Jelly Jumper

Spaghetti

Recommended Posts

hej wszystkim:>

mam pytanko a raczej prosbe abyscie piosali najrozniejsze sposoby w jakie przyzadzacie sphagetti, sjakie sosy, mieso itd. moj chlopak uwilbia ta potrawa tak samo jak ja wiec chce ja troche urozmaicic:)

ostatnio z chłopakiem zjedliśmy spaghetti z sosem bolonesse:) polecam:) sos napoli też jest dobry:)

spagetti pomodore z bazylia, oregano i parmezanem, oraz dodatkiem chili i tabasco...

spaghetti z sosem tuńczykowym.... miam miam.. :)

Moze interesuje Cie pomysl na pyszne i tanie spaghetti nawet dla 4-5 osob?

Trzeba kupic 2 kostki miesia mielonego, duzo sloik sosu bolonskiego (najlepiej z

Carbonara, jak ktoś nie lubi boczku z kiełbasą, jak ktoś nie je mascarpone to ze śmietaną a nawet zwykłym serkiem smietankowym...

Smacznego! :)

Ide do sklepu, kupuje długi makaron do tego sos z torebki ... ide po najprostszej lini ;p

ja jadam sphagetii z długim makaronem i sosem zrobionym z mięsa i mieszanki warzywnej ;] pychotka :))

to jedyne danie jakie umiem robic i mi wychodzi wiec sie wypowiem xD

-makaron to prosta sprawa, zazwyczaj

- sos robie sama :roll: na dwie osoby puszka pomidorow/sloik, wmieszac kostke rosolowa, 1czosnek, duuzo bazyli, duuzo przyprawy do kuchni wloskiej/przyprawy do spaghetti, sporo pieprzu czarnego, cos ostrzego do smaku (np. kilka kropel tabasco), szczypta soli i prosze bardzo:P

- duzo sera. nie lubie tarkowac wiec kroje w male paseczki badz kosteczki ale to wedle gustu :P

pozdrwiam

Musi być prosto i szybko - jak wszystko, co gotuję.

Pomidory krojone z puszki plus wszystkie przyprawy, jakie znajdę w kuchni.

Bardzo fajnie i wygląda i smakuje połowa makaronu wymieszana z tym sosem pomidorowym, a druga połowa ze szpinakiem z mrożonki. I potem połowa talerza zielona, połowa czerwona. Ewentualnie obydwa sosy (o ile nazwać je sosami można) wymieszać i polać makaron. To już mnie estetyczne, ale wciąż pyszne ;)

Oczywiście na wszystko obowiązkowo parmezan.

Może niezbyt to odkrywcze, ale można przygotować w 5 minut i to w 100% mnie satysfakcjonuje ;)

Mięsa nie jem właściwie w ogóle a już do spaghetti totalnie - moim zdaniem - nie pasuje.

ja tez uwielbiam spaghetti ale takie zwykle z sosem pomidorowym,papryka,pomidorami i lubie z miesem mielonym mniam

[fquote=iwonkaa16]Ide do sklepu, kupuje długi makaron do tego sos z torebki ...[/fquote]

nie cierpie takiego sphagetti, bleeee

polecam danie które jest podobne do spagetti- putanesca con mozarella.

róznica- nie długi makaron a kluseczki skośnie cięte

sos- oliwa z oliwek,czosnek, pomidory najlepiej całe-z puszki, oliwki, kapary, ser mozarella.

gdzies na forum zamieszczalam przepis

Składniki:

- 600 g mieszanego mięsa mielonego dobrej jakości

- 500 g makaronu spaghetti

- 2 duze cebule

- 1 puszka pomidorów w zalewie

- 1/2 słoiczka koncentratu pomidorowego

- 1 średnia marchewka

- 1 średnia pietruszka

- 3 ząbki czosnku

- 200 ml czerwonego wytrawnego wina

- odrobina startego parmezanu do posypania ewentualnie inny pikantny ser

- oliwa z oliwek

- oregano

- bazylia

- pieprz

- sól

Sposób przyrządzania:

Mięso przesmaż na oliwie ok 7-8 min, następnie dodaj pokrojoną drobno cebulę i smaż jeszcze, aż sie zeszkli. Następnie dodaj pomidory wraz z zalewą, koncentrat, pokrojone w bardzo drobną kostke marchewkę i pietruszkę. Gotuj pod przykryciem, aż warzywa zmiekną. Wlej wino, wrzuć posiekany czosnek, dodaj oregano, bazylię, świeżo zmielony pieprz i sól. Gotuj jescze 5 do 7 min. Jeżeli sos będzie zbyt rzadki, gotuj do momentu odparowania nadmiaru wody. Gotowy sos zmieszaj w dużym garnku z ugotowanym wcześniej makaronem. Spaghetti podane na talerz posyp startym serem. Podawaj z reszta czerwonego wina.

Podobno podczas spożywania tego sphagetti dziewczyna się we mnie ostatecznie zakochała (w właściwie gdy zacząłem zmywać naczynia) ;)

spagetti pomodore z bazylia, oregano i parmezanem, oraz dodatkiem chili i tabasco...

MNIAM!

albo po neapolitańsku (mięso mielone,boczek,pomidory,cebula,groszek zielony,parmezan,bazylia itd)

albo a'la carbonara (wędzony boczek,śmietanka kremówka,parmezan)

właśnie dzisiaj na obiadek robię;p

ja uwielbiam spaghetti białe ale nie wiem jak się je robi :P a takie tradycyjne robie z sosu ze słoika ;P

idę do marketu kupuję spaghetti sos do spaghetti i kostkę mielonego mięsa , smarze mięso zalewam sosem ze słoika jeszcze chwilkę podsmażam w miedzy czasie gotuję spaghetti obowiązkowo ardente

Omg, niepotrzebnie tu właziłam. Teraz w brzuchu mi burczy,masakra... Spaghetti to chyba jedyna potrwa, którą potrafię sobie przyrządzić bez żadnych skutków ubocznych dla siebie i otoczenia... W Szkocji też sobie robiłam :) Ale nie jestem jeszcze specem w sosach ;)

idę do marketu kupuję spaghetti sos do spaghetti i kostkę mielonego mięsa , smarze mięso zalewam sosem ze słoika jeszcze chwilkę podsmażam w miedzy czasie gotuję spaghetti obowiązkowo ardente

Ja robie dokładnie tak samo, sos kupuje w Biedronce :wink:

pyszne spaghetti ;)

wstaw makaron.

roztop masło, dodaj pokrojony żółty ser i wlej śmietanę cremefine, wymieszaj na gęsty sos.

następnie wrzuć sporo parmezanu lub corregio, sporo posiekanej natki pietruszki, łyżkę oliwy z oliwek i 2 zabki czosnku.

Wymieszaj dokładnie.

Makaron odlej, wrzuć do sosu i energicznie wymieszaj.

Podawaj gorace.

Pyszne,

miałam dzisiaj na obiadek ;)