Jump to content

"Moda" na seks wśród nastolatków

CzarownicaSa

Recommended Posts

Posted

Nie zauważyliście, że teraz panuje straszna "moda" na seks? Szczególnie wśród młodych osób... ja osobiscie spotkałam się z opiniami, iż osoba, która w wieku 17 czy 19 lat nie uprawiała jeszcze seksu jest "dziwna" i "nienormalna"... Mam też siostrę cioteczną, z której koleżanki się śmieją, bo jeszcze nie kochała się z chłopakiem. Najlepsze jest to, że ona(i jej koleżanki) mają po 14 lat...O_o Dla mnie coś takeigo jest straszne... a dla Was?

Kredka Na Baterie
Posted

No tak, teraz niektórych śmieszy to, że ktoś nie uprawiał seksu. Teraz gdzie się nie obejrzysz to są podteksty o seksie. Na pewno wiesz, że właśnie w tym wieku jaki napisałaś (pomijając mój ;p) ludzie mają wszystkie skojarzenia z seksem.

Taka 'moda' jest po prostu idiotyczna, często ludzie uprawiają seks w tak młodym wieku tylko po to, by nie odstawać od rówieśników, którzy już 'to' robili i się tym chwalą. Według mnie taka 'moda' nie będzie miała znaczenia dla osób, które wiedzą czego chcą i co robią.

Posted

Niektórym wydaje się zę są modni dzięki temu co robią, inni mają to w dupie.. Dziwnym trafem ta moda panuje wsród dzieciaków z tanich dyskotek, i komercyjnych wyznawców tandety i hujozy ,zazwyczaj wtedy kiedy chodzi o użycie mózgu.

Posted

Dla mnie to przerażające. Dzieci biorą się za rzeczy, które są dla dorosłych, czasem nie mają pojęcia o tym, jakie mogą być skutki. Liczy się tylko to, żeby móc się pochwalić, że 'już to robiłam/robiłem'.

Seks to taki zakazany owoc dla młodych. A wiadomo, że to, co zabronione, smakuje najlepiej i takim 'wyczynem' się pochwalić oznacza, że jesteś cool. :shock:

Za niedługo dzieci w piaskownicy będą uprawiać seks jak tak dalej pójdzie.

AniolekWGlanach
Posted

A ja mam to gdzieś. To oni będą potem żałować (albo i nie), a nie ja. To oni będą ponosić ewentualnie konsekwencje (nie chodzi mi tylko o ciążę). To naprawdę ich sprawa co robią, kiedyś mnie to wkurzało, a teraz przestało. Ja mam chłopaka od ponad pół roku, seksu jeszcze nie uprawiamy, dla niektórych jest to strasznie dziwne, a dla mnie całkowicie normalne. Dziwne jest dla mnie właśnie puszczanie się w pierwszym lepszym w byle jakim, śmierdzącym i zasyfiałym kiblu na wiejskiej dyskotece.

Posted
Mam też siostrę cioteczną, z której koleżanki się śmieją, bo jeszcze nie kochała się z chłopakiem. Najlepsze jest to, że ona(i jej koleżanki) mają po 14 lat...O_o Dla mnie coś takeigo jest straszne... a dla Was?

Większość chwali się dla szpanu a tak naprawdę bladego pojęcia nie ma co się z czym je. Dlatego nie powinno się do końca brać na serio przechwałek innych.

Posted

Nie da się całego świata naprawić.Może nam się to nie podobać, ale nie jesteśmy w stanie z tym walczyć.

Tylko porządny kopniak od losu jest w stanie taką osobę 'nawrócić', odsłonić klapki, skłonić do myślenia. Często musi wydarzyć się tragedia, żeby skierować się na te lepszą ścieżkę. Każdemu pozostawiam wolną rękę.

