Jump to content

Anoreksja - czyli motylki w internecie

ziuta123

Recommended Posts

Posted

Zaczęło się od zwykłego odchudzania, nie mogłam juz patrzec na siebie i zaczęlam sie odchudzac. Najpierw mniej jadłam, potem juz prawie przestałam. Chudłam bardzo szybko, zadwolona z siebie. Na początku miałam schudnąc troche, do wyliczonej wagi ciała. Gdy juz doszlam do wymazonych 52 kg, pomyślam sobie, jeszcze troche schudne. Ale nie moglam przestac, jesc tez nie moglam, na sama mysl o jedzeniu chcialo mi sie wymiotowac.

Trafiłam do szpitala gdy zemdałąm w szkole z wycieńczenia, gdy zabrali mnie do szpitala wayłam 41 kg, przy wzrosci 1,60. Nie przyjmowalam do wiadomosci ze jestem okropnie chuda.

Całe szczescie mi udalo sie przezyc, duzo osob umiera na tą chorobe. Teraz waze 49 kg. Leczyłam sie długo, nie moglam nadal jesc, teraz takze zdaza mi sie mdlic na widok jedzenia. Rodzice ostro mnie teraz pilnuja, moich posiłków. Dopiero teraz zaczynam dostrzegac w sobie piękno ktorego nie widzialam. Chudosc nie jest ładna. Doprowadza do smierci, tylko tym silnym udaje sie pokonac ta starszna chorobe

Posted

Gratuluję Ci, że wyszłaś obronną ręką z tej potwornej choroby.

Gdy oglądam zdjęcia dziewczyn chorych na anoreksję dochodzę do wniosku, że nie warto się odchudzać i eksponuję swoje 74 kilo zdrowego ciała. Może przeginam w drugą stronę, ale najważniejsza jest samoakceptacja. Tak, samoakceptacja.

Dopiero teraz zaczynam dostrzegac w sobie piękno ktorego nie widzialam.

Cieszę się, że widzisz w sobie piękną dziewczynę. Nie bez przyczyny Polki uważane są za jedne z najładniejszych kobiet. Nawet te, z nadwagą. I nawet te z niedowagą.

Posted

Nie jesteś pierwsza i nie ostatnia - niestety. Ale być może jako jednej z niewielu udało Ci się wyjść z choroby. I gratuluję. Chociaż myślę, że to zbędne, bo sama doskonale zdajesz sobie z tego sprawę:

Dopiero teraz zaczynam dostrzegac w sobie piękno ktorego nie widzialam.
Posted

Anoreksja to okropna choroba. Cieszę się że niktórym ludziom udaje się z tego wyjść. Widziałem kilka zdjęć kobiet na necie. Coś okropnego sama skóra na kościach.

Posted

Bardzo się cieszę, że wyzdrowaiałaś. Że dałaś radę pokonać anoreksję. Zawsze słyszałam, że to jest horror.

I włąsnie dlatego zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś nie musi, to niech się nie odchudza. Zadziwiają mnie dziewczyny, które wyglądają normalnie, a wiecznie mają kompleksy z powodu tego, tamtego i czegoś jeszcze.

Posted

ziuta123, całe szczęście, że udało Ci się z tego wyjsc ;-)

Widziałem kilka zdjęć kobiet na necie. Coś okropnego sama skóra na kościach.
dokładnie, a podobno anorektyczki nie widzą tego, że są tak chude, wręcz przeciwnie ciągle czują się 'tłuste', chcą chudnąc i chudnąc :?
Posted

mi wszyscy mówią, że jestem za chuda, ale ja jestem normalna :D mam ok. 1.69 m lub coś 1.70 m wzrostu i ważę z 48. Wyglądam normalnie ;P

Posted

amanda124, to też zależy od budowy ciała, a przed wszystkim od przemiany materii - ja też do chudszych nie należę, a przy wzroscie 1,67 ważę 47kg, więc też stosunkowo niewiele.

• 2 months later...
Posted

Wpisujac w Google " motylki" wyswietla wam sie mase blogow Dzieczyn ktore wrecz chca zostac anorektyczkami.....Co Wy otym myslicie ?

Posted

Że powinny się leczyć, trzeba znać umiar. Fakt każdy może mieć własne idealne wyobrażenie swojego ciała do jakiego dąży, ale nie każde takie wyobrażenie jest właściwe, bezpieczne.

Posted

Trafiłam na takiego bloga. Byłam zszokowana. Te dziewczyny stworzyły jakąś swoją dziwną społeczność. Na blogach trwa jakaś dziwna licytacja, która zjadła mniej, która zrobiła więcej brzuszków, która waży najmniej. One się nawzajem wspierają, wymieniają doświadczenia, sposoby na szybsze schudnięcie. Dodają swoje zdjęcia, swych chorych ciał, nie pokazują twarzy. Na blogach jest mnóstwo zdjęć wychudzonych modelek. Oglądając tego bloga miałam wrażenie, że te dziewczyny zachorowały na własne życzenie i doskonale wiedziały co robią.

Posted

Dla mnie to jest choroba psychiczna i tyle. Po prostu to co ram wypisują to szok.

Odchudzanie - okej jak się naprawde źle ze sobą czuje; ma nadwagę. To nie jest złe chyba zdrowsze, mniej tłuste jedzenie.

Ale picie samej wody przez kilka dni, potem może jabłko czy coś dziennie.. To jest niennormalne.

I z tego co wiem.. to one świadomie dążą do anoreksji. I są z tego dumne?

Posted

Marzenie o chorobie psychicznej, absurd, idiotyzm i co jeszcze, a tak właściwie to szukanie własnego miejsca. Nagle pełno młodych ludzi wymyśla sobie choroby psychiczne, od depresji, przez bpd i nerwicę, po anoreksję. Szukanie wytłumaczenie dla własnej beznadziejności i poczucia, że jest się niczym, a jednocześnie chęć zwrócenia na siebie uwagi, zainteresowania ze strony innych i opieki.

To dla mnie nie jest choroba, to marzenie o niej. Ale nikt jakoś nie marzy o tym, żeby mieć anginę czy zapalenia gardła...

Posted

Nabić takie na pal, przerobić na karmę dla hipopotamów, resztki spalić, popioły rozsypać na cztery strony świata...

A tak na serio:

Te dziewczyny chyba nie rozumieją tego, co stanie się z ich ciałami w przyszłości. Na razie są, ehem, "szczupłe", ale później będą występować same problemy. Jak jedna z nich nie będzie się mogła ruszać, inne zrozumieją swój błąd i szybko przypełzają do McDonalda. Zaczną cenić swoje zdrowie dopiero, kiedy je stracą...

Posted

Po pierwsze to co robią, nie świadczy o zdrowiu psychicznym a po drugie opisywanie tego wszystkiego w sieci.. - (cytuję moją znajomą, bo pasuje, choć nie o tym traktuje)"osoby, które powinny być z góry na dół ochrzanione, robią z siebie ofiary okoliczności albo inaczej inteligentnie manipulując emocjami, dostają poparcie od czytelników (w swoich blogach), co powoduje, że tym bardziej przestają myśleć o zmianie swego życia, nawet jeśli dotąd czuły wyraźnie, że coś jednak jest nie tak". Prawdopodobnie bez tych innych dziewczyn, które "wspierają", gdyby je odciąć od towarzystwa, które przyjęły za "kamratów w przezwyciężaniu problemów (?!?) ze swoją wagą", nie było by w tym tak wiele fanatyzmu. Tym, że wszystko opisują, uwywnętrzniaja się i obracają swoje kilogramy (jakże przecież niewielkie) w dramat, szkodzą sobie jeszcze bardziej, klapki na oczach zawężają się. Smutne.

Posted

Wiesz to jest głupota. Odchudzanie - nie mam nic przeciwko ale w granicach rozumu. Do wszytskiego trzeba dojrzet nawet do tego. Skoro nie potrafia uczyc sie na czyis błędach to bedą musiały na własnych. Życie.

Posted
Dla mnie to jest choroba psychiczna i tyle.

Dokładnie

Mnie to się w głowie nie mieści.

