Jump to content

Jakie będzie kino przyszłości?


atlantyd

Recommended Posts

Niedawno gdy byłem w kinie, przed seansem zobaczyłem zwiastuny trzech może czterech filomów wykonanych w technice 3D. Widzę, że powoli filmy 3D wchodzą do kin na stałe. Niedawno Disney i Pixar ogłosiły, że wszystkie ich nowe filmy będzie można zobaczyć w 3D. Poza tym James Cameron pracuje nad wysokobudżetowym filmem sci-fi w 3D pod tytułem Avatar (premiera w tym roku). Pozycja obowiązkowa

Link to post

ciekawy temat ;)

Uwielbiam trojwymiarowe filmy. Choc niestety wiekszosc z nich to filmy dla dzieci lub przyrodnicze. Obejzalabym z checia dramat, obyczaj czy komedie 3D. Jeszcze wieksze wrazenie robia na mnie filmy 4D z takimi dodatkami jak mgielka wodna, podmuch powietrza itp. Pierwszy raz na takim filmie bylam kilka lat temu, w parku rozrywki ze Wloszech...i bylam zachwycona ;) No i filmy te maja to do siebie,ze nie musza miec ciekawej fabuly, bym wyszla z kina zadowolna.

Link to post

byłam kiedyś, dość dawno na filmie 3d w kinie.

a niech sobie będzie to 3d, ale niech powstają również wersje 2d dla tych, którzy wolą tradycyjny obraz. ja jakoś już do niego przywykłam.

Link to post
ale niech powstają również wersje 2d dla tych, którzy wolą tradycyjny obraz. ja jakoś już do niego przywykłam.

Zgadzam się.

Byłam na filmie 3d, fajna sprawa.

Ale jednak wolę tradycyjne kino.

Link to post

na 3d'eku byłam dwa razy w życiu, nie powiem, było ciekawie.

jednak jestem przeciw wprowadzeniem takiego "czegoś" do polskich kin bo jak już madzialenka16 powiedziała, wolę tradycyjne kino. gdy oglada się filmy 3d to ma sie wrażenie, ze się w nim naprawdę uczestniczy. obejrzyjcie sobie horror w takim systemie. umarlibyście ze strachu.

Link to post
 • 2 months later...
ciekawy temat ;)

Obejzalabym z checia dramat, obyczaj czy komedie 3D.

Dramat (obyczaj pewnie też) wyglądałby raczej komicznie w technice 3D.

Ja jak na razie widziałam dwa czy trzy filmy w technice 3D, same dla dzieci. Dosyć ciekawe, można sobie tym urozmaicić seans, jednak nie uważam by np. "Kopciuszek", "Pinokio" czy też inne Disneyowskie bajki wyglądałyby równie pięknie w 3D.

Uważam, że sprawdza się jedynie w jakiś filmach akcji i niektórych dla dzieci.

Link to post

Ja kiedyś byłem w kinie na Mali agenciki 3D i na jakimś o kosmosie. Super było. Ale np. w horrorach dostałbym zawału jakby na mnie leciał jakiś stwór :mrgreen:

Link to post

To jest dobre, jeżeli chodzi o filmy, które mają być atrakcyjne głównie od strony wizualnej z scenariuszem typowym dla horroru, fantasy, czy filmu akcji.

Tylko na razie poza krótkimi formami ta technika jest kieprawa sądząc po Beowulfie. Włosy były bardziej realne w Shreku.

Poza tym James Cameron pracuje nad wysokobudżetowym filmem sci-fi w 3D pod tytułem Avatar (premiera w tym roku). Pozycja obowiązkowa
Link to post
YouArePathetic
[...]Jeszcze wieksze wrazenie robia na mnie filmy 4D z takimi dodatkami jak mgielka wodna, podmuch[...]

4D taa? Ciekawe... Ale ta nazwa jest bledna, film niemoze byc 4D, to jedynie chwyt reklamowy. Zyjemy co prawda w 4 wymiarowym swiecie(3 wymiary geometryczne+czas) ale niewiem jakby to mozna przeniesc do filmu. A jesli chodzi o 4wymiary geometryczne to juz calkowicie niemozliwe.

Prosty przyklad:

0D-punkt

1D-odcinek zbudowany z punktow

2D-kwadrat zbudowany z odcinków

3D-szescian zbudowany z kwadratów

4D-tesserakt zbudowany z szescianów <- figura której ludzie niemoga zaobserwowac

cytat z wikipedi:


Wyobrażenie sobie wielowymiarowych hipersześcianów jest dla ludzi, jako istot postrzegających tylko trzy wymiary przestrzenne, bardzo trudne o ile w ogóle możliwe.

Spójrzmy na siatki hipersześcianów. Płaski kwadrat składa się z odcinków, zaś siatka trójwymiarowego sześcianu składa się z kwadratów. Analogicznie "siatka" tesseraktu będzie się składała z sześcianów, a hipersześcianu pięciowymiarowego – z tesseraktów.

Podobnie, można by pokazać tzw. płaszczakom (tj. potencjalnym istotom żyjącym na płaszczyźnie, postrzegającym tylko dwa wymiary) siatkę sześcianu. Zobaczyłyby one sześć "sztywno" połączonych ze sobą kwadratów w ułożonych na kształt krzyża. Człowiek – istota trójwymiarowa – zacząłby składać z nich sześcian, najpierw wyginając kolejne kwadraty do góry, w trzeci wymiar – wysokość. Dla płaszczaka pojęcie wysokości jest jednak niewyobrażalne, więc gdy kolejne kwadraty położone na płaszczyźnie "podnosiłyby" się do góry, w jego postrzeganiu świata po prostu one by znikały, aż w końcu zostałby tylko jeden kwadrat, który na początku znajdował się w środku siatki.

Tak samo stałoby się, gdyby hipotetyczna istota czterowymiarowa próbowała pokazać człowiekowi składanie tesseraktu. Na początku człowiek widziałby osiem połączonych ze sobą na kształt krzyża sześcianów (zobacz ilustracja obok). Istota czterowymiarowa rozpoczęłaby składanie tesseraktu "podnoszeniem" sześcianów w czwarty, niewidzialny dla człowieka wymiar. Dla człowieka kolejne sześciany "podnoszone" w wyższy wymiar znikałyby, aż zostanie tylko jeden, na początku będący w środku siatki bryły.

Link to post

Ja tez jestem mimo wszystko za "tradycyjnym" kinem. Widzialm kilka filmow w 3d, jak rowniez ten, jak zwal tak zwal "4d" i mimo fajnych efektow nie bylabym w stanie skupic sie na fabule.

Link to post
 • 4 years later...

Nigdy w życiu nie obejrzałam filmu w 3D, można powiedzieć, że omijam takie szerokim łukiem. Mam wrażenie, że w kwestii takich produkcji, ich twórcy skupiają się przede wszystkim na efektach specjalnych, przy czym fabuła schodzi zupełnie na drugi plan, bądź jest tak przewidywalna, że już lepiej dać się porwać tym wszystkim sztuczkom reżyserskim. Poza tym takie filmy produkuje się ostatnimi czasy masowo - co rusz pojawiają się jakieś durne bajki, oczywiście w 3D, remake'i znanych już wcześniej obrazów - również w 3D, co by zarobić trochę dolarów. Pojawiają się i znikają, bo za chwilę nikt już ich nawet nie wspomina - fajnie, trochę powiało, pogrzmiało, wyskoczył przed nas jakiś człowieczek, itd., ale jednak to, co zapada najbardziej w pamięć widza, to fabuła.. Tak więc decydowanie bardziej wolę filmy proste, bez setek, zwykle zbędnych efektów, filmy, przy których mogę wytężyć szare komórki, pomyśleć, które skłonią mnie do refleksji i do których będę mogła wrócić za jakiś czas, przy czym oglądając je kolejny raz, odkryć w nich coś nowego, czego nie zauważyłam wcześniej.

Trochę to smutne, ale wraz ze zmierzchem kina klasycznego, twórcy przede wszystkim nastawili się na zysk, prześcigając się w jak najbardziej kasowych produkcjach. Obawiam się, co będzie dalej..

Link to post
 • 2 years later...
michaelowax3

Będzie coraz więcej efektów specjalnych i tych wszystkich pierdół, że się już chyba ze smakiem tych filmów oglądać nie będzie bo co za dużo to niezdrowo ale ogólnie co kto lubi :P 

Link to post

Bilety będą droższe, reklamy dłuższe.

O 27.12.2015 at 18:37, michaelowax3 napisał:

Będzie coraz więcej efektów specjalnych i tych wszystkich pierdół, że się już chyba ze smakiem tych filmów oglądać nie będzie bo co za dużo to niezdrowo ale ogólnie co kto lubi :P 

Czy ja wiem, po Mad Maxie chwalonym za używanie practical effects widać, że ludzie są coraz bardziej zmęczeni greenscreenami i CGI wypełniającymi każdy kadr. 

Link to post
 • 3 months later...
Strangelove

VR wkroczy na sale kinowe i wszyscy będziemy kręcić głowami w każdą stronę

Link to post
 • 3 years later...
O 24.04.2016 at 11:22, Strangelove napisał:

VR wkroczy na sale kinowe i wszyscy będziemy kręcić głowami w każdą stronę

mamy 2019 i jakoś vr nie jest popularny na tyle, żeby wprowadzać do kin

plus, żeby taki film zrobić to wiesz.. rosną koszta ... oj rosną..

