Liszka

Teatr

Recommended Posts

Jak sądzicie, czy wiele osób w dzisiejszych czasach lubi chodzić do teatrów/oper/operetek/etc.? W jakim wieku są przeważnie te osoby? Czy sami regularnie, lub sporadycznie chodzicie do teatru dla przyjemności? Ogólnie, co sądzicie o teatrze, grze aktorskiej i stanie teatrów Polskich?

szukałam podobnego, ale nie znalazłam.

Share this post


Link to post

Kino to sztuka dla plebsu.

=P

( Tak, tylko dla zasady ;) )

Post nie związany z tematem 3-ost/ ban - Do zobaczenia / Menda.

Jakbyś nie zauważył to w tym poście zanegowałem argument Kirta jakoby kino nie było sztuką dla plebsu, negacja ta miała na celu prowokacje do rozpoczęcia dyskusji na temat tego, czy kino może być uznawane za równorzędną formę kulturalną co jak najbardziej mieści się w temacie. No chyba, że uważasz, że na każdy temat należy odpowiadać tylko "Tak" albo "Nie". Nie wiem czy zauważyłeś ale jest to forum dyskusyjne a nie da się prowadzić rzeczowej dyskusji nie zahaczając o tematykę podobną, czy powiązaną z głównym tematem. Temat głosi "Jak sądzicie, czy wiele osób w dzisiejszych czasach lubi chodzić do teatrów/oper/operetek/etc.?" z czego można wnioskować, że chodzi o wydarzenia kulturalne a w skrócie "etc." mieszczą się również kina, filharmonie, muzea, itp. Proponowałbym się popatrzyć na swoje własne posty, które niejednokrotnie są znacznie bardziej odległe od tematu aniżeli ten.

Share this post


Link to post
( Tak, tylko dla zasady ;) )

Chyba jestem dziecko Freuda, bo wiedziałem, że odpowiesz ;)

To co Quizer? Tu offtop o psychologii? ;)

Share this post


Link to post

Uwielbiam teatr, pod warunkiem, że dany spektakl ma ciekawy i niebanalny scenariusz. Byłam przedwczoraj, ale z niecierpliwością czekałam na koniec. Fabuła była nudna, a caly spektakl trwał zdecydowanie za długo. Nie jest to bynajmniej tylko moje zdanie, ale raczej większości. Myślę, że przez właśnie takie nieudane "pokazy" teatr polski wiele traci.

Share this post


Link to post

Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam w teatrze, jakoś nie lubię tam chodzić. Kilka razy trafiłam na nudne przedstawienia i to mnie z pewnością zraziło.

Share this post


Link to post

Lubię zarówno teatr jak i kino.

W teatrze można się czasami "odchamić", poznać dobre towarzystwo i świetnie się bawić (oczywiście jeżeli sztuka jest ciekawa).

Kino góruje, jeżeli chodzi o pójście na luzie gdzieś ze znajomymi. Śmiechy i popcorn raczej nie są mile widziane w teatrze. ^^

Share this post


Link to post

Do teatru chodzę rzadziej z tej przyczyny, ze jest ich mniej, droższe bilety, najczęściej spekakle kończą się późno, a nie lubie sama wracać późną nocą.

Kino i teatr lubie tak samo. Uważam, że w dziesiejszych czasach dużo młodzieży chodzi do teatru. Najczęściej chodzimy na wycieczki do teatrów. Z rodzicami do praktycznie jeszcze nigdy nie byłam w teatrze...

Share this post


Link to post

Nieważne kiedy i gdzie wybiorę się do teatru, zawsze jest wypełniony ludźmi w przeróżnym wieku. Od pięknie wystrojonej pary staruszków, przez mozolnie wymalowane młodziutkie dziewczęta przeżuwające z rozkoszą gumy balonowe, aż do kilkuletnich dzieciaków przyprowadzonych przez rodziców.

Uwielbiam teatr, ale chodzę rzadko, głównie dlatego, że to wymaga trochę zachodu, zwłaszcza z rezerwacją biletów. No ale jeśli już się wybieram, zwykle nie żałuję.

Co do gry aktorów - jest bardzo dobrze. Nie mam co prawda zbyt dużego porównania, byłam tylko raz w teatrze zagranicznym (w Dublinie, było fantastycznie), jednakże jeśli popatrzę na aktorstwo teatralne i filmowe, to korzystniej wypada zdecydowanie teatr. Aktorom z różnych miast nieraz udawało się mnie zaczarować i sprawić, że czułam się częścią historii, którą chcieli mi przekazać.

Share this post


Link to post

Lubię chodzić do teatru, to jest swoiste obcowanie z aktorami, niejako uczestniczysz w tej ich grze. Gra aktorska... hm... zależy jedni są świetni inni słabsi.

Share this post


Link to post

Lubię chodzić do teatru, ale oczywiście wszystko zależy od tego co wystawiają.

Ostatnio byłam przedwczoraj, drugi raz na tej samej rock operze: Jesus Christ Superstar. Uwielbiam ją, mogłabym oglądać w kółko. (;

A co do wieku osób, które uczęszczają do teatru, to jest on bardzo zróżnicowany. Od piętnastolatków po osiemdziesięciolatków.

Share this post


Link to post

Myślę, że wszyscy chodzą do teatru ; > Tzn ludzie z każdej grupy wiekowej. Do teatru jeżdżę tylko z wycieczką szkolną, ale nie żałuję zazwyczaj ;) Jeżeli spektakl nie ciągnie się jak flaki z olejem, to naprawdę może mnie zainteresować ;> Ze znajomymi wolę iść do kina. I myślę, że gra aktorska nie jest zła.

Share this post


Link to post

Mimo wszystko i tak wolę kino niż teatr. Tam jakoś zawsze dopada mnie nuda. Zwykle to jak idę to klasowo, żeby nie było lekcji :D

no ale do opery to mógłbym pójść, ale jakby grali coś fajnego.

Share this post


Link to post

Ja do teatru jeżdżę tylko klasowo ale jest ciekawie przeważnie.

Jednak wolę kino bo jest luźniej i mnie film bardziej wciąga :)

Share this post


Link to post

Ja dużo częściej niż do teatru to chodze do kina :P

Jak już ide to ze szkołą, pamiętam że przez te wszystkie razy (a było tego troche) to może 2,3 spektakle mi się podobały. Reszta nie przypadła mi do gustu ;)

Share this post


Link to post

Uwielbiam teatr. Ten klimat, zapach sali, wystrój sprawiają, że zawsze czuję się tam wyjątkowo. Możliwość wystąpienia na jego deskach było ogromnym przeżyciem, do którego do teraz chętnie wracam. Lubię zarówno dramaty, jak i farsy, dlatego zawsze z pobłażaniem patrzę na osoby, które omijają teatr szerokim łukiem, bo tam tak nudno i poważnie. Chętnie również chodzę do teatr.ów awangardowych, gdzie panuje zupełnie inna atmosfera, zdecydowanie bliżej jest się w aktorami, nie ma sztywnego podziału scena-widownia. Jest się częścią spektaklu, na który się przyszło.

Share this post


Link to post
Jak sądzicie, czy wiele osób w dzisiejszych czasach lubi chodzić do teatrów/oper/operetek/etc.?

niewiele, wrecz niewielki odsetek spoleczenstwa

W jakim wieku są przeważnie te osoby?
kolo 30, wzwyz, i ludzie w wieku szkolnym (czyt. wycieczki szkolne)
Czy sami regularnie, lub sporadycznie chodzicie do teatru dla przyjemności?

sporadycznie, ale jak jestem to sprawia mi to przyjemnosc

Ogólnie, co sądzicie o teatrze, grze aktorskiej i stanie teatrów Polskich?

nie ma co generalizowac, bo z tym bywa roznie, ale raczej nie jest zle

Share this post


Link to post
W jakim wieku są przeważnie te osoby?
Zawsze mi się wydawało, że osoby starsze. Ale nie, myliłam się. Ludzie w zróżnicowanym wieku lubią teatr.

Czy sami regularnie, lub sporadycznie chodzicie do teatru dla przyjemności?
Chłopak chce mnie wyciągnąć do teatru, więc chyba się skuszę, bo dawno nie byłam.

Ogólnie, co sądzicie o teatrze, grze aktorskiej i stanie teatrów Polskich?
Każdy aktor gra inaczej, w każdym teatrze jest inaczej więc nie ośmiele się tego oceniać. Zdarzają się aktorzy, który grają wyśmienicie, aż chce się oglądać ich wykonanie. Bywają i tacy, na których nie chce się patrzeć.

Share this post


Link to post

Lubię teatr, ale zwykle jeżdżę ze szkołą (więc trochę rzadko). Jakoś trafiałam na średnio ciekawe spektakle..., ale nie były takie złe. Lubię patrzeć na zachowanie aktorów na scenie.

Ale i tak częściej chodzę do kina:P

Share this post


Link to post

Bardzo lubię teatr.

Kiedyś jeździłem z wycieczkami szkolnymi, teraz chodzę sam.

Ostatnio byłem na Jesus Christ Superstar, bardzo dobra rock opera.

Share this post


Link to post

Lubię teatr, ale tak naprawdę wybierałam się do niego jedynie z klasą.

Kiedy zobaczyłam plakat zapraszający na spektakl, który mógłby mnie zainteresować - nikt nie znajomych nie chciał się wybrać. A sama nie lubię chodzić do teatu, czy do kina.

Ostatnio byłam w teatrze na "Zdążyć przed Panem Bogiem", który był chyba najpiękniejszym spektaklem, na jakim kiedykolwiek byłam.

Share this post


Link to post

uwielbiam chodzić do teatru, ale możliwości mam technicznie ograniczone - najbliższy teatr 30 km drogi, bilety drogie, spektakle o późnej godzinie

gdybym mogła to każdą wycieczke szkolną kończyłabym w teatrze. uwielbiam. ostatnio byłam w Szczecinie na "Moralności Pani Dulskiej" <3

Share this post


Link to post
ostatnio byłam w Szczecinie na "Moralności Pani Dulskiej"
no a mi się to właśnie nie podobało, jak książkę przeczytałam jednym rzutem tak na spektaklu się trochę ponudziłam, moż ei dobrze grali, ale byłam zbyt zafascynowana ksiązką.

Share this post


Link to post

Ja bardzo lubię teatr i myślę, że nie tylko ja. :)

Ogólem uważam, że nasz polski teatr jest na dość wysokim poziomie, co potwierdza fakt iż jeszcze nigdy nie byłam na takim przedstawieniu ktore by do mnie nie przemawiało.

Share this post


Link to post

a moze by tak ulokowac ten temat w innym miejscu ;)?

do kultury bardziej by sie nadawal.

A za teatrem owszem przepadam ;) Choc jestem dosc wybredna i nie za kazdym razem wychodze zachwycona sztuka. Bardziej odpowiadaja mi wspolczesne, nieco abstrakcyjne sztuki, niz klasyczne Antygony i inne Edypy ;P Byc moze uraz z wypadow szkolnych.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
  • Martusiaaaaaa92
  • Kalafior_Grozy
  • Celt
  • Bloody.
  • Shady-Lane90
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • Celt
   Najgorszy zawód świata.
   @Kalafior_Grozy: Wbrew pozorom, policjant nie należy do najniebezpieczniejszych ani najbardziej nieprzyjemnych zawodów. Już znacznie bardziej niebezpieczny jest zawód listonosza, głównie z powodu częstości przypadków pogryzienia przez psy. A ludzie, którym wręcza się korespondencję, też potrafią być bardzo niemili i nieprzyjemni. Podobnie zresztą jak ludzie, do których dzwonią telemarketerzy. Spróbuj mnie więc przekonać, że istnieje gorszy zawód niż telemarketer.  To jest dopiero zawód wyczerpuj
  • Bloody.
   Zdrada czy nie
   @Borys Beta płaci alfa szmaci.  Mieszkacie razem? Jak wyglądają Wasze finanse?   Zdrowa reakcja kobiety, która jest w związku i kocha swojego mężczyznę byłaby taka, że nie pozwoliłaby sobie na takie traktowanie.    Głupota.  Zastanów się czy chcesz do końca życia być odpowiedzialnym za kogoś psychicznie chorego, zastanów się czy taka osoba da Ci normalne życie, stabilizację, miłość, dzieci itd. 
  • Kerosine
   Zdrada czy nie
   Nie sądzę, by można było mówić w tym przypadku o zdradzie - gesty, na które pozwoliła Twoja dziewczyna [choć mogące budzić uzasadniony niepokój] są mimo wszystko wciąż zbyt niewinne jak na słowo tak wielkiego kalibru. Zważ, iż sama powiedziała "nie" gdy rzeczy zaczynały przybierać naprawdę gorętszy obrót oraz, że ogólnie wyznała Ci całą sprawę [fakt, w ataku paniki, ale jednak]. Uznanie jej za niewierną byłoby moim zdaniem sporym nadużyciem. Oczywiście, że tak. Natomiast...  ... os
  • Kerosine
   Ulubieni bohaterowie literaccy.
   Anakin Skywalker z Zemsty Sithów Matthew W. Stovera [nie mylić z oryginalną filmową kreacją tej postaci, która w mojej skromnej opinii prezentuje podobny poziom co nie przymierzając ósmy sezon Gry o tron  ]. Jako jednostka wprawdzie o dużym potencjale, ale zarazem bardziej niż inne "surowa" ["pierwotna", nieokiełznana] i wrażliwa na wewnętrzne impulsy, przez co uwikłanie we wspólny dla wszystkich ludzi konflikt między jasną a ciemną stroną swojej natury przybiera u niej szczególnie imponujące ro
  • Borys
   Zdrada czy nie
   Sprawa wygląda tak że dziewczyna jakieś 1,5 miesiąca bycia ze mną zaczęła ubierać się ładnie dla jekiegos typa z pracy. On mówił jej komplementy, że ładnie wygląda, ma ładne włosy itd. Pewnego razu gdy jechali sami w busie(on jest kierowcą w jej pracy) przyznała mi się że dotykał ją za kolano i spytał czy może pocałować ją w policzek zgodziła się potem zapytał czy może w usta ona odmówiła. Przyznała się też że lubiła te komplementy. Po 2 latach związku mi powiedziała o tej całej sytuacji. Dodam