• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

myraxidos

nadmierna przemoc w filmach

Recommended Posts

tu największą winę ponoszą rodzice, którzy pozwalają lub nie próbują utrudnić swoim pociecho dostępu do tych filmów.
Wiem o tym, tylko, że rodzice nie upilnują synka 24 godziny na dobę.

a moze, ze nie upilnuja, to wcale nie jest zle. w koncu dziecko tez ma oczy i na tych bardziej rzeczywistych horrorach przynajmniej pokazuja, ze jak sie komus noge urwie, to go to boli, on cierpi i umiera. a nie jak tom and jerry bija sie bejsbolami, zrzucaja sobie na glowe kowadla i wstaja bez uszczerbku na zdrowiu ;)

moze dlatego nie widze dostatecznego polaczenia miedzy przemoca na ekranie, a przemoca na ulicach.

mnie nie rusza przemoc w horrorach, nie robia na mnie wrazenia wypruwane flaki i hektolitry krwi, bo taki film nie ma na celu nawiazania emocjonalnego kontaktu z widzem. jest zwyklym paskudnym obrazem, a nie historia podszyta prawda, w ktorej moglabym sie potencjalnie znalezc i odczuwac zagrozenie.

ale takie produkcje maja swoich fanow i dopoki zapotrzebowanie nie ulegnie zmianie, takiej papki bedzie jeszcze wiecej, bo sa to jedne z najbardziej kasowych gatunkow.

ale jeśli chodzi o małe dzieci to zdecydowanie bardziej oddziałują gry.

Nie. Gier się dużo rzadziej boją niż filmów. Sceny w filmach są dużo bardziej realistyczne więc zostają w psychice.

tak samo jak Ty nie widze sensu nakrecania takich filmow! To straszne jaki świat sie zrobil... niedlugo bedziemy chodzic nago na ulicy i strzelac do siebie i co ? To tez dla wszystkich bedzie normalne?... :(

A co ma piernik do wiatraka? Brutalne filmy są od bardzo dawna, a jednak nie czyta się w gazetach o Polskim Jigsawie.

od przezwyczajenia sie zaczyna, a potem mozna nawet byc przestepca...

Naprawdę wierzysz, że przestępców produkuje się poprzez ustawianie ich przed telewizorem i puszczanie im brutalnych filmów?

Nie oglądam telewizji. Nie lubie zbędnych reklam w przerwie filmu. A wszystko co leci jest powtarzane miliony razy. Jeśli jakiś film mnie interesuje to ściągam i oglądam. Uważam że te wszystkie filmy i gry o nadmiarze brutalności po to mają oznaczenia wiekowe a żeby rodzice przed zapodaniem ich swoim pociechom mogli sie domyśleć ze nie jest to rozrywka dla nich. Poprostu każdy ma swój rozum. Boi sie ? Brzydzi go .. To nie ogląda... Proste.. Jesli lubi to obejrzy. Nikt nikomu nic nie narzuca. W telewizji jest wiele kanałów wiec dzieci nie są do niczego zmuszane.

ale jeśli chodzi o małe dzieci to zdecydowanie bardziej oddziałują gry.

Nie. Gier się dużo rzadziej boją niż filmów. Sceny w filmach są dużo bardziej realistyczne więc zostają w psychice.

Chyba źle zrozumiałeś :wink: Nie chodziło mi o to co dzieci przeraża tylko o to co wywołuje w nich agresję.

Chyba źle zrozumiałeś :wink: Nie chodziło mi o to co dzieci przeraża tylko o to co wywołuje w nich agresję.

To było ogólne stwierdzenie, do tego, że filmy wywołują intensywniejsze emocje. Właśnie ze względu na większy realizm.

Nie wiem czy wiesz, ale przemoc, tortury i cierpienie nie są czymś nowym. To było od zawsze i nadal będzie. A z tym chodzeniem nago po ulicy i strzelaniu do siebie to jednak spora przesada.

Wiem, ze przetepczosc istniala, ale widac ze sie wzmogla. Rzeczywiscie, troche przesadzilam z tym :)

A co ma piernik do wiatraka? Brutalne filmy są od bardzo dawna

Dla mnie ma duzo, nie ma znaczenia czy sa od dawna czy nie... ale wczesniej na pewno nie byly tak rozpowszechnionene jak dzisiaj.

Naprawdę wierzysz, że przestępców produkuje się poprzez ustawianie ich przed telewizorem i puszczanie im brutalnych filmów?

W pewnym sensie tak. Ktoś kto notorycznie oglada sceny przemocy i utozsamia sie z bohaterem danego filmu moze przestac kontrolowac swoje zachowanie. Gdybys dziecku puszczala filmy, gdzie pełno przemocy... skutki na pewno bys odczula. Takie dziecko na pewno jest bardziej aresywne.

To było ogólne stwierdzenie, do tego, że filmy wywołują intensywniejsze emocje. Właśnie ze względu na większy realizm.

Jeśli tak, to z tym się zgodzę.

Ktoś kto notorycznie oglada sceny przemocy i utozsamia sie z bohaterem danego filmu moze przestac kontrolowac swoje zachowanie.
Ja oglądam notorycznie, ale nie utożsamiam się z bohaterami ( tzn. czasem myślę sobie , że fajnie było by być wampirem :oops: ale nie gryzę ludzi na ulicy) i potrafię się kontrolować.

Dla mnie ma duzo, nie ma znaczenia czy sa od dawna czy nie... ale wczesniej na pewno nie byly tak rozpowszechnionene jak dzisiaj.

No i co z tego?

W pewnym sensie tak. Ktoś kto notorycznie oglada sceny przemocy i utozsamia sie z bohaterem danego filmu moze przestac kontrolowac swoje zachowanie. Gdybys dziecku puszczala filmy, gdzie pełno przemocy... skutki na pewno bys odczula. Takie dziecko na pewno jest bardziej aresywne.

Jeżeli masz wątpliwość w jakim rodzajniku się do kogoś zwracać, to na lewo od postu masz awatar, a poniżej napisaną płeć.

Jeżeli uważasz, że tak, to powinnaś się chyba skłonić na refleksje, skąd naprawdę agresja i przemoc u ludzi się bierze. Bo zapewniam Cię, że nie chodzi tu o oglądane filmy.

Według mnie w telewizji i w kinach jest to na co ludzie chcą patrzeć, to co sie sprzedaje, to z czego jest mamona. Jeżeli nie było by zapotrzebowania na tego rodzaje produkcje po prostu by ich nie było bo było by to nieopłacalne.

Według mnie w telewizji i w kinach jest to na co ludzie chcą patrzeć, to co sie sprzedaje, to z czego jest mamona. Jeżeli nie było by zapotrzebowania na tego rodzaje produkcje po prostu by ich nie było bo było by to nieopłacalne.

A jednak po wyjściu z kin ludzie się nie stają mordercami. Jak to się dzieje?

A dlaczego mielibyśmy się stać mordercami o obejrzeniu brutalnego filmu?

zwyczajnie. wiekszy wplyw maja czynniki srodowiskowe i zapewne istnieja jakies geny odpowiadajace za tendencje do agresywnych zachowan.

to, ze 30 osob z 500tys milosnikow horrorow staje sie psychopatycznymi mordercami nie dowodzi zadnej prawidlowosci. miliardy osob ogladajace drastyczne sceny w serwisach informacyjnych rowniez nie swiruja, ani miliony fanow gier komputerowych, ani miliony fanow black metalu. nie dajmy sie zwariowac ;)

A dlaczego mielibyśmy się stać mordercami o obejrzeniu brutalnego filmu?

To była ironia i aluzja do postu Vanessy

zapewniam Cię, że nie chodzi tu o oglądane filmy.

Jasne że jest wiele powodów agresywności w zachowaniu dzieci, ale telewizja tez ma swoje oddzialowanie. I oczywiscie nie stanie sie po obejrzeniu jednego filmu brutalne... wszystko przychodzi z czasem. Taka jest moja opinia i MÓG

Wiem, ze przetepczosc istniala, ale widac ze sie wzmogla. Rzeczywiscie, troche przesadzilam z tym

Po czym Ty to widzisz? Bo na pewno nie po faktach.

Ludzi zawsze rajcuje i rajcowała przemoc, to co złe. no a Hollywood to wykorzystuje i zarabia sporo kasy na tym, a ci głupi ludzie jak potulne owieczki pędzą do kin by oglądać jak ktoś wyrywa komuś oko, paznokcie itd.itp.

to bezsens no ale czego można się spodziewać po Hollywood i nie tylko po nim.

nie trawie filmów typu piła 3,4, teraz 5

Tu się nie zgodzę, bo piła nie jest jedynie przedstawieniem masakry, posiada przekaz. Inne filmy, do głowy przychodzi mi na przykład "Teksańska masakra piłą mechaniczną" są faktycznie bez jakiegokolwiek składu i sensu, a mimo to znajdują licznych odbiorców na całym świecie. Cóż, gusta i guściki ;-) Jedni wolą płakać na melodramatach a innych przerażają sceny brutalne.

równie dobrze możnaby założyć temat 'nadmierna dramaturgia w filmach' i dyskutować o tym, że przez to ludzie chodzą smutniejsi ;p

Tu się nie zgodzę, bo piła nie jest jedynie przedstawieniem masakry, posiada przekaz.

Chodzi ci że np ten nie miał czasu dla syna itp ... możnabyłoby to w łagodniejszy sposób zrobić, choćby dramat. Dramaty są najs.

Takie ''nie mają wpływu'' moim zdaniem jest błędne. Moj brat ogląda dużo i choćby przykład; biega po korytarzu i "walczy" z powietrzem tak jak na filmie, robi jakieś tam ciosy itd..

Jakby tego nie oglądał, to raczej by nie poznal "tajników'' tych ciosów czy czego tam ;

Nienawidzę takich filmów.Budzą odraze,a potem jeszcze w nocy mam jakieś koszmary ;p nie wnosza do mojej głowy nic ciekawego tak jak np.Dramaty dzięki którym - wg.mnie - rozwijamy swoje poglądy i wewnętrzne ''ja''.A jak jestem przy dramatach to polecam film ''W pogoni za szczęściem'' ;]

Mam taki sam stosunek do tego typu filmów - akcja jest często pusta, chodzi głównie o to, by pokazać jak najwięcej brutalności i krwi :| Niby "o gustach się nie dyskutuje", ale filmy z taką przemocą i okrucieństwem, zaliczają się do najgorszego gatunku filmowego, jaki kiedykolwiek wymyślono, przynajmniej wg mnie.

Również nie przepadam za takimi filmami. A potem wielkie zdziwienie ze strony społeczeństwa, że agresja się szerzy - smutne. Ostatnio w ogóle oglądam mało filmów, w zasadzie jedynie House M.D. - tego typu lubię.