klaudiola15

wośp

140 postów w tym temacie

co myślicie o wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy ???

bierzecie w niej udział :razz:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WOŚP to dla mnie projekt, który jest jak najbardziej na TAK. Owsiak zasługuje na szacunek prez 17 lat, została uzbierana niesamowita kwota, która pozwoliła na uratowanie życia dużej liczby maluchów. Nie wiele jest dni, kiedy na polskich ulicach zbiera się tak duża liczba społeczeństwa którą łączy wspólny cel. Tak naprawdę irytują mnie "gwiazdki", które nakłaniają do wrzucania, a same zgarniają za swoje występy grubą kasę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wczoraj stałam z puszką, i po raz kolejny miałam okazję przekonać się, że są ludzie i parapety...

Ale ogółem ludzie są 'za' i to jest fajne, że jednego dnia cała Polska dostaje pozytywnego kopa żeby pomóc i zrobić coś dobrego (;

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja wczoraj stałam z puszką, i po raz kolejny miałam okazję przekonać się, że są ludzie i parapety...

Nie każdy musi akceptować tego typu projekty.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko raz byłam wolontariuszką WOŚP, w pierwszej klasie liceum. Tylko raz ponieważ w drugiej klasie nie było już wolnych miejsc w mojej szkole, a w trzeciej klasie dzień przed orkiestrą miałam studniówkę.

Stanie w puszką jest rzeczą najzwyczajniejszą w świecie zwłaszcza, że zbiera się kasę na aparaturę medyczną.

Rzeczywiście czasami można oszaleć przy babciach, które podchodzą do wolontariuszy i narzekają na tę akcję charytatywną, a jeszcze bardziej na Owsiaka, jakim to on nie jest skurczybykiem i złodziejem.

Jedynym minusem jest często minusowa temperatura, która potrafi mocno dawać po kościach.

Ogólnie rzecz biorąc jestem na TAK.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wolontariuszem bylem, 2 albo 3 razy i jedyny minus to rzeczywiscie minusowa temperatura;] Jesli chodzi o sama orkiestre, to nie obchodzi mnie ile z tej kasy idzie na przystanek, nie bawie sie w szukanie dziury w calym. Lwia czesc kwoty idzie na cel najpotrzebniejszy i Owsiakowi chwala za to.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W liceum tez byłam dziewczynką z puszką.;)

Żałuję że teraz zarzuciłam. Sesyjnie w tym styczniu się zrobiło,poza tym poza murami szkółki gdzie wszystko było załatwiane w jednym miejscu...generalnie, cóż, ciężki tyłek mi się zrobił choć co roku sobie obiecuje że za rok....

Za każdym razem odchorowywałam te mrozy porządnie ale nie żałowałam nigdy.

Przecudowna sprawa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram tego rodzaju akcje. W tym roku byłem wolontariuszem, i szybko puszka zrobiła mi się ciężka (;

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie każdy musi akceptować tego typu projekty.

No tak, ale nie akceptować a rzucać się na Bogu ducha winnych wolontariuszy ze słowami że Owsiak to złodziej albo z pretensjami do całej akcji to dwie różne rzeczy ;)

Chociaż takich ludzi było mało, zdecydowana większość była uprzejma.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech każdy robi jak mu się podoba - jeden będzie to popierał, drugi tym gardził. Taka kolej rzeczy.

Ze swojej strony wspieram tę Orkiestrę, zawsze rzucę do skarbonki jakąś kwotę. Robię to w dobrym celu i nie zamierzam przestać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam mieszane uczucia - z jednej strony ta cała otoczka sprawia, że wierzę, że Owsiak niemal święty jest. Z drugiej - słyszało się to i owo. Do puszek nie wrzucam nigdy nic, odkąd dowiedziałam się jak wielu "wolontariuszy" je okrada. Jeśli już to wolę gdzieś coś zalicytować, albo zrobić jakiś przelew... coś w tym stylu. Ale przyznam, że w tym roku nie dałam ani grosza... :oops:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, że tak ! ; D Wolontariuszką byłam i wspierałam akcje jak najbardziej mogłam. Jedyną taką akcję na świecie. Która w ciągu jednego razu jest w stanie uzbierać więcej na szpitale niż nasza kochana służba zdrowia w ciągu pół roku.

(;

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

udział w WOŚP to jedna z niewielu rzeczy, jaką mogę robić i robię dla innych. wspieram szczytne cele choćby po to , żeby udowodnić sobie że nie jestem taka zła. i wiem że to egoistyczne, ale ostatecznie ktoś inny też na tym zyskuje ;)

Peggy Brown słusznie poruszyła temat zespołów i wykonawców którzy obnoszą się ze swoją wielkodusznością a w rzeczywistości zarabiają na tym tyle, że niejedną ciężko chorą osobę można by było uratować :evil:

święta nie jestem, ale wstydziłabym się tak wykorzystywać czyjeś nieszczęście...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja byłam w tym roku wolontariuszką - nowicjuszką. Impreza całkiem fajna jak się stoi po tej drugiej stronie. Mróz daje o sobie znać, ale z nim można sobie poradzić ;)

Do samej akcji: jest to chyba największa akcja charytatywna w Polsce. Bardzo dużo polskich szpitali dostało dzięki orkiestrze specjalistyczny sprzęt.

