Jump to content

"Chcę sobie odebrać życie" - Czemu tak wiele osób

Cynthia Elements

Recommended Posts

Cynthia Elements
Posted

Tak wiele razy słyszymy, że ktoś umarł lub się zabił... Dlaczego tak się dzieje? Kłopoty w szkole, problemy w życiu towarzyskim, albo też takie problemy jak wypadek Ani... Boimy się że nas spotka to samo i po najm,niejszych oznakach agresji popadamy w depresję tudzież nerwowość. Jak się temu nie dać? Czekam na wasze propozycje.... :)

Posted

młodzi ludzie nie radzą sobie z otaczającym ich światem-zabawy, alkohol,pieniądze, nie widzą dla siebie nadziei na przyszłość (np, praca), a do tego dochodzą choćby rozwody rodzicow-tak "popularne" w tych czasach-nie ma im kto pomóc...

Cynthia Elements
Posted

Myślę, że młodzież często tylko myśli, że nie ma nikogo. Są rówieśnicy bo nie wszyscy są - przepraszam za wyrażenie - Świniami. Niektórzy z młodych uważają po prostu że nie chce im się żyć i odbierają sobie życie niszcząc szczęście innych.

Posted

Czasami to wszystko się sumuje: kłopoty w domu, szkole, z przyjaciółmi.

U niektórych to za długo trwa i nie mogą sobie poradzić. Nie widzą sensu dalej się męczyć. Nie mają nikogo do wsparcia.

Posted

A ja kiedyś przeczytałam w gazecie coś takiego(przenośnia):

"Jezeli boli Cię palec ( masz jakis problem) To czy jeżeli uderzysz całą ręka o stól (odbierzesz życie) to przestanie bolec?!

Mi sie ta metafora podoba...i trzymajmy ise tego ;) Pozdrówka :*

Cynthia Elements
Posted

Przenośnia jest dobra, ale kiedy ją czytasz, a nie wprowadzasz w czyn. Przestanie boleć ciebie ale pomyśl jaki ból zadasz innym! Oni będą cierpieć długie lata, a ty odejdziesz w zapomnienie. To nie jest fair. Napewno ktoś napisze że życie jest nie fair, ale nie wszyscy tak mają. Niektórzy wierzą że życie jest nie fair! To jest złe! :/

Posted

Wystarczy mieć dobrych przyjaciół którzy zawsze pociesza i pomogą :wink:

Cynthia Elements
Posted

Właśnie o to chodzi vogelsang. Kiedy masz przyjaciół i możesz na nich liczyć nie powienieneś tracić chęci życia!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Posted
Dlaczego tak się dzieje?

nie każdy sobie radzi ze swojem życiem i tyle

Jak się temu nie dać?

lać na wszystko ? Życie czasmi kopie i to bardzo trzeba powiedzieć sobie że będzie lepiej ....a napewno będzie ;)

Posted

myślę, że dlatego, żeczłowiek przestał sobie radzić ze swoimi kłopotami...

a może dlatego, że jesteśmy egoistami i nie przejmujemy się kłopotami innych ludzi, a jak ktoś coś zrobi to odrazu ganimy i nie dajemy mu szans na poprawę?

Posted

Wiesz, wiele osób chce sobie odebrać życie jak bardzo dobra koleżanka powie do niego "spierdalaj" ..., ale nie wolno sie poddawac ;)

Posted

Jak dla mnie to to jest tylko przesyt dobroci, rozpieszczania przez rodzicow... Mlodziez w dzisiejszych czasach ma pelny luz i jedyne co robia to sie ucza (znaczy sie powinni) choc nie wielka ilosc to robi bo reszte wciagla wodka i papierosy :roll:

Dlatego tez przez pelne zycie w pelnym luksusie dziecko nie uczy sie przezywac problemow, nie zdobywa doswiadczenia zyciowego... I kiedy przychodzi powazny problem wybiera najprostrza droge (czyli ta ktora idzie cale zycie) i po cichu na sznureczku sie wiesza... :/

No sa jeszcze osoby ktore maja jeden problem, zamykaja sie w pokoju bo "maja depresje" (pfff...gdyby mlodzi ludzie potrafili sobie wyobrazic zawsze ze moglo byc gorzej) - ale ja tu tylko mam na mysli probelmy szkolne, milosne, czy dotyczace wlasnej osoby... ;)

Posted

ja osobiście mam metodę na "worek" czyli po prostu na strychy mam worek treningowy i po ciężkim dniu wyżywam się na nim i wyładowuje stresy i już sie nie chce wieszać. W sumie to też zależy od środowiska i psychiki danej osoby. Ale wiem jedno choćby nie wiem jak źle było to w wieku lat kilkunastu nie ma co sie wieszać lepiej sie jeszcze trochę pomęczyć na złość tym którzy nas nienawidzą!!

Cynthia Elements
Posted

Schodząc lekko z tematu. Dlaczego Ania się zabiła? W pewnej gazecie przeczytałam kilka opinii i zacytuję kilka "Ania była za słaba psychocznie aby wytrzymać taką depresję" , "Ania nosiła wyzywające tudzież prowokujące ubrania i to było wg. mnie przyczyną.", 'Na miejscu Ani zrobiłabym to samo." Słyszałam też że w kilku gimnazjach zrobiono ankietę pt. "Co byś zrobił gdybyś był w klasie Ani i uczestniczył(tzn. patrzył)w wypadku?" Więkoszość osób odpowiedziała że zrobiłaby to samo co inni - siedziałaby i patrzyła. Według mnie to po prostu straszne. Siedzieć i patrzeć jak ci chłopcy męczą Anię. Nawet przyjaciółka Ani siedziała i płakała! To moim zdaniem naprawde nie fair. To co spotkało Anię powinno wyryć w naszych sercach regułę "Kiedy inni robią komuś krzywdę postaraj się pomóc" Tak powinni zrobić uczniowie z klasy Ani moim skromnym zdaniem.

Posted

tak ale nie zapominaj o czymś takim jak instynkt stadny ci kolesie pewnie byli grupą która "trzymała władzę" w klasie i każdy bał sie przydymić żeby nie przenieśli swojego nie wyżycia na niego to proste powiedzieć ze trzeba działać jak jest już po fakcie ale podczas czegoś takiego na prawde mało kto miałby odwagę zrobić cokolwiek

Posted

dobra tylko ze ich bylo 5 a w klasie bylo 20 cos osob to fajnie ze tyle na tylu by nie dalo rady :?

Posted
Więkoszość osób odpowiedziała że zrobiłaby to samo co inni - siedziałaby i patrzyła

dlatego jest tyle samobójstw. Ludzi nie obchodzą inni, tylko ich problemy się liczą, a przez to nawet nie widzą, kto tak naprawdę jest na krawędzi. Jeżeli ktoś jest w depresji(mówię o młodzieży) to:

-albo próbuje to jakoś zasygnalizowac(czego z reguły nikt nie zauważa i jeszcze bardziej to załamuje)

-albo to ukrywa(nawet nie musi, bo i tak nikt nie zauważy)

-albo komuś się zwierza(kto stwierdza, że to okres dojrzewania i wszystko minie więc ma to w d****)

Dla tego nie można narzekac, tylko zawsze trzeba zacząc od siebie. Jeżeli ktoś ma problem, to powinniśmy odróżnic, czy to dojrzewanie czy depresja. Bo co byście zrobili, gdybyście olali czyiś dramat, a ta osoba popełniłaby samobójswto?

Cynthia Elements
Posted
tak ale nie zapominaj o czymś takim jak instynkt stadny ci kolesie pewnie byli grupą która "trzymała władzę" w klasie i każdy bał sie przydymić żeby nie przenieśli swojego nie wyżycia na niego to proste powiedzieć ze trzeba działać jak jest już po fakcie ale podczas czegoś takiego na prawde mało kto miałby odwagę zrobić cokolwiek

Jak już powiedział MC-arcin ich było 5 poza tym ktoś mógł nie bić się z nimi ale pobiec po nauczyciela który wyszedł albo po nauczyciela prowadzącego lekcje w klasie obok. Ania nie obroniłaby się sama poza tym 20 dzieci siedząca i aptrząca na męczenie Ani przez tych chłopców - co to za "solidarność klasowa"?

[ Dodano: Wto Lut 13, 2007 13:10 ]

Jak już powiedział MC-arcin ich było 5 poza tym ktoś mógł nie bić się z nimi ale pobiec po nauczyciela który wyszedł albo po nauczyciela prowadzącego lekcje w klasie obok. Ania nie obroniłaby się sama poza tym 20 dzieci siedząca i aptrząca na męczenie Ani przez tych chłopców - co to za "solidarność klasowa"?

[ Dodano: Wto Lut 13, 2007 13:11 ]

Uuups przepraszam skopiowało się ^^

Posted

Wszelkie metody rozładowania stresu, sport i wszystko inne co robisz żeby się rozluźnić. Każdy sam powinien znaleźć złoty środek na swoje problemy, zrobić czasem to na co ma ochotę, nawet być egoistą wręcz powinien( no bez przesady ale kiedy sąsiadka prosi cię o popilnowanie dziecka a ty masz zaplanowaną gorącą czekoladę w łożku to BĄDŹ egoistą i powiedz że nie masz ochoty człowiek tego potrzebuje) a jeśli już ktoś czuje że ma myśli samobójcze jest apatyczny nerwowy i że sobie nie radzi.. cóż taka osoba zwykle nie prosi już o pomoc i ludzie z otoczenia powinni (np.rodzice, nauczyciele, znajomy) zauważyć sygnały że jest coś nie tak i temu zapobiec. Nie można wymagać od osoby dotkniętej depresją i brakiem chęci do zcyia że sama sobie z tym poradzi. Jednak niestety brakuje ludzi którzy by zauważli że coś się dzieje. Jak się nie dać? cóż do tego każdy musi sam dojść. przez najbardziej skomplikowaną ścieżkę zzwaną życiem. jedni sobie poradzą i dojdą do końca. Inni poradzą sobie gorzej. Jeszcze inni będą próbowac popełnić samobójstwo, będą się samookaleczać popadać w anoreksję (wszystko jest zakorzenione głęboko w psychice wystarczy że jako 2 latek rodzice poświęcają ci za mało uwagi ty to pamiętasz nieświadomie ale pamiętasz i to daje odzwierciedlenie w przyszłości) lub nawet umierać... powinniśmy im pomagać w zrozumieniu siebie i odnalezieniu siebie, jednak tak naprawdę dużo zależy od nich... i nie uważam że teraz jest gorzej. Że nagle jest więcej samobójstw, że psychika młodych słabsza. Nie zgadzam się. Po prostu dawniej większość ludzi bała się, nie mówiła, nie chciała ukrywała takie fakty tylko teraz jest głośno na cały świat o tego typu sprawach.Jeśli słyszysmy że ktoś che popełnić samobójstwo nawet gdy wydaje nam się że są to zwykłe pogrożki to naszym obowiązkiem jest poiformować (np.pedagoga ) kogoś i pomóc tej oosbie. Chodzi o ludzkie życie. I cały nasz świat.

Cynthia Elements
Posted

[fquote=Serena]Każdy sam powinien znaleźć złoty środek[/fquote]

No tak ale to trudne kiedy jesteś tak bardzo zestresowany i masz skłonności do samobójstwa. Czegoś takiego trudno uniknąć podczas dorastania a "złoty środek" jak to nazwałaś nie jest do szukania. On u każdego sam się znajduje ;)

Posted

Wszystko zależy od psychiki. Jak ktoś jest mocny na boźdzce z zewnątrz które źle mówią o nas i nakłaniają innych do ignorowania nas, śmiania się itp. to przetrwa to wszystko. Ale jak ktoś ma małe poczucie wartości siebie to jest duże prawdopodobieństwo, że, po takich kłopotach jak brak pieniędzy, utrata partnera, czy , nie daj Boże, gwałt, popełni samobójstwo.

Posted

Myśle że taka osoba nie może sobie poradzić z jakimś problemem a boi się o tym porozmawiać z kimś lub poprostu wstydzi. i myśli że jak się zabije to będzie wtedy dobrze a to jest niestety złe myślenie

Posted
dobra tylko ze ich bylo 5 a w klasie bylo 20 cos osob to fajnie ze tyle na tylu by nie dalo rady :?

To jest tak zwane "prawo barana", które jest powszechne w gimnazjach, tzn. większość stara się dorównać do najgłupszego kolesia w klasie (nie obrażając gimnazjalistów).

Oczywiście, nie wszędzie tak jest.

Posted

bo wszystko jest po prostu do niczego... ludzie nie potrafia sobie z niczym poradzić i przez to się tak dzieje...

• 2 weeks later...
Posted

[fquote=Cynthia Elements]Tak wiele razy słyszymy, że ktoś umarł lub się zabił... Dlaczego tak się dzieje? Kłopoty w szkole, problemy w życiu towarzyskim, albo też takie problemy jak wypadek Ani... [/fquote]

Często słyszymy , że takie rzeczy mają swoje miejsce ..., co do kłopotów w szkole są osoby które , właśnie spotyka coś takiego jak Anie i się zabijają . Na takich ludzi powinno się mówić i chyba mówi się , żę są nadwrażliweni , że nie potrafią opowiedzieć o swoich problemam , komuś kto by im mógł w jakiś sposób pomóc...

[fquote]Jak się temu nie dać? Czekam na wasze propozycje.... [/fquote]

J

Jeśli chodzi oto , że jest młodzież , która popełnia samobójstwa z powodu problemów rodzinnych, lub szkolnych - mówi się o tym w telewizji często :? Jak temu zapobiegać ??? jeśli chodzi o szkolne to rodzice powinni często rozmawiać ze swoimi dziećmi o upływie dnia w szkole , bo bo chyba potrafią dostrzec coś niepokojącego w zachowaniu swojego dziecka., jeśli chodzi o problemy rodzinne ... To małżeństwo powinno zapobiegać takim domowym kłutniom , aby nie narażać na nie swoich dzieci ....

A jeżeli ktoś komuś w szkole dokucza , trzeba go poprostu olewać , może da sobie spokój . A jak powiedziałam w związku z Anią czyli te poważniejsze problemy ... W takim wypadku trzeba się zwrócić z pomocą do kogoś z osób dorosłych czyli : nauczyciela , pedagoga , rodziny...

Pozdrowienia :*