konstancja77

aukcje na fruli - o co w tym chodzi?

Recommended Posts

witam, jestem z jelenie góry, i moi dawni sasiedzi zalożyli serwis fruli.pl, wiem ze to pewnego rodzaju aukcje ale inne niz na allegro, ale co to jest i jak sie tam gra to juz nie moge zrozumiec,

bawil sie w to ktos, mozecie sie wypowiedziec ??

pozdrawiam

witam, jestem z jelenie góry

Witam, tez jestem z jeleniej...

Wszystko masz opisane na http://fruli.pl/help/ -po przeczytaniu tego FAQ mozna zrozumiec wszystko, gdyz jest to wytlumaczone lopatologicznie.

Czego konkretnie nie rozumiesz?

Fakt, opisali to bardzo dobrze na tej stronie, lepiej się już chyba nia da - doslownie,, tak jak zostalo napisane u giry "lopatologicznie" :) Jak bedziesz mial jakies pytania, ktore nie sa zawarte na ich stronce, to pisz tutaj lub prywatna wiadomos, bo jestem zarejestrowany akurat w tym serwisie.

Witam, tez jestem z jeleniej...

jeju jaki ten swiat maly, juz gdzies z Toba penie rozmawialam ,ale jakos nie patrzylam na miasto, :oops: normalnie wstyd, a teraz jeszcze to fruli z jeleniej to juz calkiem porazka, a myslisz ze oni na sobieskiega maja swoje biuro naprawde czy to tylko do KRS lokum podane jest?

Dodano 12 Sty 2009, 19:41:17:

Wszystko masz opisane na http://fruli.pl/help/

Czego konkretnie nie rozumiesz?

styd sie przyznac (znow) ale ja najpierw mowie a potem mysle, a ze dodatkoo nie lubie czytac regulaminow i instrukcji to tak wychodzi czesto, wiec najpierw spytalam tu o co w tym chodzi, nalatwizne poszlam ;)

no dobra poczytam, zeby nie bylo, potem przespie sie z tym, i jutro wroce

dobranoc ;)

Jest opisane bardzo fajnie:) Nie można niezrozumieć. Jedynie można najpierw spytac a później pomysleć. Ale to chyba objaw braku czasu:P

no ok, to ja juz poczytalam, powiedzmy ze rozumiem ;)

a co wy sadzicie o tego typu serwisach, licytacjach? macie jakies opinie wrazenia? czy to juz hazard, czy bardziej jak audiotele?

pozdrawiam

ostatnio namnożyło się sporo takich serwisów ... ale ja podchodzę do nich z ogromnym dystansem ... "wielkim" serwisem jest też podbij.pl ... tylko zobaczcie ile botów podbija te aukcje ...

Według mnie nie jest to hazard. Jest przecież dużo aktywności, gdzie płaci się, jest zabawa i nie ma gwarancji wygranej.

to jest hazard,bo grasz, grasz pieniędzmi, grasz o towar, rywalizujesz z innymi, to cechy gry hazardowej, ale lepsza taka aktywnosc niz gra na wyscigach, w koncu tu chodzi o kupno produktu po jak najnizszej cenie a nie o polowanie na wygrana za wszelka cene

Dodano 21 Sty 2009, 01:35:08:

"wielkim" serwisem jest też podbij.pl ... tylko zobaczcie ile botów podbija te aukcje ...

"wielki" ??? a jaka Ty masz miare zeby ocenaic go jako wieliego? pod jakim wzgledem?

wg mnie niczym sie nie rozni od fryli przykladowo, a nawet jest gorszy dla gracza, bo podbija o wieksza kwote i przedluza o dluzszy czas, co powoduje ze te aukcje ciagna sie niepotrzebnie dlugo

taka jest moja opinia

a te boty o ktorych piszesz, to mowisz tu o automatach ustawianych przez uzytkowników, tak?

a te boty o ktorych piszesz, to mowisz tu o automatach ustawianych przez uzytkowników, tak?

tak, dokładnie tak ...

piszę właśnie o automatach, przecież narazie serwis jest "wielki" i kto im zabroni narobić sobie swoich automatów ... to co, żę bot wygra aukcję ? jak oni mają z tego kasę z tych którzy naprawdę to podbijali, a za jakiś czas przedmiot wystawią jeszcze raz ... a jak serwis będzie wielki i zaczną się kontrole to wtedy się już tej metody nie będzie stosowało, ponieważ nie będzie takiej potrzeby, bo serwis będzie zarabiał sam na siebie tak jak niby to jest od początku ...

Moze mi ktos odpowiedziec czy jest szansa na wygrana czy sa to ustawione aukcje?

Widziałem pare aukcji gdzie fruli traciła pare k a mysle ze na takie cos sobie pozwolic nie moga;p

Wygrał juz ktos z tego forum?

Moze mi ktos odpowiedziec czy jest szansa na wygrana czy sa to ustawione aukcje?

szansa na wygrana, hmm

w lotto szansa na 6 to jeden do 14mln

szansa na trafienei pioruna we mnei to jeden do kilku mnl

ale to sa zdazenia statyczne, nie dynamiczne, jeden bach i piorun trafil, jednen obrot i wylosowano numerek, nie ma to zaleznosci od wielewielu zmiennych, a przy aukcjach podbijanych tymi zaleznosciami sa portfele i umiejetnoci uczestnikow licytujacych dany towar, wiec mysle ze nie mozna podac tu prawdopodobienstwa :(

i mysle tez ze jest tu zbyt duza presja uczestnikow i nadzoru zeby te aukcje ustawiac, jest to zbyt miedialne i za szybko by sie to ujawnilo, taka jest moja opinia

Widziałem pare aukcji gdzie fruli traciła pare k a mysle ze na takie cos sobie pozwolic nie moga;p

stracili pare k ?? czyli pare tysiecy , tak, dobrze rozumiem?

Dodano 25 Sty 2009, 01:00:39:

tak, dokładnie tak ...

piszę właśnie o automatach,

bo mysmy sie chyba nie zrozumieli,

ja mowilam o automatach ktore moga licytowac za uzytkownika wg ustalonych przez niego kryteriow, np kiedy musi isc na obiad :) a Ty wysnules jakas teorie spisku ze tworcy serwisow graja jakby sami ze soba, tylko po to zeby nabijac aukcje, ja sie pod tym nie podpisuje, mysle ze to za latwo mozna udowodnic, i pozamykaliby ich, predzej i tak jest, aukcje nakrecaja nakreceniu gracze, i to oni sobie tylko podbijaja z ambicji, zamiast podzielic sie wygarnymi :))

Poczytałem troche , poogladalem jak to działa i moim zdaniem wiekszaszansa niz w totka ale i tak znikoma;p

Ale sproboje 10zl to nie majatek.

Tak pare k to pare tysiecy.

Ps. Dalej mysle ze maja fikcyjne konta ktore bija jak nikt nie podbija;p

Oni musza na tym zarabiac!!!

fruli to chyba coś takiego jak oligoo, nie?

Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotykam się z fruli. Od kiedy ten serwis działa, bo na oligoo grywam juz ze dwa miesiące. I nawet mi się raz udało wygrać :)

Hmmm, jesli tylko ktos gra, to na pewno jest szansa. a to, ze czasam serwis traci, to wydaje mi sie, ze moze sobie na to pozwolic, bo bycie "fair" poplaca w dlugim okresie czasu. co wiecej, jesli ktos wygra taniej niz zwykle, to poleci to swoim znajomym.

Poczytałem troche , poogladalem jak to działa i moim zdaniem wiekszaszansa niz w totka ale i tak znikoma;p

moim zdaniem nie do okreslenia, tzn nie da rady okreslic prawdopodobienstwa wygranej, za duzo zmiennych, losowych zmiennych i zalezacych od roznych czynnikow,

mysle tez ze szansa wygranej bedzie niezalezna od wzrostu liczby uzytkownikow, tzn bedzi emniej wiecej stala, poniewaz wraz ze wzrostem liczb uzytk bedzie sie powiekszac ilosc aukcji rozgrywanych jednoczenie, i oni sie jakos rozsadnie porozkladaja po tych grach

Dodano 30 Sty 2009, 02:43:24:

Ps. Dalej mysle ze maja fikcyjne konta ktore bija jak nikt nie podbija;p

Oni musza na tym zarabiac!!!

oni i tak zarabiaja, na roznicy za jaka kupia przedmiot a ile za niego zaplaca uzytkownicy w cenie kupna i w licytacji, wiec nie ma sensu tu oszukiwac i narazac sie na wiezienie, jak i tak sie to oplaca, w koncu widziales sam ile takich serwisow juz powstalo

Dodano 30 Sty 2009, 02:46:04:

fruli to chyba coś takiego jak oligoo, nie?

Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotykam się z fruli. Od kiedy ten serwis działa, bo na oligoo grywam juz ze dwa miesiące. I nawet mi się raz udało wygrać :)

tak, to serwis typu podbijarka, inaczej all-pay, pracuje na podobnych zasadach, pewnie z jakimis wewnetrznymi roznicami, np co do ceny podbicia,czasu o jaki jest aukcja przedluzana, rodzaju aukcji, itp

a fruli powstalo jako jedno z pierwszych na rynku u nas, chyba gdzies na jesieni, ale nie wiem dokładnie

Dodano 30 Sty 2009, 02:49:19:

Hmmm, jesli tylko ktos gra, to na pewno jest szansa. a to, ze czasam serwis traci, to wydaje mi sie, ze moze sobie na to pozwolic, bo bycie "fair" poplaca w dlugim okresie czasu. co wiecej, jesli ktos wygra taniej niz zwykle, to poleci to swoim znajomym.

