Jigga

Jaki sport najbardziej lubicie/uprawiacie?

Recommended Posts

Regularnie uprawiam ultra-rapid cycling. Chciałabym kiedyś wrócić do tenisa ziemnego i siatkówki, na razie muszą mi wystarczyć nieprzyzwoite tańce przed lustrem.

No ja to biegam. Z nudów. 

A sporty lubie od tak o. Dlatego, że nigdy nie miałam jak ich uprawiać. Tenis, piłka nożna,  koszykówka. To jest to.

Co do uprawiania - jazda rowerem zdecydowanie. Do tego rolki. Chętnie też bym pobiegała, ale problemy z kolanem nie bardzo mi na to pozwalają.

Jaki sport lubię? Uwielbiam oglądać mecze tenisa ziemnego i siatkówki.

Koszykówka, ze względu na mój nienaturalny wyskok przy niewysokim wzroście. 182cm, zasięg około 315-320.

Ogólnie z regularnością mojego sportu bywa bardzo różnie, ale trochę gram w ping-ponga (to chyba się liczy ;_;), trenuję pływanie i krav magę. To ostatnie dopiero od września, ale już niemal się przyzwyczaiłam do rzucania się na dwa razy cięższych facetów.

...Okej, rzucanie się na facetów nie brzmi zbyt dobrze. Ech, życie z gimbusiarskim poczuciem humoru bywa trudne.

Z aktywnością fizyczną szczególnie zaprzyjaźniona nie jestem. Od czasu do czasu zaledwie (albo aż) wybiorę się na basen, czy na rower do lasu pojeździć po pseudo górkach, pagórkach. Upodobałam sobie też długie wycieczki piesze. To chyba koniec listy tego co mi sprawia jako taką frajdę.

W szkole i na studiach grałem w piłkę nożną i tenisa stołowego. Teraz od czasu do czasu gram w baseball.

Najczęściej jeżdżę rowerem (gdy jest sezon, tzn. od marca/kwietnia do października), to bywają takie tygodnie, że codziennie, chociaż zwykle rower wybieram jako środek transportu, nie jako sport dla sportu/rekreacji. Niemniej, 30 kilometrów rowerem dziennie to dla mnie standard, gdy jest ładna pogoda.

Poza tym lubię pływać.

W telewizji raczej nie oglądam sportu, chyba że akurat polska reprezentacja ma szanse w mistrzostwach świata w siatkówce czy piłce ręcznej.

Czasem lubię, czasem nie lubię (pod wiatr, pod górę), ale  praca zobowiązuje, więc pokonuję kilkudziesięciokilometrowe trasy rowerowe.

Jeśli miałabym wybrać, to jednak chodzenie. Długie szwędanie się. (?)

O 11.04.2018 at 00:53, Cyrin napisał:

Czasem lubię, czasem nie lubię (pod wiatr, pod górę), ale  praca zobowiązuje, więc pokonuję kilkudziesięciokilometrowe trasy rowerowe.

Jeśli miałabym wybrać, to jednak chodzenie. Długie szwędanie się. (?)

A jaką masz pracę, jeśli mogę zapytać?

O 9.04.2018 at 18:54, Celt napisał:

Najczęściej jeżdżę rowerem (gdy jest sezon, tzn. od marca/kwietnia do października), to bywają takie tygodnie, że codziennie, chociaż zwykle rower wybieram jako środek transportu, nie jako sport dla sportu/rekreacji. Niemniej, 30 kilometrów rowerem dziennie to dla mnie standard, gdy jest ładna pogoda

Wow spore dystanse. Mógłbyś polecić jakiś typ roweru, który najlepiej się sprawdza na takich trasach?

O 4.08.2017 at 20:45, WszyscyZginiemy napisał:

Z aktywnością fizyczną szczególnie zaprzyjaźniona nie jestem. Od czasu do czasu zaledwie (albo aż) wybiorę się na basen, czy na rower do lasu pojeździć po pseudo górkach, pagórkach. Upodobałam sobie też długie wycieczki piesze. To chyba koniec listy tego co mi sprawia jako taką frajdę.

Ja uwielbiam wycieczki rowerowe po lasach. Na jesień dochodzi do tego jeszcze zbieranie grzybów. To chyba też można uznać za rodzaj sportu, nie? :P

28 minut temu, Ustrojka napisał:
O 11.4.2018 at 00:53, Cyrin napisał:

Jeśli miałabym wybrać, to jednak chodzenie. Długie szwendanie się. (?)

A jaką masz pracę, jeśli mogę zapytać?

Jeżdżę po ruinach, które kiedyś służyły za irygację wodną i dokumentuję je.  Chodzi o stworzenie ścieżki rowerowej z punktami ważnymi dla tutejszej infrastruktury, promocję regionu, a zwłaszcza uświadomienie lokalnej społeczności, jak łatwo może znowu znaleźć się w poważnym kryzysie wodnym. To długoletni projekt pozarządowej organizcaji, w której ja biorę tylko znikomy udział.

O 4.12.2015 at 16:25, alexia napisał:

No ja to biegam. Z nudów. 

Chciałabym tak umieć z nudów biegać. Jakieś wskazówki?

O 7.05.2018 at 23:57, Cyrin napisał:

Jeżdżę po ruinach, które kiedyś służyły za irygację wodną i dokumentuję je.  Chodzi o stworzenie ścieżki rowerowej z punktami ważnymi dla tutejszej infrastruktury, promocję regionu, a zwłaszcza uświadomienie lokalnej społeczności, jak łatwo może znowu znaleźć się w poważnym kryzysie wodnym. To długoletni projekt pozarządowej organizcaji, w której ja biorę tylko znikomy udział.

Brzmi bardzo ciekawie. Przyznam, że pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Masz przydzielony jakiś konkretny teren? No i pochwal się w takim razie czym jeździsz.

O 7.05.2018 at 23:57, Cyrin napisał:

Chciałabym tak umieć z nudów biegać. Jakieś wskazówki?

Trzeba się bardzo nudzić, a potem wstać i zacząć bardzo szybko ruszać nogami :D Ja od biegania dużo bardziej wole rower.