Jump to content

Ludzie "wszechwiedzący"...

Eve__19

Recommended Posts

Posted

Nie zauważyliście czasem, że są takie osoby, które wypowiadają się na wszystkie tematy, a brakuje im wiedzy na dany temat? Na pewno zauważyliście to :wink: Bardzo Was to drażni? Jakie macie odczucia co do tych osób? Nie chodzi mi tu o osoby, które mają inne poglądy niż Wasze, ale o osoby, który nie są zbyt inteligentne i wypowiadają się na każdy temat nie mając o czymś zielonego pojęcia. Czasami takie głupoty wygadują, że aż głowa boli. Zgrywają osoby inteligentne i mówią co im ślina na język przyniesie nie mając o czymś bladego pojęcia. Według mnie nie ma ludzi wszechwiedzących. Ja jeżeli nie mam o czymś bladego pojęcia to się nie odzywam. A tacy ludzie mówią dla samego mówienia. Wkurzające to prawda? :wink:

Posted

Czasem jak takich słucham to szlak mnie trafia. Jak wejść z taką osobą w dyskusję to mimo że ma się oczywistą rację, po prostu wiem coś na pewno to ta wszechwiedząca osoba nawet jak wie że mam słuszność to nie przyzna się do błędu :evil:

Posted

Zawsze i wszędzie się trafią tacy ludzie. Z początku raczej nie reaguję zbytnio na takich ludzi i ich posty, bo wiadomo, każdy jest człowiekiem i z różnych powodów może napisać jakieś głupoty. Jednak jeśli z czasem coś takiego się powtarza, to rośnie też trochę poziom mojej irytacji.

Jednak niedawno doszedłem do wniosku, że nie ma sensu się wkurzać i psuć sobie humor z powodu serii głupich postów. Dlatego podszedłem do tego z drugiej strony, zamiast niepotrzebnie się tym irytować, śmieję się z tego. Przynajmniej częściej chodzę uśmiechnięty dzięki temu :mrgreen:

StaryPrzyjaciel
Posted

no to strasznie denerwuje ale nie mozemy ludzia zabrac klawiatury i go powstrzymac... niestety

Posted
ale o osoby, który nie są zbyt inteligentne i wypowiadają się na każdy temat nie mając o czymś zielonego pojęcia

To dlatego ja siedze prawie cały czas na Placu :roll: bo tematy mnie nie interesują albo nie mam o nich pojęcia :wink:

Bardzo Was to drażni?

Mysle że gdybym miała pojęcie na jakiś temat i byłby ktos kto go nie ma i wygaduje głupoty

że aż głowa boli
to bym sie wkurzyła.
Posted

Trudno napisać coś konstruktywnego na ten temat, ponieważ odpowiedź brzmi po prostu: TAK. Takie osoby denerwują każdego, "wszechwiedzące" osoby wkurzają nawet siebie na wzajem :roll:

Na szczęście ja, na ten przykład, uwielbiam dogryzać takim osobom, toteż niejednokrotnie z konwersacji odchodziły zgaszone i obrażone :P

Posted

Hah...niestety w moim otoczeniu takich ludzi jest jak 'mrówków', nawet na tym forum niestety można takich delikfentów spotkać, ale nie będę palcem wytykać, bo to mi nie przystoji ;)

Wkurzające jest to strasznie, ale co zrobić? Tego nijak się nie zwalczy.

Posted

to że są i mówią głupoty to jeszcze przeżyje. Jednak nienawidzę kiedy ktoś nie mając bladego pojęcia na dany temat próbuje udowodnić, że wie lepiej. Załóżmy, że znam się świetnie na samochodach a przyjdzie laik i będzie Cię pouczał.

Kiedy nie znam się na czymś, a wiem, że ktoś ma dużą wiedzę na dany temat to siedzę cicho i słucham.

Posted

Nie ma ideałów, tak samo tu nie będzie nigdy nikogo obeznanego z każdym tematem :) . Czy przeszkadzać może progresja w temacie przez kogoś, kto nagle przedstawi własną teorię płaskiej Ziemi? Może warto dać się wyszczekać takiej osobie, wyprowadzić ją z błędu, nie broniąc zarazem jej. Cóż, może akurat stanie się mięsem armatnim dla czyjegoś złego dnia,?

Posted

Nie wkurzają mnie, chyba dlatego że po prostu nie robi na mnie wrażenia ta ich pseudo wszechwiedza, a jeśli założę, że wiem lepiej to uwielbiam podważać ich obeznanie w temacie, ironizować, wkurzać. Czasem bywa, że ignoruję.

Posted
Nie zauważyliście czasem, że są takie osoby, które wypowiadają się na wszystkie tematy, a brakuje im wiedzy na dany temat?

Nie sposób ogarnąć nawet pojedynczy temat mając na to nawet całe życie, każda dziedzina wiedzy się rozwija z dnia na dzień. Więc nikt nie wie tak naprawdę dostatecznie dużo żeby powiedzieć coś co jest w 100% prawdziwe i pewne. Uważam że każdy może się wypowiedzieć jeżeli ma do dodania chociaż jakiś drobiazg. Zresztą mówić jest łatwo ale słuchać i wyciągać coś z tego co inni mówią trochę ciężej :P .

Czasem jak takich słucham to szlak mnie trafia. Jak wejść z taką osobą w dyskusję to mimo że ma się oczywistą rację, po prostu wiem coś na pewno to ta wszechwiedząca osoba nawet jak wie że mam słuszność to nie przyzna się do błędu

:lol: to jest właśnie takie mówienie "mimo że ma się oczywistą rację", "po prostu wiem coś na pewno" ... niczego nie możemy być pewni na 100%.

Właściwie to warto wysłuchać każdego, każdą opcje brać pod uwagę nic na tym nie stracimy a przez rozmowę poznaje się ludzi.

Posted
Nie ma ideałów, tak samo tu nie będzie nigdy nikogo obeznanego z każdym tematem :) . Czy przeszkadzać może progresja w temacie przez kogoś, kto nagle przedstawi własną teorię płaskiej Ziemi? Może warto dać się wyszczekać takiej osobie, wyprowadzić ją z błędu, nie broniąc zarazem jej. Cóż, może akurat stanie się mięsem armatnim dla czyjegoś złego dnia,?

Taka osoba nie da się wyprowadzić z błędu, bo według niej ona wie wszystko najlepiej, a tak naprawdę to jest zielona.

Eve__19 napisał(a):Nie zauważyliście czasem, że są takie osoby, które wypowiadają się na wszystkie tematy, a brakuje im wiedzy na dany temat?

Nie sposób ogarnąć nawet pojedynczy temat mając na to nawet całe życie, każda dziedzina wiedzy się rozwija z dnia na dzień. Więc nikt nie wie tak naprawdę dostatecznie dużo żeby powiedzieć coś co jest w 100% prawdziwe i pewne. Uważam że każdy może się wypowiedzieć jeżeli ma do dodania chociaż jakiś drobiazg. Zresztą mówić jest łatwo ale słuchać i wyciągać coś z tego co inni mówią trochę ciężej :P .

Ja właśnie napisałam, że nie ma ludzi wszechwiedzących :wink: I właśnie dlatego, że nie da się ogarnąć wszystkich dziedzin to taka osoba co nie zna się np. na samochodach nie powinna zabierać głosu w tej dyskusji, bo nie ma na ten temat bladego pojęcia. Natomiast jakaś tam osoba zna się na samochodach i to ona powinna mieć prawo głosu, a nie jak według Ciebie osoba, która chce wtrącić jakiś drobiazg, o którym i tak nie ma pojęcia. Mówiąc ten drobiazg stwarza tylko pozory obeznania w temacie. Natomiast ta osoba, która zna się na samochodach nie jest świetna w każdej dziedzinie to przecież logiczne. Jeżeli jest to mądra osoba to w innych dziedzinach nie zabiera głosu.

@lek napisał(a):Czasem jak takich słucham to szlak mnie trafia. Jak wejść z taką osobą w dyskusję to mimo że ma się oczywistą rację, po prostu wiem coś na pewno to ta wszechwiedząca osoba nawet jak wie że mam słuszność to nie przyzna się do błędu

:lol: to jest właśnie takie mówienie "mimo że ma się oczywistą rację", "po prostu wiem coś na pewno" ... niczego nie możemy być pewni na 100%.

Właściwie to warto wysłuchać każdego, każdą opcje brać pod uwagę nic na tym nie stracimy a przez rozmowę poznaje się ludzi.

Bzdura. Niektóre rzeczy są udowodnione i są pewne na 100%. Idąc Twoim tokiem myślenia to mechanik powinien pouczać profesora genetyki? Głupota. Idąc w odwrotną stronę jeżeli ja nie znam się na silnikach samochodowych to się nie włączam w dyskusję i nie wtrącam żadnego drobiazgu na ten temat, byle by tylko coś powiedzieć i zgrywać obeznanego w tej dziedzinie.

Posted

Moze i sa takie osoby, ale ja nie zauwazylem ;).

A w kategori "Tylko na poważnie" ciężko nie mieć wiedzy na dany temat, bo chodzi głównie o naszą opinię odnośnie poruszanego zagadnienia:

Posted
Moze i sa takie osoby, ale ja nie zauwazylem ;).

