czason

Piractwo

Recommended Posts

A takie małe pytanko.

Mianowicie co sądzicie o piractwie na telefony komórkowe?

Mam na myśli takie serwisy jak mobile9 które oferują takie gry (na komórkę oczywiście) jak NFS Undercover za darmo?

@Puchaty

Co do grafiki to gry na Xboxa często mają tekstury w niższej jakości niż na PC. Więc jak nawet mi GTA 4 nie pójdzie na full detalach to płakać nie będę. Nawet jeśli na Xboxie będzie lepsza grafika to płakać nie będę. Będę się cieszył że gram w tą grę a nie że mam super grafikę pełno wodotrysków itp.

PS GTA 4 na PC będzie miało max 32 graczy w multi a nie 16 jak konsole

A takie małe pytanko.

Mianowicie co sądzicie o piractwie na telefony komórkowe?

Mam na myśli takie serwisy jak mobile9 które oferują takie gry (na komórkę oczywiście) jak NFS Undercover za darmo?

No też piractwo. Ja mam Samsunga Z400, pościągałem sobie gierek. Żadna nie weszła. Ni ch**a. Koledzy mają SonyEricsony i cieszą się setkami (!) piratów... No i tak wydaję 10 zł na każdą grę. Może rozwiązaniem problemu piractwa na komórkach będzie wycofanie SE z rynku? :P

@BartHeq

Albo po prostu zmniejszenie cen gierek na komórki. Bo jak widzę co oni za shit ludziom za 10 zł wciskają to aż głowa mała. Prawie każda platformówka na komórkę ma taki sam wygląd tylko zmienią bohaterów i zmienią parę mapek. Jedyne gry co mnie wciągnęły na dłużej niż 30min to Spore, Prehistoryk Wars i jeszcze jedna strzelaninka ale nie pamiętam tytułu.

PS GTA 4 na PC będzie miało max 32 graczy w multi a nie 16 jak konsole

a w counterstrike mozesz założyć serwer nawet na 100 osób.. pytanie po co?

znajdź mi 32 graczy gta 4 ;]

wiem, że piractwo to kradzież, wiem że jest to zabronione i złe, generalnie nie ma się co oszukiwać że tak niewinna rzecz jak ściągnięcie sobie np. czyjegoś albumu czyni mnie przestępcą. i zdaję sobie sprawę z tego, że brak dostępu do muzyki z wyższej półki i do wszystkich filmów, a przede wszystkim brak funduszy mnie nie usprawiedliwia.

niemniej jednak nie zrezygnuję z udostępniania i zasysania muzyki i filmów, bo staram się do tego podchodzić nieco z innej strony. jestem po prostu smakoszem muzyki, jestem wręcz muzykoholiczką i uważam, że dobrze, że wymyślono coś takiego jak empetrójki, którymi ludzie się dzielą. sam fakt dzielenia się muzyką jest chyba pozytywnym aspektemtego wszystkiego.

jestem po prostu smakoszem muzyki

Więc wiesz ,że jeżeli będziesz ściągać muze z internetu to prędzej czy póżniej twoja ulubiona kapela padnie. Bo niby jak ma się utrzymać skoro nikt nie kupuje płyt.

@Oleandra

Jak jesteś "muzykoholiczką" to słuchaj muzyki na stronach typu Lastfm dzięki której możesz słuchać muzyki za FREE.... A jeśli nie chcesz mieć ciągle włączonej przeglądarki to ściągasz programik do słuchania muzyki z tej strony..... Proste

ApoX, czason, rozumiem że wy nie kradniecie muzyki, ba, nawet zgadzam się z wami. ale nawracanie mnie nie ma sensu, przynajmniej dopóki nie będę bogata.

@Oleandra

Jak jesteś "muzykoholiczką" to słuchaj muzyki na stronach typu Lastfm dzięki której możesz słuchać muzyki za FREE.... A jeśli nie chcesz mieć ciągle włączonej przeglądarki to ściągasz programik do słuchania muzyki z tej strony..... Proste

sama będę decydować za siebie. to jest dopiero proste.

@Oleandra

nie każdy nosi przy sobie codziennie komputer z podłączonym internetem.

Oleandro nie próbuję Cię nawracać tylko uświadamiam fakt.

Po pierwsze to, że ja nie kupuję płyt, nie znaczy że nikt nie kupuje. Poza tym moja ulubiona kapela też się nie przejmuje, że jesli będę chciała ich utrzymywać, to sama mogę nie mieć co do garnka włożyć. Nie każdy jest w stanie płacić niebotyczne sumy za jeden mały krążek. Wiem że to wyolbrzymiam, ale na dobrą sprawę - ty też.

Więc wiesz ,że jeżeli będziesz ściągać muze z internetu to prędzej czy póżniej twoja ulubiona kapela padnie. Bo niby jak ma się utrzymać skoro nikt nie kupuje płyt.

szczegolnie bliskie upadku sa kapele pokroju Metallicy.

btw, też wiele osób mówi, co to niby firmy produkujące gry mogą zbankrutować itp.. ale jakoś Blizzard, chyba każdemu znany kosi kase na World of Warcrafcie i to nie bagatela.. miliony, setki milionów dolarow miesiecznie, a z tego co dowiedziałem się ostatnio [nie wiem czy informacja prawdziwa] na globalu czyt. miesięczny abonament płaci ok 10mln ludzi, na pirackich privach gra 40mln, ale biorąc pod uwage te 10 mln, płacących miesiecznie 50zl + kasa z jakichś gadzetow, koszulek, ksiązek, figurek etc. blizzard jakoś nie specialnie przejmuje sie piractwem, ciekawe czemu :]

@up

Blizzard na WoW'ie zarabia coś koło 200 milionów miesięcznie ale od tego nie odjęliśmy kosztów utrzymania serverów i pensji dla pracowników. Jak to niektórzy mówią "Prywatne servery są legalne bo blizzard nie stara się ich usunąć" wiec ludzie którzy tak myślą grają nie płacąc... żal mi takich osób i ich myślenia.

Duże korporacje takie jak Blizzard nie muszą się bać piractwa. Sprzedają tyle gier, że im to nie zagraża. Plus abonament z WoW'a. Zarabiają krocie...

Jeżeli robisz naprawdę dobre gry, ludzie będą je kupować. Galactic Cilivizations, o ile mi wiadomo, nie miało żadnych zabezpieczeń, a sprzedało się dobrze. Właśnie m.in. przez te zabezpieczenia piractwo rośnie. Przykład: Spore.

tak samo Diablo 2, gra ma juz wieki, sprzedaje sie nadal całkiem dobrze tzn cena nadal jak na gre z 2000 roku bardzo wysoka, a jednak nie slyszalem zeby ktos gral na battlenecie majac pirata, czyli co zabezbieczenia nie do ominiecia, czy jednak grywalnosc sprawia, że gra jest nadal na topie?

tak samo Diablo 2, gra ma juz wieki, sprzedaje sie nadal całkiem dobrze tzn cena nadal jak na gre z 2000 roku bardzo wysoka, a jednak nie slyszalem zeby ktos gral na battlenecie majac pirata, czyli co zabezbieczenia nie do ominiecia, czy jednak grywalnosc sprawia, że gra jest nadal na topie?

koszta utrzymania oryginalnego battlenetu

Gdyby gry kosztowały taniej, to luzem by można kupić, ale zważywszy na obecne czasy 50 zł to już dużo nie mówiąc tu o 139 zł a żeby gry znacznie staniały, to tak czy inaczej trzeba poczekać z 2 lata aby miały naprawdę niska cenę. Jeszcze jest możliwość kupowania przez allegro bardzo tanio albo używana albo nie używana co ja robię jak sprawdzę demo, czy tez full wersje z neta aby kasy nie wydać w błoto. Co miesiąc można sobie pozwolić w zależności kto jakimi dochodami dysponuje w moim przypadku co miesiąc bez problemu da rade coś zamówić na allegro, a przez ten miesiąc jest czas aby poszukać odpowiedniej gry. jednak nie każdego stać i nie każdy jest oszczędny, bo nie ukrywajmy korci aby wydać pieniądze na co ma się ochotę zanim na grę, czy co innego się uzbiera :wink: Dopóki Polska nie ruszy porządnie na przód będzie tak drogo i nic się nie poradzi. Same zarobki sa obecnie bardzo niskie, to że ktoś ma dobrego kompa nie oznacza, że odrazu tez stać na gry, bo można wziąć na raty na parę lat i płacić te 50 zl a gry dobre są znacznie drożę. A walka z piractwem jak dla mnie jest bezcelowa, jak na to nie spojrzeć miliony osób łamie w ten sposób prawo i pod żadnym pozorem by im się, to nie opłacało, jak dla mnie lepiej łapać grube ryby niż płotki

Ja nie gram dużo w gry i mało używam, więc dużo kasy nie idzie. Jeżeli gram to już w te, które są strasznie drogie... Więc kupować jakoś się nie opłaca x_x

Ludzie, mówicie, że gry są drogie, że nie stać was! Dziwne, ja kupuję gry i żyję. Słyszeliście o "tanich seriach" ? Nowe, nie znaczy dobre. Nie musicie kupować gry za 100 zł, żeby sobie pograć. Ja kupuję gry za 20 zł, czasami 25, i brakuje mi czasu na szkołę, jedzenie, rodzinę :P

Jest sposób na piractwo. Wyeliminować torrenty.

Wyeliminować torrenty to za mało.Trzeba ludzi przede wszystkim uświadomić, że piractwo to kradzież. Nie alternatywa dla sklepu tylko kradzież.

Ludzie wiedzą, że to kradzież. Moi kumple mówią, że producenci mają kasy jak lodu, więc mogą piracić. Z torrentów ściąga się setki tysięcy gier.

Może to sprawa zabezpieczeń? Patrz: Spore.

Nie uważam, że to coś dobrego, ale jednak to robię.. Ale w moim przypadku to raczej filmy, gier-piratów w całym domu mam może pięć. Zgadzam się, że to w pewnym sensie kradzież, ale nie podoba mi się fakt, jak firmy liczą pieniądze, które stracili przez piractwo: zakładają, że zarobią 50mln, zarobili jednak 30 bo gra nie była zaje.ista, więc piraci ukradli im 20 mln, m/w to tak wygląda..

Tu nie chodzi o straty, ale sam fakt, że ktoś piraci TWOJE oprogramowanie albo filmy. Narobiłeś się, pracowałeś parę lat i liczysz, że to się opłaci. Że twoja ciężka i uczciwa praca zostanie nagrodzona. Ale nie. Ktoś używa twoich programów za darmo. Setki tysięcy takich ktosiów. Jak byś się czuł? Ja bym wrzał ze złości.