Link to post
 • 1 year later...
Vertigos

Z perspektywy roku 2020 - Jak tak dalej pójdzie to kina przyszłości w ogóle nie będzie. 

Witaj streamingu

Link to post
O 18.11.2020 at 23:24, Vertigos napisał:

Z perspektywy roku 2020 - Jak tak dalej pójdzie to kina przyszłości w ogóle nie będzie. 

Witaj streamingu

Też tak sądzę; seriale zdominują przemysł filmowy.

A co do filmów kinowych, to będą powstawać blockbustery w formie

O 27.12.2015 at 18:37, michaelowax3 napisał:

(...) coraz więcej efektów specjalnych i tych wszystkich pierdół (...)

i tzw. ambitne filmy, które jednakowoż będą przesycone coraz większą ilością poprawności politycznej.

Link to post
Martusiaaaaaa92
10 godzin temu, yiliyane napisał:

 

i tzw. ambitne filmy, które jednakowoż będą przesycone coraz większą ilością poprawności politycznej.

Poprawność polityczna w kinie była zawsze. Z tym, że kiedyś mniej lewicowa, a bardziej religijna, konserwatywna. Kodeks Haysa zakazywał nawet namiętnych pocałunków i afirmacji pozamałżeńskich związków.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • hidalgo
  • wotovoyo
  • Celt
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Celt
   @WszyscyZginiemy, nie wiem, jednak z pewnością nie spowodowałoby to wzrostu poziomu rozsądku u społeczeństwa ani nie uczyniłoby ludzi mniej podatnymi na demagogię, populizm, przyjmowanie fake newsów jako faktów ani nie zmieniłoby rozpowszechnionej w masach pańszczyźnianej, niewolniczej mentalności. Czyli nie doprowadziłoby do tego, że ludzie podejmowaliby bardziej świadome i przemyślane decyzje. Budowa społeczeństwa obywatelskiego to proces trwający wiele lat. Nie da się tego zadekretować. Obecnie mamy sytuację, gdy rządzi nami partia faktycznie łącząca oligarchię z ciągotami ochlokratycznymi. Ochlokracja jest zaprzeczeniem realiów społeczeństwa obywatelskiego. Żeby mieć model ustrojowy zbliżony do szwajcarskiego, to i społeczeństwo musielibyśmy mieć zbliżone do szwajcarskiego. A nie mamy. W Szwajcarii, o ile wiem, nie było poddaństwa, a już na pewno nie tak długotrwałego i nie podobnego do tego, jakie panowało na terytorium Polski. W krajach skandynawskich ani w Holandii też nie było poddaństwa.
  • Kerosine
   ISC - jeden z nielicznych zespołów, które przetrwały dość drastyczną zmianę mojego zapotrzebowania na konkretne klimaty w muzyce. Piosenka tak naprawdę nosi tytuł Diamond [w liczbie pojedynczej], a youtube'owy "teledysk" do niej jest wyraźnie... amatorski [jakość audio również pozostawia wiele do życzenia], niestety tylko w takiej wersji udało mi się ją znaleźć w tym serwisie.
  • Kalafior_Grozy
   Są też na tyle duże, że pomieszczą się i znicze i świąteczne piedółki. Najwyżej się dostawi jakiś mini regał, "wyspę" zrobi. Grunt by kupowali i zostawiali dukaty
  • Gloria
   @Kalafior_Grozy Dzień po Dniu Wszystkich Świętych  Hmm... szybko. Mogli chociaż odczekać kilka dodatkowych dni. Hipermarkety mają chyba inną politykę, bo jeszcze przez tydzień sprzedają znicze i świece w obniżonych cena, a później przy świątecznych produktach pojawiają się świąteczne znicze np. w kształcie choinek (ale już bez dużej promocji).
  • Martusiaaaaaa92
   @WszyscyZginiemy
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
   Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
   · 4 replies
  • Kerosine
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 
    
   · 13 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Pacz co dla Ciebie mam  
   https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
   https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   ...
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   24
  2. 2
   Aśika
   Aśika
   16
  3. 3
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   15
  4. 4
   NYC
   NYC
   9
  5. 5
   Markiz
   Markiz
   9
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  72 posts
  holdem
  holdem
  59 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  50 posts
  NYC
  NYC
  44 posts
  Kerosine
  Kerosine
  38 posts
  Markiz
  Markiz
  36 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  28 posts
  Aśika
  Aśika
  24 posts
  Vertigos
  Vertigos
  19 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  229 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  226 posts
  Kerosine
  Kerosine
  136 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1014 posts
  yiliyane
  yiliyane
  849 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  780 posts
×
×
 • Create New...