Jump to content

Niebo czy Piekło? Co wybierasz? Wybór należy do ciebie :-)


Vegeta

Recommended Posts

Posted

Mam bardzo interesujące, i ciekawe pytanie do was, które sam wymyśliłem, i sam nie mogę się zdecydować w odpowiedzi na nie :-)

Żeby nie mieszać, przejdę od razu do rzeczy :-)

Spróbuje to opowiedzieć, żeby to nabrało klimatu, naprawdę to będzie bardzo ciekawe pytanie, i nie każdy z was będzie mógł się zdecydować :D Pozwolę sobie pogrubić ten tekst żeby się lepiej czytało :-)

Załóżmy, że umieramy. Znikamy z powierzchni ziemi... lecz naglę, pojawiasz się w dziwnym miejscu, w otwartej przestrzeni, lecz czujesz się, jak byś mimo wszystko był/a gdzieś w środku, jest ciepło, jest nam dobrze, czujemy się zrelaksowani, nie martwią nas żadne problemy, jest cudownie lecz do czasu. Miejsce te, nie jest puste, jesteśmy w miejscu, przypominającym park, jesteśmy sami, słyszymy delikatny szum drzew, podziwiamy naturę.park-krasiczyn-zyku.jpg

Lecz nagle, przed nami, na naszej ścieżce pojawia się postać, zmierza wyraźnie w naszym kierunku. Uśmiecha się do nas, widać, że nie chce nam zrobić żadnej krzywdy.

Gdy jest wystarczająco blisko nas, wita się z nami, i pyta, czy wiesz gdzie jesteś, po co, i dlaczego. Ty odpowiadasz oczywiście że nie. Na to on ci mówi:"Jesteś tu po to, by zdecydować, co się teraz z tobą stanie".

Masz dwa wyjścia, decydujesz się na niebo, na tyle czasu, ile tylko sobie zażyczysz, z wyjątkiem odpowiedzi na nieskończoność, ale po upływie tego czasu, idziesz na zawsze do piekła, lub idziesz do piekła, na googolquintuplex googolquintuplexów lat, ale po tym czasie, idziesz na zawsze do nieba

U nas, niebo to powrót do normalnego życia, jednak z taką różnicą, że wszystko jest piękniejsze i lepsze, nie ma przekleństw, nie ma zabijania, nie ma żadnej absolutnie żadnej agresji. Wszystkie ci bliskie osoby, będą żyć, będzie to całkiem takie życie jakie było za twoich czasów, twoi rodzice będą żyć, synowie córki, będziesz tak jakby rządził swoim niebem, nawet jeżeli zapragniesz, żeby w twojej lodówce pojawiło się 5 kilogramów truskawek, pojawią się. Będziesz uznawany za postać magiczną. Będziesz mógł być skromny, nie używając magii przy ludziach. Jeżeli sobie pomyślisz, "chciałbym mieć najładniejszy samochód pod domem" to taki też się pojawi. To ty decydujesz co tam ma być, a co nie. Będziesz mógł znów kochać się ze swoją żoną czy swoim mężem, będąc wiecznie młodym/młodą razem z nią/nim, twoi rodzice będą ciągle żyć, również z wieczną młodością, to ty dyktujesz warunki życia, i ty wybierasz co chcesz żeby żyło, co aby było, co się działo, lub co nie.

Jeśli chodzi zaś o piekło, jest to swojego rodzaju więzienie, jakie istniało w twoim życiu, jest czas wolny, lecz większość czasu wolnego to praca, którą określają twoi pracodawcy, przykładowo pracujesz na budowie. Po skończonej pracy wracasz do swojej celi, w której jest łóżko i kibel, i zazwyczaj leżysz i nudzisz się. Możesz ewentualnie pogadać przez kraty z innymi więźniami

Decyduj się, co wybierasz?

I teraz tak, ta nie znana nam istota powiedziała

googolquintuplex googolquintuplexów lat

Jest to największa liczba, jaką można sobie wyobrazić, większej po prostu nie ma.

Żeby przybliżyć wielkość tej liczby, powiem na początku ile ma zer Googolplex

b18f36d9a22cd4cc9109a838ef49487a.png

Innymi słowy jest to 10 do potęgi :

10 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000

Jest to tak olbrzymia liczba, że praktycznie nie da jej się napisać w całości.

Ale istota powiedziała googolquintuplex !

825986bf4f2f27125ea4438491927bf2.png

Niestety, jest to tak olbrzymia liczba, że nawet nie można jej zapisać w potęgach, a co dopiero w całości, jest to po prostu nie możliwe.

Ale zaraz zaraz, istota ta powiedziała googolquintuplex googolquintuplexów !

Czy czujecie jaki to rozmach czasu? Tego aż nie da się pojąć...

I teraz tak na logikę, na co byście się zdecydowali?

Odpowiecie Niebo wiedząc że po googolquientuplex googolquientpulexów latach pójdziecie do piekła, czy raczej wybieracie piekło na tyle samo czasu, a po odbyciu piekła idziecie do nieba?

Wiem że temat dziwny, ale myślę że będą bardzo ciekawe odpowiedzi :-)

Pozdrawiam :-)

Nie pogrubiaj całego tekstu + Ost / Menda

Link to comment
Posted

Hmmm, lol ! :D

Ciekawe pytanie fakt. :D Chyba bardziej piekło, a potem Niebo. Chociaż pewnie bym się tam tak zgorszył, żę by mnie nie wzieli : > ::DD

Link to comment
Posted

Eee tam... jał w takim przypadku powiem googolquintuplex razy googolquintuplex lat i luzik ;P Zanim ten czas by minął, już bym chciał do piekła, bo coś ciekawego by się zaczeło xD

No, ale ponieważ nie wierzę, ani w Niebo, ani Piekło to będę się cieszył swoim krótkim życiem najlepiej jak potrafię. Będę starał się żyć tak, abym niczego nie żałował, wtedy nawet jeśli jest to Piekło i Niebo, to będzie mi wszystko jedno, gdzie pójdę, bo osiągnąłem prawdziwe szczęście już w życiu i po śmierci już niczego mi nie będzie potrzeba.

Link to comment
Posted

Dylemat czysto teoretyczny.

Biore niebo na googolquintuplex googolquintuplexów lat - problem solved.

Tylko po co zdjecie parku? Wiemy jak wyglada park, google pictures nam nie potrzebne.

Link to comment
Posted

jakbym mogła mieć taki fantastyczny wybór to bym chciała wrócić na ziemię - z tą całą agresją, uzależnieniami, smutkami, bólem i całym złem, które się tu rozwija. no, ale jakby nie dało rady to

googolquintuplex razy googolquintuplex lat i luzik ;P

dokładnie, googolquintuplex razy googolquintuplex do potęgi googolquintuplex i do nieba wprowadzić tam trochę agresji, przekleństw i innych... ciekawych rzeczy xd

Link to comment
Posted

Postaram się odpowiedzieć na to pytanie jak stary dobry nie zdołowany Menda by zrobił:

Odpowiedz jest tak prosta jak drut.

Idę do tego nieba na jeden dzień.

Potem spędzam resztę życia w pieklę.

Czemu?

Niebo jest nudne bez przekleństw bez zabijania? to co ja tam będe robił? to co tu? nudził się i myślał nad własną egzystencją?

Może czas zejść do piekła, niech diabołki poczują zimny pot na plecach, niech teraz one się boją osoby, która opanuje piekło, która nie da im żyć.

Haha wale gogle.plQuamxqnalexy nie potrzebuje czasu w niebie, już nie.

Możesz zrobić Niebo gdziekolwiek jesteś w Czy w Polsce czy w Azerbejdżanie czy w Piekle.

Ale to trudniejsza droga niż stworzenie piekła z nieba.

Link to comment
Guest Anonymous
Posted

Hm, darowałbym sobie niebo i wybrał piekło, poświęcając wieczność na rozwalenie więzienia.

lecz większość czasu wolnego to praca, którą określają twoi pracodawcy, przykładowo pracujesz na budowie.

O, nie ma mowy. Nikt mnie nie zmusi do pracy po śmierci ;)

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

Trudny wybór -.- chociaż gdyby rzeczywiście istniało niebo i piekło chyba do tego pierwszego bym się nie załapała (tak myślę i taką mam nadzieję) Po za tym chyba najbardziej optymistyczna (według mnie) wersja końca jest taka, że po prostu umieramy, nie ma duszy ani niczego co mogłoby wędrować po śmierci ciała... po prostu koniec ;)

ps. ładne drzewka x)

Link to comment
Posted

Hm. No dobra, biorę to piekło przez ileś tam i potem do nieba forever. Tylko, że to piekło by mi się szybko znudziło, ale cóż. Chociaż w sumie nie wierzę ani w to, ani w to. Ale wybrałabym to co już napisałam.

