greenlooking

Elektroniczna - Techno ?

6 postów w tym temacie

pobieżnie przejżałem topiki w tym dziale i widze same techno , niewazne czy trance czy house czy jakis hardstyle czy cos podobnego

Nikt juz nie słucha Marka Bilińskiego ? Jean Michel Jarre'a ? Tangerine Dream ? Craftwerk? Klaus Schulze? i tak dalej ? kto zna to wie o co mi chodzi :)

troche mi przykro ze techno dominuje w dziale Elektroniczna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta

Muzyka Techno w naszych czasach odbierana jest i komentowana jako gatunek dla "łysych dresiarzy, którzy kiwają głową nawet w "rytm" migania kierunkowskazu samochodowego". Tak można by ująć wszechobecny stereotyp dotyczący stylu Techno. Tą nazwą określane są także inne, często dość komercyjne i "vixiarskie" gatunki, np: energy, euro - trance, ale także - co gorsza - niekomercyjną muzykę klubową w stylu Trance, Progressive, Minimal czy też Electro. Nie zapominajmy, że istnieje również "niekomercyjne" i prawdziwe Techno. Za najlepszego producenta w tym gatunku uważam legendarnego Mauro Picotto. Wystarczy przypomnieć sobie jego produkcję np: "New Time, New Place" czy też "Funkytek"... To kawałki, do których zdarza mi się wracać bardzo często. Na chwile obecną bardziej konkretni producenci gat. Techno to: Boriqua & Tribez lub Umek. Jak najbardziej cenię niekomercyjną muzykę techno i zarazem niekomercyjnych producentów. "Nazywajmy rzeczy po imieniu" - nazywając muzyką Techno styl panującej wszędzie "vixy", lub co gorsza - innych niekomercyjnych gatunków, tylko kaleczymy "porządną muzykę"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Techno to: Boriqua & Tribez lub Umek.

Święta prawda. Ostatnio nawet robiłem prezentację z tego zakresu i znaleźli się właśnie Ci dwaj panowie + Chris Liebing.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
w tym dziale i widze same techno , niewazne czy trance czy house czy jakis hardstyle czy cos podobnego
to techno czy trance, house czy hs? Bo techno i reszta które wymieniłes to całkiem oc innego. O techno jest tu naprawde mało.
roche mi przykro ze techno dominuje w dziale Elektroniczna
Nic nie dominuje. Mało kto tutaj wie co to techno. Ty zaliczasz się do tych którzy nie mają zielonego pojęcia!:/
Jak najbardziej cenię niekomercyjną muzykę techno
Tej drugiej właściwie już NIE MA!
Muzyka Techno w naszych czasach odbierana jest i komentowana jako gatunek dla "łysych dresiarzy' date=' którzy kiwają głową nawet w "rytm" migania kierunkowskazu samochodowego".[/quote'] Są zbyt tępi żeby zrozumieć tą muzykę, atk więc przpasowanie ich do tej muzyki jest błędne.
Tą nazwą określane są także inne, często dość komercyjne i "vixiarskie" gatunki, np: energy, euro - trance, ale także - co gorsza - niekomercyjną muzykę klubową w stylu Trance, Progressive, Minimal czy też Electro.
Czyli te które z tą muzyką mają niewiele wspólnego. pomijająć progresywy i minimale.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz