Jump to content

Jakie będzie kino przyszłości?


atlantyd

Recommended Posts

Niedawno gdy byłem w kinie, przed seansem zobaczyłem zwiastuny trzech może czterech filomów wykonanych w technice 3D. Widzę, że powoli filmy 3D wchodzą do kin na stałe. Niedawno Disney i Pixar ogłosiły, że wszystkie ich nowe filmy będzie można zobaczyć w 3D. Poza tym James Cameron pracuje nad wysokobudżetowym filmem sci-fi w 3D pod tytułem Avatar (premiera w tym roku). Pozycja obowiązkowa

Link to post

ciekawy temat ;)

Uwielbiam trojwymiarowe filmy. Choc niestety wiekszosc z nich to filmy dla dzieci lub przyrodnicze. Obejzalabym z checia dramat, obyczaj czy komedie 3D. Jeszcze wieksze wrazenie robia na mnie filmy 4D z takimi dodatkami jak mgielka wodna, podmuch powietrza itp. Pierwszy raz na takim filmie bylam kilka lat temu, w parku rozrywki ze Wloszech...i bylam zachwycona ;) No i filmy te maja to do siebie,ze nie musza miec ciekawej fabuly, bym wyszla z kina zadowolna.

Link to post

byłam kiedyś, dość dawno na filmie 3d w kinie.

a niech sobie będzie to 3d, ale niech powstają również wersje 2d dla tych, którzy wolą tradycyjny obraz. ja jakoś już do niego przywykłam.

Link to post
ale niech powstają również wersje 2d dla tych, którzy wolą tradycyjny obraz. ja jakoś już do niego przywykłam.

Zgadzam się.

Byłam na filmie 3d, fajna sprawa.

Ale jednak wolę tradycyjne kino.

Link to post

na 3d'eku byłam dwa razy w życiu, nie powiem, było ciekawie.

jednak jestem przeciw wprowadzeniem takiego "czegoś" do polskich kin bo jak już madzialenka16 powiedziała, wolę tradycyjne kino. gdy oglada się filmy 3d to ma sie wrażenie, ze się w nim naprawdę uczestniczy. obejrzyjcie sobie horror w takim systemie. umarlibyście ze strachu.

Link to post
 • 2 months later...
ciekawy temat ;)

Obejzalabym z checia dramat, obyczaj czy komedie 3D.

Dramat (obyczaj pewnie też) wyglądałby raczej komicznie w technice 3D.

Ja jak na razie widziałam dwa czy trzy filmy w technice 3D, same dla dzieci. Dosyć ciekawe, można sobie tym urozmaicić seans, jednak nie uważam by np. "Kopciuszek", "Pinokio" czy też inne Disneyowskie bajki wyglądałyby równie pięknie w 3D.

Uważam, że sprawdza się jedynie w jakiś filmach akcji i niektórych dla dzieci.

Link to post

Ja kiedyś byłem w kinie na Mali agenciki 3D i na jakimś o kosmosie. Super było. Ale np. w horrorach dostałbym zawału jakby na mnie leciał jakiś stwór :mrgreen:

Link to post

To jest dobre, jeżeli chodzi o filmy, które mają być atrakcyjne głównie od strony wizualnej z scenariuszem typowym dla horroru, fantasy, czy filmu akcji.

Tylko na razie poza krótkimi formami ta technika jest kieprawa sądząc po Beowulfie. Włosy były bardziej realne w Shreku.

Poza tym James Cameron pracuje nad wysokobudżetowym filmem sci-fi w 3D pod tytułem Avatar (premiera w tym roku). Pozycja obowiązkowa
Link to post
YouArePathetic
[...]Jeszcze wieksze wrazenie robia na mnie filmy 4D z takimi dodatkami jak mgielka wodna, podmuch[...]

4D taa? Ciekawe... Ale ta nazwa jest bledna, film niemoze byc 4D, to jedynie chwyt reklamowy. Zyjemy co prawda w 4 wymiarowym swiecie(3 wymiary geometryczne+czas) ale niewiem jakby to mozna przeniesc do filmu. A jesli chodzi o 4wymiary geometryczne to juz calkowicie niemozliwe.

Prosty przyklad:

0D-punkt

1D-odcinek zbudowany z punktow

2D-kwadrat zbudowany z odcinków

3D-szescian zbudowany z kwadratów

4D-tesserakt zbudowany z szescianów <- figura której ludzie niemoga zaobserwowac

cytat z wikipedi:


Wyobrażenie sobie wielowymiarowych hipersześcianów jest dla ludzi, jako istot postrzegających tylko trzy wymiary przestrzenne, bardzo trudne o ile w ogóle możliwe.

Spójrzmy na siatki hipersześcianów. Płaski kwadrat składa się z odcinków, zaś siatka trójwymiarowego sześcianu składa się z kwadratów. Analogicznie "siatka" tesseraktu będzie się składała z sześcianów, a hipersześcianu pięciowymiarowego – z tesseraktów.

Podobnie, można by pokazać tzw. płaszczakom (tj. potencjalnym istotom żyjącym na płaszczyźnie, postrzegającym tylko dwa wymiary) siatkę sześcianu. Zobaczyłyby one sześć "sztywno" połączonych ze sobą kwadratów w ułożonych na kształt krzyża. Człowiek – istota trójwymiarowa – zacząłby składać z nich sześcian, najpierw wyginając kolejne kwadraty do góry, w trzeci wymiar – wysokość. Dla płaszczaka pojęcie wysokości jest jednak niewyobrażalne, więc gdy kolejne kwadraty położone na płaszczyźnie "podnosiłyby" się do góry, w jego postrzeganiu świata po prostu one by znikały, aż w końcu zostałby tylko jeden kwadrat, który na początku znajdował się w środku siatki.

Tak samo stałoby się, gdyby hipotetyczna istota czterowymiarowa próbowała pokazać człowiekowi składanie tesseraktu. Na początku człowiek widziałby osiem połączonych ze sobą na kształt krzyża sześcianów (zobacz ilustracja obok). Istota czterowymiarowa rozpoczęłaby składanie tesseraktu "podnoszeniem" sześcianów w czwarty, niewidzialny dla człowieka wymiar. Dla człowieka kolejne sześciany "podnoszone" w wyższy wymiar znikałyby, aż zostanie tylko jeden, na początku będący w środku siatki bryły.

Link to post

Ja tez jestem mimo wszystko za "tradycyjnym" kinem. Widzialm kilka filmow w 3d, jak rowniez ten, jak zwal tak zwal "4d" i mimo fajnych efektow nie bylabym w stanie skupic sie na fabule.

Link to post
 • 4 years later...

Nigdy w życiu nie obejrzałam filmu w 3D, można powiedzieć, że omijam takie szerokim łukiem. Mam wrażenie, że w kwestii takich produkcji, ich twórcy skupiają się przede wszystkim na efektach specjalnych, przy czym fabuła schodzi zupełnie na drugi plan, bądź jest tak przewidywalna, że już lepiej dać się porwać tym wszystkim sztuczkom reżyserskim. Poza tym takie filmy produkuje się ostatnimi czasy masowo - co rusz pojawiają się jakieś durne bajki, oczywiście w 3D, remake'i znanych już wcześniej obrazów - również w 3D, co by zarobić trochę dolarów. Pojawiają się i znikają, bo za chwilę nikt już ich nawet nie wspomina - fajnie, trochę powiało, pogrzmiało, wyskoczył przed nas jakiś człowieczek, itd., ale jednak to, co zapada najbardziej w pamięć widza, to fabuła.. Tak więc decydowanie bardziej wolę filmy proste, bez setek, zwykle zbędnych efektów, filmy, przy których mogę wytężyć szare komórki, pomyśleć, które skłonią mnie do refleksji i do których będę mogła wrócić za jakiś czas, przy czym oglądając je kolejny raz, odkryć w nich coś nowego, czego nie zauważyłam wcześniej.

Trochę to smutne, ale wraz ze zmierzchem kina klasycznego, twórcy przede wszystkim nastawili się na zysk, prześcigając się w jak najbardziej kasowych produkcjach. Obawiam się, co będzie dalej..

Link to post
 • 2 years later...
michaelowax3

Będzie coraz więcej efektów specjalnych i tych wszystkich pierdół, że się już chyba ze smakiem tych filmów oglądać nie będzie bo co za dużo to niezdrowo ale ogólnie co kto lubi :P 

Link to post

Bilety będą droższe, reklamy dłuższe.

O 27.12.2015 at 18:37, michaelowax3 napisał:

Będzie coraz więcej efektów specjalnych i tych wszystkich pierdół, że się już chyba ze smakiem tych filmów oglądać nie będzie bo co za dużo to niezdrowo ale ogólnie co kto lubi :P 

Czy ja wiem, po Mad Maxie chwalonym za używanie practical effects widać, że ludzie są coraz bardziej zmęczeni greenscreenami i CGI wypełniającymi każdy kadr. 

Link to post
 • 3 months later...
Strangelove

VR wkroczy na sale kinowe i wszyscy będziemy kręcić głowami w każdą stronę

Link to post
 • 3 years later...
O 24.04.2016 at 11:22, Strangelove napisał:

VR wkroczy na sale kinowe i wszyscy będziemy kręcić głowami w każdą stronę

mamy 2019 i jakoś vr nie jest popularny na tyle, żeby wprowadzać do kin

plus, żeby taki film zrobić to wiesz.. rosną koszta ... oj rosną..

Link to post
 • 1 year later...
Vertigos

Z perspektywy roku 2020 - Jak tak dalej pójdzie to kina przyszłości w ogóle nie będzie. 

Witaj streamingu

Link to post
yiliyane
O 18.11.2020 at 23:24, Vertigos napisał:

Z perspektywy roku 2020 - Jak tak dalej pójdzie to kina przyszłości w ogóle nie będzie. 

Witaj streamingu

Też tak sądzę; seriale zdominują przemysł filmowy.

A co do filmów kinowych, to będą powstawać blockbustery w formie

O 27.12.2015 at 18:37, michaelowax3 napisał:

(...) coraz więcej efektów specjalnych i tych wszystkich pierdół (...)

i tzw. ambitne filmy, które jednakowoż będą przesycone coraz większą ilością poprawności politycznej.

Link to post
Martusiaaaaaa92
10 godzin temu, yiliyane napisał:

 

i tzw. ambitne filmy, które jednakowoż będą przesycone coraz większą ilością poprawności politycznej.

Poprawność polityczna w kinie była zawsze. Z tym, że kiedyś mniej lewicowa, a bardziej religijna, konserwatywna. Kodeks Haysa zakazywał nawet namiętnych pocałunków i afirmacji pozamałżeńskich związków.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Shady-Lane90
 • Popular Now

  • Shady-Lane90
   13
 • Najnowsze posty

  • Shady-Lane90
   To mnie nawet nie wkurzyło, ale wręcz wkurwiło! Kolejne 2 mld na propagandową tv pis... Brak mi słów. 
  • Shady-Lane90
   Rok 2020 ma się ku końcowi (na szczęście). Rok ten już od samego początku usłany był masą negatywnych zdarzeń. Właściwie z miesiąca na miesiąc wydawać się mogło, że gorzej być już chyba nie może, po czym okazywało się, że jak najbardziej może. Pożary w Australii, eksplozja w Bejrucie, strzelanina w Wiedniu, pandemia koronawirusa na całym świecie, ale także wydarzenia takie jak wybory na Białorusi, w Polsce, trwające nadal strajki w Polsce oraz inne z reguły negatywne wydarzenia na całym świecie. Czy tylko ja mam wrażenie, że ten rok to jakieś apogeum negatywnych zdarzeń? Jak myślicie, czy możemy liczyć, że kolejny rok przyniesie zmiany na lepsze, czy wręcz przeciwnie - będzie tylko gorzej? Jakie wg Was wydarzenia w bieżącym roku zaliczyć można do zdecydowanie najgorszych? Osobiście obawiam się, że 2020 r. zrobi nam psikusa i wszystko zakończy się tak:
  • NYC
   Nigdy nie brałam udziału w trójkącie i nie zamierzam. Czułabym, że zdradzam partnera i on mnie także. Uważam, że seks jest tak intymna sprawa, że nikt inny poza partnerem nie powinien tego oglądać ani dodatkowo w stosunku uczestniczyć. Poza tym taki stosunek byłby trochę homoseksualny, bo gdyby w seksie oprócz partnera uczestniczyłby kobieta, to także uprawiała bym stosunek z nią, a gdyby był tam facet, to mój partner odbyłby coś na kształt stosunku homoseksualnego. Pomijając to, że czułabym się w trójkącie źle, nie mam też pociągu do osób tej samej płci. Podejrzewam też, że gdybym miała faceta heteroseksualnego (bo mógłby by też być bi), to on też nie chciałby przespać się dodatkowo z facetem. 
  • NYC
  • Kerosine
   Tradycyjnie 7 dni na zadanie mx. 10 pytań od osoby tym razem @NYC 
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Aston Wilydź mnie zmiażdżyło xD 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
   Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
   · 4 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 
    
   · 13 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Pacz co dla Ciebie mam  
   https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
   https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
   · 2 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   17
  2. 2
   Aśika
   Aśika
   9
  3. 3
   Kerosine
   Kerosine
   7
  4. 4
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   7
  5. 5
   NYC
   NYC
   6
 • Top użytkownicy (7 dni)

  holdem
  holdem
  67 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  44 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  39 posts
  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  NYC
  NYC
  27 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  21 posts
  Vertigos
  Vertigos
  19 posts
  Markiz
  Markiz
  19 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  15 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  240 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  226 posts
  Kerosine
  Kerosine
  148 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1021 posts
  yiliyane
  yiliyane
  822 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  786 posts
×
×
 • Create New...