greenlooking

Elektroniczna - Techno ?

6 postów w tym temacie

pobieżnie przejżałem topiki w tym dziale i widze same techno , niewazne czy trance czy house czy jakis hardstyle czy cos podobnego

Nikt juz nie słucha Marka Bilińskiego ? Jean Michel Jarre'a ? Tangerine Dream ? Craftwerk? Klaus Schulze? i tak dalej ? kto zna to wie o co mi chodzi :)

troche mi przykro ze techno dominuje w dziale Elektroniczna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta

Muzyka Techno w naszych czasach odbierana jest i komentowana jako gatunek dla "łysych dresiarzy, którzy kiwają głową nawet w "rytm" migania kierunkowskazu samochodowego". Tak można by ująć wszechobecny stereotyp dotyczący stylu Techno. Tą nazwą określane są także inne, często dość komercyjne i "vixiarskie" gatunki, np: energy, euro - trance, ale także - co gorsza - niekomercyjną muzykę klubową w stylu Trance, Progressive, Minimal czy też Electro. Nie zapominajmy, że istnieje również "niekomercyjne" i prawdziwe Techno. Za najlepszego producenta w tym gatunku uważam legendarnego Mauro Picotto. Wystarczy przypomnieć sobie jego produkcję np: "New Time, New Place" czy też "Funkytek"... To kawałki, do których zdarza mi się wracać bardzo często. Na chwile obecną bardziej konkretni producenci gat. Techno to: Boriqua & Tribez lub Umek. Jak najbardziej cenię niekomercyjną muzykę techno i zarazem niekomercyjnych producentów. "Nazywajmy rzeczy po imieniu" - nazywając muzyką Techno styl panującej wszędzie "vixy", lub co gorsza - innych niekomercyjnych gatunków, tylko kaleczymy "porządną muzykę"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Techno to: Boriqua & Tribez lub Umek.

Święta prawda. Ostatnio nawet robiłem prezentację z tego zakresu i znaleźli się właśnie Ci dwaj panowie + Chris Liebing.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
w tym dziale i widze same techno , niewazne czy trance czy house czy jakis hardstyle czy cos podobnego
to techno czy trance, house czy hs? Bo techno i reszta które wymieniłes to całkiem oc innego. O techno jest tu naprawde mało.
roche mi przykro ze techno dominuje w dziale Elektroniczna
Nic nie dominuje. Mało kto tutaj wie co to techno. Ty zaliczasz się do tych którzy nie mają zielonego pojęcia!:/
Jak najbardziej cenię niekomercyjną muzykę techno
Tej drugiej właściwie już NIE MA!
Muzyka Techno w naszych czasach odbierana jest i komentowana jako gatunek dla "łysych dresiarzy' date=' którzy kiwają głową nawet w "rytm" migania kierunkowskazu samochodowego".[/quote'] Są zbyt tępi żeby zrozumieć tą muzykę, atk więc przpasowanie ich do tej muzyki jest błędne.
Tą nazwą określane są także inne, często dość komercyjne i "vixiarskie" gatunki, np: energy, euro - trance, ale także - co gorsza - niekomercyjną muzykę klubową w stylu Trance, Progressive, Minimal czy też Electro.
Czyli te które z tą muzyką mają niewiele wspólnego. pomijająć progresywy i minimale.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Kto jest online? (Zobacz całą listę)

  Brak zarejestrowanych użytkowników online

 • Ostatnie aktualizacje statusu

 • Popularny

 • Posty

  • Lilla Weneda
   Czy samobójcy idą do nieba?
   W dyskusjach tego typu najlepiej sięgać bezpośrednio do źródeł, a zatem oto, co bezpośrednio mówi na ten temat Katechizm Kościoła Katolickiego: Samobójstwo 2280. Każdy jest odpowiedzialny przed Bogiem za swoje życie, które od Niego otrzymał. Bóg pozostaje najwyższym Panem życia. Jesteśmy obowiązani przyjąć je z wdzięcznością i chronić je ze względu na Jego cześć i dla zbawienia naszych dusz. Jesteśmy zarządcami, a nie właścicielami życia, które Bóg nam powierzył. Nie rozporządzamy nim. 2281. Samobójstwo zaprzecza naturalnemu dążeniu istoty ludzkiej do zachowania i przedłużenia swojego życia. Pozostaje ono w głębokiej sprzeczności z należytą miłością siebie. Jest także zniewagą miłości bliźniego, ponieważ w sposób nieuzasadniony zrywa więzy solidarności ze społecznością rodzinną, narodową i ludzką, wobec których mamy zobowiązania. Samobójstwo sprzeciwia się miłości Boga żywego. 2282. Samobójstwo popełnione z zamiarem dania "przykładu", zwłaszcza ludziom młodym, nabiera dodatkowo ciężaru zgorszenia. Dobrowolne współdziałanie w samobójstwie jest sprzeczne z prawem moralnym. Ciężkie zaburzenia psychiczne, strach lub poważna obawa przed próbą, cierpieniem lub torturami mogą zmniejszyć odpowiedzialność samobójcy. 2283. Nie powinno się tracić nadziei dotyczącej wiecznego zbawienia osób, które odebrały sobie życie. Bóg, w sobie wiadomy sposób, może dać im możliwość zbawiennego żalu. Kościół modli się za ludzi, którzy odebrali sobie życie. W skrócie: w swej oficjalnej nauce Kościół nie udziela jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie [alternatywnie: udziela tych odpowiedzi kilka]. Samobójstwo - jako złamanie piątego przykazania - jest grzechem śmiertelnym i domyślnie popełniający je człowiek skazuje się na wieczne potępienie, istnieją jednak "okoliczności łagodzące" mogące sprawić, że delikwent lub delikwentka trafią przykładowo jedynie do Czyśćca [warto w tym miejscu pamiętać, że według statystyk naukowych zdecydowana większość samobójców to osoby, u których stwierdzono wcześniej różnorakie zaburzenia psychiczne]. Wszystko tak naprawdę wydaje się sprowadzać do motywacji i stopnia świadomości przyczyn kierujących naszym postępowaniem, samej istoty czynu oraz jego konsekwencji zarówno w chwili popełniania samobójstwa, jak i podczas sądu pośmiertnego [a także oczywiście wyrażenia na tym ostatnim lub nie skruchy i żalu]. Innymi słowy myślę, że można spokojnie przyjąć, iż w zależności od konkretnego przypadku istnieje możliwość trafienia zarówno do Nieba, jak i do Piekła oraz wspomnianego Czyśćca.
  • Celt
   Nowoczesne nastolatki.
   Byłbym bardzo naiwny, gdybym liczył na to, że przyszła córka poprosi mnie o pozwolenie na uprawianie z kimś seksu, na inicjację seksualną w określonym wieku, i że przedtem powie mi o swoich zamiarach w tej kwestii, a po fakcie powie mi wprost "Nie jestem już dziewicą". I tym bardziej nie spodziewałbym się, że jej chłopak powie mi, że ma zamiar bzyknąć mi córkę. Przecież to zawsze jest decyzja dziewczyny/kobiety, która zwykle nie konsultuje jej z rodzicem. I rodzice zwykle mogą się najwyżej tylko domyślać, czy córka jest już po inicjacji seksualnej, czy jeszcze przed. BTW, moim zdaniem cnota nie jest czymś, co można oddać lub podarować.
  • yiliyane
   Nowoczesne nastolatki.
   W pierwszym poście były takie napomknienia jakoby ten temat miał tyczyć się osób w wieku gimnazjalnym, czyli właśnie 13-15 lat. Ale i tak 15-18 to nadal dzieci - i tak powinny być traktowane. Seks jest dla dorosłych. I naprawdę ciężko mi uwierzyć, że dałbyś własnej córce przyzwolenie na oddanie cnoty w tak młodym wieku.
  • Celt
   Nowoczesne nastolatki.
   To mówimy właśnie o dzieciach w takim wieku, tzn. przed wiekiem przyzwolenia? Jeśli tak, to oczywiście nie chciałbym. Myślałem, że mowa tu o starszych dziewczynach, takich w wieku 15-18 lat. W takim wieku już nie jest się dzieckiem, choć nie jest się też dorosłym/dorosłą.
  • yiliyane
   Nowoczesne nastolatki.
   Chciałbyś, żeby Twoja córka w wieku 13-15 lat oddawała się na prawo i lewo? ;] Seks w tym wieku to nie jest zdrowie. Bo nawet ten tak zwany z głową może zakończyć się ciążą, gdy antykoncepcja zawiedzie. Poza tym wczesna inicjacja seksualna nie jest obojętna dla psychiki dziecka. Bo mówimy tu o dzieciach, a nie o dorosłych kobietach.