Jump to content

Co byś zrobił, gdybyś był Bogiem?


Vegeta

Recommended Posts

Posted

Pytanie krótkie :-)

Masz maksymalną władzę, przed tobą pusta materia, ty jesteś Bogiem, i ty decydujesz jakie będą twoje działania. Ale przed tobą na razie tylko pustka.

Co stworzysz?

Link to comment
Guest Anonymous
Posted
Co byś zrobił, gdybyś był Bogiem?

Zniszczył wszechświat. ^^

Link to comment
Posted

Stworzył bym ziemie, ludzi, ale był bym tam z nimi.

Link to comment
Posted

zrobiłbym sie szatanem

...to co kazdej nocy, bede próbował zdobyc swait ^^

Link to comment
Posted

Pewnie stworzyłbym wszechświat, dalej ziemie, a potem człowieka i "schodziłbym" na ziemie, by pobyc trochę wśród nich itp Czasami, by im pomóc, czasami by się podroczyc i ogólnie by się dobrze bawic :D

Link to comment
Posted

Stworzyłabym świat. I zło. Bez dobra. Taki okrutny świat.

Link to comment
Posted

nie byloby ziemi i wszyscy latali by w powietrzu, a ja z nimi =P

Link to comment
Posted

Stworzyłabym wszystko to, co teraz jest.

Z wyjątkiem węży.

Polskę uczyniłabym krajem niezwykle bogatym. Bo piękna to Ona jest! ;)

Link to comment
Posted
Co stworzysz?

nic ;)

może jedynie tylko wygodne łożko, cieplą kołderkę i takie tabletki na sen, po ktorych nigdy bym sie nie obudziła.

Link to comment
Posted

Nie wiem... nie jestem Bogiem i nim nie bede. Piszecie niektórzy, ze stworzylibyście ludzi... ale gdybyscie nie wiedzieli, ze zostaliscie stworzeni i moznaby stworzyc ludzi to watpie by jakis czlowiek 'wymyslil' czlowieka. :P

Link to comment
Nieprzyzwoitka
Posted

Taaaak, na pewno stworzyłabym świat i ludzi. A potem leżałabym sobie na chmurce i oglądała co też oni robią i myslą przez taka mała lunetę :D I jadłabym chipsy, frytki, czekoladki i inne ciekawe rzeczy, albowiem mogłabym sprawić, że nigdy by mi one nie zaszkodziły 8)

Świetny pomysł - pochwalam :jupi:

Link to comment
Guest Anonymous
Posted
Nie wiem... nie jestem Bogiem i nim nie bede. Piszecie niektórzy, ze stworzylibyście ludzi... ale gdybyscie nie wiedzieli, ze zostaliscie stworzeni i moznaby stworzyc ludzi to watpie by jakis czlowiek 'wymyslil' czlowieka. :P

Ta zabawa miała na celu rozwinięcie kreatywności. Wszyscy wiemy, że przynajmniej z tego co do tej pory poznaliśmy, to nie ma ani Boga, ani możliwości zostania nim, więc wszyscy inteligentni ludzie winni potraktować to jako zabawę, a nie profanację.

Biorąc poprawkę na to, że Bóg przejawia masę cech ludzkich, to stworzenie kogoś do towarzystwa na swoje podobieństwo chyba jest jak najbardziej naturalne i to byłaby jedna z pierwszych myśli na jakie, po pewnym czasie wpadłby każdy z nas.

Link to comment
Posted

Nie chciała bym być "bogiem" bo zawsze czegokolwiek bym nie wymyśliła dla dobra ludzi nie podobało by im się coś...wieczna krytyka i niezadowolenie...albo zabrać im wolę ...o tak by było najlepiej...ludzie bez wolnej woli byli by przecież idealni ;) że też Bóg chciał ją nam dać...

Link to comment
Posted

Nie stworzyłbym człowieka

Link to comment
Posted

Najpierw jakas sofe, a potem jedzenie i picie co jakis czas;]

"I pierwszego dnia Bog stworzyl sofe i widzial Bog ze byla ona dobra"

Link to comment
Posted

Nie stworzyłabym świata. Stworzyłabym ludzi. Takich, żeby każdy czuł się piękny i nie był zakompleksiony za bardzo.

Żeby ułatwić ludziom życie a właściwie drogę do nieba - wzięłabym wszystkich do nieba, żeby nie mieli życia, w którym by grzeszyli, i żeby wszyscy byli hepi.

Link to comment
Posted
Co stworzysz?

UFO. Tylko czy to mozliwe? Chyba raczej FO ;] Niechby i było.

Link to comment
Posted

Jaaaa, świat do stworzenia!

Zrobiłabym wszystko według własnej idei- kwadratowe, różowe niebo, planety w kształcie gwiazdek, 20 księżyców dla ziemi. Każdy byłby bogaty, piękny, szczęśliwy. Wszyscy by sie nawzajem kochali (nie dopatrywać mi się tu żadnych orgii, chodzi mi o miłość do bliźniego ;)).

A po miesiącu stwierdziłabym, ze stworzyłam straszny banał, że od takiego życia można zwymiotować,i że rasa ludzka się bardzo próżna zrobiła. A wtedy dymisja :<

Link to comment
Posted

świat, ludzi, a pozniej sprawilabym, że stanę się jednym z nich

Link to comment
Posted

Duuużo różnych rzeczy bym zrobiła-nie będę tutaj wymieniać bo miejsca by brakło ( o ile to w ogole możliwe;>).

Jedno wiem na pewno-byłabym bardzo niesprawiedliwym Bogiem... niestety.

Link to comment
Posted

Stworzyłabym panteon bogów, coś na kształt Zeusa i reszty, żebym mogła pogadać z kimś na tym samym poziomie, co ja. ^^

Wszystko, co teraz, z tym że zasoby Ziemi byłyby niekończące się, ludzie nie mogli by zniszczyć mojej małej Ziemi ( poprzez niszczenie warstwy ozonowej itp. ), tylko ja bym mogła wszystko unicestwić.

Na końcu ogłosiłabym się królową z władzą absolutną i najważniejszą z bogiń. No w końcu to ja wszystko stworzyłam. ^^

Taaaak, na pewno stworzyłabym świat i ludzi. A potem leżałabym sobie na chmurce i oglądała co też oni robią i myslą przez taka mała lunetę :D

Brzmi jak Simsy. xD

Link to comment
Posted

Stworzyłbym parę planet:

- Ziemia 2 - daję tam ludzi z wolną wolą, planeta podobna do ziemi. Popatrzę, jak sobie radzą. Co jakiś czas będę czynił cuda.

- BartHoPlaneta - planeta zamieszkana przed istoty wyglądające jak Angelina Jolie i Jennifer Aniston razem wzięte(kobiety) oraz takie jak Brad Pit i George Clooney razem(mężczyźni). Istoty te bądą 24/7 wielbić Mnie i Moją Wielką Osobę. Istoty będą nosić maski z Moim Wizerunkiem. Kochają mnie 24/7. Ten, kto się buntuje, ląduje w klatce z Apharomystokaxamipsiakami.

- Kolmyroxotamavvvytrohaczanów - Miejsce, gdzie wylęgają się Apharomystokaxamipsiaki. Są wielkie i krwiożercze. Na planecie panuje totalna anarchia. Właściwie to brak stworzeń bardziej myślących.

- YouTube - muszę tłumaczyć?

- VHS009 - planeta rodem z sci-fi. Wyniszczona, bo zrzuciłem tam parę bomb atomowych, wodorowych, węglowych, azotowych i LoLkowych.

Raczej tyle.

Link to comment
Posted

Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą.

I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy

A potem Bóg rzekł: "Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!" Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, Bóg nazwał to sklepienie niebem.

I tak upłynął wieczór i poranek - dzień drugi.

A potem Bóg rzekł: "Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha!" A gdy tak się stało, Bóg nazwał tę suchą powierzchnię ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem. Bóg widząc, że były dobre, rzekł: "Niechaj ziemia wyda rośliny zielone: trawy dające nasiona, drzewa owocowe rodzące na ziemi według swego gatunku owoce, w których są nasiona". I stało się tak. Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków. A Bóg widział, że były dobre.

I tak upłynął wieczór i poranek - dzień trzeci.

A potem Bóg rzekł: "Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata; aby były ciałami jaśniejącymi na sklepieniu nieba i aby świeciły nad ziemią". I stało się tak. Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; aby rządziły dniem i nocą i oddzielały światłość od ciemności. A widział Bóg, że były dobre.

I tak upłynął wieczór i poranek - dzień czwarty

Potem Bóg rzekł: "Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!" Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, pobłogosławił je tymi słowami: "Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi".

I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty

Potem Bóg rzekł: "Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!" I stało się tak. Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre. A wreszcie rzekł Bóg: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!" Stworzył więc Bóg człowieka'' ......tylko już nie na swoje podobieństwo ; )

Link to comment
Posted

Ciekawe pomysły :-)

Ja bym stworzył planetę ziemię, ale z 1000x większą od naszej żeby cały czas, móc odkrywać jej nowe tereny, nie znać jej od razu całej co gdzie jest :-)

Jakieś 30% to były by wody, żeby więcej ludzi było :-)

Cóż, no i w tym świecie, stworzyłbym przepięknych facetów, i przepiękne kobiety :-)

marynarz.jpg

Nowe_ladne_laski_2491891.jpg

Odebrał bym ludziom decydowanie o tym czy chcą być źli czy dobrzy i zlikwidował bym pojęcie u nich dobra i zła. Jedynie dałbym im wolną wolę dla dobra żeby nie obudzili się nagle że im jest źle, co za okrutny ten świat i tak dalej :-) Jedynie dobro, a po prostu o czymś takim jak zło, nie mieli by zielonego pojęcia. Czyli mniej więcej tak jak ludzie w starożytności nie myśleli o samochodach :-)

Oczywiście sprawił bym też żeby nie nudzili się :-) Stworzył bym świat pełen miłości, namiętności, świat, w którym każdy byłby w młodym wieku. Nikt by się nie musiał starzeć, ludzie byli by młodzi od zawsze i na zawsze :-) Mogli by się wygłupiać, imprezować, czytać bardzo ciekawe książki, cały czas mieli by wakacje, i nie mieli by nigdy problemów finansowych.

Stworzyłbym też inne stworzenia podobne, aby ludzie nie nudzili się, nawiązując kontakty tylko pomiędzy sobą...

Stworzyłbym mistyczne, piękne Elfy...

elf36ao7.jpg

anad4hwxd8.jpg

Do wspólnych wypraw, wycieczek, odkrywania nowych terenów krasnali :

e5d6362a2a94755d.jpg

Mnóstwo różnych stworzeń :-)

Ziemia była by pełna ciekawych miejsc :-) Np lasy elfów :-)

Lothlorien_pretty.jpg

krzywy_las_2.jpg

A na końcu, sam z ogromną niecierpliwością wcielił się w jednego z takich facetów, i zaczął bym egzystencje w świecie maksymalnej miłości, kochania się, wycieczek z krasnoludami, elfami, itp :-) Chodzenia do karczm na piwo etc :-)

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

A ja oko saurona :roll:

Zostawiłabym świat takim jakim jest, z drobnymi ulepszeniami, bo jakby nie było nie jest tutaj tak źle ;)

Odebrał bym ludziom decydowanie o tym czy chcą być źli czy dobrzy i zlikwidował bym pojęcie u nich dobra i zła. Jedynie dałbym im wolną wolę dla dobra żeby nie obudzili się nagle że im jest źle, co za okrutny ten świat i tak dalej

To nie byłaby wolna wola. Zawsze są rozwiązania dobre i złe. Mając "wolną wolę" tylko dla dobra nie mamy w ogóle wyboru ;) Po za tym w pewnych sytuacjach dobro jednego człowieka nie oznacza tego samego dla drugiego. Nigdy nie będzie tak idealnie, że wszystkim będzie dobrze i nikt nie doświadczy zła ;)

Stworzył bym świat pełen miłości, namiętności, świat, w którym każdy byłby w młodym wieku. Nikt by się nie musiał starzeć, ludzie byli by młodzi od zawsze i na zawsze

No wiesz miłość namiętność i nieśmiertelność to nie jest dobry pomysł, no chyba że tworzyłbyś coraz to nowsze ziemie, bo jedna w takim razie nie wystarczy, bo obawiam się że skutkiem połączenia i wiecznego życie i życia pełnego namiętności będzie przeludnienie ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Tatiana876
   Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
  • majorka
   Szczerze mówiąc nie zwalałabym tego kompletnie na wygląd. Widziałam wielu nieatrakcyjnych mężczyzn (jak i nieatrakcyjne kobiety), które były w związkach. Myślę, że to jest bardziej może kwestia tego, że możesz wyglądać przeciętnie + te introwertyczne cechy. Faktycznie, mężczyzna który słucha, uśmiecha się i raczej nigdy wprost nie zainsynuuje, że byłby zainteresowany (zgaduję, że nie jesteś też bezpośrednią osobą) jest dość łatwy do wrzucenia do friendzona. Ale niekoniecznie chodzi o sam wygląd. Druga kwestia - pomysł z prostytutką - nie powiedziałabym, że był taki głupi. Sama uprawiałam seks nieco później niż wszyscy i do pewnego stopnia z własnego doświadczenia wiem, jaka byłam zestresowana na myśl, co ta osoba o mnie pomyśli, kiedy dowie się, że mam tyle lat, ile mam i nie mam żadnego doświadczenia. Czy mnie nie zostawi po prostu, bo jestem jakimś dziwakiem czy coś w ten deseń. Więc to, że masz już jakieś doświadczenie, na pewno odejmie ci stresu przy wchodzeniu w przyszłą relację. A tym, co twoja przyszła dziewczyna może pomyśleć na ten temat, że pierwsze doświadczenia miałeś z prostytutką bym się nie martwiła, bo nie musisz jej właściwie nic mówić. Twoja sprawa prywatna. A gdyby ta dziewczyna pytała o twoje przeszłe związki, a nie chciałbyś powiedzieć, że nikogo nie miałeś, to na dobrą sprawę też nie musisz. Możesz wtedy powiedzieć, że nie chcesz o tym rozmawiać albo że w sumie nikogo na poważnie jeszcze nie miałeś.  Jak najbardziej zgadzam się z wcześniejszym komentarzem - raczej, patrząc na jakąś dziewczynę, powinieneś się skupić na zaprzyjaźnieniu się z nią, a niekoniecznie od razu podejść do niej jak do obiektu zainteresowania. Najlepiej postaraj zaprzyjaźniać się po prostu z dziewczynami, postaw sobie za cel poznanie i zaprzyjaźnienie się z, nie wiem, czteroma dziewczynami. Może trzema, pięcioma, jak dasz radę. Tylko zaprzyjaźnieniu się. To powinno trochę odjąć stresu i te rozmowy raczej będą luźniejsze i bardziej naturalne z twojej strony, a na pewno bardziej przekonujące dla nich. I po jakimś czasie, po może kilku miesiącach, podejrzewam, będziecie ze sobą na tyle blisko, że 1) istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będziesz się czuł z nią tak komfortowo, że sam może zaczniesz mimowolnie swobodnie okazywać jakieś zainteresowanie, 2) ona po prostu przejmie pałeczkę.  Sytuacje, w których się zapoznajesz i od razu gadacie a potem jesteście razem, mam wrażenie działają raczej u tych spontanicznych, ekstrawertycznych osób. Dla introwertyka chyba bardziej skuteczny sposób to - na początku przyjaźń, a potem (i też nie od razu, mówię, kilka miesięcy może zejść) dopiero zaczynasz wchodzić w jakiejś bardziej romantyczne rzeczy. Też co do introwertyzmu - może spróbuj właśnie znaleźć nie tyle przez warsztaty, ale jakieś, hm, nie wiem fora, albo właśnie przez tą stronę czy tam grupę, którą obserwujesz na Facebooku kogoś poznać? Ludzi można poznawać przez internet niekoniecznie tylko przez Tindera, ale właśnie jakieś wspólne grupy zainteresowań. I chyba one są bardziej skuteczne, bo na start masz coś wspólnego z tą osobą. Mam nadzieję, że chociaż coś pomogłam  
  • Shady-Lane90
   Przed chwilą odebrałam Dodę od weterynarza. Moje psie maleństwo przeszło dzisiaj zabieg i teraz powoli dochodzi do siebie. Łzy jednak cisną się do oczu, kiedy patrzę na to, jak cierpi. We wrześniu zaś, psią miłość mojego życia również czeka zabieg w anestezji. Labo - Bubka to moje oczko w głowie, a z racji jej wieku boję się co może się wydarzyć. Guz jednak musi zostać usunięty. Od jutra zaczynam dwutygodniowy urlop. Nie zmienia to jednak faktu, że będę pracować w domu. Ach ten pracoholizm ♥
  • yiliyane
   @Kreciolek16, cieszę się, że mogłam pomóc  
  • Gloria
   To znaczy najpierw wypadałoby, żebyś się sam sobie podobał, a wtedy oceny innych osób zejdą na drugi plan. Nie będą aż tak istotne.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Gloria
   Gloria
   2
  2. 2
   xxxhunnybunnyxxx
   xxxhunnybunnyxxx
   1
  3. 3
   CoolKiidOfDeath
   CoolKiidOfDeath
   1
  4. 4
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
  5. 5
   Kreciolek16
   Kreciolek16
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  9 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  8 posts
  Celt
  Celt
  7 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  Neosha
  Neosha
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
  GabrielkaNoska
  GabrielkaNoska
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Celt
  Celt
  24 posts
  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  481 posts
  yiliyane
  yiliyane
  446 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up