Czy Bóg jest wyluzowany?

Recommended Posts

Duch Vegety 3
Posted

Chodzą mnie słuchy że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo :-)

W takim razie czy Bóg też jest czasem wyluzowany? Czy jest żartobliwy? Czy ma poczucie humoru jakiekolwiek? U człowieka jest to podstawa, każdy z nas jest przecież czasem wyluzowany, taki mega lajt i w ogóle. Np wśród swoich bliskich.

Po prostu chodzi mi że w Biblii on jest ukazany niezwykle poważnie. Nie mogłem nawet znaleść jakiegoś dowcipu, żartu, humoru, w tak grubej księdze jaka jest Biblia.

Czy uważacie że Bóg może być czasem wrzucić na luz, i być dowcipny, żartobliwy?

Incomprehensible
Posted

Czy uważacie że Bóg może być czasem wrzucić na luz, i być dowcipny, żartobliwy?

Tak, samym tym, że w ogóle stworzył człowieka i świat, wykazał się olbrzymim poczuciem humoru. Naprawdę.

Po prostu chodzi mi że w Biblii on jest ukazany niezwykle poważnie. Nie mogłem nawet znaleść jakiegoś dowcipu, żartu, humoru, w tak grubej księdze jaka jest Biblia.

A czego się spodziewałeś? Myślisz, że wtedy Biblia byłaby brana na poważnie?

Posted

Oczywiśnieeee, przecież biblia to jeden wielki zart!!

choc jest to raczej czarny humor ;p

Posted

"A teraz robaczki zrobimy próbny koniec świata! Żartowałem. Hihi!".

Oczekiwałeś znaleźć coś podobnego w Biblii? :shock:

Oglądałeś film "Bruce Wszechmogący"? Może i jest tam dużo przesady i humoru, ale postać Boga jest według mnie przedstawiona bardzo przystępnie. Jest on miłosierny dla człowieka, ale też ma trochę poczucia humoru i jest bardzo sympatyczny oraz po prostu przystępny dla zwykłego człowieka. Uważam, że coś w tym musi być ;)

Posted

Oczywiscie ze jest. Nie jednokrotnie pokazywał nam swoje ludzkie oblicze.

http://pl.youtube.com/watch?v=nf6wZFMWJeU

Nie mogłem nawet znaleść jakiegoś dowcipu, żartu, humoru, w tak grubej księdze jaka jest Biblia.

Moze dlatego ze to nadal jest Biblia, a nie "1001 najlepszych dowcipow"?

Duch Vegety 4
Posted

Ja nie mówię że ma być 1001 dowcipów, ale jakieś drobne żarty, jakieś no wiecie, chodziaż najmniejsze poczucie humoru, no bo tak ciągle bycie poważnym mi sie nasuwa z tym że życie jest na poważnie i nawet niebo będzie poważne

No bo powinien troche być wyluzowany. Jezus w bibli był na luzie, śmiał się z apostołami, był wuluzowany, i ogólnie spoko, więc dlaczego Bóg jest non stop poważny?

Według bibli powinno być tak

"Siemka Bóg co tam u ciebie?"

"Coś ty powiedział? Do kogo ty się zwracasz do kolegi? Naruszasz swój dekalog, nie spodziewałem się tego po tobie, twoja kara to **** i **** musisz zmodlić **** i *** jeżeli nie to **** i **** nigdy więcej się nie zwracaj tak domnie albowiem kara twoja nie będzie znała granic amen"

Zamiast odpowiedzieć "A fajnie :-)"

Posted
Nie mogłem nawet znaleść jakiegoś dowcipu, żartu, humoru, w tak grubej księdze jaka jest Biblia.

W Biblii szukałeś dowcipów? ; D

Może Bóg to nie jest jakiś wielki jajcarz, ale sądzę, że do końca poważny to też nie jest. Przecież każdy z nas zna takich ludzi, którzy są dowodem na poczucie humoru Boga.

Posted
Według bibli powinno być tak

"Siemka Bóg co tam u ciebie?"

Jezeli tak rozmawiasz z Bogiem i oczekujesz jakiejkolwiek odpowiedzi, to juz jest cos nie tak,

Jezus w bibli był na luzie, śmiał się z apostołami, był wuluzowany, i ogólnie spoko, więc dlaczego Bóg jest non stop poważny?

W takim razie przegapiłem najlepszy fragment. Bo jakos nigdzie nie natknalem sie na podobne slowa "I Jezus powiedział: Zaprawde, zaprawde powiadam dowcip wam. I Pan opowiedział dowcip ktorego oni wczesniej nie znali i radosci bylo wiele"

Ksiega, ktora jest podstawa najwiekszej religii na swiecie nie moze byc smieszna, nie znajdziesz tam wesołych anegdot, czy smiesznych opowiastek. Nie taki cel jej pisania.

Duch Vegety 4
Posted

Czyli po śmierci, w miejscu gdzie będzie Bóg, wszystko będzie odbywać się w śmiertelnej powadze?

Posted
Czyli po śmierci, w miejscu gdzie będzie Bóg, wszystko będzie odbywać się w śmiertelnej powadze?

