rozczochrany

Ewa Farna

Recommended Posts

Poza tym jedna jej piosenka (Cicho) jest dla mnie ewidentnym plagiatem, z tym, że nie mogę sobie przypomnieć jakiej piosenki.

Trzeba umieć rozróżnić plagiat, czy cover od publishingu. Publishing to nic innego jak baza kompozycji z której mogą skorzystać gwiazdy.

Więc plagiatem to nie jest.

W pierwszej kolejności: uważam, że nie powinna [zwłaszcza na początku kariery] zabierać się za tworzenie nowej wersji piosenki, która jest muzycznym klasykiem. Chodzi mi oczywiście o 'Dmuchawce, latawce, wiatr' - kawałek, który doszczętnie zniszczyła - swoją własną beznadziejną interpretacją, głosem, który nie pasuje do klimatu piosenki i... klipem, którego większość osób nie rozumie. Bo co ma piernik do wiatraka, łóżko w lesie i kryształowy żyrandol do dmuchawców, latawców i wiatru? Wyjątkowo nieudana interpretacja i równie wyjątkowo nieudany cover. Urszula jest niezastąpiona w wykonaniu tej piosenki i nikt nie powinien zabierać się do Jej piosenki, tym bardziej jeśli dopiero rozpoczyna karierę. Mnie zraziła od samego początku.

Co do reszty piosenek - dla mnie nijakie, bezsmakowe, bezpłciowe. Nie podobają mi się. Głos ma mocny, trzeba przyznać, ale nie potrafi go dobrze wykorzystać.

W pierwszej kolejności: uważam, że nie powinna [zwłaszcza na początku kariery] zabierać się za tworzenie nowej wersji piosenki, która jest muzycznym klasykiem. Chodzi mi oczywiście o 'Dmuchawce, latawce, wiatr' - kawałek, który doszczętnie zniszczyła - swoją własną beznadziejną interpretacją, głosem, który nie pasuje do klimatu piosenki

O, dobrze, że zwróciłaś na to uwagę. Mam dokładnie takie samo zdanie, jej barwa głosu zdecywanie nie pasuje do klimatu tej piosenki, a co za tym idzie cover jest beznadziejny. Jak zresztą większość jej twórczości.

Znam tylko dwie jej piosenki - Cicho oraz Dmuchawce, latawce, wiatr. Okropne. Bez urazy dla ludzi lubiących tę wokalistkę, ale według mnie jej klipy są po prostu tandetne. Zarówno pisane teksty, które za przeproszeniem kupy się nie trzymają, jak i melodie, które akurat w tych dwóch piosenkach są zbyt mocne do tekstów.

Bez rewelacji, albo i gorzej.

Zdecydowanie nie powinna zabierać się do śpiewania cudzych piosenek. Uważem też ze zeszczpeciła je, szczególnie "Dmuchawce, latawce, wiatr", dla których trzeba dogłębnie rozumieć słowa i potrafić je dobrze zinterpretować.

Głos mi się jej bardzo podoba, ma jakąś charyzmę. Niech tylko w inny trochę sposób pokieruje swoją karierą (mówię tu o repertuarze).

Bo gdy usłyszałam jej ostatnią piosenkę, zwątpiłam.

Mi się podoba. Fajny głos, piosenki też całkiem całkiem ;) aczkolwiek wydaje mi się, że za 2 lata nikt nie będzie o niej pamiętał...

Nie lubię. Beznadziejne piosenki jak dla mnie.

Zgadzam się.

Ale muszę przyznać, że ma mocny głos, z którego dałoby się zrobić coś dobrego. :)

Ja nie mam w sumie o niej zdania,nie interesuję się nią ale głos ma fajny,ciekawy. Troszkę inny repertuar i będzie bosko.

Niektóre piosenki ma fajne,niektore nie. Jakąś specjalną fanką nie jestem,ale złego zdania nie mam. ; )

Zacznę od coveru dmuchawców... Oryginał nigdy mnie nie porywał, nie mogę wręcz przesłuchać wykonania Urszuli bo mam wrażenie, że się uduszę (to przez to jak Urszula operuje głosem i oddechem)... Jednak właśnie w tym wykonaniu widać te emocje i to "coś" co w tej piosence jest niezbędne ( w końcu ma podteksty erotyczne).

Jednak cover Ewy przypomniał i ożywił tą piosenkę, przeżywa swoją drugą młodość wcale w nie takim złym wykonaniu. Jest bardziej wyrazista no i słuchając jej nie mam wrażenia, że sie uduszę:P Nadal jest spokojna ale z charakterem. Brak już tego całego erotyzmu i emocji ale nie jest bezbarwna i monotonna.

Ewa ma bardzo dobry głos, pierwszą jej piosenkę, jaką usłyszałam była L.A.L.K.A., spodobała mi sie bo nie była o tych wszystkich miłosnych farmazonach:P W ogóle jej teksty są oryginalne bo nie są ciągle o tym samym czyli miłości/zawiedzionej miłości/smutku/rozpaczy - czyli komercja...

Ma utwory trafione i porażki - jak każdy wokalista, czas pokaże co będzie dalej:) Z wywiadów, które z nią widziałam mogłabym wywnioskować, że to zwykła nastolatka, miła i pogodna:)

a ja właśnie dosyć niedawno się do niej przekonałam i zaczęłam słuchać jej piosenek. ;p wcześniej uważałam, że owszem, ma ładny głos, ale to całe zamieszanie wokół najpierw "tam gdzie nie ma już dróg" a potem "cicho" są zrobione tak na pokaz, taka czysta komercja...

a teraz już tak nie uważam i wcale się nie dziwie, że było takie zamieszanie. ;p ma przecudny, głęboki głos i piękne piosenki. ogólnie, jestem na taak.

Farna nie jest moją ulubioną wokalistką, z jej piosenek lubię tylko "Cicho", ale trzeba jej to przyznać - ma kawał głosu. Może zajść daleko, jeżeli woda sodowa nie uderzy jej do głowy.

Może i głos ładny ma. Ale jako artystka do mnie nie dociera.

A po za tym nie bardzo lubię jak ktoś chcąc zaistnieć nagrywa covery. (:

Głos ma mocny - trochę podobny do Dody (której osobiście nienawidzę). Poza tym doda jest ponoć jej idolką, więc nie wróży to nic dobrego.

Co do samej Ewy, to ładna z niej dziewczyna, ale osobiście nie słucham jej kawałków :)

Nie podoba mi się w którą stronę Ewa idzie.

Zaczyna się robić na kolejną, marną kopię Lady Gagi.

Zmienia się w taką typową rock-girl.

Ma sporo fajnych piosenek.Byłam na jej koncercie.Na żywo cholernie fałszuje.Aż słuchać się nie chce.Teledyski i głos super.Ale nie w realu ;]