Posted
Najlepsze jest to, że ona(i jej koleżanki) mają po 14 lat...O_o Dla mnie coś takeigo jest straszne... a dla Was?

a ja myślę, że po prostu sobie wymyśliły i myślą, że to szpan

niestety "moda na seks" jest spowodowana gazetami typu brawo, twist itd. itp.

takie gazety jak i telewizja robi dzieciakom wodę z mózgu no i do tego brak zainteresowania rodziców

Posted

Miałam taki przypadek, że jechałam z niedawno poznanymi dziewczynami(pracowałysmy razem 2 dni na promocji, potem wracałyśmy razem do domu) i "kolegą" jednej z nich. Dziewczyna miała 15 lat, zachowywała się jak dziecko, a facet miał ze 25....:/ w samochodzie leciały piosenki typu "przeleć mnie, przeleć mnie" itd... załamałam się... jeszcze się do niego kleiła jak nie powiem kto...

Nie piszę tego złośliwie... Po prostu było mi szkoda tej dziewczyny... wiem, że to nie moja sprawa, ale gdyby każdy tak myslał to ludzkość już dawno by wyginęła... chociażby z braku pomocy w ważnych decyzjach.

Zdziwiła mnie też postawa tego chłopaka, gdyż wyglądało na to, iż nie ma nic przeciwko takim jej "zalotom" i aluzjom...

Posted

Rownie dobrze ktos mogl nie uprawiac seksu i chwalic sie tym, nie rozumiem czemu sie tym niektorzy chwala, bo to jest glupie naprawde. U mnie w szkole wiekszosc osob jak cos uslyszy to od razu skojarzenia i smieja sie z tego jeszcze glupio, jakby seks byl czyms nie normalnym i wogole. I jeszcze niektore glupie teksty ;/. Tez mam dziewczyne, okolo 5 miesiecy jestesmy razem i seksu tez nie uprawiamy i dla mnie nic w tym dziwnego. A inni moga sie glupio smiac olewam to ;] ;p

Posted

ludzie robią to, żeby się popisać i nie odstawać od reszty. i to tyle.

Posted

Ja nie mam zamiaru skończyć jak reszta moich 'modnych' rówieśniczek i rówieśników ... ogólnie mam ich gdzieś i jest mi z tym dobrze :D

Posted

I bardzo dobra postawa! :D:P

Posted

Moda? Nie wydaje mi się.

Dla mnie to normalne, że w wieku nastoletnim ludzie zaczynają się interesować seksem , to nic nadzwyczajnego.

nie przesadzajmy.

Posted

Według mnie co innego interesowanie się tym, a co innego kochanie się z chłopakiem/dziewczyną, kiedy nie jest się na to gotowym bądź nie ma się na ten temat bladego pojęcia... i kiedy najczęściej robi się to pod wpływem koleżanek czy nacisku z drugiej strony.

Posted
kiedy najczęściej robi się to pod wpływem koleżanek czy nacisku z drugiej strony.

to takie dziecinne myślenie: zrobię to, bo koleżanki i koledzy wszyscy robią, a myślą, że robią to bo są "dorośli"

żałosne...

ale cóż może przekonają sie na własnej skórze i wyciągna jakieś wnioski z własnej głupoty.

Incomprehensible
Posted
ale cóż może przekonają sie na własnej skórze i wyciągna jakieś wnioski z własnej głupoty.

Cena niestety jest raczej wysoka. (;

Cóż, to całkiem żywe zjawisko, ale zawsze tak było, że w pewnym wieku dzieci po prostu zaczynały się interesować seksem. Stąd podteksty, głupie śmiechy i inne takie. Z tym, że kiedyś było inaczej - takie rozmowy prowadziło się w ukryciu, było to coś wstydliwego i niejako zakazanego. Teraz nikt się z tym nie kryje, a jeszcze się tym chwali. Ale jak może być inaczej, skoro byle reklama kawy w telewizji, którą dzieci też przecież oglądają, ma podtekst seksualny? Seks jest wokół nas, świat się kręci wokół seksu. Stąd taka, a nie inna postawa nastolatków. I przy tym, chociaż jesteśmy społeczeństwem bardzo na ten temat otwartym, wciąż paradoksalnie nie rozmawiamy o zapobieganiu ciąży. Mam wrażenie, że pociągają nas jedynie perwersje, a nie konsekwencje. I to uparte dążenie do dorosłości, za której początek uznaje się odbycie stosunku. Paranoja.

Mam też siostrę cioteczną, z której koleżanki się śmieją, bo jeszcze nie kochała się z chłopakiem. Najlepsze jest to, że ona(i jej koleżanki) mają po 14 lat

To akurat jest zabawne (straszne też, tak straszne, że aż śmieszne), a to dlatego, że dziewczynki prawdopodobnie sobie to wymyśliły i uparcie w to wierzą. Choć z drugiej strony, po tym dzisiejszym świecie patrząc, wcale bym się chyba nie zdziwiła, gdyby były już "po".

Posted
przy tym, chociaż jesteśmy społeczeństwem bardzo na ten temat otwartym, wciąż paradoksalnie nie rozmawiamy o zapobieganiu ciąży.

A na dodatek mój znajomy, który ma 17 lat poszedł do sklepu po prezerwatywy i w jednym pani sprzedająca zarządała od niego dowodu, bo powiedziała że nieletnim nie sprzedaje.

Posted
Dla mnie coś takeigo jest straszne... a dla Was?

Dla mnie też, na moje szczęście nikt się nie interesował tym czy już uprawiałam seks czy nie. Także albo to ja trafiłam na normalnych znajomych, albo taka 'moda' dotyka jakąś małą część społeczeństwa, z którą nie miałam i nie mam nic wspólnego [co mnie z resztą cieszy]. ;)

Posted

Cena niestety jest raczej wysoka. (;

Trzeba słono zapłacić, by na prawde zrozumieć.
Posted

80% ludzi śmiejących się z kogoś, że nie uprawiała seksu sama tego nie robiła bądź coś nie wyszło x)

Inco ma rację, kiedyś się tego tak na światło dzienne nie wyświetlało, może w jakiś poufnych rozmowach można się było zwierzyć, że się jest prawiczkiem albo nie i nikt z tego śmiechu nie robił, bo odpowiedz jest prosta "na wszystko przyjdzie odpowiedni czas" ja swojego pierwszego razu żałuje, byłem bardzo młody i głupi a gdybym poczekał to było by inaczej.

Posted
przy tym, chociaż jesteśmy społeczeństwem bardzo na ten temat otwartym, wciąż paradoksalnie nie rozmawiamy o zapobieganiu ciąży.

A na dodatek mój znajomy, który ma 17 lat poszedł do sklepu po prezerwatywy i w jednym pani sprzedająca zarządała od niego dowodu, bo powiedziała że nieletnim nie sprzedaje.

hah, od kiedy prezerwatywy są od 18 lat xD jakby tak było to raczej nie rozmawialibyśmy na WDŻ o metodach antykoncepcji...

Posted

Trochę w tym prawdy.. Ale trudno się dziwić, skoro najwięcej czego w mediach jest - to sexu!

Ale w moim otoczeniu raczej czegoś takiego nie ma. Co prawda dziewczyny próbują jak najbardziej pokazać swoją sexualność (a to najbardziej te, które mają po 14 lat!) ale uważam, że o sexie nie ma mowy. To jest tylko głupie przechwalanie się.

Każdy sam powinien decydować w jakim wieku jest na to czas.

Posted
Nie zauważyliście, że teraz panuje straszna "moda" na seks?

cóż, zauważyłam to dośc dawno i mnie to przeraża, nie rozumiem jak można śmiac się z kogoś, kto jest bardzo młody, że nie uprawiał seksu

osobiście nigdy mnie to w przeszłości nie spotkało, a teraz mam wokól siebie na tyle dojrzałych ludzi którzy sprawy seksu traktują normalnie i rozsądnie,

moda na seks wśród nastolatek jest spowodowana chęcia spróbowania "jak Kasia/ Basia czy Zosia próbowała, to ja też muszę bo mówiły że jest fajnie", presją "bo sie będą śmiali" i takie podobne, najgorsze jest to, że w większości nastolatki uprawiaja seks w ogóle nie majac pojęcia o jego konsekwencjach,

Posted

polenta:

Jakiego typu konsekwencje masz na mysli? Wszyscy wiedza o konsewkencjach psychicznych i fizycznych oraz o trudnosciach jakie moga wystapic podczas stosunku.