Jedna pisze: muszę z tym skończyć, nie mam siły koniec z odchudzaniem

A łaskawe motylki pod tym: nie możesz.! dasz radę. nie jedz, ćwicz, jesteś jedną z nas.

Ludzie paranoja

Posted

Uważam, że każdy powinien zaakceptować siebie takim, jakim jest. Natura dzieli różnie - jednych obdarza szczupłą sylwetką, innych nadwagą.

Ale w końcu życie byłoby szare, gdyby wszyscy byli piękni, szczupli, wysportowani et cetera.

Każdy chce wyglądać pięknie - jest to naturalne. Tylko często dziewczęta przesycone są chęcią bycia szczupłym, co daje plony w dalszym życiu.

Posted

A wiecie co jest Najgorsze Ze One Niechca Tylko schudnac pare kg bo mAaja troszke nadwagi One chca doaczyc do tej spolecznosci I CHCA ZOSTAC ANOREKTYCZKAMI

Posted
A wiecie co jest Najgorsze Ze One Niechca Tylko schudnac pare kg bo mAaja troszke nadwagi One chca doaczyc do tej spolecznosci I CHCA ZOSTAC ANOREKTYCZKAMI

tak, dokładnie przeraża mnie to, rozumiem chęć schudnięcia ale nie zostania anorektyczką jak może tego chcieć, nie są w pełni świadome jakie ta choroba ma skutki. To jest straszne.

Posted

zawitałem na tę stronke i wiem że to jest bardziej chore i szkodliwe niż alkoholizm czy palenie tytoniu... nie wyobrażam sobie ile wspaniałych dziewczyn umarło przez swoje "przyjaciółki" z tamtej strony:/

Posted

Dla mnie te dziewczyny dążą do autodestrukcji i żyją w błędnym przekonaniu że są cały czas za grube... po prostu same sobie to wmawiają na wzajem^^ takie "błędne koło".Osobiście uważam że dziewczyny przy kości są bardziej sexy jeśli chodzi o sferę fizyczną - bo to chyba jeden z najczęstszych czynników dla których kobiety popadają w "błędne koło".

Renatazxcvbnm
Posted

Poprzeglądałam tego bloga Chorzy ludzie... Najgorsze jest to, że anorektykiem można zostać z nawet bardzo błahego powodu, wystarczy bardzo niska samoocena moc kompleksów i coś co to wszytko napędzi. Chociażby głupi żart koleżanki, kolegi na temat wagi...

to mnie najbardziej zdziwiło

"Głodówka

1dzień 10.09.08 2dzień 3dzień 4dzień 5dzień 6dzień 7dzień 8dzień 9dzień 10dzień 11dzień 12dzień 13dzień 14dzień 15dzień 16dzień 17dzień 18dzień 19dzień 20dzień 21dzień

To dla ciebie Michałku robię!!!!"

o.O

"Jesteśmy ponad jedzeniem"

Długo sobie nie pobędą...

Posted

a ja, mimo że nie potrafię wytłumaczyć tego fenomenu, to je w pewnym sensie rozumiem. bo może nawet jeśli wiedzą o skutkach anoreksji, to kanonem piękna są właśnie te chude modelki, to jest ważniejsze. zwłaszcza, że modelki nie wyglądają tak źle jak dziewczyny trafiające do szpitali z niedożywienia - one są po prostu chude, a że wszyscy nie-chudzi napadają na nie, że `anorektyczki, wieszaki i kości` to może to się już przyjęło? nie wiem, może te motylki chcą być po prostu chude, ale używają często nadmienianego zwrotu `anorektyczne`. to przynajmniej zauważyłam na tych kilku stronach, które przejrzałam, umieszczały tam zdjęcia bardzo chudych dziewczyn, ale to jeszcze nie była anoreksja. bo naprawdę - między modelką, a anorektyczką jest różnica.

Posted

moim zdaniem to świadczy o ich zdrowiu psychicznym i tyle, anoreksja jest chorobą, uporczywe myślenie o tym moze do niej prowadzic. Piekno każdy pojmuje inaczej (mówiąc każdy mam na myśli wartościowych ludzi z własnym zdaniem nie masy społeczne promujące tę chudość)