Francisco Franco

Islam

Czy Islam jest religią wojny?  

144 members have voted

1. 1.

• tak
      67
    • nie
      64
    • nie mam zdania
      17

Recommended Posts

Co sądzicie o tej religii? Czy uważacie, że nagonka na nią jest słuszna? Czy faktycznie jest ona nietolerancyjna i krwawa?

Miałem gdzieś na kompie film z islamskimi terorystami którzy obcinali głowy żywym zakłądnikom i stawiali im je na klatkach piersiowych. Widac było że człowiek cierpial bo odcieta głowa nadal żyła i próbowała oddychać widoczne to było po kawałku skóry który zwisał w okolichach krtani...

W telewizji widziałem dokument na temat ich świętej wojny. Dzieciom prali mózg w przedszkolach śpiewając piosenki: "-jestem posłańcem allacha chce zginąć dla niego" lekcje plastyki wyglądały tak że nauczyciel rysowal rannego Islamczyka całego obkrwawionego a dzieci musiały przerysowywaćz tablicy. Wychodząc z klasy deptali po wycieraczce przedstawiającą Flage USA.

Było także przedstawione jak prezydent wygłaszał jakąś mowe gdzie powiedział że ludzi takich jak amerykanie trzeba zabijać.

Ich religia mówi także że zabijać nie wolno. Kto złamie ten regulamin zostanie ukarany jednak nie stosuja się do tego.

Matki mówią o tym że chciałyby aby ich synowie zgineli ponieważ zostaną bohaterami. Co drugi chłopczyk w państiwe islamskim ma na imię OSAMA na cześć wielkeigo Bohatera.

Sądze, że religia uderzyła im do głowy. Najchętniej załadował bym Kałaha i przeszedł po ulicy zabijając każdego Islamczyka.

Tak jest to religia wojny. Przykładów jest wiele, ale podam tylko jeden. W Koranie jest napisane, że jak ktoś umrze za wiarę to ma pewne zbawienie. Stąd się biorą terroryści.

Tak jest to religia wojny. Przykładów jest wiele, ale podam tylko jeden. W Koranie jest napisane, że jak ktoś umrze za wiarę to ma pewne zbawienie. Stąd się biorą terroryści.

Nie sądzę, wynika to raczej ze złej interpretacji Koranu, albo nadinterpretacji.

Islam w arabskim znaczy pokój... Spotkalem paru muzlumanow, normalni jak wszyscy, ale jezeli chodzi o tolerancje, to sorry, ale nie da sie z nimi rozmawiac.. Kreuja sie na ofiary zachodu i im sie wszystko nalezy... co do wojny, to chyba kazdy czasem slyszy o ich dzialaniach (to jednostki), ale demonstracje pokazuja, ze maja poparcie...

Islam w arabskim znaczy pokój...

Islam jest religia pokoju. Niestety, jak wszedzie znajdzie sie kilku idiotow, ktorzy wszystko przekreca.

Religia katolicka nie jest duzo lepsza. Znacie pojecie : Czarna Inkwizycja?

A wojny krzyzowe?

Z czym mi sie kojarzy Islam ? Przede wszystkim z dyskriminacją kobiet i wojnami. Z tego co wiem, werset 228 sury stwierdza ze "Mężczyźni mają wyższość nad kobietami". Kobiety muzułmanskie pozbawione są podstawowych praw człowieka. W islamskich sądach świadectwo meżczyzny, znaczy tyle samo co dwóch kobiet. Mąż ma prawo oddalić żonę, powtarzając trzykrotnie: "jestes porzucona" a zona musi występować o upokarzający rozwód. Po rozwodzie dzieci "należą" do ojca.

A Mahomet prorok mówił - nie ma "niczego bardziej szkodliwego dla mężczyzn niż kobiety"

Niektóre wersety z sury pt "Kobiety" są niezbyt skomplikowane jak np ten"

" I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je". Muzułmanie w akcie przemocy mają boskie wsparcie.

Dowiedziałam sie ze najbardziej radykalnym odłamem islamu sa Wahabici - najbogatsi i niezwykle wpływowi. Cenzurują media, nienawidzą "grzesznej" muzyki a niekiedy palą książki, uwazając ze za całą wiedze muzułmaninowi powinien wystarczyc Koran.