Link to comment
Posted

Daje kolesiowi w pysk zabieram mu portfel i wracam spowrotem... a jak by to nie poskutkowało to chyba googolquintuplex w "piekle" a potem do "nieba".

Link to comment
Posted
iore niebo na googolquintuplex googolquintuplexów lat - problem solved.

Ja chyba też bym wybrał niebo

Wybrałbym bym czas pobytu na googolquintuplex googolquintuplexów do potęgi googolquintuplexów :-)

Po tym czasie chyba już by mi się znudziło te całe niebo :-)

Zanim ten czas by minął, już bym chciał do piekła, bo coś ciekawego by się zaczeło xD

Praca na budowie a potem powrót do celi :D?

Link to comment
Posted

O kurde, trudne pytanie. Wybrałbym raczej... Czy muszę wybierać? Jeżeli wybiorę niebo, będę żył długi czas w iluzji, którą ja stworzyłem dla siebie, a potem na wieczność do piekła, do cierpień. Jeżeli wybiorę piekło, pomęczę się trochę i wędruję do iluzji? Nie, niebo - iluzja to nie jest raj, to nie jest prawdziwe niebo (przynajmniej dla mnie). W tym niebie nie będzie prawdziwych ludzi, tylko... iluzje... Będę sam. Całkiem sam.

- Panie Piotrze, nie mógłby pan mnie zrzucić na ziemię? Tylko... No wie pan, z darem wiecznej młodości :mrgreen: ?

- Nie.

- Cholera, wrzuć mnie do nieba na 2 lata.

- Tylko na 2? A nie wolałbyś na googolquintuplex googolquintuplexów lat?

- Nie, wolę na 2 lata.

- I potem na wieki do piekieł...

- Ktoś jednak uciekł z Alcatraz.

Link to comment
AniolekWGlanach
Posted

Zostałabym w parku ^^

A tak serio, to.. wolę się tym nie martwić. Nie wierzę w niebo, ani w piekło.

Link to comment
Posted
Nie, niebo - iluzja to nie jest raj, to nie jest prawdziwe niebo (przynajmniej dla mnie). W tym niebie nie będzie prawdziwych ludzi, tylko... iluzje... Będę sam. Całkiem sam.

Ale i tak nie rozróżnisz iluzji, od prawdziwych ludzi :-)

Są tacy sami :-)

Tylko po prostu są wytworem twojej wyobraźni. To wszystko.

Reszta ta sama :-)

Link to comment
Posted

piekło odrobiłabym swoje i do nieba na zawsze może nie byłoby tak nudno..

choć nie wierze ani w to ani w to to jednak wolałabym być w niebie chociaż.. :P

Link to comment
Posted

Pytanie jest co najmniej bzdurne, bo większość wybierze najpierw piekło, żeby potem mieć niebo. Wg zasady, której nauczyła mnie mama w podstawówce: najpierw odrób zadanie, które sprawia Ci trudność, a na koniec zostaw to przyjemniejsze.

;D

jednak z taką różnicą, że wszystko jest piękniejsze i lepsze, nie ma przekleństw, nie ma zabijania, nie ma żadnej absolutnie żadnej agresji. Wszystkie ci bliskie osoby, będą żyć, będzie to całkiem takie życie jakie było za twoich czasów, twoi rodzice będą żyć, synowie córki,

W Twoim toku rozumowania pojawia się mała sprzeczność.

Jeśli moi rodzice wybiorą sobie np. taką opcję, że chcą mieć 20 lat, i ja wybiorę sobie taką opcję, że będę mieć 20 lat, to moi rodzice będą wtedy mieli 40. Tak więc nasze "nieba" będą się wymijały, a postacie z którymi będę żyć w tym "niebie" będą sztuczne i nieprawdziwe (no bo jak rodzice mają się rozdwoić?) Ta więc z nieba powstanie piekło, bo będę żyła w niewiedzy i ułudzie.

Bzdurne pytanie, bzdurna odpowiedź.

Link to comment
Posted

chyba najpierw piekło, później niebo. odpokutowałabym swoje a potem zaciesz na wieki wieków.

zresztą, trochę głupio nad tym myśleć, kiedy nikt nie wie, jak wygląda niebo, a jak piekło. jak widzę te wszystkie niegzecne dziefcynki i chłopcykuff, którzy chcą iść do piekła ze względu na używki / towarzystwo / inne to mi się śmiech szyderczy na usta ciśnie.