A w kategori "Tylko na poważnie" ciężko nie mieć wiedzy na dany temat, bo chodzi głównie o naszą opinię odnośnie poruszanego zagadnienia:

Nie wiem dlaczego wszyscy piszą o forum. Mi głównie chodzi o życie.

Posted

Eve__19, po prostu jestem na forum, to pisze o sytuacjach na nim. A ludzie plota glupoty... moze dlatego, ze w szkole zawsze trzeba cos "madrego" wymyslic przy odpowiedzi :P.

Guest Anonymous
Posted
Nie wiem dlaczego wszyscy piszą o forum.

Bo to jest, forum, a w poście nie zaznaczyłaś, że:

Mi głównie chodzi o życie.

Poza tym, wbrew pozorom, podstawową wiedzę na "każdy" temat nie trudno jest zdobyć. Tak ludzie też robią, czy to, żeby poszerzyć swój obraz świata, czy żeby podładować własne ego.

Inteligentnego nie bardzo udawać można, bo to przymiot, który pozwala w towarzystwie właśnie nadrabiać braki wiedzy. Można natomiast udawać oczytanego. Zdarza mi się, z rozpędu, na szczęście wybitnie rzadko. Zresztą, każdemu chyba kiedyś się zdarzyło.

Osobiście tępię i uważam za wielce szkodliwe z 2 powodów.

1) dezinformacja rozmówców.

2) brak szacunku do omawianych tematów.

Temat trochę typu "spotkała mnie krzywda, uważacie, że Oni są źli?". Pewnie że uważamy, to coś naturalnego(prawie), ale takie tematy to taka sama strata czasu jak gadanie o niczym.

Posted
Bzdura. Niektóre rzeczy są udowodnione i są pewne na 100%. Idąc Twoim tokiem myślenia to mechanik powinien pouczać profesora genetyki?

Rzeczy pewne na 100% :? nie wieże w coś takiego. Podaj mi jedną rzecz której jesteś pewna na 100%. Nie pouczać ale porozmawiać o genetyce i odwrotnie, bo czemu nie. Według ciebie w danej dziedzinie mogą się wypowiadać tylko ludzie którzy się na tym dobrze znają czyli kto ?? zawsze znajdzie się jakiś lepszy profesor genetyki i lepszy mechanik i co z tego powodu, mi jeżeli znam tylko podstawy genetyki nie wolno się wypowiadać??

I właśnie dlatego, że nie da się ogarnąć wszystkich dziedzin to taka osoba co nie zna się np. na samochodach nie powinna zabierać głosu w tej dyskusji, bo nie ma na ten temat bladego pojęcia.

Napisałem że każdy może się wypowiedzieć jeżeli ma do dodania jakiś drobiazg a nie jeśli nic kompletnie o tym nie wie. Ponieważ czasem nawet najlepszy fachowiec może o takim drobiazgu zapomnieć lub nawet nie wiedzieć.

Wypowiedzieć może się każdy chociażby po to żeby ktoś go wyprowadził z błędu, natomiast obstawianie na siłę przy swoim jest niebezpieczne nawet dla najlepszych. kto wie może jutro się okaże że ziemia jest płaska i to wszystko co wiemy to była mistyfikacja :P

Guest Anonymous
Posted
Rzeczy pewne na 100% :? nie wierze w coś takiego.

Pewnym jest to że słońce świeci i dostarcza ciepło Ziemi, dzięki którym zachodzą wszystkie procesy życiowe, jak fotosynteza, podczas której rośliny pożerają CO2, a wypluwają tlen. Pewnymi są prawa fizyki i matematyki powstałej dzięki naszej logice. Czemu jest to pewne? Bo na tych wszystkich odkryciach i zależnościach zostały zbudowane wszystkie osiągnięcia współczesnej techniki, z którą żyjesz na co dzień. Możesz wierzyć, że twój telefon komórkowy napędza jakiś Anioł Pański, ale to proste urządzenie można rozłożyć na jeszcze prostsze urządzenia, które na drodze analizy odkryją przed tobą misterną tajemnicę działania w zgodzie z założeniami technologii, która jak każda nauka czerpie z zależności i odkryć natury świata, w którym żyjemy.

i co z tego powodu, mi jeżeli znam tylko podstawy genetyki nie wolno się wypowiadać??

A bo widzisz, genetyka to skomplikowana nauka, operując tylko na podstawach możesz wysunąć błędne twierdzenia i wnioski, które zdezinformują twoje otoczenie.

Posted
Pewnymi są prawa fizyki i matematyki powstałej dzięki naszej logice. Czemu jest to pewne?

Wcale prawa fizyki nie są pewne.Zasady dynamiki Newtona nie da się potwierdzić, ponieważ nie znajdziesz w naszym wszechświecie układu inercjalnego ;P.Trzeba wierzyć, że są prawdziwe bo na razie nie zawodzą nas, a jak zawiodą to trzeba będzie się zastanowić nad nowymi.Fizyka to przede wszystkim wiara.;]

Posted
Wcale prawa fizyki nie są pewne.Zasady dynamiki Newtona nie da się potwierdzić, ponieważ nie znajdziesz w naszym wszechświecie układu inercjalnego ;P.Trzeba wierzyć, że są prawdziwe bo na razie nie zawodzą nas, a jak zawiodą to trzeba będzie się zastanowić nad nowymi.Fizyka to przede wszystkim wiara.;]

Także pozostaje tylko patrzeć, kiedy jabłko spadające z drzewa poleci do góry zamiast w dół. Będziesz miał wtedy szansę zastanowić się nad jej nowymi prawami. Na tą jednak chwilę, obowiązują nas jeszcze te stare i coś nie bardzo mi się widzi, żeby szybko się to zmieniło.

Posted

A bo widzisz, genetyka to skomplikowana nauka, operując tylko na podstawach możesz wysunąć błędne twierdzenia i wnioski, które zdezinformują twoje otoczenie.

sugerujesz, nie, właściwie otwarcie mówisz, że ludzie powinni się wypowiadać jedynie na tematy, w których mają wyższe rozeznanie i większą wiedzę? wydawało mi się, że podczas rozmowy z inteligentniejszym człowiek też się uczy, powiesz coś mylnego to cię poprawią. noo, a jak nikogo inteligentniejszego nie będzie w pobliżu to trudno^^.

wychodzi, że jak nie mam jednej głównej pasji, o której wiem dużo/bardzo dużo/wszystko, to w ogóle nie powinnam się udzielać, bo mogę wprowadzić otoczenie w błąd.

trochę inni wydawali mi się `wszechwiedzący` niż wy tu opisujecie, nie wiem do końca jacy, ale na pewno nie kojarzyło mi się to z ludźmi zainteresowanymi tematem, ale z, jeszcze, małą wiedzą.

Posted

Oj spotykam się z takimi osobami, na forum także. W realu taką wszechwiedzącą osobą jest moja ciocia. Mówi sama nie wiedząc nic na dany temat. Np o bankach, kryzysie, autach o wszystkim. Najbardziej wkurza to mojego tatę, w szkole też znam parę takich osób, ale co im zrobić, uśmiecham się lekko jak coś bredzi i tyle.

Posted
Nie wiem dlaczego wszyscy piszą o forum. Mi głównie chodzi o życie.

Też się zastanawiałam :P Jakby forum było ich jedynym życiem :P

Zdarzają się takie sytuacje. Zazwyczaj dyskutuję z takimi osobami (oczywiście jeżeli orientuję się co nieco w temacie) i wtedy udowadniam im, że mają blade pojęcie o tym co mówią. Innym razem nie robię nic tylko w duchu śmieję się z takich osób. Wiele razy nawet nie dostrzegam ich niewiedzy albo udawanej wiedzy ponieważ często sama nic nie wiem w danym temacie. Odbiegają trochę od tematu, denerwują mnie a równocześnie śmieszą ludzie, tzw. kujoni, których wiedzą są tylko wyuczone regułki. Przechwalają się tą wiedzą a jak przyjdzie do powiązania jakiś faktów to są zieloni.

Posted
Wkurzające to prawda? :wink:

Prawda. Ale co poradzić. Niektórzy ludzie po prostu za bardzo chcą a za mało potrafią.

Posted

Jeśli chodzi o forum - zazwyczaj nie przyglądam się, jaki kto ma zasób wiedzy, czy jest ona głęboka czy też płytka. Oczywiście na pierwszy rzut oka widać, że ktoś jest oczytany, wyuczony itd. I to się ceni. Natomiast bardziej zwracam uwagę na to w jaki sposób ludzie podchodzą do danej sprawy, jaki mają światopogląd (zwłaszcza, że buszuję głównie w dziale 'Tylko na poważnie'). I tutaj czasem przyjemnie jest spotkać osobę, która guzik wie na dany temat, ale jest najmądrzejsza, a co więcej usilnie stara się wmówić reszcie, że ona wie lepiej.

Jeśli chodzi ogółem o życie - jeśli dyskutuję z daną osobą, widzę że nie wiele wie na dany temat - odpuszczam. Nie dlatego, że to ja nie mam racji, ale dlatego, że nie widzę powodu dalej dyskutować z kimś, kto nie ma pojęcia o czym w ogóle mówi.