Sign in to follow this  
Followers0
Bishamoth

ASG - Air Soft Gun

Recommended Posts

Witam :)

Zauwazylem, ze takowego tematu o sporcie ASG nie ma wiec zakladam wlasny ;)

Jezeli ktos nie wie na czym polega sport ASG (Air Soft Gun), to wytlumacze:

Potrzebne sa: bron ASG czyli repliki oryginalnej broni w skali 1:1 strzelajacymi plastikowymi kulkami (zazwyczaj 6mm). Jest to bron pneumatyczna, do napedu kulek uzywane jest sprezone powietrze, ktore jest wytwarzane przez napedzany sprezyna lub gazem tlok. Potrzebne sa takze oczywiscie okulary/gogle/maski ochronne (maski nie koniecznie). Wazne by oczy byly zabezpieczone przed plastikowymi kulkami ;)

I po co to wszystko? A no po to:

Mamy przykladowo budynek w ktorym jest przetrzymywana rzecz (dajmy na to walizka), ktora trzeba zdobyc. Budynek jest strzezony poprzez 8 osob. Naszym zadaniem jest zdobyc ta walizke i doniesc ja w odpowiednie miejsce. Tworzymy wlasna grupe (zazwyczaj takiej samej ilosci person) uzbrojona i gotowa do akcji, po czym jest omawiana odpowiednia taktyka. Po zaplanowaniu wszystkiego przeprowadzany jest szturm na owy budynek by zdobyc ta walizke. Po zdobyciu (o ile sie uda) odnosimy ja w odpowiednie miejsce i hip hip hurej, wygrywamy.

Oczywiscie jest to bardzo okrojony schemacik dzialan na ASG. Istnieja rozne scenariusze, czesto odgrywane sa prawdziwe wydarzenia wojenne.

Sa dwie glowne taktyki:

• Zielona -dzialania w terenie.
    Czarna -dzialania w budynkach.

Gram od niedawna, zazwyczaj na jednostce (miejscowka zaraz obok jednostki wojskowej Jeleniej Gory). Jestem posiadaczem repliki AEG (Automatic Electric Gun) M4 SR-16:

398_1.jpg

Nie dlugo mam zamiar sobie sprawic umundurowanie wojskowe typu WP WZ 93, czyli taki sam mundur co uzywa nasze wojsko polskie, helm z pokryciem WZtek, bron boczna Desert Eagle oraz kamizelke taktyczna. W miedzy czasie dojdzie krotkofalowka i pewnie jeszcze pare drobiazgow... ale to troche potrwa :)

Ktos z was zabawia sie na ASG? Piszta!

a to bezpieczne jest? ;>

Przy zachowaniu wskazanych środków bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku jest bezpieczne.

Sam biorę w tym udział od dość niedawna, posiadam umundurowanie w kamuflażu flectarn, a broń to tylko tania sprężyna za 45 zł, do czasu aż nie uzbieram kasy na porządnego elektryka.

Przez chwilę myślałem czy zacząć się w to bawić, ale zostało tylko na zamiarze. Nawet kupiłem sobie sprężynę, ale, no właśnie.

Fajna sprawa, ale potrzeba na początku trochę kasy w to zainwestować.

a to bezpieczne jest? ;>

Ten kto nie ma ochrony oczu, lub jego okulary czy co tam ma nie wytrzymaja strzalu z przylozania z najsilniejszej broni na sparze, to jest on niedopuszczany do rozgrywki. Tutaj oczy musza byc chronione w 100% i nie ma przebacz. Bez ochrony mozna stracic nawet oko... Ale do takiego czegos nie dopuszcza sie.

Scisle trzymamy sie ZASAD panujacych w tym sporcie.

Fajna sprawa, ale potrzeba na początku trochę kasy w to zainwestować.

Na poczatek to mozna replike kupic nawet za 150zl :roll: Fak faktem, nie jest to najtanszy sport, gdyz repliki moga osiagac ceny nawet i 4000zl albo i wiecej. Ale to juz dla maniakow ;)

Ja szczerze zachecam do tego typu "zabawy". Mozna niezle sobie wyrobic kondyche, czujnosc, sile oraz refleks ;)

jest bezpieczna zabawą jeżeli się posiada ekwipunek... po porządny aeg potrafi rozwalic google uvexa. latego do asg powinno sie nabywać okulary pierwszej ewentualnie drugiej klasy

osobiście polecam zoltara, nie bbyłem na nim w zasadzie ale próbują mnie namówić tyle że kasy ni mam, jest bezpieczny chyba że się nadziejesz na gałąź.... a kosztuje mniej niż 60 zl za 6h zabawy w nocy

Na poczatek to mozna replike kupic nawet za 150zl :roll: Fak faktem, nie jest to najtanszy sport, gdyz repliki moga osiagac ceny nawet i 4000zl albo i wiecej. Ale to juz dla maniakow ;)

Można też kupić sobie za taką albo i większą kasę wiatrówkę przy której strzelanie dynamicne kończy się i tak na strzelnicy ; )

Co do ASG - mam zamiar wziąść się na pożądnie od lutego-kwietnia, a do tej pory odłożyć jakieś 1.5-2k na sprzęt ; P

Kupilem w wakacje jakas replike za 190zl. Na poczatku byla z tego frajda teraz zamierzam wystawic na allegro. Mysle ze gdybym mial jakies cacko za wiecej niz tysiac zl to nie znudzilo by mi sie ASG ale niestety narazie nie mam wolnej kasy na takie rzeczy

po porządny aeg potrafi rozwalic google uvexa. latego do asg powinno sie nabywać okulary pierwszej ewentualnie drugiej klasy

Pomysl przez chwile, pozniej przemysl to jeszcze raz, odczekaj godzine po czym przemysl to po raz ponowny by zauwazyc w jaki niedomyslny sposob sie wypowiadasz... Co do cholery cena ma do mocy wystrzalu? Taka roznica wystepuje miedzy replikami za 150zl i powyzej ok400zl... Najzwyklejszych gogli ochronnych za 35zl nie jest w stanie przebic M16A3 z systemem PTW ani SWD Dragunow, ktory jest bronia snajperska wyzszej klasy. Znawca sie znalazl...

po porządny aeg potrafi rozwalic google uvexa. latego do asg powinno sie nabywać okulary pierwszej ewentualnie drugiej klasy

Pomysl przez chwile, pozniej przemysl to jeszcze raz, odczekaj godzine po czym przemysl to po raz ponowny by zauwazyc w jaki niedomyslny sposob sie wypowiadasz... Co do cholery cena ma do mocy wystrzalu? Taka roznica wystepuje miedzy replikami za 150zl i powyzej ok400zl... Najzwyklejszych gogli ochronnych za 35zl nie jest w stanie przebic M16A3 z systemem PTW ani SWD Dragunow, ktory jest bronia snajperska wyzszej klasy. Znawca sie znalazl...

Ale... on nigdzie nie napisał o cenie, tylko o "porządności" różnych karabinów.

Co do SWD - sam popełniłeś błąd logiczny pisząc, że SWD (w domyśle: replika, nie normalny karabin) jest karabinem wyższej klasy. SWD od RS - owszem, ale toto kosztuje 4-5x więcej od większości spotykanych na polskim rynku replik SWD.

Mam Kałacha czterdziestke siódemke.Kupiłem za 600 zł...Metal, 1.3 J.Najczęściej z kumplami gramy w terenie,a nasze stroje to albo moro jakieś(anty terrorystka) i dresy (terrorystka)

chyba że gramy w jakiś opuszczonych budynkach.Wtedy antyterrorystka chodzi cała na czarno,a terrorystka różnie,drresy nie może zawierać elementów czarnego.

ASG to wspaniały sposób na odstresowanie i ruszenie głową-bo to nie tylko chodzenie z kałachem jak debil i napieprzanie we wszystko co się rusza ale też długie obmyślanie planu,a potem bardzo szybkie zrealizowanie.Można się poczuć jak na wojnie,szczególnie z replikami 1.3 :).

Ja włożyłem do swojego Ak-47 800 zł w bebechy i lepsze body.

gram juz od dwóch lat,na chwile obecną zbieram kase na mundur amerykańskiego spadochroniarza z okresu drugiej wojny światowej :)

Ruda Śląska i poligon Inkubator. teren przeogromny i dużą ilością budynków. Rok temu miał tu miejsce jeden z większych zlotów :D działo,dwa wozy opancerzone,namioty,generator i 300 ludzi :)

Ludzie,to świetna zabawa :)

Niedźwiad, żartujesz? 1.3j to taka potężna siła dla Ciebie że można się poczuć jak na wojnie? :lol:

Ja w ASG gram już z ponad rok. Nasza drużyna nie ma aż takiego klimatu, więc nie rekonstruujemy żadnej konkretnej jednostki, u nas to bardziej rekreacja nastawiona na dobrą zabawę i trening fizyczny. Ja na ASG przyjmuję zazwyczaj dwie postacie, albo szturmowca obwieszonego ogromną ilością sprzętu, albo kogoś przypominającego szpiega. W asg lubię atmosferę, klimat i adrenalinę, a w szczególności doskonalenie umiejętności CQC w realnej sytuacji (CQC- zbiór metod walki na krótki dystans). Tam nie jest jak na jakiś drętwych treningach, gdzie wiesz co i kiedy Ci zrobią. Na polu bitwy mogę zawsze sprawdzić jak w realu sprawdził by się moje umiejętności.

Posiadam pełne umundurowanie polskie- spodnie, kurtkę, koszulę, beret, hełm, desanty, gogle. Z replik mam Berettę-gaz (teraz nie pamiętam jakiej firmy) o mocy 550 fps, jest to jedna z najmocniejszych replik asg na rynku, a nie ma blow-backu ani żadnych elementów metalowych czy innych udziwnień, co czyni z niej jedną z najlepszych i najtańszych oraz najbardziej niezawodnych replik. Pozatym, Steyr Aug (AEG), również nie pamiętam producenta, na rynku są dwie, mam tą gorszą. No i m4 BOYA, ogólnie pierdoła, ale nadaje się do budynków bo ma ogromną szybkostrzelność i jest mocno modyfikowalna, dużo miejsca na oporządzenie, mała jest itp.

Pozatym posiadam jeszcze kaburę udową i kilka oczywistych rzeczy, ze sprzętu na asg mam już praktycznie wszystko poza dobrą repliką, i takimi gównami jak granat czy mina.

Jeśli ktoś z Gdańska gra w ASG i szuka teamu, pisać, nasza drużyna RWP ma ponad 30 osób.

To się czymś różni od Painballa ?

Tak, kilkoma znaczącymi szczegółami:

:arrow: Nie używa się kulek z farbą tylko zwykłych plastikowych kulek. Dlatego, że nie widać śladów trafienia stawia się nacisk na grę fair play, przyznawanie się do trafienia.

:arrow: Używa się replik wyglądających praktycznie tak samo jak prawdziwa broń, a nie jak w paintball'u czegoś co przypomina... sam nie wiem co :D

:arrow: Stawia się w większym stopniu na realizm, a nie zwykłą napierdalankę. Wiele teamów rekonstruuje różne jednostki z całego świata.

Jest jeszcze kilka różnic, ale te trzy to są chyba najważniejsze. Chyba widaćIgreKowiCz, że jest dość znacząca różnica, nie? :wink:

Chyba widaćIgreKowiCz, że jest dość znacząca różnica, nie? :wink:

no różni się faktycznie :wink:

padam przed tobą :wink:

Witam Wszystkich Ja równiesz się szczelam i posiadam Replikę M4-A1 I mam Problem POniewasz nie moge wykalibrowac kolimatora. Proszę Doradzenie :wink:

Znajomi od dłuższego czasu namawiają mnie na wypad razem z nimi do lasu żeby spróbować, ale boję się, że jak już zacznę to końca nie będzie widać - na sprzęt będę wydawał każdą wypłatę i zamieszkam w opuszczonej fabryce :lol: Przeglądałem ostatnio różne stronki dot. tematu, broni, mundurów, czy butów (te ostatnie znalazłem bardzo fajne na bates.pl - amerykańska armia ich używa). Może faktycznie czas zacząć...

Znajomi od dłuższego czasu namawiają mnie na wypad razem z nimi do lasu żeby spróbować, ale boję się, że jak już zacznę to końca nie będzie widać - na sprzęt będę wydawał każdą wypłatę i zamieszkam w opuszczonej fabryce

Bo tak będzie :lol:

Ja strzelam się od kwietnia tego roku :)

Posiadam replikę MP5K PDW, UTG, i mundur we Flecka, ale przerzucam się na CQB, więc kupuję "murzyna" ;) Wg mnie latanie po pustostanach jest dużo bardziej adrenalinoproduktywne, niż hopsanie między krzaczkami ;)

Witam Wszystkich Ja równiesz się szczelam i posiadam Replikę M4-A1 I mam Problem POniewasz nie moge wykalibrowac kolimatora. Proszę Doradzenie :wink:

Ustawiasz hop-up, potem strzelasz powiedzmy na te 30 metrów, jak kulki nie lecą prosto to popraw ustawienie hopupa, ustawiasz kropke kolimatora w miejsce gdzie lecą kulki i finito. :D

Miałem jednorazową przygodę z ASG, trzeba przyznać, że zabawa fajna, bezpieczna, dająca sporo frajdy.

Byłem jedynie gościem na małej strzelance, dlatego moje wyposażenie w postaci broni odbiegało nieco od standardów przeciwników. Ale zabawę polecam. Nie wkręcę się jednak - za mało czasu, za mało pieniędzy.

Po zimowym sezonie muszę powiedzieć, że buty spisały się świetnie - jednak co firma to firma. Dlatego jeszcze raz polecam każdemu, kto szuka dobrego obuwia taktycznego - szukajcie na bates.pl - ani razu nie miałem problemu z mokrymi stopami, nie skręciłem kostki. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. A jakie akcje przy ty odchodziły! ;)

Ja aktualnie biegam w Grom Protektor :)

Świetne są do czarnej.

Jeśli ktoś byłby ciekaw, jak wygląda moje kochanie :D

15zmteh.jpg