Jump to content

Święta Bożego Narodzenia już pod koniec listopada ... ?

adzik

Recommended Posts

WszyscyZginiemy

Ja nie mam nic przeciwko powolnemu pojawianiu się ozdób świątecznych w sklepach, zarówno do kupienia jak i tych ozdabiających wnętrze, kolęd w radiu i świątecznych filmów w telewizji już w listopadzie. Lubię komercyjność Świąt, lubię już wczuwać się w "magie Świąt" tygodnie przed nimi, bo jak już nadchodzą to się strasznie szybko kończą. :(

Shady-Lane90

Dla wszystkich miłośników atmosfery i bibelotów świątecznych polecam sklep Kik. Tam takie "gadżety" wystawiają już w sierpniu.

Osobiście jestem osobą, która uważa, że taka praktyka jest naprawdę zbędna. Ten cały "świąteczny szał", który zaczyna ogarniać sklepy itp. zbyt wcześnie, powoduje u mnie obrzydzenie i znudzenie świętami. Zanim więc nadejdą, to mam ich już serdecznie dość. 

michaelowax3

Raczej już przywykłam do tej praktyki i nie robi to na mnie jakiegoś wrażenia. 

No i w sumie lubię ozdoby świąteczne i całą resztę :) Ta cała komercja nie przeszkadza mi w tym by czuć magię świąt. Może stara się robię i sentymentalna :D

No moim zdaniem jest to przesada. Zabija się magię świąt. Nikt nie chce już kupować z wielkim zapałem prezentów, kupować nowych ozdób itd. Każde święto ma swój czas, wg mnie. Takie nakładanie się świąt jest bardzo szkodliwe dla społeczeństwa. Nie umiemy celebrować poszczególnych świąt. :(

W tym roku to już w 2-3 tygodniu listopada można było zaobserwować w niektórych sklepach ozdoby świąteczne... :) Zawsze z nieskrytym zainteresowaniem obserwuje pojawiające się świąteczne ozdoby w tym okresie. Czy to dobrze czy źle, że tak szybko święta goszczą w sklepach? Wydaje mi się, że do prawdziwych świąt nie zostało tak długo czasu, a dodając (a właściwie odejmując) do tego niedziele niehandlowe to zostaje nie tak dużo dni na zrobienia zakupów...

Też pewnego razu przyjrzałem się cenom świątecznych produktów i wychodzi na to, że teraz można jest kupić taniej (ok. 10-20%). Interesujące... tak sobie wtedy pomyślałem, że to nie takie głupie, że można świąteczne przedmioty kupić - będzie wtedy rabat. I też to pewnie jest zabieg celowy, bo po samych świętach już raczej nikt nie kupuje tych przedmiotów... pozostaje czekać kolejny rok.

Kalafior_Grozy
3 minuty temu, Gloria napisał:

W tym roku to już w 2-3 tygodniu listopada można było zaobserwować w niektórych sklepach ozdoby świąteczne...

Jeszcze przed 1. listopada Castorama w moim mieście miała niemal ukończoną całą alejkę "świąteczną". Oficjalnie ją otworzyli 2 listopada.

@Kalafior_Grozy Dzień po Dniu Wszystkich Świętych :P Hmm... szybko. Mogli chociaż odczekać kilka dodatkowych dni. Hipermarkety mają chyba inną politykę, bo jeszcze przez tydzień sprzedają znicze i świece w obniżonych cena, a później przy świątecznych produktach pojawiają się świąteczne znicze np. w kształcie choinek (ale już bez dużej promocji).

Kalafior_Grozy
5 minut temu, Gloria napisał:

Hipermarkety mają chyba inną politykę, bo jeszcze przez tydzień sprzedają znicze i świece w obniżonych cena

Są też na tyle duże, że pomieszczą się i znicze i świąteczne piedółki. Najwyżej się dostawi jakiś mini regał, "wyspę" zrobi. Grunt by kupowali i zostawiali dukaty ;)

16 godzin temu, Kalafior_Grozy napisał:
16 godzin temu, Gloria napisał:

W tym roku to już w 2-3 tygodniu listopada można było zaobserwować w niektórych sklepach ozdoby świąteczne...

Jeszcze przed 1. listopada Castorama w moim mieście miała niemal ukończoną całą alejkę "świąteczną". Oficjalnie ją otworzyli 2 listopada.

+ wspomniany wcześniej przez @Shady-Lane90 KiK. Kurtyna. 

Naprawdę, całe to szaleństwo zmierza chyba do punktu, w którym świąteczne towary sprzedawane będą po prostu przez cały rok [przesadzam, oczywiście, ale wcale nie aż tak bardzo jak można by sądzić]. Nie podoba mi się to [przynajmniej patrząc pod kątem wprowadzania na siłę ewidentnie przedwczesnej bożonarodzeniowej atmosfery, za którą nawiasem mówiąc i tak niezbyt przepadam] - niemniej z drugiej strony doceniam obecny przez tak długi czas w sklepach szeroki wybór sezonowych delikatesów.

Edited by Kerosine (see edit history)
O 26.11.2008 at 05:04, adzik napisał:

W ostatnich latach obserwuje sie sytuacje, kiedy juz pod koniec listopada, a nawet i wczesniej, przy centrach handlowych na przyklad wisza ozdoby swiateczne, mikolaje z prezentami i kolore swiatelka czy gwiazki swiecące. Swieta za ponad miesiac

Post z 2008, wtedy to było coś dziwnego, teraz to standard

6 października 2020 - pierwszy raz w tym roku słyszałem ten świąteczny utwór Mariah Carey. Na długo przed zniczami.

Chociaż obecnie pod koniec listopada króluje BLACK FRIDAY / BLACK WEEKEND / BLACK WEEK / BLACK CAŁY MIESIĄC! I cyber monday przez cały tydzień!

O 22.11.2020 at 19:09, WszyscyZginiemy napisał:

Lubię komercyjność Świąt, lubię już wczuwać się w "magie Świąt" tygodnie przed nimi

Im starszy się robię tym bardziej lubię ten świąteczny okres (no może nie już od 1 listopada).

Jedynie czego mi brakuje w ostatnich latach to zdecydowanie śniegu w grudniu (nie dłużej)

Po raz pierwszy w tym roku nie narzekam na przedwczesny asortyment świąteczny w sklepach. Dotąd psuło to nieco magię świąt, kiedy jeszcze przed Wszystkich Świętych pojawiały się pierwsze bożonarodzeniowe produkty i dekoracje. Zawsze myślałam, że co to za problem, żeby zacząć sprzedaż świąteczną na początek adwentu, który wypada pod koniec listopada. Zmieniam nieco zdanie, jako że w tym roku zakupy świąteczne robiłam wyłącznie przez internet, a na to zawsze trzeba więcej czasu, żeby paczka zdążyła dojść. Tak więc ozdoby bożonarodzeniowe kupiłam już w listopadzie i cieszę się, że miałam taką możliwość. W grudniu zawsze ciężej o dostawy, bo ludzie zamawiają wszystko na ostatnią chwilę. Tak więc uważam, że produkty świąteczne mogłyby się pojawiać już około tygodnia po Wszystkich Świętych, ale za to ozdoby bożonarodzeniowe sklepów/galerii handlowych czy kolędy puszczane w sklepach powinny być dopiero od początku adwentu, czyli od końca listopada.

O 25.11.2020 at 11:44, Vertigos napisał:

Jedynie czego mi brakuje w ostatnich latach to zdecydowanie śniegu w grudniu (nie dłużej)

Tak! To byłoby świetne obudzić się 24 grudnia rano i zobaczyć, że za oknem biało :heart: Niestety na to mają szansę tylko ci mieszkający w górach. Na nizinach śniegu na święta już od wielu lat nie ma. Ogólnie to śnieg mógłby być w dniach 24.12-01.01 i na tym koniec :D