IMR3VIL

Jaki jest sens życia... ?

Recommended Posts

Długo się zastanawiałem o tym całym życiu i jaki ono ma sens. Moja matka mówi "masz skończyć szkołę i iść na studia" ale ja tak nie chce. Matka cały czas obraca temat pieniędzy, fakt nie mamy ich za dużo ale mi to wystarcza. Przechadząc do tematu. Czy sensem życia jest pogoń za pieniędzmi czy coś więcej (np. marzenia) ? Napiszcie co o tym sądzicie. Ja osobiście wole żyć dla marzeń a nie dla kasy.

no, niby szczęście i miłość i te sprawy..

ale dla mnie liczą się pieniądze..

wychowuję się w rodzinnie, gdzie co zechce to mam.. można to nazwać, że jestem rozpuszczona.. ! ale nie, liczą się dla mnie pieniądze.. i szkołę i studia chcę skończyć dlatego, aby moje dzieci żyły w takim domu w jakim ja żyję..

czyli w luksusie, który zapewnię im pieniędzmi.

Każdy ma swój system wartości, a więc i sens życia inny.

Dla jednego sensem życia jest założyć rodzinę, dla drugiego zostać milionerem, jeszcze dla trzeciego sensem życia będzie pomagać dzieciom w Afryce - ze skrajności w skrajność. Są też ludzie wyznający wartości uniwersalne, którzy absolutnie nie uznają, że ktoś mógłby mieć sens życia inny od tego, który oni wyznają. Do takich należy moja mama, a i Twoja też, jak widzę.

Dla mnie sensem życia jest osiągnąć szczęście. Żyć tak, aby było dobrze. To bardzo szerokie pojęcie - interpretuj jak chcesz, bo i szczęście dla każdego znaczy co innego. (;

zależy jaki kto ma system wartości... sens życia jest dla każdego indywidualny... na pewno pewne wartości pojawiają sie u każdego tyle tylko, że na różnych poziomach... dla jednych sensem są pieniądze jak np. dla ~tragiczNa, dla innych sensem jest wiara, jeszcze dla innych radość z życia... :)

Dla mnie to właśnie radość z życia, ale co za tym idzie to rodzina, miłość ( obdarzenie kogoś tym uczuciem i samej być obdarowaną), pieniądze... tyle tylko, że hierarchia u każdego jest inna...

wiele razy zastanawiałam się nad tym ze znajomymi :P

szczerze mówiąc życie jest krótkie żeby wszystko zrobić co się zaplanowało... ja mam marzenia i chce je spełnić... mieć męża, gromadkę dzieci... ogólnie szczęśliwą rodzinę... ale też chciała bym mieć dobrą pracę żeby dać dzieciom dobry start szkoła i wgl.... też chciała bym zwiedzić świat.... to są może i moje cele życiowe... ale ja żyję w przekonaniu że rodzina jest najważ niejsza i dfla mnie to jest jej sensem :)

Możemy tak o tym gdybać i gdybać. Dla każdego jest inny, nie znajdziemy uniwersalnej "złotej" rady. A mamie się nie dziw - wątpię, żebyś spełnił swoje marzenia (a przynajmniej większość) nie mając kasy.

Cel życiowy obieramy my sami, nie rodzice. Oczywiście, pieniądze są bardzo ważne, niezbędne do życia, ale jak dla mnie są ważniejsze wartości, takie jak szczęście, miłość...

Cel życiowy obieramy my sami, nie rodzice

rodzice są po to... aby nam nakreślić co powinniśmy robić.. oni nie chcą przecież źle.. i chcą abyśmy mieli najlepiej pod słońcem..

No tak, ale przecież to nasze życie. Nie ma się co oszukiwać, trzeba wiedzieć czego się chcę, bo kiedyś rodzice odejdą i nie będzie miał kto za rękę prowadzić...

no ale od razu za rękę prowadzić.. na wstępie nam mowie, proponują a co zrobimy my? to już nasz właśnie życie..

chyba że będziemy my sami chcieli 24-godzinnej pomocy starszych.

pomocy starszych

rodziców

Nie warto całe życie spędzić dążąc do góry złota. Żyje marzeniami i włsnymi planami. Chcę skończyć wymarzone studia i pracować we własnym zawodzie nie muszę zarabiać mln. Nigdy nie mówiono mi co mam robić i wiem, że to moje decyzje.

moze sensem zycia jest zastanawianie sie nad sensem zycia?

Ja osobiście wole żyć dla marzeń a nie dla kasy.

jedno nie wyklucza drugiego

Sensem życia jest cel życia:) tak mi się wydaje. Ja osobiście nie cche pieniędzy,a le myślę, że wieky 60 lat pojadę na jakąś misję albo coś w tym stylu. Obierzesz sobie cel i żyjesz dla tego celu.

nie raz myślałam nad sensem swojego życia. aktualnie mam 17 lat i wiem, że muszę skończyć szkołę, iść na studia, znaleźć dobrą pracę. mam wiele planów ze swoją przyszłością i będę starała się to wszystko zrealizować. : )

a twoja mama mówiąc o szkole, studiach ma rację.

jeśli będziesz chciał coś w życiu osiągnąć będziesz potrzebował wykształcenia,

Ja osobiście wole żyć dla marzeń a nie dla kasy.

aby zrealizować większość marzeń potrzebne są pieniądze.

Dla mnie sensem życia jest realizowanie wszystkich swoich marzeń oraz celów jakie sobie postawię...To,że pojadę z przyjaciółką na Woodstock,że nauczę się grac na gitarze,że wyjdę z taką oceną z matematyki...Choćby takie cele i marzenia są dla mnie sensem życia.Bez spełniania marzeń i dążenia do celu nasze życie jest zajebiście puste i wg. mnie nie ma najmniejszego sensu.

Sami życiu nadajemy sens. To jakie masz cele będzie nadawało sens Twojej egzystencji, jeśli będziesz równie nudny i monotonny jak Twoje życie bedzie ono bezcelowe, jeśli będziesz ginił marzenia i spełniał je na ile będzie to możliwe wtedy zrozumiesz po co żyjesz. Jesteś kowalem własnego losu.

rodzimy się, uczymy, pracujemy, z dnia na dzień, na koniec umieramy. Jaki w tym sens? nie warto się nad tym zastanawiać, trzeba korzystać z życia każdego dnia, nawet jeżeli okazałoby się że nie ma to sensu...

Mój sens życia to miłość i Bóg. Pieniądze, nauka i to wszystko idzie na drugi plan.

Ale hm, każdy ma swoje cele, pragnienia, priorytety - tego nie zabronisz nikomu. A po co żyjemy? Żeby umrzeć x) Jaki jest sens życia? Indywidualnie, dla każdego inny.

rodzimy się, uczymy, pracujemy, z dnia na dzień, na koniec umieramy. Jaki w tym sens? nie warto się nad tym zastanawiać, trzeba korzystać z życia każdego dnia, nawet jeżeli okazałoby się że nie ma to sensu...
Idealnie oddaje to, co zamierzałam napisać.

To my musimy naszemu zyciu nadac sens, sprawic ze nie bedzie ono po prostu ciagiem dni, tygodni, miesiecy i lat. Zycie samo w sobie jest bezsensowne, bo przychodzimy z niczym i odchodzimy z niczym, ale najwazniejszy jest ten moment pomiedzy. Jesli nadam mu sens, wypelnie jakos pustke, to stwierdze, ze chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Ja jak się czasami nad tym zastanawiam, to zawsze dochodzę do wniosku, że życie nie ma sensu. Bo na co te spełnione marzenia, wykonane cele, jeśli i tak umrzemy i ani ja, ani nikt inny nic z tego nie będzie mieć. Ale mimo że życie nie ma sensu, i tak je kocham :D

Moim zdaniem sensem życią jest szczęście, szczęście nasze i osób nam bliskich, wszystko co robimy robimy przecież poto aby być szczęśliwymii

Dla mnie sensem życia jest osiągnąć szczęście. Żyć tak, aby było dobrze. To bardzo szerokie pojęcie - interpretuj jak chcesz, bo i szczęście dla każdego znaczy co innego.

generalnie mam tak samo, chodź do spełniania swoich marzeń potrzebuję pieniędzy. nie ukrywam, jestem materialistą, więc to pieniądze są dla mnie szczęściem i czynnikiem spełniającym związane z nimi marzenia.

Pieniądze żądzą światem. nic dziwnego w tej nagonce, ucz się, idź na studia, dostań porządną pracę. Matka tak ci mówi bo chce dla ciebie jak najlepiej.

tak jest niestety ten świat zbudowany. moi rodzice też nie mijają tego tematu. Chociaż nie chcą żebym robił w życiu tego czego nie chcę. dali mi to już wiele razy do zrozumienia.

Co do sensu życia, no odpowiedzi możesz szukać całe życie, a i tak nie ma pewności, że ją znajdziesz. Dla każdego życie ma inny sens. Dla jednego sensem są marzenia, dla innego kasa.

twoja mama zapewne probouje ci w wielkim skrocie przekazac, ze kasa jest wazna, bo oczywistym jest, ze to wlasnie ona pozwala spelniac marzenia.

chociazby te podstawowe: o pelnym brzuchu, miejscu do spania, o rozwoju pasji, o dojezdzie do fajnego miejsca miejsca i o kupieniu sobie chociaz raz szpanerskich trampek ;)

moze sensem zycia jest zastanawianie sie nad sensem zycia?

szkoda czasu na zastanawianie sie, lepiej korzystac. zastanawiac to sie bede jak bede ledwo zywa, bo wtedy i tak nie bede miala nic lepszego do roboty ;)

Jaki jest sens życia? Moim zdaniem to jedno z najgłupszych pytań jakie ludzie potrafili sobie wymyślić. Sensem życia, jest życie! Tylko tyle, nic więcej :wink:

pieniadze sa wazne - wiadomo. Ja staram sie znalezc jakis zloty srodek pomiedzy marzeniami a realiami.

Moglabym rzucic szkole dla chlopaka i byc z nim i byc szczesliwa ale widze tez realia, dlatego wybralam milosc na odleglosc.

Moglabym wybrac kierunek studiow po ktorym bede dobrze zarabiac i bede przychodzic z pracy wiedzac ze robiac to co robie nie jestem szczesliwa, ja wole robic to co daje mi satysfakcje i zarabiac mniej.

Miedzy marzeniami a realiami jest przepasc a ja staram sie budowac miedzy nimi swoja kladke :)