Jump to content

Wystawa "Narodowcy jako ofiary nazizmu..."

Matis89

Recommended Posts

Posted

"Wybacz mi Żono, że Polskę ukochałem bardziej niż Ciebie i dziecko" - pisał wpisał, tuż przed rozstrzelaniem w podwarszawskich Palmirach, w ostatnim liście do rodziny działacz obozu narodowego Stanisław Piasecki. Te przejmujące słowa stanowią motto otwartej w czwartek w Sejmie wystawy upamiętniającej polskich narodowców, którzy ponieśli śmierć z rąk nazistów.

http://endecja.pl/wystawa/pl0.htm

Posted
Ciekawe, ciekawe.

Szkoda tylko, że ujęłaś to w dwóch słowach. Przejrzałaś wszystkie plansze, zastanowiłaś się dogłębnie nad tym? Jak tak to jestem pełen podziwu, że chociaż jedna osoba coś napisała w tym temacie. :wink:

Posted

Przejrzałem i przeczytałem.

Bardzo ciekawie to zrobili. Szata graficzna mi bardzo odpowiada tej prezentacji.

Szkoda, ze nie odnaleziono wszystkich pochowanych.

"Miejsce pochowku nieznane"

Rowniez dowiedzialem sie duzo o Tych Narodowcach.

Tylko czemu akurat w Sejmie, nie pasuje zupelnie...

Posted

Bardzo fajna strona. Szkoda tylko tej zony. Mysle ze jej to zdanie tak nie schlebialo...

Posted
Szkoda tylko, że ujęłaś to w dwóch słowach. Przejrzałaś wszystkie plansze, zastanowiłaś się dogłębnie nad tym? Jak tak to jestem pełen podziwu, że chociaż jedna osoba coś napisała w tym temacie.

Masz do mnie pretensje ?! o_O

Wiesz, najchętniej to bym poszła na tą wystawę i dopiero wtedy się wypowiedziała.

Posted
Szkoda, ze nie odnaleziono wszystkich pochowanych.

"Miejsce pochowku nieznane"

Rowniez dowiedzialem sie duzo o Tych Narodowcach.

Jest dużo osób walczących za kraj, o których do dzisiaj nikt nie słyszał między innymi po to są groby nieznanego żołnierza. Celem akcji było uświadomienie ludzi o ludziach, dzięki którym żyjemy w wolnych kraju.

Tylko czemu akurat w Sejmie, nie pasuje zupelnie...

Według mnie powinna być wystawiana w każdym większym mieście.

Bardzo fajna strona. Szkoda tylko tej zony. Mysle ze jej to zdanie tak nie schlebialo...

W tamtych czasach ludzie myśleli innymi kategoriami i żyli innymi wartościami, osobiście myślę, że ta kobieta była dumna ze swojego męża.

Masz do mnie pretensje ?! o_O

Wiesz, najchętniej to bym poszła na tą wystawę i dopiero wtedy się wypowiedziała.

Nie mam do ciebie pretensji. :wink:

Posted
Jest dużo osób walczących za kraj, o których do dzisiaj nikt nie słyszał między innymi po to są groby nieznanego żołnierza. Celem akcji było uświadomienie ludzi o ludziach, dzięki którym żyjemy w wolnych kraju.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawe ;)

Według mnie powinna być wystawiana w każdym większym mieście.

Gdzie jest taka mozliwosc.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Love20
      @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
    • Gloria
      Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
    • Gloria
      Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
    • Gloria
      Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
    • Love20
      Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine