Jump to content

Bezsensowna niechęc do nauki

michalsz1b2

Recommended Posts

Posted

Od pewnego czasu nie zalezy mi na niczym... nawet na dobrym i schludnym wyglądzie... po właśnie zawarte w temacie OCENY...

Mam strasznego doła przez którego nic mi sie nie chce... co zrobic macie jakieś sposoby żeby sie zmusic do nauki? Ucze sie no fakt... ale na nastepny dzień przez te całe nerwy i niechęc zapominam... i nitki a nie nauka poradźcie!

Posted

no to masz dość duży problem , ja mam podobny co rok w październiku mnie łapie i tak mam do stycznie , nie mogę sobie poradzić z tym , wiem jak to jest człowiek jak niedźwiadek najchętniej by ten okres przespał - może zacznij uprawiać jakiś sport to sie troszkę rozruszasz ? moze to pomoże ,

Posted

I ty tak masz i ja tam mam... hmm mi sie nie tylko nie chce uczyc. Czymkolwiek sie zajme zaraz mnie to meczy... w moim przypadku to mała chandra...

Posted

Zalezy czego... jak przedmiot mnie w miare interesuje albo mam dobrego nauczyciela potrafie sie zmotywowac. Gorzej, jezeli niezaleznie od wlozonej pracy wiem, ze jestem skazany na porazke, bo albo material mnie przerasta albo nie widze sensu nauki rzeczy zupelnie nieprzydatnych albo nauczyciel skutecznie zniecheca swoim podejsciem do ucznia.

Odetnij sobie skutecznie rozrywki i powiedz stanowczo, ze np. siadziesz do komputera dopiero jak skonczysz nauke. Ale przede wszystkim to kwesia silnej woli. Trzeba sie zmusic i juz. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Posted
ten okres przespał - może zacznij uprawiać jakiś sport to sie troszkę rozruszasz ? moze to pomoże ,

Uprawiam sport... taniec "Hip - Hop Dance" ale czasem juz mis ie nawet tego odechciewa... :(

Zalezy czego... jak przedmiot mnie w miare interesuje albo mam dobrego nauczyciela potrafie sie zmotywowac. Gorzej, jezeli niezaleznie od wlozonej pracy wiem, ze jestem skazany na porazke, bo albo material mnie przerasta albo nie widze sensu nauki rzeczy zupelnie nieprzydatnych albo nauczyciel skutecznie zniecheca swoim podejsciem do ucznia.

No fakt to prawda... ale jesli boje sie nauczyciala i drze pipe na mnie o,O to już kompletnie nie wiem co mam robic i zapominam o,O

Odetnij sobie skutecznie rozrywki i powiedz stanowczo, ze np. siadziesz do komputera dopiero jak skonczysz nauke. Ale przede wszystkim to kwesia silnej woli. Trzeba sie zmusic i juz. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.

No więc... mam już pewne nawyki , których w moim przypadku trudno będzie sie pozbyc... między innymi komputer który włączam zaraz po przyjściu ze szkoły no i ogulnie nie było dnia żeby nie był chociaz na pół godziny (oczywiście kiedy jestem w domu) był wyłączony... Musz wejśc i zobaczyc co sie dzieje... uzaleznienie? Jaks ie tego pozbyc mówie sobie zaraz do plecaka ale taaakieego leeenia mam , że nic ani róż tyłka z krzeszła ruszyc żeby sie zabrac za lekcje nadchodzi 22 a mnie sie nagle zachciało lekcje odrabiac o,O i jestem tak zaspany że budze sie nad ranem przy bóku obolały i ide do szkoły.. codzienny schemat... o,O

[ Dodano: Sro Lut 07, 2007 9:37 ]

*biórku ;P

let's talk about...
Posted

Jesteś bardzo młody i myślę, że niektóre nawyki łatwo szybko zmienić. Im szybciej tym lepiej, uwierz. Proponuję ...wyłączyć to pudło, łykać tabletki na koncentrację...50 tabletkowe opakowanie 'SESJA' firmy Alofarm na przykład .Na chorobę XXI wieku najlepsza profilaktyka .

Swoją drogą zauważyłam, że mam problem ze zrozumieniem czytanek po angielsku. Kiedyś było łatwiej. Z niczym innym nie mam problemów poza uzupełnianiem luk w tekście. Może podzieli się ktoś swoim doswiadczeniem. Proszę o cenne pomocne odpowiedzi

Posted

Zgadzam się pośrednio z poprzedniczką. Bo faktycznie musisz troszkę zmienić swoje nawyki, a naprawdę będzie ci z tym lepiej ;)

Posted
Zgadzam się pośrednio z poprzedniczką. Bo faktycznie musisz troszkę zmienić swoje nawyki, a naprawdę będzie ci z tym lepiej

U mnie przychodzi to z trudem musze coś robic jestem niecierpliwy i szybko sie złoscze to będzie trudne... :/

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Nieprzenikniona
      A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
    • Pizzaro
      To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
    • Pizzaro
      Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
    • Pizzaro
      Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
    • Pizzaro
      Powiem tak - na żywo wychodzi dużo lepiej niż w wersji studyjnej ale wiadomo - jako "Psychofan" nie mogę powiedzieć inaczej, więc polecam przekonać się na własne uszy już 29 lipca we Wro ^^ Warto nadrobić, nawet z czystej ciekawości, jeśli to będzie spotkanie na chwilę   Ogólnie to polecałbym od przesłuchania pierwszych piosenek z pierwszej EPki, czyli z Ja na imię niewidzialna mam. Jeśli mam polecić ogólnie jakieś jej piosenki to Cząstka, Idź, Anioły, Projekt nieznajomy nie kłamie, Oto cała ja, Piękno tej niechcianej, Pora roku zła, sen we śnie, Czesława, Tęsknię sobie, To koniec. Szkoda, że duszków nie zaśpiewała jeszcze na żywo
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine