pies pogrzebany. Nie zmusisz mnie czy kogokolwiek innego, by respektował święta religii, której nie jest wyznawcą.

Posted
Chociaż z drugiej strony, wiadomo, że Polska to kraj katolicki, więc można było (?) przewidzieć bulwersację, dlatego można było zaplanować go np. na 16 sierpnia.

Gdyby grała jeden koncert w roku - pewnie tak. Ale to nie ta bajka ; )

Posted

30000 (biletów ) * 200 zł = 6000000

Gdybyś miał tyle stracić, też byś się wkurzał :mrgreen:

Posted

Dla mnie to śmieszne.

Kto chce, pójdzie się modlić do kościoła, kto nie zostanie w domu, a jeżeli ma bilet na koncert to pójdzie na koncert, jeżeli nie ma to posłucha Madonny w domu lub pójdzie do baru, albo na imprezę. Tym nikt nie nawróci nikogo.

Madonna owszem, jest postacią dość kontrowersyjną, i co z tego? Nie jest to darmowe, ale wiedzieli o wszystkim już dawno, bilety nie kosztują 5zł, więc idzie kto chce, a nie.

Pozostaje jeszcze kwestia tych, którzy nie są katolikami, nie wierzą lub cokolwiek innego. Co z nimi? Skoro nie obchodzą 15 sierpnia, czy innych świat to dlaczego mają zostać ukarani?

Posted

Wg mnie przesadzają... nie tylko katolicy mają ochotę wybrać się na ten koncert...

Posted

niedlugo wszystkiego zakaza bo cokolwiek by bylo "obraza uczucia religijne".

Wg mnie przesadzają.

racja

shwungistka
Posted

Ta

ostatnio w Krakowie był festiwal muzyki elektronicznej. Odbywał się na błoniach. przyszły bojówki Rydzyka i protestowali. Podobno muzyka miała podłoże satanistyczne, a błonie to święte miejsce bo papież tam był.

Posted
Ta

ostatnio w Krakowie był festiwal muzyki elektronicznej. Odbywał się na błoniach. przyszły bojówki Rydzyka i protestowali. Podobno muzyka miała podłoże satanistyczne, a błonie to święte miejsce bo papież tam był.

Uuu, to jak tak toby w koncu sie okazalo, ze nikt nie ma prawa przebywac na Ziemi, to ten swiety byl tam, a ten byl tam XD

A co do tematu - Lekka przesada ze strony kosciola. Nikt im nie zabrania tych wszystkich procesji i innych rzeczy, to czemu oni maja zabraniac komus, kto nie jest ich zwolennikiem?

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
    • Wulf
    • Wulf
      Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
    • wardrum
      Spotify. Brunetka czy blondynka? 
    • wardrum
      0/10
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane