Samok

Led Zeppelin

Recommended Posts

Że też nie ma tu jeszcze tematu o gigantach Hardrocka i bezsprzecznie jednego z najważniejszych zespołów muzyki rozrywkowej wogóle. Przytoczę króką biografię zespołu:

Grupa Led Zeppelin powstała w Londynie w 1968 r. W jej skład wchodzili: RobertPlant, Jimmy Page, John Paul Jones i John Bonham. Założył ją Jimmy Page, który zadebiutował w grupie The Crusaders w 1959 r. W lipcu 1968 r. stworzył on The New Yardbirds. Później nazwa ta została zmieniona na LED ZEPPELIN.

W 1969r. została wydana pierwsza płyta grupy zatytułowana "Led Zeppelin I". Podczas tworzenia tej płyty cały zespół był zafascynowany twórczością Jimiego Hendrixa i The Cream. Płyta ta szybko osiągnęła światowy sukces. Stała się ona pierwowzorem dla innych muzyków hardrockowych. Na tej płycie został nagrany m.in. utwór "Good Times Bad Times" czy "Communication Breakdown" .

Następna ich płyta "Led Zeppelin II" powstała w tym samym roku. Przygotowano ją podczas podróży w USA. Na niej znalazł się najsłynniejszy przebój muzyki rockowej Whole Lotta Love.

Później w październiku 1970 roku powstała trzecia płyta "Led Zeppelin III".Jednak nie była ona podobna do poprzednich. Zafascynowała ona cały świat nowym brzmieniem. Znajduje się na niej wiele piosenek i ballad zainspirowanych muzyką folk. Mimo tego nie została ona dobrze oceniona przez krytyków. Tutaj właśnie znajduje się m.in. piosenka "Friends".

Ich następna płyta (czwarta z kolei) była ich największym osiągnięciem artystycznym. Znajdowała się na niej ballada napisana przez Roberta Planta "Stairway to Heaven". Zdobyła ona uznanie słuchaczy i stała się niedoścignionym wzorem dla innych wykonawców. Z prostej piosenki przeradza się ona w rozbudowany hardrockowy pełen dynamiki utwór.

Następne płyty nie były tak ambitne i porywające. W marcu 1973 r. wydana została piąta płyta "Houses Of The Holy". Utwory na niej znacznie się różniły tematycznie jak i muzycznie między sobą.

Następną płytą była wydana w 1975 r. "Physical Graffiti".Została ona skrytykowana za powielanie wzorców i uznana za stereotypowy album niegodny Led Zeppelin. Oczywiście znalazły się na niej "rodzynki" w stylu "Kashmir" czyli pełnej dynamiki kompozycji wzbogaconej orientalnymi brzmieniami orkiestrowymi.

Natomiast w marcu 1976 r. ukazała się nagrana w Monachium płyta "Presence". Przypominała ona nagrania zespołu z początku swojej działalności. Znalazły się na niej wspaniałe bluesowe i hardrockowe przeboje, które znów przywróciły świetność grupie. Na okładce była pokazana tajemnicz figurka, która miała pobudzić wyobraźnię słuchacza.

Następny album "The Song Remains The Same" ukazał się w pażdzierniku 1976r. Zawierała ona muzykę z filmu pod tym samym tytułem.Film ten przedstawiał koncert grupy w Madison Square Garden w lipcu 1973r.

Natomiast w 1979 r. po dłuższej przerwie zostaje wydana kolejna płyta "In Through The Out Door". Przerwa ta była spowodowana m.in. śmiercią syna Roberta Planta.

25 wrzeżnia 1980 roku z powodu nadmiernego spożycia alkoholu umiera John Bonham . Jego smierć jest główną przyczyna rozwiązania zespołu. Mimo tego wydano kolejna płytę "CODA" w 1982r. zawierającą niepublikowane utwory. Album ten był wydany ku pamięci słynnego perkusisty, członka zespołu Led Zeppelin - Johna Bonhama.

By Feliks

Muzyka tego zespołu bliska jest mi od dawna, wiążą się z nią wspaniałę wspomnienia. Led Zeppelin są absolutnie wyjątkowi i niepowtarzalni za co ich kocham, a ponadto są najważniejszym zespołem hardrockowym w historii, przez co darzę ich olbrzymim szacunkiem. Piszcie co Wy sądzicie o tych gigantach rocka.

Myśisz, że ktoś przeczyta cały twój post? :wink:

Poznałam ich dosłownie kilka dni temu, brat mnie obudził (stanowczo za wcześnie) piosenką "Stairway to Heaven". Przyjemna. Do winampa wrzuciłam. Ale jakoś nie sięgnęłam po więcej.

A zdecydowanie polecam sięgnąć po więcej. Na "schodach" Led Zeppelin się mnie kończy, można powiedzieć raczej, że zaczyna gdyż dla wielu osób ta ballada jest pierwszym utworem Zeppelinów, który słyszą.

Dla mnie żywa legenda.

Wbrew powszechnej opinii, zespół uważam za prekursora dobrego białego bluesa, "z cięższą nogą".

Pierwsze co kojarzę i wiążę z LZ, "Whotta lotta love",

pamięcią sięgam jeszcze do płyt analogowych u rodziców, trzeszczenia w tle samej muzyki, hipnotyzującej i chwytającej za młode serce.

Długo szukać najlepszej płyty, ale za I i II dam rękę uciąć.

Niestey, na Starway to Heaven mam osobistą alergię, reszta zostaje na górnej półce.

Niezapomniane Tea for One, Immigrant Song i Moby Dick. :faja:

A zdecydowanie polecam sięgnąć po więcej. Na "schodach" Led Zeppelin się mnie kończy, można powiedzieć raczej, że zaczyna gdyż dla wielu osób ta ballada jest pierwszym utworem Zeppelinów, który słyszą.

Dokładnie, sama od tego zaczęłam.

Led Zeppelin legendarny zespół, wart uwagi. U mnie utwory LZ goszczą często.

Wbrew powszechnej opinii, zespół uważam za prekursora dobrego białego bluesa, "z cięższą nogą".

Podzielam twoje zdanie :razz: Swoją drogą są niesamowici :wink:

Ja osobiście zaczynałam od The Rain Song piosenka od której już chyba nigdy się nie uwolnię- muszę sobie puścić, ah ci artyści :>

Myśisz, że ktoś przeczyta cały twój post? :wink:

Też nie przeczytałam nie chce mi się :wink:

Pozdrawiam

Królewski Rock to jest to, wszystko przemija i muzyka schodzi na psy. Takich zespołów jak Led Zeppelin, czy ACD już nie będzie. Czasem żal mi ludzi, którzy nie znają piękna prawdziwej, muzyki, tych kosmicznych solówek, tego klimatu..

Uwielbiam zwłaszcza II i IV.

Klasyka... nie... Legenda!

Jeden z najlepszych rockowych zespołów. Świetny skład, a w tym mój ulubiony perkusista John Bonham (niestety zmarł, ale o jego świetności świadczy chociażby bardzo długie solo w piosence Moby Dick).

Z moich ulubionych piosenek to: Black Dog, Whole lotta love, Stairway to Heaven, Hearthbreaker, Moby Dick, Immigrant song, Kashmir, The lemon song, Rock and roll, Friends i Living Loving Maid... Ale tak na prawdę, wszystkie ich utwory są świetne. I niech ktoś powie, że Led Zeppelin jest słabe to zabiję ^^ :D

To był właściwie jeden z pierwszych zespołów, od których zaczynałam moją przygodę z rockiem ;) Moja ukochana piosenka Led Zeppelin to "Thank you" ;) Będę ich puszczała swoim dzieciom na dobranoc :mrgreen:

Mi zawsze utwór "Trampled Under Foot" z albumu Physical Graffiti urywał dupę. Polecam zapuścić go sobie głoooośno.

Zdecydowanie legenda rocka, zespół wszech czasów. Uwielbiam ich, czasem żałuję, że już nie będę miała okazji udać się na ich koncert.

Pierwszą piosenkę jaką ich usłyszałam była "Bring It On Home".

Oczywiście uwielbiam wszystkie płyty, każdy utwór.

Led Zeppelin to KLA SY KA. Rzeczywiści większość zaczyna od Stairway to heaven ale, aleto na pewno nie jedyna dobra piosenka w ich dyskografii!! Polecam każdemu.

większość moich znajomych zachwyca się właśnie 'Stairway to heaven',

dla mnie średnia ona ;>

najlepsze, które do tej pory poznałam to 'all my love' i 'kashmir' :wink:

Nic nowego nie napiszę, klasyka hard rocka. Jeden z moich ulubionych zespołów. Polecam utwór "All my love" i nieco odstający od pozostałych "Dyer Maker" :wink:

Led Zeppelin zaczęłam słuchać zupełnie przypadkowo. Po prostu wpadłam na ten zespół szperając w bibliotekach znajomych na lastfm.

Wspaniała muzyka, prawdziwy klasyk.

"Tangerine", "Since I've been loving You", "Babe I'm gonna leave You", "Stairway to Heaven", "Kashmir" - to jedne z ważniejszych piosenek w moim życiu.. ileż ja się tego nasłuchałam, tyle wspomnień.

"Stairway to Heaven" - piosenka bardzo fajna. Moim zdaniem najlepsza Led Zeppelinów.

Kiedy kilka lat temu zacząłem interesować się muzyką już dawno obiła mi się o uszy nazwa zespołu. Postanowiłem się z nim zapoznać i w tej chwili Led Zeppelin to mój numer jeden. Page i Plant to genialne zestawienie. Zaraz po nich AC/DC, Pink Floyd i The Scorpions, ale jednak to LZ wymiata.

Jeszcze kilka miesiecy temu ich sluchałem, ale nienawidzde tego irytujacego głosu Planta. i niech mi nikt nie wyskakuje z tym ze on jest najlepszy dlatego ze ma najczystszy głos bo to dla mnie zaden wyznacznik o wiele lepszy głos moim zdaniem mieli Morrison i Riedel. Ale i tak nadal uwazam ze Jimmy Page jest jednym z najlepszych gitarzystow w wszechswiecie.

Heh Led Zeppelin, the Doors i Kult, od tego zaczęło się już w podstawówce i słucham tego do dziś ale tych zespołów jest dużo więcej, Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Black Sabbatch, AC/DC itd itp.. Szkoda, że w dobie muzyki elektronicznej twórczość tych wszystkich wspaniałych artystów odchodzi niestety do lamusa i jest coraz mniej słuchana przez młodzież(starsi fani zawsze będą słuchali). Co do samych Zeppelinów, wspaniała kapela, idealnie dograny skład, każdy był wirtuozem swojego instrumentu, niepowtarzalna energia.. Ich muzyka bardzo ukształtowała mój własny styl gry :wink:

Często eksperymentowali, zahaczali o różne gatunki muzyki(Page grający smyczkiem na swoim Les Paulu :lol: ). Giganci rocka i tyle :wink:

Led Zeppelin kojarzy mi się z jednym słowem - backmasking :twisted:

Racja. Sporo o tym jest na Youtube, polecam posłuchać "Stairway to Heaven", a później "Stairway to Heaven backwards" ;)

Już w dzieciństwie słuchałem Led Zeppelin. Świetny zespół, legenda :)

Polecam kawałki:

Going to California

Kashmir

Baby I'm gonna leave you

Dazed and Confused

Lewart, zgadzam się z Tobą w 100%. Mam 15 lat więc jestem jeszcze młody, ale zauważam że u mnie w szkole 1 osoba na 30 słucha rock'a(jakies Pink, Johnas Brothersitp), a 1 na 50 słucha DOBREGO rock'a. Ja słucham wiele dobrych zespołów rockowych. Żeby nie było to wymienię garstkę moich najlepszych. Na 1 miejscu jest Red Hot Chili Peppers, później wszyskie piosenki Jacka White, AC/DC, LZ, Pink Floyd i Sex Pistols.

Pozdrawiam

Klasyka. Dziwne by było gdybym tego nie znała ;)

Zaczęło się od przypadkowej płytki z najpopularniejszymi balladami rockowymi i oczywiście od "Stairway to heaven". Lubię. Często zdarza mi się posłuchać.