Ludzie rzucają hojnie.

Z drugiej strony - szkoda, że to tylko jeden dzień w roku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oj bez przesady, faktycznie tak jest? czy to potwierdzona informacja? może występują charytatywnie. Tak naprawdę wszędzie jest interes, jestem przekonana, że nawet na WOŚP'ie i innych tego typu ktoś zarabia i to niemało.

To prawda

Przy okazji XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (11 stycznia) "Rzeczpospolita" ujawniła stawki za występy wykonawców biorących udział w szczytnej akcji. Informację w ostrych słowach ("Jeżeli jakiś artysta bierze wynagrodzenie za występ na WOŚP, to jest zdemoralizowanym ch**em niewartym podania ręki") skomentował Zbigniew Hołdys.

http://www.rp.pl/artykul/246163.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
co myślicie o wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy ???

bierzecie w niej udział :razz:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest czymś niesamowitym, podziwiam Jurka Owsiaka, który zajmuje się pomaganiem dzieciakom. Szanuję wszystkich, którzy zbieraja do puszek w czasie finału, szanuję wszystkich, całą ekipę WOŚPu , która działa tak aktywnie przez cały rok, żeby zafundowac dzieciakom lepsze życie, droge do lepszego życia. Zastanawia mnie tylko, co się stanie z Orkiestrą po odejściu Owsiaka, czy znajdzie się osoba, która będzie tak charakterystycznym reprezentantem, czy będzie to organizowane na tak szeroką skalę jak teraz, i co najwazniejsze, czy to nie umrze śmiercia naturalną?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co myśle? myslę ze to świetna sprawa! chyba jedyna taka hmmm organizacja? (słowa mi brakuje), która tak świetnie i na taką skalę jednoczy ludzi (;

A udział biorę w sposób wrzucającopieniądzowy do puszek przed Kościołem-no i czasem w tv oglądam (;

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ogólnie istota tak, ale osoba Owsiaka mnie bardzo irytuje.

nie uogólniaj co dokładnie Cię w nim irytuje?

i jaka istota wośpu? konkretyzuj proszę

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
co dokładnie Cię w nim irytuje?

Jego chęć wykreowania swojego wizerunku jako 'luzaka' i przyjaciela młodzieży, stary chłop, a próbuje się sprzedać w mediach za wszelką cenę. Odwala dobrą robotę , ale powinien trochę przyhamować. W jego telewizji Owsiak TV propaguje subkulturę hippisów - nie uznaję żadnych subkultur.

i jaka istota wośpu?

Pomoc dzieciom - póki będę miał pieniądze, zawsze wrzucę złotówkę do puszki, za parę lat może moje dzieci będą potrzebować pieniędzy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
co dokładnie Cię w nim irytuje?

Jego chęć wykreowania swojego wizerunku jako 'luzaka' i przyjaciela młodzieży, stary chłop, a próbuje się sprzedać w mediach za wszelką cenę. Odwala dobrą robotę , ale powinien trochę przyhamować. W jego telewizji Owsiak TV propaguje subkulturę hippisów - nie uznaję żadnych subkultur.

A do kogo ma Owsiak trafiać? W kim jest nadzieja? Co z tego, że będą go słuchac osoby w średnim wieku, osoby starsze? Ile zdziałają za 15lat? Nic. Owsiak podjął za zadanie przekazać miłość i poświęcenie dzieciakom. I za to powinniśmy mu dziękować, a nie uważać za kogoś kto na siłę chce być przyjacielem młodzieży. Facet jest bardzo miły i wie co chce osiagnąc oraz co osiągnął, miałam okazję go poznać przed 17finałem WOŚPu, jak wiesz start był w Szczecinie, wcześniej był na spotkaniu MłodzieŻowej Rady Miasta. I uwierz, nie stara się on być przyjacielem młodzieży na siłę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic nie musi kreować jest jaki jest i od wielu lat się nie zmienia. Spytałam mamy czy pamięta jedne z pierwszych akcji WOŚP i stwierdziła, że od wielu lat Owsiak pozostaje taki sam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Facet jest bardzo miły

Na Woodstock'u bywa niemiły.

Nic nie musi kreować jest jaki jest i od wielu lat się nie zmienia.

Właśnie. Jest taki i to mnie irytuje. Nie każdego polubię, a Owsiak należy do tej grupy ludzi. Po prostu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie czy Owsiak jest irytujacy, sztuczny, mily, niemily, czy nieirytujacy jest nieistotne. nie interesuje mnie to kto kieruje WOSPem, i w jaki sposob dziala, dla mnie liczy sie efekt, a co do niego nie mam zadnych zarzutow. szczytna akcja ktora z roku na rok przynosi wiecej pozytku

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
. nie interesuje mnie to kto kieruje WOSPem, i w jaki sposob dziala, dla mnie liczy sie efekt,

ale przyznaj ze gdyby nie było osoby promującej o wszystko i ciagnącej wszystkich, motywującej to WOSP byłaby czymś jak dolnoślaska fundacja, czy coś innego

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz