Jump to content

Jak przetrzymać rozstanie z przyjaciółką?

Tibby

Recommended Posts

Posted

Pomocy...jestem w trzeciej klasie gimnazjum i po wakacjach zmieniam szkołę, ale problem polega na tym, że muszę się rozstać z moją przyjaciółką, z którą znam się od zawsze i boję się że kontakt się urwie, jeżeli nie będziemy się widzieć codziennie...każda z nas idzie co całkiem innych szkół. Nie wiem co zrobić, żeby ta przyjaźń przetrwała rozstanie... :(

Posted

JA też to przechodziłam więc Ci współczuje... :?

tylko ja musiałam wyjechaćdo innego miasta.

Ale i tak utrzymujemy ze sobą kontak, czesto się odwiedzamy,

piszemy do siebie. :mrgreen:

Więc jeśli jest twoją przyjaciółką to napewno wsz kontakt sięnie urwie :lol:

Posted

ja jakiegoś wielkiego problemu nie widzę. Ja i moja przyjaciolka z czasow gimnazjalnych chodzimy teraz do roznych szkol, co nam jakos kontaktu nie popsuło.

Posted

[fquote=Tibby]żeby ta przyjaźń przetrwała rozstanie[/fquote]

Nic nie trwa wiecznie, w końcu każdego drogi się rozchodzą, każdy idzie w innym kierunku, nie myśl o rostaniu, tylko o chwilach które z nią spędziłaś...

Posted

ja uważam że to nie jest nic takiego :) ja też po wakacjach zmieniam szkołe ale się tym nie przejmuje;) Napewno znajdziesz sobie nowe koleżanka :P

Posted

Przyjaźń przetrwa wszystko..Poza tym ja sam starszych przyjaciół,któzy chodzą do liceów już i jakoś to nam nie przeszkadza w przyjaźnieniu się.

Jeśli naprawdę zmienienie szkoły spowoduje zerwanie przyjaźni to powiedzmy sobie szczerze to nie jest przyjaźń. Prawdziwi przyjaciele zawsze znajdą trochę czasu żeby do siebie zadzwonić,spotkać się itp.

Posted

Ja z moja przyjaciółką przez 10 lat mieszkałyśmy 70 km od siebie . Teraz sie zmieniłyśmy i to juz nie jest tak silne . Ale wierz mi że sie da, jeżeli jestescie prawdziwymi przyjaciołkami przetrwacie :)

Posted

Miałam to samo, ja po wyjściu z gima poszłam do LO do innego miasta a ona do Technikum także do innego miasta, mimo to mamy ze sobą, bardzo dobry kontakt. Nadal jesteśmy przyjaciólkami i oby tak zostało :*

Posted

u mnie to było wręcz odwrotnie.. jak poszłyśmy po gimnazjum do innych szkół stałyśmy się sobie dużo bliższe :D i zawsze znajdujemy dla siebie czas..nadrabiamy w weekendy :D

prawda, kahlua? xD ;*

Posted

pewna bardzo mądra osoba kiedyś powiedziała mi "ze czasami z kumplem sie widujesz codziennie a z przyjacielem raz na rok ale wiesz kto jest kumpel a kto przyjaciel" jeśli ona uważa Cie za przyjaciółkę tak jak ty ją nie przejmuj sie wasza przyjaźń przetrwa

Posted

Mam podobną sytuacje... mam przyjaciółke która znam od pieluchy... ale poszła do innego gimnazjum! xD Ale to nic... spotykamy sie prawie codzinnie... i jest fajnie a jak troche zatęsknimy to lepiej sie gada heh ;D Pozatym jesli to jest prawdziwa przyjaźń to nie zapomni o Tobie... i będziecie utrzymywac kontakt...

Posted

Idź to tej samej szkoły co ona ;)

Posted

Uwazam, ze skoro jestescie przyjaciolkami i znacie sie 'od zawsze', taka rozlaka nie powinna stanowic powaznego problemu. Swiat nie konczy sie tylko na szkole, mozecie widywac sie po lekcjach. Wiem, ze takie rozstanie stanowi pewne utrudnienie, jednak zostają telefony, smsy, gg... Nawet jesli nie bedziecie widywac sie codziennie, to spotkania staną sie dla was czyms na prawde waznym, nie tylko codziennymi pogaduszkami. Trzeba troche potesknic, zeby moc sie cieszyc i na prawde docenic obecnośc drugiej osoby. nie łam sie, bedzie dobrze. Mam nadzieje, ze wam sie uda. Pozdrawiam i zycze powodznia.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• dannonka
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Kerosine
      Is it possible that existence is our exile and nothingness our home? Emil Cioran Dziwne, ale zawsze wydawałam się to przeczuwać.
    • types
      Myślałem, że będzie lepiej jak pójdziemy na terapię dla par. W końcu to nasz wspólny problem, może ja coś robię źle?
    • yiliyane
      Cytowanie posta jest na dole:   Jak dla mnie nie dziwne, bo pewne rzeczy mogą być krępujące. Jej zależy na Tobie i nie chce stawiać się w złym świetle, żebyś jej nie odrzucił, a u psychologa, żeby terapia miała sens, trzeba powiedzieć wszystko szczerze. Jeśli chce iść sama, niech idzie.
    • types
      @yiliyane Nie wiem jak tu się cytuje, więc ospiszę bez cytowania. Ona jest dziewicą z tego co mówiła.  Mylisz się, ja jej nie nakłaniam do seksu, gdyby mi powiedziała, ze chce czekać do ślubu to bym zrozumiał, i wytrzymał. Dla mnie sex nie jest najważniejszy. Problemem jest, że ciężko z nią poruszyć takie tematy jak sex. Co tu gadać o sexie, Ona boi się wogóle bliskości. Zależy jej na mnie na pewno, bo sama proponuje spotkania, ale jednak nie możemy, a raczej ona nie może przełamać jakiejś bariery, boi się dotyku, niby coś chce a ciągle się czegoś boi.  Ja chcę z nią iść do psychologa, seksuologa, ale jak sama mówi wstydzi się iść ze mną? Dziwne to.
    • yiliyane
      Może ma jakieś negatywne doświadczenia. Nie wykluczam u niej aseksualności, ale osoba jedynie aseksualna raczej nie boi się seksu, po prostu nie odczuwa potrzeby go uprawiać.  Bycie jedynaczką nie świadczy o samolubności. Niechęć do seksu też nie. A we wstydliwości nie ma nic złego. Wyczuwam u Ciebie frustrację, coś na zasadzie "jesteśmy razem, a ty nie chcesz dać mi d..., ty egoistko!". Odrobinę więcej empatii by się przydało. Jak pisałam, może coś złego ją w życiu spotkało. Na pewno nie zmuszać jej do seksu. Porozmawiać z nią, wytłumaczyć, że dla Ciebie sprawy łóżkowe są istotne. Spytać jakie widziałaby rozwiązanie tego problemu, jednocześnie zaoferować swoje wsparcie. I zobaczyć jak zareaguje.  Pożądanie przysłoniło Ci ją jako człowieka. Ciebie męczy jej niezdecydowanie, bo chcesz seksu tu i teraz, a dla niej może jest to traumatyczne przeżycie. Ona Cię kocha i dlatego chce z Tobą być, jednocześnie nie jest w stanie przekroczyć tej ostatecznej bariery. Może jest aseksualna, może ją skrzywdzono, może nie czuje się gotowa (ile jesteście razem? może dla niej to za krótki czas, by iść do łóżka), a może wolałaby dopiero po ślubie. Musisz z nią cierpliwie porozmawiać, uwzględniając jej uczucia i ją jako osobę, a nie tylko swój popęd seksualny. Czyli dobrze rozumiem, że ona jest dziewicą? Jak napisała @Kerosine, niestety nie. Ja natomiast mam wątpliwości czy jest to aby na pewno (i tylko i wyłącznie) aseksualność. Za dużo w niej lęku, żeby to mogło być jedynie to.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane