Jump to content

Honor-co dla Was znaczy?


mała czarna

Recommended Posts

Posted

Kiedyś honor był jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Wszystkie decyzje podejmowało się tak, aby godziły się one z honorem. Teraz jest zupełnie inaczej, honor stracił swą wartość.

A czym jest dla Was? Czy są wartości ważniejsze od niego? Dla jakiej rzeczy jesteśie w stanie honor stracić?

Link to comment
Posted

Honor jest ważny, ale czasem rozsądek ważniejszy :)

Link to comment
Posted

Wg mnie honor każdej osoby powinien być tak jakby kodeksem postępowańw danej sytuacji.

Link to comment
Posted
Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne i czasami skłonnością do przesadnej reakcji na naruszenie tych zasad.

Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba".

Zgadzam się z tym, honor dużo znaczy dla mnie. Dla miłości moge stracić honor...

Link to comment
Posted

Rozsądek jest ważniejszy niż honor.

Link to comment
Posted

Hm tak praktycznie nie powinno być dla nas czegoś ważniejszego od honoru,ale dla mnie ważniejszymi rzeczami są:miłość,przyjaźń no i zdrowy rozsądek..

Link to comment
Posted

Strasznie obszerny temat...

Obecnie nie ma juz na swiecie niezaprzeczalnych autorytetow i swietosci. Nie ma praw, ktorych kros by nie zanegowal. NIe ma jednego wzorca postepowania, jednej moralnosci, ktorej kazdy jest podporzadkowany. Dlatego tez to, co dla jednego jest dushonorem, dla innego moze byc calkowicie normalna rzecza. Kazdy sam sobie wyznacza wlasne normy. Oczywiscie ulegamy w tym wzgledzie silnym "wplywom z zewnatrz", ale generalnie sami ustalamy swoje wlasne zasady postepowania. Co gorsza, czesto je weryfikujemy w zaleznosci od sytuacji, bo to bardzo wygodne rozwiaznie. Prawie jak "dwójmyslenie" z "Roku 1984" Orwella. ;-)

Dlatego wazne dla mnie jest jasne wyznaczenie sobie granic, zasad, ktorych nie weryfikuje z biegiem czasu, wylacznie ze wzgledu na okolicznosci. I przestrzeganie ich. W tym zamyka sie moje pojecie honoru.

Czy istnieja inne wartosci, wazniejsze, ktore moglby sprawic, ze postatpilbym wbrew swoim zasadom? Pewnie tak, ale tak dlugo jak zycie mnie nie zmusza mnie w sposob brutalny do zdrady wlasnych przekonan tak pojecie honoru jest dla mnie jednym z wazniejszych.

Link to comment
Posted

Dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy to jest właśnie honor

Link to comment
Posted

Ja narazie rzygam honorem średniowiecznego rycerza i ryjem nauczycielki od polskiego.

Rozsądek mimo wszystko przewyższa honor ;)

Link to comment
Posted

drama-tripp a wzorce ascety miałas :?:

[fquote]Rozsądek mimo wszystko przewyższa honor Wink[/fquote]

bicie dziewczyn mimo ze by sobie na to zasłuzyla tez uważasz za rosądne :?:

Link to comment
Posted

no raczej , za nierozsądne.

Ale co to ma w ogole do rzeczy?

Link to comment
Posted

bo dla kogos honorem jest nie uderzyc dziewczyny. Kiedy rozsadek mowi inaczej. A on zachowuje honor. 8)

Link to comment
Posted

no w takim swietle na to nie spojrzalam, bo ja sie moge lac z babami ; )

Link to comment
Posted

chyba najlepiej kiedy honor idzie w parze z rozsądkiem ;)

Link to comment
Posted

[fquote=mała czarna]chyba najlepiej kiedy honor idzie w parze z rozsądkiem Wink[/fquote]

meritum sprawi i nie ma bata.

[fquote]no w takim swietle na to nie spojrzalam, bo ja sie moge lac z babami ; )[/fquote]

girl hooligan, sie Ciebie Aniele boje 8)

Link to comment
monisia---kaczusia
Posted

honor jest rzeczywiście dla mnie jedna z wazniejszych wartości w zyciu...dla niektórych NIESTETY honor nie istnieje....tacy ludzie najczesciej nie mają swojego zdania, lub poprostu sie nie sznuja....kazdy chyba wie o co mi chodzi:P:P

Link to comment
Posted

dla mnie honor jest bardzo ważny zawsze działam zgodnie z nim nawet jak miał bym przez to stracić, np. nie uciekał bym jak by do mnie sie burczył jakiś 3 razy większy koleś z honorem zostene, choć bym miał i zebrac wpier*** ;) :P

Honor jest bardzo wżną cechą w zyciu ;) niekiedy rozsądek terzeba opóćcić żeby zadziałać zgodnie z honorem ;)

Link to comment
Posted

Może to śmieszne, ale honor kojarzy mi się z japończykami którzy wolą zabić swoją rodzinę niż splamić honor swojego rodu.

Nigdy nie uważałam honoru za coś bardzo ważnego, znam dużo ludzi którzy z tego właśnie powodu nie potrafią powiedzieć ''przepraszam''.

Link to comment
Posted
Kiedyś honor był jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka.
dla niektórych do dziś jest to najważniejsza wartość

A czym jest dla Was?

,,mieć honor znaczy nie prosić o litość- nie proś ''

Dla jakiej rzeczy jesteśie w stanie honor stracić?

nie wiem nie zastanawiałam się i nie wiem czy taka rzecz jest
Link to comment
 • 1 year later...
Posted

Honor - to taki wstęp do zbytniego pysznienia się i nadmiernej dumy, wywyższania się ponad tych którzy honoru nie mają i cecha wyjątkowo sprzyjająca nierozsądnym decyzjom. Dla honoru nie zrobię dosłownie niczego - palcem w bucie nawet nie kiwnę. Bo wystarczy mi poszanowanie mojej godności jako istoty ludzkiej - zaś bawienie się w przyrzeczenia, obrażanie się za kilka marnych słów krytyki i ogromna zapalczywość w bronieniu swego miejsca na "piedestale honoru" jest zwykle nad wyraz śmieszne. Tym, którzy tak zapatrzeni są w honor, zalecałbym spojrzenie na dwie inne cechy - skromność i rozsądek.

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted
Kiedyś honor był jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka.

Był, zwłaszcza dla kobiet, dla mężczyzn też był ważny ale to kobieta bez honoru nie mogła potem wyjść za mąż... co dawniej było sprawą najwyższej rangi :crazy: Nie rozumiem tych ludzi średniowiecza :wink:

A czym jest dla Was?

Dla mnie ja mam nor dopóki inni mnie szanują, dopóki nie zrobię czegoś czego sama będę się wstydziła... więc wszystko dobrze :twisted:

Czy są wartości ważniejsze od niego?

Jasne, że tak dla mnie od honoru ważniejsza jest rodzina i moi przyjaciele.

Dla jakiej rzeczy jesteście w stanie honor stracić?

Dal najbliższych i dla nielicznej grupki przyjaciół. :wink:

Link to comment
Posted

Dla mnie Honor to znaczy odwaga, obrona kogoś w potrzebie.

Link to comment
Posted

Honor? Heh nie znaczy dla mnie nic. W świecie gdzie każdy mi parzy na ręce, wtyka nos w moje sprawy i poglądy, nie pozwala mi robić tego co chcę, gdzie państwo nakazuje mi iść do wojska, albo na studia, gdzie wszyscy mają cię w dupie, chyba że mają do ciebie sprawę. Honor to idiotyczne pojęcie, które nakazuje żyć według z góry nakreślonych zasad, ale ja taki już jestem, że wolę o sobie sam decydować, sam wybierać co jest dobre co złe... i o dziwo jakoś daje sobie rade w tym społeczeństwie, mam przyjaciół itd. A honor? O honorze to ja sobie filmy pooglądam, albo książki poczytam...

Link to comment
Posted

w dzisiejszych czasach nikt nie wspomina o honorze... i prawie nikt go nie mam spotkałem dużo osób ale nikt z nich nie miał honoru zawsze robił żeby być pierwszym nie zważając na krzywdę którą komuś wyrządzał

Link to comment
Posted

Honor jest dla mnie ważny, bo to on określa ile naprawdę jesteśmy warci. honor jest dla mnie taką wewnętrzną siłą która nie daje mi uciec, daje mi motywację i sprawia że postępuję wg odpowiedzialnie w niektórych sytuacjach..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • wardrum
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
  • Kerosine
   ... mnie m. in. dostać się w końcu do mecenasa [choć zapomniałam wziąć dla niego czekoladę, ech, musi poczekać do przyszłego tygodnia] oraz wysiać czekający już na to od nieprzyzwoicie długiego czasu jęczmień dla kotów [mam tylko nadzieję, że poprawnie zastosowałam się do instrukcji na opakowaniu i nie zalałam nasion zbyt dużą ilością wody ].
  • Kerosine
   ... żeby lato trwało wiecznie. Nawet jeśli oznaczałoby to konieczność pogodzenia się z nieodłącznie towarzyszącymi mu burzami.
  • Kerosine
   @Nieprzenikniona, zapraszam Cię do wzięcia udziału w naszej zabawie w zastępstwie @patolove [zapomniałam, że wyjechała spędzać wakacje bodajże przez miesiąc na Bawarii ]. Oto moje propozycje tematów dla Ciebie:
  • Kerosine
   Oj tak, to zdecydowanie jeden z najczęstszych [wręcz "ulubionych"] przypadków naruszania przeze mnie prawa  Jestem królową czerwonego światła [i przeprawiania się przez asfaltowe rzeki w, ekhem, nieoznakowanych miejscach], jednak póki co mam na koncie tylko jeden mandat z tego tytułu [wlepiony, muszę przyznać, w głównej mierze przez moją własną głupotę / nieuwagę i zlekceważenie mocy wystawienniczej straży miejskiej]. Natomiast całym sercem jestem za zmianą przepisów i pójście przez nas w ślady Anglików.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   4
  3. 3
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  yiliyane
  yiliyane
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  13 posts
  wardrum
  wardrum
  7 posts
  intodecay00
  intodecay00
  6 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  4 posts
  types
  types
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  68 posts
  yiliyane
  yiliyane
  62 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  456 posts
  wardrum
  wardrum
  159 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up