jumisiek.

Erotyka w serialach.

Recommended Posts

Właśnie obejrzałam na TVP HD pierwszy odcinek ponoć nowego 'kultowego' serialu 'Tancerze'. Jednak jest coś co mnie odrzuciło. A mianowicie: wszędzie jest seks. Ja wiem, ze to jest fajne, że to podnieca i sprawia, że seriale czy filmy ogląda się jakoś z większą ochotą. Ale.. Nie sądzicie, że małe dzieciaki trochę za wcześnie obcują z erotyką? Czy my, wychowani w latach 90', mieliśmy dostęp do takich seriali, filmów?

Nie, że mnie to boli. Po prostu martwi mnie to, że teraz 90% amerykańskich filmów jest zboczonych, seksistowskich i to one narzucają dzieciakom inny styl, gorszy.

Trochę mi przykro, bo ciągle mam wrażenie, że roczniki od 93' w dół są zboczone. oO

Nie mówię, że wszyscy tacy są, niech tutaj nikt mi nie wyjeżdża z tekstami : "bo ja jestem rocznik 93' i wcale taki/a nie jestem!", bo nie o to mi chodzi.

A wy co myślicie? Przeszkadza Wam ta erotyka czy jest Wam to obojętne?

Nie sądzicie, że małe dzieciaki trochę za wcześnie obcują z erotyką?

właśnie tak myślę. m.in. dlatego coraz więcej DZIECI ma dzieci.

erotyka to sfera dorosłego życia. i tak powinno pozostać.

Dorośli chcą zahamować dzieci do seksu i to słuszne, ale no właśnie... chcą, ale robią odwrotnie, ba, sami popierają takie rzeczy ;p Ale bajek się czepiają, bo tam agresja jest... Na litość boską, bajki, animówki, a seriale to dwa różne światy...

Powinno się powstrzymać dopuszczanie dzieci do tego typu seriali. Dzieci w znaczeniu do 10-12 roku życia, bo później hormony zaczynają buzować i to samo wychodzi, że chłopiec zacznie szukać w internecie informacji o płci przeciwnej, a następnie dochodzi do słowa "sex" (nie lubię tego "iksa"... wrr...).

Trzeba by rodzicom zafundować przynajmniej krótką naukę o tym, jak zablokować niektóre strony ;]

Trzeba by rodzicom zafundować przynajmniej krótką naukę o tym, jak zablokować niektóre strony ;]

nie chodzi mi tu teraz o strony w necie tylko o telewizję. a tu raczej będzie ciężko coś zablokować..

Ale weźcie pod uwagę, że WSZYSTKO idzie do przodu. Np. Moja mama zaczęła oprawiać seks, gdy zaczęła pracować, by mieć za co ewentualne dziecko wychować. A teraz? laski mają po 13 i się puszczają, bo w bravo jest to tak fajnie opisane. No fakt, to jest fajne. Ale posiadanie dzieciaka nie skończywszy gimnazjum już takie fajne nie jest, bo takie małolaty o zabezpieczeniach raczej nie myślą.

A co do telewizji, to takie filmy, seriale powinny być po 22, lub od 16 lat. A rodzice nie kontrolują, co robią ich dzieci, bo siedzą do późna w pracy. Każdy jest zabiegany, nie ma czasu, goni za pieniędzmi. A dzieci wychowuje ulica, albo redtube.

seniorita, jest taki znaczek w trójkąciku 16, 12 ;P Ale kto na to patrzy? No właśnie nikt ;P

jumisiek, mnie chodziło o internet, trochę wybiegłem poza temat, ale jakby nie było, to internet jest największym problem w tej kwestii. Seriale to zalążek, a internet prowadzi dalej i to to prowadzi do młodych mamusi ;P

seniorita, jest taki znaczek w trójkąciku 16, 12 ;P Ale kto na to patrzy? No właśnie nikt ;P

ja na to patrzę! x D

ej serio, jakieś odchyły może mam ale zawsze tam lookam. z czystej ciekawości po prostu.

ale w większości przypadków dałabym czerwony kwadracik. -.-'

jumisiek, może źle przedstawiłem... Chodziło mi o to, że rzadko kto zwraca na to uwagę. Mały przykład American Pie jest dozwolony od 16 lat, a moja kuzynka jak miała 9 lat oglądała to z matką ;P Oto mi chodzi, że mimo iż jest nikt specjalnie go sobie nie bierze do serca ;P Ja też xD

Powiem Wam, że te znaczki to tylko zachęcają dzieciaki do oglądania tych filmów. Np mój brat, jak tylko widzi taki znaczek to film zostawia, bo jest ciekawy czego to niby nie powinien oglądać.

a co do internetu to moi drodzy istnieje cenzor.

A mnie bardzo razi. Takie sceny ani mnie ciekawią, ani nie wyrażają żadnej wartości artystycznej. A że dzieci to oglądają to już zupełnie inna sprawa. Nie jestem rodzicem, więc pod tym kątem się nie wypowiem.

odrzuca, degustuje, wywołuje odruch "wyśmiewania". Erotyka w serialach często jest sztuczna, strasznie naciągana. Moim zdaniem w takich godzinach powinna być ograniczona do minimum, właśnie ze względu na młodszych :).

Erotyka w serialach często jest sztuczna, strasznie naciągana.
Dokładnie, dlatego tak odrzuca. Patrząc z mojej strony nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie, jednak z perspektywy dziecka, oglądając taki serial mogłoby mnie to zaciekawić.

I tak jak pisała pozytywna_mysl, przez to, że wszędzie jest pełno erotyki, nawet w najzwyklejszych serialach, coraz więcej mamy bardzo młodych matek.

Seksu jest coraz więcej wszędzie. Bo ludzie to kupują i chcą to oglądać. No cóż. A że dzieciaki to oglądają. Moim zdaniem jest w tym duża wina rodziców. Powinni mieć na oku swoje dzieci i mniej więcej kontrolować czym się interesują, co robią w danej chwili. Nie wyobrażam sobie w przyszłości, dać dziecku pilota od telewizora i nie zaglądać tam przez godzinę czy dwie.

jest taki znaczek w trójkąciku 16, 12 ;P Ale kto na to patrzy? No właśnie nikt ;P

Jak byłam młodsza to zawsze patrzyłam, a potem biegłam do mamy spytać o pozwolenie :lol:

Ale prawda, chyba niewiele dzieci tak robi ^^ Zakazane - kusi, dlatego też skupiłabym się na rodzicach.

Rynku mediów nie zmienimy.

Takie sceny ani mnie ciekawią, ani nie wyrażają żadnej wartości artystycznej.

Hard Candy, a są sceny w jakimkolwiek serialu, które wyrażają wartość artystyczną? :shock:

Jest tego już za dużo. Wszędzie, w prasie, filmach... ogólnie w mediach.

Jednak nic na to nie poradzimy, nie pozostaje nam nic innego oprócz własnego rozumu.

A znaczków od ilu lat jest dany program prawie nikt nie przestrzega. Tak mi się wydaje.

Seks się dobrze sprzedaje, więc ten fakt jest wykorzystywany. Co z tego, że ustawi się dzieciom kod na niektóre programy w telewizji (jest taka opcja, moi znajomi mają coś takiego, że aby dostać się na niektóre kanały, trzeba wprowadzić kod), skoro idąc ulicą tak czy siak zobaczą wielki billboard z prawie nagą kobietą reklamującą bieliznę albo niemal obsceniczną reklamę. Od tego się nie da uciec, bo jest wszędzie. To rodzice powinni dbać o to, jak dużo wiedzą ich dzieci.

Takie sceny ani mnie ciekawią, ani nie wyrażają żadnej wartości artystycznej.

Ciebie nie, ale na dzieciaki, dla których nadal jest to coś niejako nowego i wciąż jeszcze zakazanego, mocno to oddziałuje. Niekoniecznie pozytywnie.

wychowałam się w latach 90-tych i jestem zboczeńcem.

a tak na poważnie, nie przeszkadza mi to. wszechobecna golizna przestała już na mnie robić jakiekolwiek wrażenie. seks już dawno nie jest dla mnie tematem tabu i zastanawiam się czy w ogóle powinien był być.

problem młodszego pokolenia tkwi w tym, że za dużo czasu spędza ono w internecie tudzież przed telewizorem, a wówczas trudno nie przesiąknąć tym, co jest tam przekazywane. rodziców w tym rola, żeby swoje dzieci uchronić od zła wszelkiego ;)

i o ile w tv nie pokazuje się przemocy ani nie wpaja innych wypaczonych poglądów, nie ma powodów do obaw.

Nie sądzicie, że małe dzieciaki trochę za wcześnie obcują z erotyką? Czy my, wychowani w latach 90', mieliśmy dostęp do takich seriali, filmów?

Cóz gdyby jacys tak zwani rodzice przejmowali sie kropeczkami mowiacymi o ograniczeniu wiekowym.

Żadna ochrona rodziców nie wygra z dziecięcą ciekawością.

Moi oglądali ze mną różne filmy, ale gdy pojawiał się zakazany dla mnie wątek miłosny kazali mi zamykać oczy. Kiedy doszli do tego, że przez palce podglądam co dzieje się na ekranie, zasłaniali mi powieki własnymi dłońmi.

Tak czy inaczej zaczęłam zastanawiać się dlaczego to tak bardzo zakazane. Wraz z kuzynką wdrapywałyśmy się po meblach, żeby sięgnąć po książkę 'Kamasutra', która leżała na najwyższej z półek. Trasa wydawała im się nie do pokonania, w rzeczywistości było inaczej.

Mimo, że rodzice bardzo starali się uchronić mnie przed tą przedwczesną wiedzą i tak się nie udało [mam wrażenie, że jestem przesiąknięta wiedzą od zawsze ;)]. I to, z jaką częstotliwością temat seksu pojawiał się w mediach, nie miał w tym wypadku żadnego znaczenia.

Przeszkadza Wam ta erotyka czy jest Wam to obojętne?
Ja lubię, nie przeszkadza mi w zupełności. ;)

Troche mnie to drażni, ale nie ze względu na dzieci, tylko poprostu, jak to się mówi, co za dużo to niezdrowo ;) W TV od seksu się dwoji i troji, tak szczerze przyznam, że aż mnie zaczyna mdlić od tego.

Ja nie wiem czy byłabym w stanie wymienić chociaż jeden film w którym nie byłoby jakiejkolwiek sceny erotyczne. Teraz to jest masakra,a niektóre filmy które normalnie lecą w kinach, które każdy nawet małe dziecko może obejrzyć powinny być "dla dorosłych"

Nie sądzicie, że małe dzieciaki trochę za wcześnie obcują z erotyką? Czy my, wychowani w latach 90', mieliśmy dostęp do takich seriali, filmów?

Może za wcześnie ale jak nie przez filmy to znalazłyby z pewnością inny sposób aby mieć jakikolwiek z nią kontakt.

A wy co myślicie? Przeszkadza Wam ta erotyka czy jest Wam to obojętne?

Raczej jest obojętna chociaż w niektórych filmach zdecydowanie z nią przesadzają.

Mnie też to przeszkadza, ze wszędzie jest seks. Nie można obejrzeć już w telewizji prawie niczego bez podtekstów. Seks przyciąga ludzi i ma sprawiać, że jest zabawniej na luzie, ale czasami jest po prostu irytujące i obleśne o.O

Ciebie nie, ale na dzieciaki, dla których nadal jest to coś niejako nowego i wciąż jeszcze zakazanego, mocno to oddziałuje. Niekoniecznie pozytywnie.

No właśnie. A przecież zamiar producentów to trafienie do dorosłych ludzi, takich jak ja, a nie do poznających świat i 'zakazane tematy' dzieciaków.

No właśnie. A przecież zamiar producentów to trafienie do dorosłych ludzi, takich jak ja, a nie do poznających świat i 'zakazane tematy' dzieciaków.

No tak, widzisz, tak mówią egoiści. ; )

Ja do takim ludzi nie nalezę, myślę o innych. Gdy oglądam polskie seriale i na każdym kroku widzę jakieś 'sekszące się' pary to zawsze przychodzi mi na myśl obraz dzieciaków, które to oglądają. Nie podoba mi się to, dlatego poruszyłam ten temat.

No tak, widzisz, tak mówią egoiści. ; )

Ja do takim ludzi nie nalezę, myślę o innych.

Mogę wiedzieć do czego pijesz? Bo w kontekście twojej dalszej wypowiedzi nie rozumiem.

Mogę wiedzieć do czego pijesz? Bo w kontekście twojej dalszej wypowiedzi nie rozumiem.

nieważne. pomijam Cię akurat w tym temacie.

wiem, że nie darzysz mnie sympatią i zawsze znajdziesz jakiś powód by mnie zjechać. ; )

odpuść.