Jump to content

Niedojrzałe emocjonalnie dziewczęta.

Guest Leyla

Recommended Posts

Guest Anonymous
Posted

Jestem tu nowa... I chciałabym poruszyć pewien temat. Wydaje mi się, że niektóre dziewczyny w wieku gimnazjalnym (a nawet juz w podstawówce) są takie niedojrzałe. Szkoła podstawowa to jeszcze usprawiedliwia, ale gimnazjum już raczej nie. Chodzi mi tutaj dokładnie o dojrzałość emocjonalną. Na przykład to interesowanie się chłopakami. Rozumiem, że tak "na poważnie" ale teraz taki związek trwa jakieś dwa tygodnie, a rzadko się zdaża (chociaż się zdaża), że dłużej. Problemy takich dziewcząt to najczęściej "szminka czy błyszczyk?, krótka czy długa?" Teraz takie dziewczęta mogłyby mi powiedzieć, że to ze mną jest coś nie tak, skoro mnie to jeszcze nie interesuje. A ja wiem, że to jeszcze za wcześnie i bez przyszłości. Nastolatki (niektóre, chociaż znaczna większość) nadal zajmują się "plotami", krótkimi "przyjaźniami". Na zasadzie - przyjaźnijmy się, co? Może od jutra" - takie to niedojrzałe. Ostatnio sama zetknęłam się z takimi sytuacjami. Co Wy sądzicie na ten temat ? Czy w Waszym środowisku, otoczeniu można napotkać na takie osoby? Napotkać na pewno można, ale co Wy o nich sądzicie ?

Posted

Wiesz, mi niedawno pani od niemieckiego powiedziała, że wszystkie gimnazjalistki już wydoroślały tylko ja nie :P A powiedziała to żartobliwie dlatego, że ja kocham żartować, wygłupiać się, ale potrafię też zachować się normalnie. To zależy od sytuacji. U mnie w szkole wiadomo- zdarzają się puste laski, które myślą tylko o tym jaki kolor szminki będzie im pasował i czy przypadkiem nie ma za długiej bluzki... I takie właśnie zadają się z takimi chłopakami... Czyli też pustymi :P I myślą, że są elitą :P Jak to mówią "swój do swego ciągnie" Ale są też normalni ludzie, którzy wiedzą co to związek i nie są ze sobą dla popisu tylko dlatego, że się kochają i w ogóle :) Jak to mówią są ludzie i taborety :P

Posted

Taa oczywiście,że mam z tym styczność...

"Kocham Cię Oluśieńko" a na drugi dzień: "Ale ta Olka jest głupia nie?"

U mnie w szkole są dziewczyny,które ubierają się głównie w miniówkach...A to,że wszyscy mają je za ***** to im się nawet podoba.

Guest Anonymous
Posted

Zdecydowanie masz rację. One chwalą się, są dumne z tego, że inni uważają je za łatwe czy wręcz d*****. Dla nich nie ma większego powowdu do dumy. A z tym obgadywaniem, to są jeszcze gorsze sytuacje, których sama doświadczyłam. Tak podłe i niedojrzałe zachowanie....

Posted

Tak niestety....cała moja klasa taka jest :/ drażni mnie to bardzo...mam nadzieje, że w przyszłości trafie na lepszych ludzi...

Posted

W gimnazjum glupota osiaga apogeum ;-) Tez mnie wkurzaly slodkie idiotki sztuczne, jedna gorsza od drugiej. Niektorym to mija z wiekiem, innym nie... Malo jest jednak takich, ktore nie daly sie wciagnac w to zbiorowe oglupienie. Po prostu chyba taki wiek... przypadajacy na gimnazjum wlasnie.

Posted

Znam pare takich przypadków.

Ale jest to wiek tkz. głupawki

Czasami staram sie jakos nakierowac takie dziewczęta, ale czasami nie mam ochoty :)

Posted

Heh u mnie klasa jest taka, niby się jedna z druga lubią ale obgadują się tak chamsko, ze aż dziwne ze się kumplują. Na dodatek to 2 liceum...

Posted

Niestety tej niedojrzałości doświadczyć miałem nieprzyjemność na własnej skórze... :?

Posted

u mnie takie przeważają. Jeśli mówisz, że one tylko myślą, że są w elicie, to moja szkoła jest jakaś inna. Takie z reguły mają wpływ na inne klasy i tak naprawdę można nazwać je elitą. Trochę to smutne, bo one nigdy nie są same... :cry:

NieLubieMasła
Posted

Czego się spodziewać po 13, 14-latkach? Zazwyczaj są niedojrzałe, bo też zazwyczaj nie mają w jaki sposób nabywać doświadczenia, a i tak nie ilość doświadczeń się liczy, ale to, co człowiek z nimi zrobi. Szkoda tylko, że niektóre dziewczyny, a potem kobiety, pozostają takimi "gimnazjalistkami" na dłużej...

Posted

Imo mają czas żeby dojrzeć i mnie takie ich jeszcze głupiutkie zachowania nie irytują tylko śmieszą :) .

Posted

Ja miałem super klase w gimnazjum. Tylko 2 dziewczyny były takie do obgadywania ale nie umiały tym komuś zaszkodzić... A teraz w liceum mam po prostu świetną klase :D wszyscy sie lubią . nie obgadują , jesteśmy bardzo zgrani i tego nic nie popsuje :wink: . Pozdro

Posted

wieczne gimnazjalistki :wink:

pozniej grozi odizolowaniem od reszty

tez jestem w 2 liceum i widac zupelne zroznicowanie pomiedzy rownoległymi klasami

Posted

Nie od wczoraj wydaje mi się, że dla moich znajomych z klasy, piszę zbyt dojrzałe wypowiedzi ;)

Posted

Takie dziewczyny często tracą przyjaciółki i zyskują nowe potem znowu je tracą. I co gorsza ranią też czasem chłopaków którzy po chodzeniu z nimi przez 2 dni zostają rzucani.

Posted

To jest dziwne ale one niepoczebnie chcą zwracas na siebie uwage

:)

Posted

o tak. w mojej klasie czuję się strasznie wyobcowana. na pytanie kim jestem mozna usłyszeć '' że to ta dziwaczka z książką''. tak bo z książek to one bravo girl czytają i wysyłają te durne listy (mam guzek pod kolanem czy to może być ciąza pozamaciczna?) i te teksty ''jaka siara'' te masy fluidu odsłonięych brzuchów... okropność.

Posted

Takie przypadki , o których mówisz pojawiają się dość często . Obecnie chodzę do 3 gimnazjum i jest u mnie dziewczyna w klasie , która jest nie dojrzała emocjonalnie , co to znaczy? To to , że potrafi żartować , czy gadać nauczycielowi o rzeczach seksualnych , jak będziesz chciała wiedzieć jaki dowcip choć jeden zrobiła to wszystkie słowa mam na kartce ,,, możesz napisać do mnie na pocztę. Będziesz miała ubaw i przekonasz się jak ludzie są niedojrzali.. A znana jest w całej szkole;/;/ , poprostu robi z siebie pośmiewisko , jest wyśmiewana przez wszystkich..... A ja w sumie jestem podobna do Ciebie ... Mam 15 lat i też np. nie zależy mi na chłopakach i to np. gupie '' chodzenie '' jak to młodzież nazywa , to też nie do mnie pasuje ....Takim przypadkom , to ja kompletnie współczuję, co będzie w szkole średniej... ehhe.... Pozdrowienia:)

Posted

Ech... u mnie w budzie jest mnóstwo takich głupiutkich pustych laseczek które tylko myślą o tym "kto z kim i czemu nie z nią". Wydaje mi się że one rozmnażają się w jakiś zadziwiająco szybki sposób bo z roku na rok widzę ich coraz więcej (albo mi się dwoi w oczach). Mają one rzesze swoich wiernych fanów (zazwyczaj kompletnych idiotów o fałszywie wysokiej samoocenie) i zazwyczaj zaskakująco szybko zachodzą w ciąze.

Najbardziej jednak irytują mnie dziewczyny które nie są wcale głupie, tylko robią z siebie takie debilki żeby być lubianym przez te różowe klony.

jab³ko.z.cynamonem
Posted
różowe klony

..glony... :lol:

pamiętam jak w pierwszej klasie gimnazjum bałam się przejść obok trzecioklasisty, a jak ja byłam w trzeciej i przyszły te różowe [...] to dwa dni po rozpoczęciu roku szkolnego mogłam się o sobie naczytać w kabinie w wc... czemu? bo byłam przewodniczącą samorządu uczniowsk. i się nie spodobałam 'młodszym koleżankom..'. A potem przez rok musiałam oglądać jak sobie na korytarzu dają 'całuska' na powitanie prawie wsadzając sobie nawzajem język do wymalowanych na różowo usteczek. Bleś;/

a co jest w tym wszystkim najgorsze? że teraz takie rzeczy dzieją się w gimnazjach, a założę się , że za rok , dwa, trzy to znajdzie miejsce w podstawówkach.. i wtedy to dopiero będzie tragedia.. już nawet romuś G. nic nie zdziała.

Teraz mam to szczęście, bo jestem w normalnym licku, z porządnymi ludźmi i mi różowa katastrofa przestała grozić, ale aż strach rodzić dzieci... [chociaż mi się nie spieszy, trochę o tym myślę]

pozdrawiam nie-różowych

(chociaż różowy też ładny kolor..;))

Posted

hmmm...znam sporo tych niedojrzałych :P:P ale dojrzałem też :) tak więc to różnie bywa ale te 1sze są niestety górą...nawet w późniejszym wieku...jest ich wiecej w moim odczuciu, a szkoda

Posted

To jest efekt calej nagonki medialnej. W TV same laski i sex. Idzie taka 11 latka do kiosku kupuje sobie Bravo i czyta tylko o sexie, moj pierwszy raz itp. Wszystko kreci sie wokol urody i sexu. I mysli sobie taka po co mi nauka, dam komu trzeba i bede ustawiona na cale zycie. Kurcze... sam mam taka dziewczyne! ;( tylko makijaze jej w glowie paznokcie, bluzeczki ... ;(

Posted

nie czytam odp., żeby się nimi nie sugerować. Temat mnie rozbawił, jest tendencyjny i chyba chce pokazać, jaka to autorka jest wspaniała i ponad wszystko. Rozpoczęłam swój związek w sp. Pod koniec. I nie uważam, zeby to było za wcześnie. Po tylu latach nadal jestem z moim facetem. Minęło już od cholery czasu. Nie dwa tygodnie. A przyjaźni tez nigdy nie ustalałam w sposób w jaki piszesz. Mam wrażenie, że masz jakiś kompleks. Serio. "aaach, to takie niedojrzałe". Zawsze miałam świetnych przyjaciół i wcale nie było to tylko po to, żeby poplotkować. I jak obserwuję środowisko, to nie uważam, żeby wszyscy byli tacy jak mówisz. A raczej wszystkie dziewczęta. Dobra. Są WYJĄTKI. Ale wyjątek potwierdza regułę ;] Ty piszesz o znikomej ilości osób. Ok, robią wiele hałasu wokół siebie. Ale jest ich garstka. A Twoje uogólnienie jest do psa starego niepodobne. Sorry, moze moja wypowiedź jest dosć dobitna, ale nie znoszę takiego gadania i nic nie wnoszących tematów. Równie dobrze mozemy pół dnia chrzanić o tym, ze dziewczynki w podstawówce ubierają się jak prostytutki. Ale kto jest temu winień? Wychowanie, rodzina. Rodzice najpierw rozpuszczają jak dziadowski bicz te małe lalunie, a potem płaczą, że sobie rady dać nie moga z nimi. Tak samo w szkole nauczyciele chrzanią, że nieodpowiednie będą za strój i makijaż wpisywać, a jakoś nic w tym kierunku nie robią. To wina społeczeństwa. I propagowanej przez media mody.

Ale zjechałam trochę z tematu. Wracając do tej niedojrzałości - chcesz ukazać, że Ty taka dojrzała jesteś? Znajdź inny sposób. W piątej klasie podstawówki owszem, zmieniałam chłopcow co dwa tygodnie. Ale od czegoś trzeba zacząć. To nie było poważne, taka dziecinada raczej. Ale ile ja miałam wtedy lat? Przełom 11 i 12? Trudno od takiego dzieciaka oczekiwać decyzji na całe życie. I po cholere kazać im szybko dorastać? Dzieci są po to, żeby były infantylne. To ich dzieciństwo i muszą dojrzałości nabrać. A gimnazjum to co? od 13 do 16 lat. I co, też już mają być to w pełni dorośli ludzie? Nie sądzę. To są dzieciaki, no ok - 16 to już można powiedzieć młodzi ludzie. Maja prawo do głupich zachowań i błędów. Bo na nich się uczą. O tej złej niedojrzałości, to można mówić w liceum. Wtedy już ludzie powinni się ogarnąć. Ale do czasu liceum mają prawo robić głupstwa i uczyć się życia. Tyle. ;]

Posted

Wzruszajace ;( ale prawdziwe... dajcie jej wodki, dobrze gada