Ja tylko gdybyc moge, bo jeszcze nie zdarzylo mi sie tam byc. Wydaje sie jednak ze na sadzie ostatecznym wielu nie bedzie do smiechu. A niebo? Stan radosi, ale nie utozsamiajmy radosci ze smiechem.

Duch Vegety 4
Posted

Przecież tu są filmy trupów.

Czyli w miejscu gdzie jest Bóg, już nigdy nie będziemy mogli się śmiać?

Incomprehensible
Posted

Vegeta, tego nikt Ci nie powie. Czy to takie trudne? Nikt z nas nie był w miejscu, gdzie jest Bóg, prawda?

Chociaż teoretycznie Bóg jest wszędzie, ale nvm.

A tak btw, ile jeszcze będzie tych Duchów Vegety? 10? 100? 1000?

Posted

Już założę, że Bóg istnieje.

Stworzył mnie.

Czyli ma większe poczucie humoru niż Jim Carey.

Posted

Rozumiem, że masz na myśli kościół?

No wiesz.. tak jakoś nie przystoi śmiać się w kościele. ;)

promyk_slonca
Posted

Biblia jest drogowskazem dla chrześcijan, gdyby znajdowały sie w niej kawały to nikt (prawie nikt) nie korzystałby z 'rad' w niej zawartych.

Podobno Bóg jest wszędzie i chyba nie przeszkadza Ci w śmianiu się. Jeśli chodziło o niebo to nikt z nas tu obecnych nie odpowie na to pytanie, bo nikt tam nie był.

Posted

Żarty w Biblii?! No za poważna i godna księga, zeby w niej były żarty.

Chyba nie na miejscu to pytanie bo obraźliwe jest to pytanie do Boga :/

Posted

Bóg to naprawde gość, który lubi kawąły, spójrz na człowieka.

Jestesmy jedynymi istotami zdolnymi by w ciągu doby wykończyc cały swój gatunek.

A nawet jeśli, nie jest, olał nas, dał wolną wolę i patrzy z boku, jak całe dzieło Sacrum stworzenia zmieniamy w profanum istnienia.

:faja:

Posted

sory, ale tym razem to już naprawde stworzyleś temat tak durny, że az śmieszny xD

religia i Bóg kojarzy mi się z czymś bardzo poważnym dlatego wątpie aby Bog byl wyluzowany, ale tak naprawde zastanow się czy Bog w ogole moze mieć okreslony charakter?

Posted

Twoje tematy mnie dobijaja naprawde. Nie wiem czy Ty sie nudzisz czy co. Przepraszam Cię bardzo, ale naprawde smiac mi sie czasami chce jak cos napiszesz.

Co do tematu nie wiem czy Bóg jest wyluzowany nigdy nie miałam z Nim kontaktu werbalnego.

Posted
Twoje tematy mnie dobijaja naprawde. Nie wiem czy Ty sie nudzisz czy co. Przepraszam Cię bardzo, ale naprawde smiac mi sie czasami chce jak cos napiszesz.

Przykro mi, że to powiem, ale wycieczki osobiste nie są fajne. Nie jest to materiał na raport, poproszę więc o zaniechanie flame'u >]

Humor? Cóż, trudno mówić o czymś tak prostym jak humor czy rozum czy byt przypadku istoty która teoretycznie jest niepojęta w swojej doskonałości. Stąd też prosty wniosek - nadanie mu cechy której wg Biblii sam sobie nie przypisał nie jest zbyt logiczne ponieważ upraszcza jego egzystencję. Amen. Teraz można ewentualnie się pogłowić po co niby mówił, że jest dobry i dlaczego chce abyśmy chodzili do kościoła.

Posted

Pokaż mi fragment w Biblii że ktoś ucinał sobie pogawędkę z Bogiem tak jak apostołowie z Jezusem.

Może ma poczucie humoru, ale nikt z żywych z nim nie rozmawiał. ;>

Posted

No pewnie, że Bóg to luzak. W Biblii nie jest to ukazane, ale jestem pewien, że Bóg jest wyluzowany.

Posted
Chodzą mnie słuchy że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo :-)

Mniemam, że kolega ma na myśli dogmat/prawdę,czy co to tam jest Kościoła katolickiego? Otóż, owo podobieństwo człowieka do Boga polega na tym, iż ma nieśmiertelną duszę, o ile dobrze mi wiadomo.

Człowiek jest obrazem Boga, ponieważ posiada duszę nieśmiertelną. Jest podobny do Boga, tzn. otrzymał on Niego boskie cechy jak: wolność, zdolność poznania i kochania.

Tak przynajmniej tłumaczy to sobie Kościół.

A moim zdaniem. Hmm... wydaje mi się, że jednak Bóg, zakładając, że istnieje, nie jest wyluzowany. Nie wiem czy dla niego istnieje coś takiego jak humor, żartowanie itd.

Może ma poczucie humoru, ale nikt z żywych z nim nie rozmawiał. ;>

O ile dobrze pamiętam z religii, to właśnie rozmawiał. I nawet go widział twarzą w twarz. (:

Ale pewny nie jestem.

Posted

Odp na pyt. zawarte w temacie:

Nie wiem czy jest wyluzowany ale Napewno ma Ogromne poczucie humoru, a przejawia się to w większości tematów i postów w nich zawartych jakie są zawarte także na tym forum.. :wink: hehehe.. My God.. :wink: