kg7

Czym dla Ciebie jest dom?

43 postów w tym temacie

Dom w języku i kulturze ma wiele znaczeń, zaczynająć od budynku w którym się mieszka poprzez rodzinę, do ojczyzny. Jestem ciekawa czym dla Was jest dom, miejscem gdzie mieszkacie czy może czymś więcej? Czy lubicie przebywać w domu, czy też nie? Bardzo chętnie poznam wszystkie opinie na ten temat. Piszcie ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom, to najbliższa rodzina, miejsce, w którym czuję się bezpiecznie i gdzie lubię wracać po męczącym dniu. Wiadomo, że nie zawsze jest ono spokojne, ale jest stałym elementem, czymś pewnym i trwałym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom to dla mnie zarówno budynek mieszkalny, rodzina jak i ojczyzna. Budynek w którym mieszkam, czyli dom - jest miejscem, gdzie funkcjonuję, rodzina to osoby bez których trudno było by fonkcjonować. Natomiast Polska, to mój kraj, tutaj czuję się najlepiej i nie chciałabym zamieszkać nigdzie indziej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom to dla mnie tylko budynek, z którym łączę wiele wspomnień. W którym mieszkałem, w którym żyłem, ten który nauczył mnie życia.

Nie wiąrzę go z rodziną, bo to już jak dla mnie zupełnie oddzielna kategoria.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom to miejsce, budynek, mieszkanie..

Nienawidzę wracać do niego wracać. Kto by chciał ciągle słuchać kłótni z byle powodu i oglądać nawaloną twarz. Po prostu go nienawidzę. Może gdybym miała inną rodzinę to.. Ale nie mam. Więc dom pozostanie domem. Nigdy schronieniem czy czymś tam jeszcze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom jest dla mnie moim ukochanym miejscem. Dawniej tak nie było. Ale teraz są chwile, kiedy moim jedynym marzeniem jest w końcu znaleźć się w domu, we własnym pokoju, albo z rodzinką. Po prostu w domu znajduję odpoczynek po ciężkim dniu. Kocham mój dom ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom to ludzie.

Bez nich cztery ściany byłyby niczym.

pees. skojarzyło mi się z 'moj dom, w którym mieszkam od lat, mój dom, w którym płaczę nie raz.' ;pp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom jest budynkiem, w którym mieszkam, najlepiej się tutaj czuję, ale najważniejsze dla mnie jest to, kto w tym budynku się znajduje ;]

Zawsze jak wracam skądś, a nie byłam w domu np. kilka dni to czuje taką ulgę, że w końcu u siebie, w końcu 'wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej'.

PS. Mi też się skojarzyło z tym tekstem xdd

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezbyt lubie wracac do domu... Wysłuchiwac niekończących się kłótni... W domu śpię, odrabiam lekcję i czasem coś zjem (rzadziej porozmawiam z rodzicami).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom jak dla mnie jest miejscem schronienia, azylem. Zawsze tam ktoś mnie zrozumie...

Lubię być w domu ale bez przesady ;) Czasem trzeba się wyrwać xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eh...moje poprzednie miejsce zamieszkania mogłam nazwać domem, było dla mnie czymś naprawdę ważnym, natomiast miejsce, w którym mieszkam obecnie jest dla mnie tylko zwyklym budynkiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miejscem relaksu... restauracja (tak uwaza moja mam xD )

a tak serio dom to dla mnie najwazniejsze miejsce na swiecie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nic ważnego.. miejsce, z którego chciałabym się wyrwać.. nie lubię jego atmosfery.. nie lubię do niego wracać... może wynika to z faktu, że przeprowadzałam się 7 razy w życiu i do żadnego z tych miejsc się nie przywiązałam.Do rodziny też nie bardzo..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miejsce, gdzie czuję się bezpiezna, ludzie, którzy mni ekochają, miejsce, gdzie mieszkam od zawsze, moje miasto, moja rodzina, to jest dla mnie dom

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a tak serio dom to dla mnie najwazniejsze miejsce na swiecie...

Tak jak dla mnie. Nie wyobrażam sobie opuszczenia go.

Ale mam marzenie stworzyć kiedyś taki dom, jak moi rodzice stworzyli nam. Bezpieczne miejsce, gdzie można się wyciszyć i poszaleć, wypłakać i pośmiać, otwarty dla innych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom dla mnie to mała ojczyzna, budynek ale też rodzina, miejsce do którego wracam bardzo chętnie i w którym mogę zapomnieć o szarej rzeczywistośći.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie Dom to budynek, nie jakis określnony tylko taki w którym aktualnie mieszkam, dom mój tam gdzie rodzina moja, niezawsze czuję się w nim bezpiecznie, ale to kwestia atmosfery w nim panującej i ludzi ten dom tworzących, bo oni także są częścia Domu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom jest dla mnie budynkiem, ścianami i podłogą, które ciągle wysłuchują kłótni i czują smak alko. Nie lubię w nim przebywać. Jedyne co w nim lubię to mój pokój "na samym koncu" domu. Bo mam w nim jakotaki spokój.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miejsce za którym tęsknie, w którym czuję się bezpieczna i w którym żyją wspomnienia z dzieciństwa. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom to miejsce, w którym czuję się bezpieczna, potrzebna. Gdzie zawsze chętnie wracam. Bardzo dobrze się w nim czuję.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miejsce, w którym mieszka moja rodzina. Miejsce gdzie nie zawsze czuję się dobrze, ale mimo wszystko w domu odzyskuję spokój.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

• Ostatnie aktualizacje statusu