rozczochrany

Trójkąt Bermudzki

Recommended Posts

Trójkąt Bermudzki - zwyczajowa nazwa obszaru Atlantyku, w rejonie Bermudów. Nie istnieje jeden ustalony kształt trójkąta, jego kształt opisywany jest różnie w poszczególnych legendach miejskich.

Obszar ten jest przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawany za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów. Uważają oni, iż na tym obszarze mają miejsce zjawiska łamiące prawa fizyki, wykrywana jest obecność "obcych" - co ma ich zdaniem wyjaśniać rzekomo niewytłumaczalne zdarzenia.

Statystycznie, obszar ten nie różni się w żaden sposób pod względem katastrof samolotów czy statków od żadnego innego akwenu na Ziemi.

Interesował Was kiedyś ten temat?

Co o tym sądzicie?

Gdybyście mogli wybrać się w tamten rejon, odważylibyście się?

Ja interesuje się Bermudzkim i nawet już z kumplem się umówiłem, że tam polecimy (on poszedł na pilota). Ciekawy rejon ale nauka już powoli wszystko wyjaśnia- niby wszystko jest przez metan czy coś takiego.

Ale ja i tak polecę bo chcę to przeżyć na własnej skórze :mrgreen:

Ja bym się odważyła, bo nawet gdybym miała tam zaginąć na wieki wieków, to przynajmniej działoby się coś paranormalnego. A mnie kręcą paranormalne zjawiska! ^^

Ciekawi mnie to zjawisko. Pamiętam, że jak miałam jakieś 9 może 10 lat obejrzałam film o trójkącie bermudzkim i od tego momentu zastanawiam się jak to "działa". Może to i bujda, może prawda, kto wie... Myślę, że odważyłabym się na podróż w tamte rejony, mogłoby być ciekawie :twisted:

tak, juz od paru lat interesuje mnie Trójkat Bermudzki

raczej nie, lubię poczytac o tym tajemniczym miejscu ale jak narazie nie mam ochoty sie tam wybierać

haha też się troszkę tym interesuje... chętnie bym tam poleciał... albo lepiej popłynął na własnym statku... O tak zginąć wyjaśniając wielką tajemnice Trójkąta

Ciekawy rejon ale nauka już powoli wszystko wyjaśnia- niby wszystko jest przez metan czy coś takiego.

Jak naukowcy wyjaśnia to że na statkach tam znajdowanych nie było ciał i dzienników pokładowych?

Jak naukowcy wyjaśnia to że na statkach tam znajdowanych nie było ciał i dzienników pokładowych?

Wiesz, że nie pamiętam. Może tego jeszcze nie wyjaśnili i nie wyjaśnią. Poczytaj sobie w niecie. A jak znajdę ten atr to wkleje linka ;)

Dodane 4.12.09 22:04

To ten link:

http://www.paranormalium.pl/609,5,artykul.html

Nie ma tam wyjaśnione o tych zniknięciach ale o metanie jest ;)

ten artykuł wyjaśnia tylko dlaczego statek może zatonąć... i ten efekt może się pojawić chyba na całym świecie... bo nie możliwym jest że we wszystkich oceanach jest to jedyne miejsce gdzie ten efekt występuje...

Może i interesujący, ale nie mam czasu na zagłebianie się w takie tematy. A moze i chęci brak. Wiadomo - trochę intryguje, ale nic poza tym.

Nie chciałabym się tam wybrać - bo i po co. Nie ciągnie mnie do jakich ekstremalnych wrażeń tego typu.

Zaczał interesowac, po obejzeniu paru filmow o trojkacie bermudzkim w tle. Zadne dokumentalne, obyczajowe-przygodówki o rozbitkach ladujacych na wyspie za sprawa TB. Od strony nazwijmy to 'technicznej' tej sprawy nie tykalam. Nie probowalam rozwiazac na wlasna reke tej zagadki, aczkolwiek chetnie bym sie dowiedziala, za jaka sprawa tak sie dzieje

Co o tym sądzicie

Bardzo interesujacy przedmiot badawczy ;)

Staralabym sie omijac te rejony. Moglabym troche nadlozyc drogi, poswiecic kilka godzin dluzej na podroz i czuc sie bezpieczniej ( tak na wszelki wypadek ;P)

Ja bym się odważyła, bo nawet gdybym miała tam zaginąć na wieki wieków, to przynajmniej działoby się coś paranormalnego. A mnie kręcą paranormalne zjawiska! ^^

również mnie kręca zjawiska paranormalne... ciekawe jest coś co po śmierci może robic swoje... czy coś w tym stylu;D

Jako dziecko byłem ciekawy co tak naprawdę kryje ten trójkąt. Czytałem jakieś komiksy, opowiadania, coś tam w książkach. W końcu doszedłem do wniosku, że to sprawka ufo i dałem sobie spokój. :devil: Ale to było dawno temu.

Ale gdyby ktoś mi powiedział teraz żebym pojechał z nim w rejon trójkąta, to wątpię bym się tam wybrał. Mimo wszystko wolę wiedzieć na czym stoję.

Co o tym sądzicie?

Interesowałam sie kiedyś tym dość intensywnie, ale i dość krótko, bo czymże jest kilka przeczytanych ksiażek i kilka obejrzanych programów w porównaniu do wielu lat badań. Uważam, ż ejest bardzo ciekawe zjawisko i dobry temat do wielu spekulacji.

Pojechać w tamten rejon? Nie mam pojęcia co bym zrobiła. Jeśli musiałabym za to płacić to pewnie nie odważyłabym się, zwyczajnie bym się bała płacic za prawdopodobną śmierć (o ile zaginięcie w obszarze trójkąta można śmiercią nazwać). Jednakże za darmo... Chyba bym sie zgodziła, z czystej ciekawości, z checi poznania tego wszystkiego, zobaczenia na zywo. Tak, znając siebie zgodziłabym się, jesli wyjazd tam miałby się odbyć tego samego dnia, najlepiej do max 5godzin od wystawionej propozycji, tak, bym nie miała czasu na zastanawianie się.

Ciekawi mnie to zjawisko. Pamiętam, że jak miałam jakieś 9 może 10 lat obejrzałam film o trójkącie bermudzkim i od tego momentu zastanawiam się jak to "działa". Może to i bujda, może prawda, kto wie... Myślę, że odważyłabym się na podróż w tamte rejony, mogłoby być ciekawie :twisted:

dokładnie, jak byłam mała to strasznie mnie ciekawiło kto ich tam chowa xD

ale nie wiem czy bym się odważyła. może kiedyś.

Mało mnie to interesuje. A lecieć bym nie poleciał, bo to nie dla mnie, to raz, a dwa, okazałoby się, że to kolejna głupia wysepka, z polem magnetycznym, na które działa gaz ;P Jak dla mnie, żadna fascynacja ;]

Ja bym się odważył bo lubię takie rzeczy.

Słyszałem ze tam jest jakaś parująca woda czy coś w tym stylu nie :?: wiem

Podobno tam zniknęło 213 osób a statku nic się nie stało może tam są duchy? :?: :?: :?: :devil: nie mam pomysłów :idea: :idea: pytaj tego nade mną :arrow:

Kiedyś strasznie mnie to interesowało. Zbierałam wszystkie artykuły jakie wpadły mi ręce, oglądałam programy i filmy. Sporo się dowiedziałam, ale do jakichś większych wniosków nie doszłam... Nadal lubię sobie poczytać i pooglądać, bo wciąż interesuję się zjawiskami paranormalnymi, ale raczej nie odważyłabym się wkroczyć na ten obszar :D

Raczej mnie to nie interesuje, ale czasami lubię sobie poczytać o takiego typu rzeczach. Nie wierzę w historie o UFO, najbardziej wiarygodna wydaje mi się teoria o polu magnetycznym. Czy bym się odważyła tam polcecieć? Hmmm.... pewnie tak:P

Dobra reklama zawsze przyciąga turystów, tym, bardziej że miejsc tego typu na Ziemi jest pod dostatkiem, i wciąż przybywa.

Wszelakie "anomalie" owszem, w jakimś tam stopniu zainteresuję mnie, pod warunkiem, że nie są epicką bajką dla dużych dzieci rodem z Archiwum X.

Fanką Trójkąta Bermudzkiego nie jestem, ale temat mnie dość interesuję więc czemu nie? Z chęcią bym się tam wybrała. Ot, z czystej ciekawości.

Jakąs specjalną fanka nie jestem, ale wybrać to bym się wybrała. Dlaczego by nie. A może zobaczyłabym ducha?

^^

Jakoś specjalnie nie interesuje mnie ten temat. Jak byłam młodsza, to bardziej mnie to ciekawiło, a wszystko za sprawą filmów, które wtedy oglądałam. Czy wybrałabym się tam gdyby istniała taka możliwość? Mhm myślę, że tak. Choć na razie to tylko zwykłe gdybanie.

.... odważyć?? na co to jest zwykłe miejsce i wszystko jest już wytłumaczone za pomocą fizyki (juz dobrze nie pamiętam ale to chyba było coś z padanie promieni słonecznych (czy jakiś tam xDD)). ale pojechał bym se tam bo w podświadomości człowieka zawsze jest coś takie go strach (np. przed wejściem w ciemność) a dreszczyk emocji przydał by mi się w moim nudnym życiu.

Ciekawi mnie tajemnica Trójkąta Bermudzkiego, intrygujące, ale głębiej się tym nie interesuję.

Nie popłynęłabym/poleciała tam, wolę jednak bezpieczniejsze miejsca (;

To tylko zjawiska pogodowe. Spowodowane są ścieraniem się stale napływających ciepłych mas powietrza znad lądu z zachodu, którego ciepło jest podtrzymywane przez ciepły prąd Golfsztrom i zimnych mas powietrza znad Atlantyku ze wschodu. Takie troche amatorskie wyjaśnienie - sądzę, że to nie jest wcale niezwykłe miejsce, bo przecież:

Statystycznie, obszar ten nie różni się w żaden sposób pod względem katastrof samolotów czy statków od żadnego innego akwenu na Ziemi.

Nie wierzę że palce maczają w tym obcy O.o heh ale osobiście bała bym się tamtędy płynąć ;O

Uwaga, trójkąt bermudzki to już przeszłość ;)

ja jestem odkrywcą nowego mega-paranormalnego miejsca- rejon wsi Kisacz w Serbii;)

Pociągi znikają samoistnie z planu podróży na wiele godzin, ludzie popełniają samobójstwa, kobiety stają się nadaktywne, mężczyźni wręcz przeciwnie ;)

Czas płynie tam w każdym razie inaczej- przeżyłam na własne skórze efekt "zamrożenia pociągu" na wieeele godzin przy czym dla świata to było mrugnięcie okiem ;). Nieopisane wrażenia, za każdym razem kiedy się tam znalazłam ;)

żarty, zartami, chętnie poczytam czy obejrzę film o Trójkącie bermudzkim ale to w sumie tyle.

Nigdy nie zgłębiałam tajemnic trójkąta bermudzkiego, ale przyznam, to dość intrygujące miejsce na Ziemii.

Raczej nie. Lepiej dmuchać na zimne ;)