Wiekszość artykułów o islamie akcentuje jego pokojową, umiarkowaną wersje. W jej mysl islam to religia "poddania" "wyciszenia" piekne i poetyckie wersety Koranu.Ale w praktyce jest inaczej do sfrustrowanych wyznawców przemawiają bardziej agresywne wersety Koranu. Nie trzeba ich długo szukać choćby ten najpopularnijeszy o dżihadzie. To takie podwójne oblicze islamu...

polecam przedostatni numer Przekroju swietny artykuł o Islamie :P

Co sądzicie o tej religii?
Jest mi obojętna, nie znam jej dobrze. Jest podobna do religii chrześcijańskich. Wyznawcy są zbyt konserwatywni, zbyt dosłownie odbierają ich święte księgi.
Czy uważacie, że nagonka na nią jest słuszna?
Nie, nie można krytykować cudzego wyznania. Oczywiście fanatycy, którzy porywają samoloty to co innego.
Czy faktycznie jest ona nietolerancyjna i krwawa?
krwawa nie jest, ale jest nietolerancyjna.

Jest mi obojętna, nie znam jej dobrze. Jest podobna do religii chrześcijańskich. Wyznawcy są zbyt konserwatywni, zbyt dosłownie odbierają ich święte księgi.
uważasz że każda religia chrzescijanska jest konserwatywna? To zobacz sobie co sie dzieje np w USA, albo w Skandynawii. Gdzie koscioły popierają zboczenia.

Nie sądzę, wynika to raczej ze złej interpretacji Koranu, albo nadinterpretacji.

dokładnie

islamiści to ludzie nadinterpretujący Koran i dopowiadający sobie rzeczy tak aby było im wygodnie, a w dodatku uważający się za prawdziwych, godnych naśladowania muzułmanów

Koran sam w sobie nie nawołuje do nienawiści, a tak samo jak np Bibla do miłości i pokoju, to dopowiadanie sprawia że pseudo muzułmanie terroryzują świat "w imie Allaha" :crazy: ,

a jakież zdziwienie będzie potem gdy nie dostaną swoich 72 (?) dziewic

uważasz że każda religia chrzescijanska jest konserwatywna? To zobacz sobie co sie dzieje np w USA, albo w Skandynawii. Gdzie koscioły popierają zboczenia.

Źle zinterpretowałeś mój wcześniejszy post.

Wyznawcy są zbyt konserwatywni, zbyt dosłownie odbierają ich święte księgi.
W tym zdaniu chodziło mi o samych wyznawców Islamu. O Chrześcijanach, zwłaszcza Katolikach (mimo, że sam jestem Katolikiem) uważam, że Pismo Święte jest nad interpretowane. Jeden werset Biblii jest różnie interpretowany i często odbierany tak, jak komuś wygodnie.

Nic, a nic mnie nie obchodzi, dopóki nie zagraża mojemu życiu lub zdrowiu. Ja mam swoją religię oni swoją i nikomu nie mam zamiaru w niczym mieszać.

No cóż, islam na początku był religia pokoju lecz po wygnaniu Mahometa stał się otwarcie religią wojny. Islamscy fanatycy religijni chcą trafić do raju a jedyny sposób na to śmierć w imie religi. I jak dla nich jest to rzeczą nienadzwyczają. Eurpejczycy zapomnieli jak samo mordowali tysiące w wyprawach krzyżowych.

Islamiści teraz sobie "nadrabiają" .

Islam jest normalną religią,jak każda inna.

Zgadzam sie.

Poza tym nie mozna generalizowac, ze wszyscy wyznawcy islamu sa terrorystami. Co prawda wiekszosc terrorystow wyznaje islam, ale ta religia miala byc z zalozenia religia pokoju.

To zwykła religia, która mówi bardzo dużo o miłości do rodziny. To religia z natury spokojna. Fanatycy zawsze się znajdą, tak jak i u islamu, tak i u chrześcijaństwa. Jak ktoś wspomnie o dżihadach, to proszę się najpierw zaznajomić z tym terminem. Są dwa typu: mniejszy i większy, większy dotyczy zmagań z pokusami, walka z szatanem itd.

Dżihad mniejszy (kital), polega na obowiązku zbrojnej obrony samego siebie, uciskanych ludzi lub muzułmańskiego sposobu życia, jeśli jest on atakowany. Islam dopuszcza akcję zbrojną w słusznej sprawie jeśli wszystkie inne środki zostały wyczerpane. Zawsze jednak musi to być walka w samoobronie przeciw atakowi lub uciskowi, a nie we własnym interesie. Już we wczesnej epoce islamu zostały opracowane ścisłe reguły dotyczące tej walki:

- Nie powinna być ona prowadzona na oślep, bez zastanowienia.

- Nie wolno atakować ani grozić kobietom, dzieciom, ludziom starszym i chorym.

- Zabronione jest pozbawianie wroga środków do życia – nie wolno zatruwać wody, niszczyć zapasów żywności, palić pól, sadów czy gajów.

- Niedozwolone jest atakowanie budynków poświęconych kultowi religijnemu, a także osób, które się w nich schroniły.

- Należy stosować tylko konieczne minimum środków zbrojnych i siłowych.

Wikipedia

Dżihady pojawiły się po krucjatach na ich wzór ;P

Tak jak każda religia - jest niepotrzebna.

Tak jak każda religia - ma fanatyków.

Tak jak w każdej religii - to fanatycy są źli, a nie jej założenia.

Przed wypędzeniem Mahometa ,islam był religią pokoju.

A poza tym,zgadzam się we wszystkim z powyższymi postami :)

Hugenot to stwierdzenie jest delikatnie mowiac idiotyczne, gdyz to Mahomet jest tworca tej religii.

Zreszta wiekszosc poprzednich postow wynika z telewizji, a nie ze znajomosci tematu.

Każda religia jest zla, choc ta w porownaniu do chrzescijanskiej wydaje sie byc wrecz paacyfistyczna.

Hmm. Po wypędzeniu z Mekki/Akki/Medyny (niepotrzebne skreślić) zmienił swoje nastawienie.

To są proste fakty. Nie trzeba być znawca religijnym.

Ale na chwile obecna to wyznawcy islamu wysadzają siew powietrze a nie fanatyczni chrześcijanie.

Hmm a czytales koran tak jakby?

Czytałes biblie moze?

Proste fakty pokazuja tez roznice w podejsciu do ludnosci innego wyznania podczas podbojow.

Fanatyczni chrzescijanie całkiem niedawno w sumie mordowali sobie katolikow i czarnych (Ku Klux Klan).

Tak przykladowo.

Każda religia jest zla, choc ta w porownaniu do chrzescijanskiej wydaje sie byc wrecz paacyfistyczna.

lol, tego że islam jest w porównaniu do chrzescijanstwa pacyfistyczny trudno nawet komentować, bo to są brednie no chyba że znasz jakieś znaczące fakty których ja nie znam i mówimy to stanie na dzień dzisiejszy.

Chrzescijanie nie zabijają muzułmanek za to że noszą burki.

Religia sama w sobie nie jest zła, pomaga słabym ludziom przetrwać w trudnych sytuacjach.

Z czym mi sie kojarzy Islam ? Przede wszystkim z dyskriminacją kobiet i wojnami. Z tego co wiem, werset 228 sury stwierdza ze "Mężczyźni mają wyższość nad kobietami".

Księga Rodzaju, 3, 16

"Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą»."

Księga Rodzaju, 19, 7-8

"rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»"

Księga Sędziów, 19, 22-29

" Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: «Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować». Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: «Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa». Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. «Wstań, a pojedziemy!» - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich."

Chyba też się za bardzo zdaniem kobiet nie przejmowali i równouprawnieniem.

lol, tego że islam jest w porównaniu do chrzescijanstwa pacyfistyczny trudno nawet komentować, bo to są brednie no chyba że znasz jakieś znaczące fakty których ja nie znam i mówimy to stanie na dzień dzisiejszy.

Newsy z Indii:

- "Chrześcijańscy terroryści zabijają 44 osoby, ranią 118 w ataku bombowym w północno-wschodnich Indiach"

- "Terroryści chrześcijańscy masakrują ośmiu hinduistów"

-"Nagaland: Bojówki kościoła baptystów zabijają lokalnego polityka"

-"Morderstwo religijnego przywódcy społeczności plemiennych"

Nigeria:

- "W wyniku ataku na miejscowość Yelwa-Shendam w centralnej Nigerii, zginęło kilkuset członków miejscowej społeczności muzułmańskiej. Sprawcami morderstw są chrześcijanie, członkowie rolniczego plemienia Tarok, które już od dawna pozostaje w konflikcie z muzułmanami z plemion pasterskich Hausa i Fulani. "

Na Google jest dużo więcej o tego typu działaniach wyznawców religii miłości i wybaczania.

Wiem, że stare, ale nie mogę się opanować jak to widzę xD

Miałem gdzieś na kompie film z islamskimi terorystami którzy obcinali głowy żywym zakłądnikom i stawiali im je na klatkach piersiowych. Widac było że człowiek cierpial bo odcieta głowa nadal żyła i próbowała oddychać widoczne to było po kawałku skóry który zwisał w okolichach krtani...

Oj ludzie, ludzie... na czymś takim opierać swoją wiedzę... Na zwykłych idiotyzmach, ech za dużo telewizji moi drodzy ;P

Quizer dobrze zauważył, że katolicyzm pod tym względem niewiele się różni. Zresztą ten temat mówi sam za siebie ;P

ludzie-kosciola-o-kobietach-t33112s30.html-st=0&sk=t&sd=a

Religia żadna nie jest zła. Tylko ludzie ją prezentujący ;P

W przeciągu wieków chrześcijanie zabili stokroć więcej ludzi aniżeli muzlumanie.

a jak Quizer napisał,jak widac i teraz nie pozostają bierni niektórzy chrześcijanie.

Każda religia jest taka sama. Każda ma te same składowe. tylko,jak to juz mówili przedmówcy, ludzie są inni...

Choć po cześci tacy sami. W pewnych sprawach.

Newsy z Indii:

- "Chrześcijańscy terroryści zabijają 44 osoby, ranią 118 w ataku bombowym w północno-wschodnich Indiach"

- "Terroryści chrześcijańscy masakrują ośmiu hinduistów"

-"Nagaland: Bojówki kościoła baptystów zabijają lokalnego polityka"

-"Morderstwo religijnego przywódcy społeczności plemiennych"

Nigeria:

- "W wyniku ataku na miejscowość Yelwa-Shendam w centralnej Nigerii, zginęło kilkuset członków miejscowej społeczności muzułmańskiej. Sprawcami morderstw są chrześcijanie, członkowie rolniczego plemienia Tarok, które już od dawna pozostaje w konflikcie z muzułmanami z plemion pasterskich Hausa i Fulani. "

Na Google jest dużo więcej o tego typu działaniach wyznawców religii miłości i wybaczania.

I co to mają byc argumentem za prawdziwością tezy że islam jest pacyfistyczny w porównaniu do chrzescijanstwa?

W Nigerii i wielu państwach Afryki rżną się nawzajem w Indiach tak samo i o ile mi wiadomo to muzułmanie byli agresorami, więc sie katolom nie dziwie.

Tacy ludzie są zacofani i trzeba narzucać im władzę.

Chrzescijanie przynajmniej nie wysadzają swoich współwyznawców, o atakach terrorystycznych na zachód nie będę wspominał.

I co to mają byc argumentem za prawdziwością tezy że islam jest pacyfistyczny w porównaniu do chrzescijanstwa?

To jest argumentem za tym, że na dzień dzisiejszy również nie można stwierdzić, że Islam jest bardziej 'bojową' religią. A dokładając do tego kilkaset lat poprzednich wychodzi nam na to, że ofiarami chrześcijaństwa padło o wiele więcej istnień ludzkich niż Islamu.

W Nigerii i wielu państwach Afryki rżną się nawzajem w Indiach tak samo i o ile mi wiadomo to muzułmanie byli agresorami, więc sie katolom nie dziwie.

Jak się nie dziwisz? Przecież drugi policzek powinni nadstawiać.

Chrzescijanie przynajmniej nie wysadzają swoich współwyznawców, o atakach terrorystycznych na zachód nie będę wspominał.

A o konflikcie chrześcijan z chrześcijanami parę lat temu w Irlandii też nie słyszałeś?

To jest argumentem za tym, że na dzień dzisiejszy również nie można stwierdzić, że Islam jest bardziej 'bojową' religią. A dokładając do tego kilkaset lat poprzednich wychodzi nam na to, że ofiarami chrześcijaństwa padło o wiele więcej istnień ludzkich niż Islamu.

a czy ktoś ten fakt neguje?

Jak się nie dziwisz? Przecież drugi policzek powinni nadstawiać.

a czemu mam się dziwić?

A o konflikcie chrześcijan z chrześcijanami parę lat temu w Irlandii też nie słyszałeś?

faktycznie i na dodatek ten konflikt trwa dużo dłużej niż u muzułmanów, choć ma on bardziej podtekst polityczny, aniżeli religijny.

Morthgar, dziwić się powinieneś, bo chrześcijaństwo nakazuje WYBACZAĆ, a nie ma tam zasady "oko za oko" ;P Ponad to przykazanie "nie zabijaj" coś Ci pewnie mówi.

jedi pare wersow po tym twoim nie zabijaj masz wlasnie "oko za oko, zab za zab" ^^

Nie mowiac juz o zawartej w prawie (tak tak w bibli) karze smierci <:

Co sądzicie o tej religii?

jak kazda, a dobry wierny, to slepo podazajacy za przywodca religijnym wierny

Czy uważacie, że nagonka na nią jest słuszna?
w kazdej nagonce jest jakas czastka prawdy
Czy faktycznie jest ona nietolerancyjna i krwawa?

na dobra sprawe kazda religia jest nietolerancyjna, a przynajmniej jej wyznawcy