chyba cos takiego jak sprzedawanie ponizej kosztow nabycia jest nielegalne u nas w kraju, mozna sprzedawac bez zysku ale nie ze strata, wiec jakis minimalny zyska musza miec kazdorazowo, tylko ze my nei dotrzemy do tajemnic tej firmy, ani zadnej innej, bo oni stracili by wtedy szanse na swoj sukces na rynku, ja bym sobie na cos takiego nie pozwolila 8)

pozdr

konstancja77, ladnie Ci reklama tejze strony wyszla ;) Niby nic nie wiesz, a tu sruuu. Heh, no nic, temat zostawie.

kazdy ma jakas wiedze , w roznych dziedzinach, to ze podbijarki sa dla mnie nowoscia to nie znaczy ze nie interesowalam sie kiedys czy obecnie prawem handlu, nowosciami na rynku it, czy sposobem na biznes :) w koncu kazdy chcialby sobie dorobic ;P

pozdrawiam

oni i tak zarabiaja, na roznicy za jaka kupia przedmiot a ile za niego zaplaca uzytkownicy w cenie kupna i w licytacji, wiec nie ma sensu tu oszukiwac.

Dokładnie, wydaje mi się również, że tego typu serwisy nie oszukują, ponieważ mają wystarczający zysk z legalnej działalności. To tak jakby Lotto ustawiało maszynę pod to, jakie kuleczki danego dnia zostaną wylosowane. Raczej nie opłaca się oszukiwanie, bo dzisiejszy konsument wszystko prędzej czy później wylapie. Takie jest moje subiektywne zdanie...

To zależy od umów, jakie zawrą z dostawcami. Niekiedy oni sami kupują sprzęt po kosztach produkcji, a sprzedają za niewiele mniej lub czasami więcej. Ceny rynkowe tam podane są zazwyczaj ostro zawyżone. przykład:

JVC GZ-HD40 Everio - na fruli cena rynkowa to 4260 zł

w sklepach internetowych od 2899 do 3799 zł.

kasa idzie z podbijania. Wystarczająca ilość osób podbije i uzbiera się koszt zakupu takiego sprzętu.

To sam wiem ale np. widziałem ze ktos wygrał lapka za okolo 20zl a to jest 270zl dla serwisu a lapek warty 2500zl..

To sorry gdzie tu jest zysk?

TEraz zadko widac takieaukcje ale nie wierze ze akurat tyle osob podbije ze ceny dojda do takich zeby był zysk tylko jest automat od tej firmy ktory automatycznie podbija;p

Nie wiem moje przypuszczenia ale moim zdaniem tu jest jakis przekret ale kto wie kto wie:)

To tak jakby Lotto ustawiało maszynę pod to, jakie kuleczki danego dnia zostaną wylosowane.
swoja droga kiedys chodzily plotki ze lotto steruje losowaniami, nie wiem co udowodnili, jakby nie bylo to panstwowa firma, ale obstawiane liczby znaja przed losowaniami :)

Raczej nie opłaca się oszukiwanie, bo dzisiejszy konsument wszystko prędzej czy później wylapie. Takie jest moje subiektywne zdanie...

ciekawe czy ew boota tez mozna po ip wysledzic?

Dodano 04 Lut 2009, 03:34:27:

JVC GZ-HD40 Everio - na fruli cena rynkowa to 4260 zł

w sklepach internetowych od 2899 do 3799 zł.

ale az taka roznica? choc...to na swoj sposob mozliwe,pamietam jak kupowalam laptopa i szukalam na ceneo to roznica w cenie jednego modelu bylo 1000zl :shock:

kasa idzie z podbijania. Wystarczająca ilość osób podbije i uzbiera się koszt zakupu takiego sprzętu.

tez tak mysle

Dodano 04 Lut 2009, 03:36:36:

To sam wiem ale np. widziałem ze ktos wygrał lapka za okolo 20zl a to jest 270zl dla serwisu a lapek warty 2500zl..

To sorry gdzie tu jest zysk?

wg mnie nie na kazdym produkcie trzeba zarobic, i to wydaje sie mi normalne na swoj sposob, na jedej ofercie zarobia tysiace, a na innej doplaca setki, bilans ogolny sprowadzany na koniec da +

pozdrawiam

wg mnie nie na kazdym produkcie trzeba zarobic, i to wydaje sie mi normalne na swoj sposob, na jedej ofercie zarobia tysiace, a na innej doplaca setki, bilans ogolny sprowadzany na koniec da +

No tak jest to normalna polityka jaką kieruje się biznes;) :razz:

bardzo dobra uwaga... mysle, ze zalozyciele serwisu wzieli to pod uwage, ze na jednym produkcie straca, a na innym zarobia. Tak dziala kazdy biznes. No nie oszukujmy sie - pewnie nieglupi ludzie tworza tego typu serwisy:P