Samok

Led Zeppelin

Recommended Posts

Że też nie ma tu jeszcze tematu o gigantach Hardrocka i bezsprzecznie jednego z najważniejszych zespołów muzyki rozrywkowej wogóle. Przytoczę króką biografię zespołu:

Grupa Led Zeppelin powstała w Londynie w 1968 r. W jej skład wchodzili: RobertPlant, Jimmy Page, John Paul Jones i John Bonham. Założył ją Jimmy Page, który zadebiutował w grupie The Crusaders w 1959 r. W lipcu 1968 r. stworzył on The New Yardbirds. Później nazwa ta została zmieniona na LED ZEPPELIN.

W 1969r. została wydana pierwsza płyta grupy zatytułowana "Led Zeppelin I". Podczas tworzenia tej płyty cały zespół był zafascynowany twórczością Jimiego Hendrixa i The Cream. Płyta ta szybko osiągnęła światowy sukces. Stała się ona pierwowzorem dla innych muzyków hardrockowych. Na tej płycie został nagrany m.in. utwór "Good Times Bad Times" czy "Communication Breakdown" .

Następna ich płyta "Led Zeppelin II" powstała w tym samym roku. Przygotowano ją podczas podróży w USA. Na niej znalazł się najsłynniejszy przebój muzyki rockowej Whole Lotta Love.

Później w październiku 1970 roku powstała trzecia płyta "Led Zeppelin III".Jednak nie była ona podobna do poprzednich. Zafascynowała ona cały świat nowym brzmieniem. Znajduje się na niej wiele piosenek i ballad zainspirowanych muzyką folk. Mimo tego nie została ona dobrze oceniona przez krytyków. Tutaj właśnie znajduje się m.in. piosenka "Friends".

Ich następna płyta (czwarta z kolei) była ich największym osiągnięciem artystycznym. Znajdowała się na niej ballada napisana przez Roberta Planta "Stairway to Heaven". Zdobyła ona uznanie słuchaczy i stała się niedoścignionym wzorem dla innych wykonawców. Z prostej piosenki przeradza się ona w rozbudowany hardrockowy pełen dynamiki utwór.

Następne płyty nie były tak ambitne i porywające. W marcu 1973 r. wydana została piąta płyta "Houses Of The Holy". Utwory na niej znacznie się różniły tematycznie jak i muzycznie między sobą.

Następną płytą była wydana w 1975 r. "Physical Graffiti".Została ona skrytykowana za powielanie wzorców i uznana za stereotypowy album niegodny Led Zeppelin. Oczywiście znalazły się na niej "rodzynki" w stylu "Kashmir" czyli pełnej dynamiki kompozycji wzbogaconej orientalnymi brzmieniami orkiestrowymi.

Natomiast w marcu 1976 r. ukazała się nagrana w Monachium płyta "Presence". Przypominała ona nagrania zespołu z początku swojej działalności. Znalazły się na niej wspaniałe bluesowe i hardrockowe przeboje, które znów przywróciły świetność grupie. Na okładce była pokazana tajemnicz figurka, która miała pobudzić wyobraźnię słuchacza.

Następny album "The Song Remains The Same" ukazał się w pażdzierniku 1976r. Zawierała ona muzykę z filmu pod tym samym tytułem.Film ten przedstawiał koncert grupy w Madison Square Garden w lipcu 1973r.

Natomiast w 1979 r. po dłuższej przerwie zostaje wydana kolejna płyta "In Through The Out Door". Przerwa ta była spowodowana m.in. śmiercią syna Roberta Planta.

25 wrzeżnia 1980 roku z powodu nadmiernego spożycia alkoholu umiera John Bonham . Jego smierć jest główną przyczyna rozwiązania zespołu. Mimo tego wydano kolejna płytę "CODA" w 1982r. zawierającą niepublikowane utwory. Album ten był wydany ku pamięci słynnego perkusisty, członka zespołu Led Zeppelin - Johna Bonhama.

By Feliks

Muzyka tego zespołu bliska jest mi od dawna, wiążą się z nią wspaniałę wspomnienia. Led Zeppelin są absolutnie wyjątkowi i niepowtarzalni za co ich kocham, a ponadto są najważniejszym zespołem hardrockowym w historii, przez co darzę ich olbrzymim szacunkiem. Piszcie co Wy sądzicie o tych gigantach rocka.

Share this post


Link to post

Myśisz, że ktoś przeczyta cały twój post? :wink:

Poznałam ich dosłownie kilka dni temu, brat mnie obudził (stanowczo za wcześnie) piosenką "Stairway to Heaven". Przyjemna. Do winampa wrzuciłam. Ale jakoś nie sięgnęłam po więcej.

Share this post


Link to post

A zdecydowanie polecam sięgnąć po więcej. Na "schodach" Led Zeppelin się mnie kończy, można powiedzieć raczej, że zaczyna gdyż dla wielu osób ta ballada jest pierwszym utworem Zeppelinów, który słyszą.

Share this post


Link to post

Dla mnie żywa legenda.

Wbrew powszechnej opinii, zespół uważam za prekursora dobrego białego bluesa, "z cięższą nogą".

Pierwsze co kojarzę i wiążę z LZ, "Whotta lotta love",

pamięcią sięgam jeszcze do płyt analogowych u rodziców, trzeszczenia w tle samej muzyki, hipnotyzującej i chwytającej za młode serce.

Długo szukać najlepszej płyty, ale za I i II dam rękę uciąć.

Niestey, na Starway to Heaven mam osobistą alergię, reszta zostaje na górnej półce.

Niezapomniane Tea for One, Immigrant Song i Moby Dick. :faja:

Share this post


Link to post
A zdecydowanie polecam sięgnąć po więcej. Na "schodach" Led Zeppelin się mnie kończy, można powiedzieć raczej, że zaczyna gdyż dla wielu osób ta ballada jest pierwszym utworem Zeppelinów, który słyszą.

Dokładnie, sama od tego zaczęłam.

Led Zeppelin legendarny zespół, wart uwagi. U mnie utwory LZ goszczą często.

Share this post


Link to post
Wbrew powszechnej opinii, zespół uważam za prekursora dobrego białego bluesa, "z cięższą nogą".

Podzielam twoje zdanie :razz: Swoją drogą są niesamowici :wink:

Ja osobiście zaczynałam od The Rain Song piosenka od której już chyba nigdy się nie uwolnię- muszę sobie puścić, ah ci artyści :>

Myśisz, że ktoś przeczyta cały twój post? :wink:

Też nie przeczytałam nie chce mi się :wink:

Pozdrawiam

Share this post


Link to post

Królewski Rock to jest to, wszystko przemija i muzyka schodzi na psy. Takich zespołów jak Led Zeppelin, czy ACD już nie będzie. Czasem żal mi ludzi, którzy nie znają piękna prawdziwej, muzyki, tych kosmicznych solówek, tego klimatu..

Share this post


Link to post

Uwielbiam zwłaszcza II i IV.

Klasyka... nie... Legenda!

Jeden z najlepszych rockowych zespołów. Świetny skład, a w tym mój ulubiony perkusista John Bonham (niestety zmarł, ale o jego świetności świadczy chociażby bardzo długie solo w piosence Moby Dick).

Z moich ulubionych piosenek to: Black Dog, Whole lotta love, Stairway to Heaven, Hearthbreaker, Moby Dick, Immigrant song, Kashmir, The lemon song, Rock and roll, Friends i Living Loving Maid... Ale tak na prawdę, wszystkie ich utwory są świetne. I niech ktoś powie, że Led Zeppelin jest słabe to zabiję ^^ :D

Share this post


Link to post

To był właściwie jeden z pierwszych zespołów, od których zaczynałam moją przygodę z rockiem ;) Moja ukochana piosenka Led Zeppelin to "Thank you" ;) Będę ich puszczała swoim dzieciom na dobranoc :mrgreen:

Share this post


Link to post

Mi zawsze utwór "Trampled Under Foot" z albumu Physical Graffiti urywał dupę. Polecam zapuścić go sobie głoooośno.

Share this post


Link to post

Zdecydowanie legenda rocka, zespół wszech czasów. Uwielbiam ich, czasem żałuję, że już nie będę miała okazji udać się na ich koncert.

Pierwszą piosenkę jaką ich usłyszałam była "Bring It On Home".

Oczywiście uwielbiam wszystkie płyty, każdy utwór.

Share this post


Link to post

Led Zeppelin to KLA SY KA. Rzeczywiści większość zaczyna od Stairway to heaven ale, aleto na pewno nie jedyna dobra piosenka w ich dyskografii!! Polecam każdemu.

Share this post


Link to post

większość moich znajomych zachwyca się właśnie 'Stairway to heaven',

dla mnie średnia ona ;>

najlepsze, które do tej pory poznałam to 'all my love' i 'kashmir' :wink:

Share this post


Link to post

Nic nowego nie napiszę, klasyka hard rocka. Jeden z moich ulubionych zespołów. Polecam utwór "All my love" i nieco odstający od pozostałych "Dyer Maker" :wink:

Share this post


Link to post

Led Zeppelin zaczęłam słuchać zupełnie przypadkowo. Po prostu wpadłam na ten zespół szperając w bibliotekach znajomych na lastfm.

Wspaniała muzyka, prawdziwy klasyk.

"Tangerine", "Since I've been loving You", "Babe I'm gonna leave You", "Stairway to Heaven", "Kashmir" - to jedne z ważniejszych piosenek w moim życiu.. ileż ja się tego nasłuchałam, tyle wspomnień.

Share this post


Link to post

"Stairway to Heaven" - piosenka bardzo fajna. Moim zdaniem najlepsza Led Zeppelinów.

Share this post


Link to post

Kiedy kilka lat temu zacząłem interesować się muzyką już dawno obiła mi się o uszy nazwa zespołu. Postanowiłem się z nim zapoznać i w tej chwili Led Zeppelin to mój numer jeden. Page i Plant to genialne zestawienie. Zaraz po nich AC/DC, Pink Floyd i The Scorpions, ale jednak to LZ wymiata.

Share this post


Link to post

Jeszcze kilka miesiecy temu ich sluchałem, ale nienawidzde tego irytujacego głosu Planta. i niech mi nikt nie wyskakuje z tym ze on jest najlepszy dlatego ze ma najczystszy głos bo to dla mnie zaden wyznacznik o wiele lepszy głos moim zdaniem mieli Morrison i Riedel. Ale i tak nadal uwazam ze Jimmy Page jest jednym z najlepszych gitarzystow w wszechswiecie.

Share this post


Link to post

Heh Led Zeppelin, the Doors i Kult, od tego zaczęło się już w podstawówce i słucham tego do dziś ale tych zespołów jest dużo więcej, Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Black Sabbatch, AC/DC itd itp.. Szkoda, że w dobie muzyki elektronicznej twórczość tych wszystkich wspaniałych artystów odchodzi niestety do lamusa i jest coraz mniej słuchana przez młodzież(starsi fani zawsze będą słuchali). Co do samych Zeppelinów, wspaniała kapela, idealnie dograny skład, każdy był wirtuozem swojego instrumentu, niepowtarzalna energia.. Ich muzyka bardzo ukształtowała mój własny styl gry :wink:

Często eksperymentowali, zahaczali o różne gatunki muzyki(Page grający smyczkiem na swoim Les Paulu :lol: ). Giganci rocka i tyle :wink:

Share this post


Link to post
Led Zeppelin kojarzy mi się z jednym słowem - backmasking :twisted:

Racja. Sporo o tym jest na Youtube, polecam posłuchać "Stairway to Heaven", a później "Stairway to Heaven backwards" ;)

Już w dzieciństwie słuchałem Led Zeppelin. Świetny zespół, legenda :)

Polecam kawałki:

Going to California

Kashmir

Baby I'm gonna leave you

Dazed and Confused

Share this post


Link to post

Lewart, zgadzam się z Tobą w 100%. Mam 15 lat więc jestem jeszcze młody, ale zauważam że u mnie w szkole 1 osoba na 30 słucha rock'a(jakies Pink, Johnas Brothersitp), a 1 na 50 słucha DOBREGO rock'a. Ja słucham wiele dobrych zespołów rockowych. Żeby nie było to wymienię garstkę moich najlepszych. Na 1 miejscu jest Red Hot Chili Peppers, później wszyskie piosenki Jacka White, AC/DC, LZ, Pink Floyd i Sex Pistols.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post

Klasyka. Dziwne by było gdybym tego nie znała ;)

Zaczęło się od przypadkowej płytki z najpopularniejszymi balladami rockowymi i oczywiście od "Stairway to heaven". Lubię. Często zdarza mi się posłuchać.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • Slipknot87
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Filip

   Filip

   Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
 • Posts

  • Gloria
   Wizyta u psychoterapeuty
   Też miałem na początku takie nastawienie ( i rzeczywiście przy wizycie u psychologa to się sprawdzało), ale zaryzykowałem i u psychoterapeuty było w porządku. I też co istotne było, że terapeuta sam mówił, że mu nie zależy na pieniądzach i też, że patrzy na mnie pod tym kątem (w rozumieniu: nie chcę Cię naciągać na kasę). W przypadku 2 z 4 wizyt na pewno przeciągnąłem czas, a w tym w 1 przypadku z 1 godziny zrobiły się ponad 2... (zapłaciłem za 1) i jeszcze pytał się mnie, czy mam jeszcze jakieś
  • Kerosine
   Piosenka, której obecnie najczęściej słuchasz?
   Chyba odrobinkę zbyt łatwo wpada w ucho, aby bardziej zaawansowani znawcy ciężkich brzmień mogli określić to jako gustowne, ale chu... i tak słucham w pętli ;D 
  • Kerosine
   Hity i Kity Spożywcze
   To jeszcze nic... ta sama Inna Bajka ma w swojej ofercie także ciecierzotto oraz [uwaga, nadchodzi skojarzenie z Bobo Frutem] soczotto ;D Ten producent zdecydowanie jest liderem w zakresie kulinarno-językowych innowacji. Ogólnie jednak tak, zgadzam się jak najbardziej z komentarzem. "Potrawka z kaszy / ciecierzycy / soczewicy" [przykładowo] byłaby zapewne o wiele lepszym i bardziej naturalnie brzmiącym wyborem, aczkolwiek z drugiej strony rozumiem, że w marketingu liczy się zwięzłość nazwy
  • Slipknot87
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   Byc moze ma inne ale widzialem jak sie zachowuje przed zerwaniem kontaktu i sama mowila o nienawisci itp. no i znam ja troche. No zalezy i nie mam jej tego za zle, pisze tylko ze w ogole sie nie spodziewalem odzewu. W sumie kiedys mowila ze nie daje jej tam wsparcia i obecnosci (co bylo troche trudne na tamten moment) ale masz racje moze go nie potrzebowac. Mysle jednak ze czesto ludzie czuja jakas potrzebe naprawienia bledow po czasie nawet jesli do konca nie jest to potrzebne lub sluszne. Wyrz
  • Shady-Lane90
   Hity i Kity Spożywcze
   @Kerosine nazwa gryczotto jest strasznie odpychająca, nie neguję jednak faktu, że może być to smaczne. Mamy już jednak kaszotto, risotto i teraz gryczotto.... brak tylko jeszcze chujotto ;D