Link to comment
Posted
U nas, niebo to powrót do normalnego życia...

Jeśli chodzi zaś o piekło, jest to swojego rodzaju..

Byłeś tam, że tak dokładnie wiesz co tam jest?

Jest to największa liczba, jaką można sobie wyobrazić, większej po prostu nie ma.

Jest większa liczba, wystarczy dodać do niej jeszcze jedną potęgę.

Natomiast co do samego pytania.

Olał bym piekło, olał bym niebo i został w poczekalni skoro jest w niej tak przyjemnie.

Link to comment
Posted

nie zjadł byś wogóle truskawek...one potrzebne są ciału nie duszy ;) tak samo z kochaniem sie i sprawami materialnymi...tak naprawde nawet wyobrazić sobie nieba nie można...a piekło...wypaliło by ci wszystko i i tak nie miał byś szansy sprawdzić jak jest w niebie...a zresztą jak by trzymać się z pisma...nie ma możliwości wyjścia stamtąd nawet by ostrzec innych przed piekłem...ale to takie czepianie

Moja odpowiedź ...wolała bym się nudzić w niebie :)

Link to comment
Posted

nie wierze w niebo ani w piekło. Po śmierci kładą mnie do grobu, zjadają mnie robaki, zostaja same kosci po mnie i tyle. Nie wybieram nic w takim układzie.

Link to comment
Posted

Hm, chyba jednak Piekło na początek. Z gwarancją, że pójdę potem do Nieba na 100% - jakoś bym się przemęczyła te wszystkie strasznie długie lata ;] Mogłabym sobie na tej mojej pryczy rozmyślać, zawrzeć fajne znajomości albo czytać książki. A zaznać szczęścia Nieba i potem iść na bank do końca świata i o jeden dzień dłużej do Piekła - o nie, to by było piekło do sześcianu i to takie neverending story... Nie ma mowy :D

Link to comment
Posted

Hmm w niebie pustki same lub jakies dziwne nieludzkie stwory niby lubie samotnosc ale bez przesady ;x

w piekle byloby weselej (i cieplej) wiec wolaubym tam isc i sie nacieszyc, hmm moze poznalbym tam kogos jeszcze kto dostal taka propozycje (np. jakas miła panią^^), i w tej późniejszej niebianskiej wiecznosci nie byloby tak pusto ;>

both not exist.

Link to comment
Posted

Teraz się zastanawiałem, ile to jest googolquintuplex. I ledwo co pojmuję tę liczbę. Tysiąc lat to jest dużo. Tysiąc tysięcy, to jeszcze więcej. Milion milionów. Biliard biliardów? Googolquintuplex to cholernie wielka liczba. Ba, to jest nieskończoność odjąć jeden. Teraz wyobraź sobie googolquintuplex googolquintuplexów. Jeżeli poszedłbym do piekła na tyle lat... Albo do nieba... googolquintuplex to naprawdę wielka liczba. Googolquintuplex do potęgi googolquintuplexowej plus jeden. O tak to naprawdę wielka liczba. Bliska wieczności, ale trochę mu brakuje.

Nie wiem, może zdecydowałbym się na reinkarnację?

Link to comment
Posted

powinni CI sciac leb za niezamieszczenie ostrzezenia dla ludzi zajebanych. Czytalem to jak najprawdziwszy fakt a nie wkretke, teraz kurwa juz nie wiem gdzie chce isc:(

Link to comment
Posted

pieklo? Nie istnieje... niebo? dla wybranych... ziemia? tu chcialabym pozostac :) i taka obietnice daje P.Św :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
 • Najnowsze posty

  • Celt
   Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
  • Celt
   Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
  • Celt
   Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
  • Doradca
   Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
  • Tatiana876
   Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  2. 2
   Gloria
   Gloria
   2
  3. 3
   xxxhunnybunnyxxx
   xxxhunnybunnyxxx
   1
  4. 4
   CoolKiidOfDeath
   CoolKiidOfDeath
   1
  5. 5
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Celt
  Celt
  10 posts
  yiliyane
  yiliyane
  9 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  8 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
  GabrielkaNoska
  GabrielkaNoska
  1 post
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Celt
  Celt
  27 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up