czason

Piractwo

Recommended Posts

Ja nigdy nie piraciłem. Z prostego powodu(nie śmiejcie się), po prostu nie wiedziałem jak się ściąga. Ale to było dawno, teraz mam na półce tylko orginały.

A tak z mojego doświadczenia powiem iż teraz w około widzę więcej piracenia, mimo iż ceny są niższe jak kiedyś.

Moze i poszly w dol, ale co z tego? Nie porownujmy cen w polsce do cen zagranicznych ;)

A gdyby zlikwidować stronki z torrentami, piractwo prawie by znikło...

O w morde. Na prawde? Genialne... pozostanie jeszcze tylko p2p, p2m, serwery typu RS czy MU,

Ja nigdy nie piraciłem.

Jakos w to nie uwierze ;) I nie przekonuj mnie bo to nic nie da. BartHeq, takie cos tylko z mp3'jkami jest.

Bishamoth, każdy mierzy swoją miarą- żyjemy w Polsce i póki się nie wyprowadzimy, musimy przyjąć ceny jakie nas dotykają. Ja np marudzę, dlaczego mamy tak drogie telefony komórkowe w Polsce, czy tam samochody, helikoptery, pociągi etc etc. Taka nasza polska mentalność- marudy jak się patrzy :lol:

Mówię prawdę. Sam nie piraciłem nigdy.Natomiast mam kilka takich piratów od kumpli.A co do tego,że na mojej półce są tylko orginały tłumaczy to że od 2 tygodni mam nowego kompa i trzymam na nim tylko 2 gry (Crysis'a i NfS:MW).

A jeżeli chodzi o nieuczciwość piratów to myślę, że wynika ona też z nieuczciwości producentów. Skoro oni machloją to czemu my mamy tego nie robić?

Czy to wina producentów ? Nie będę tutaj mówił że na "pewno" bo nie znam się na tym w 100% ale ja mieszkam w Anglii i tutaj gry nie są wielkim wydatkiem, gotowa bułka z serem i szynką jest droższa od PES4 na playstation2 (nie żartuje xP). W Polsce rzeczywiście ceny są drogie, więc czy to zależy od producentów ? ... nie wiem. Zresztą i tak zasługują na tą kasę bo w końcu napracowali się przy tworzeniu danej gry (nie mówię że wszyscy) ale większość producentów stara się stworzyć wygodną, piękną grę aby gracz był z niej zadowolony a oni tak się mu odpłacają, a raczej w ogóle mu się nie odpłacają xP

Skoro nie wiesz jak dokładnie jest w Polsce to dlaczego negujesz moje zdanie? A producenci mimo piractwa i tak biedni nie są :wink: Nie ma się co nimi martwić. A nawet gdyby byli (choć tak nie jest) to takie jest życie. O wiele lepsi ludzie robiący o wiele lepsze rzeczy bywają niedocenieni.

Niektórzy tu piszą, że nie będą płacić za za drogie gry, które im sie i tak znudzą. Jednak założę się, że gry wyjdzie GTA 4 na kompy to pół grającego świata będzie mieć pirata i się będzie nim zachwycać. Czemu więc za to nie zapłacić?

Bo np. ktoś nie ma na takie drogie gry pieniędzy, proste.

Eve__19, tu nie chodzi o biedę, tylko o sam fakt kradzieży. Zwisa Ci to, że ktoś Ci podjechał komórkę? Bo tak jest z grami właśnie.

Eve__19, tu nie chodzi o biedę, tylko o sam fakt kradzieży. Zwisa Ci to, że ktoś Ci podjechał komórkę? Bo tak jest z grami właśnie.

Wiem, że jest to nieuczciwe, ale według mnie jest to inny kaliber niż kradzież komórki. Nawet w polskim prawie prędzej "dostaniesz w du*ę" po skradzeniu komórki niż po piractwie. Tak to jest, że każdy ma swoją definicję uczciwości. Tzn. ja wiem, że to nieuczciwe, ale co z tego? Nie miałabym z tego powodu wyrzutów sumienia. Zresztą o czym my mówimy? Ja nie jestem piratem i nie napieprzam w żadne gierki, bo mnie to nie jara. Na miejscu producentów też bym się wkurzała gdyby ludzie powielali nielegalnie gry, ale co z tego? Biedna i tak bym nie była. A piractwa raczej nic nie powstrzyma, więc po co się wkurzać?

Dodano 14 Paź 2008, 23:10:33:

Można się zasłaniać setkami wymówek, bo oryginały są drogie, bo mi się nudzą, bo jestem leniwy bo.. bo.. bo itp itd. Ja sam zasłaniam się lenistwem, bo cóż w tym dziwnego gdy przyznam się iż na jednym pc posiadam wiele kradzionego oprogramowania? Ściągam gdy potrzebuję jakiegoś programu na teraz, na szybko i nie mam czasu latać do sklepu po oryginał czy cokolwiek innego. Prawda, większość to freeware czy triale, ale czasem jak się spodoba, to w sieci nie trudno o serial. Ostatnio gry mam same oryginalne, programy ważniejsze również(łącznie z OS), dlaczego? Bo doszedłem do wniosku, że jeśli stać mnie na mocny komputer, to musi mnie też być stać na paliwo do niego(i jakoś daję radę). Nazywajmy rzeczy po imieniu, kradzież to i nic innego. Nie ma usprawiedliwienia dla tego, tak jak i nie ma usprawiedliwienia dla dresa krojącego komórki na ulicy. Czy dres używa argumentu, że komórki są drogie, gdy go policja łapie?

To było dobre. Jak was stać na kompa i na internet to pewnie też was stać na gry.

No niekoniecznie. Kompa wystarczy raz kupić 10 lat temu i mieć net np. z resmana za darmo, a na gry i tak Cię stać nie będzie.

Bishamoth, każdy mierzy swoją miarą- żyjemy w Polsce i póki się nie wyprowadzimy, musimy przyjąć ceny jakie nas dotykają.

Nie musimy. Nie narzucaj wszystkim swojego światopoglądu. To, że Ty uważasz piractwo za "grzech śmiertelny" nie oznacza, że my też mamy tak sądzić.

Eve__19, nie uważam piractwa za grzech śmiertelny. Stwierdzam fakt iż jest to kradzież taka jak każda inna.

A piractwa raczej nic nie powstrzyma, więc po co się wkurzać?
Mordować i tak będą, po co się wkurzać?

Sam nie piraciłem nigdy.Natomiast mam kilka takich piratów od kumpli.

Zdecyduj sie. Oby dwa zdania przecza sobie. No chyba, ze mamy tutaj doczynienia z rozdwojeniem jazni lub choroba Bleulera.... :roll:

Eve__19, Irra, z tego co wyczytalem to mozna zrozumiec jedno. Po co co kolwiek robic :)

Eve__19, nie uważam piractwa za grzech śmiertelny. Stwierdzam fakt iż jest to kradzież taka jak każda inna.

Pisząc "grzech śmiertelny" stwierdziłam właśnie, że piractwo uważasz za taką samą kradzież jak kradzież komórki, samochodu. Napisałam przecież to w cudzysłowie. Chodziło mi o to, że uważasz, że jest to taka sama poważna kradzież jak kradzież jakiejś o wiele cenniejszej rzeczy. I w tym właśnie ja się z Tobą nie zgadzam.

A piractwa raczej nic nie powstrzyma, więc po co się wkurzać?

Mordować i tak będą, po co się wkurzać?

Bishamoth, tylko że w jednym była ironia :wink:

Coś Ci ta ironia nie wyszła. Widzę, że już piractwo uważasz za taką samą zbrodnię jak morderstwo :shock:

Eve, obserwując postęp w skuteczności tropienia piratów przez policję, to myslę, że w d***pę coraz częściej właśnie dostają piraci internetowi. Dlaczego uważasz, że to jest inny kaliber, niż kradzież komórki? W obu przypadkach jesteś złodziejem i tak samo egzekwowana jest kara

Eve__19, na równi nie, ale i jedno i drugie można wrzucić do worka z przestępczością, co za tym idzie- czymś czym chwalić się nie wypada, ani co więcej tego akceptować.

policja goni jak po ściągnięciu to udostępniasz albo cogorsza ponosisz z tego korzyść majątkową. ;]

Jeszcze za samo ściąganie policja nikogo nie zamknęła ;)

Eve, obserwując postęp w skuteczności tropienia piratów przez policję, to myslę, że w d***pę coraz częściej właśnie dostają piraci internetowi. Dlaczego uważasz, że to jest inny kaliber, niż kradzież komórki? W obu przypadkach jesteś złodziejem i tak samo egzekwowana jest kara

Ale dostają w d*pę... Mojemu koledze wzięli przez to tylko kompa i oddali mu po półtora roku. Kary za kradzież auta są większe. Świadczy to o tym, że jest to inny kaliber kradzieży. Kary dla piratów nie są tak egzekwowane jak w przypadku kradzieży np. aut. Więc ewidetnie nie masz racji.

Eve__19, na równi nie, ale i jedno i drugie można wrzucić do worka z przestępczością, co za tym idzie- czymś czym chwalić się nie wypada, ani co więcej tego akceptować.

Zgadzam się, że nie ma się czym chwalić, że jest to nieuczciwe. Ale czy robić tak i czy to akceptować to zależy od sumienia indywidualnej osoby.

Nie no, piractwa nie ma co porównywać do kradzieży.

Kiedyś była taka sytuacja (nie pamiętam szczegółów), że McLaren podkosił plany silników od Ferrari (czy jakoś tak). Ferrari opracowało, a McLaren wykorzystało sobie za darmo. To jest właśnie piracenie, żerowanie na czyjejś pracy.

Czason, jak masz nielegalną kopię gry to jesteś pirat. Ja NIGDY nie ściągnąłem gry z neta (chyba bardziej opłaca się kupić oryginała...). Mam kopie od kumpli. To też piractwo...

A wg mnie piractwo to jest kradzież. Skoro korzystasz z nielegalnych plików, programów, to robisz to bez zgody ich autora. Oznacza to, że kradniesz prawa autorskie, kradniesz potencjalny zysk twórcy. Przecież ktoś nie stworzył programu, czy filmu by piraci mogli sobie z niego korzystać. Dlatego też policja egzekwuje kary, tak jak w przypadku zwykłej kradzieży.

Dlatego też policja egzekwuje kary, tak jak w przypadku zwykłej kradzieży.

W cale tak samo nie egzekwują piractwa jak w przypadku kradzieży np. komórki. Gdyby tak było to większość społeczeństwa zostałaby ukarana.

Dlatego też policja egzekwuje kary, tak jak w przypadku zwykłej kradzieży.

W cale tak samo nie egzekwują piractwa jak w przypadku kradzieży np. komórki. Gdyby tak było to większość społeczeństwa zostałaby ukarana.

Problem nie leży w złapaniu delikwenta, lecz w udowodnieniu mu winy.

Sciaganie muzyki/filmow z internetu nie jest piractwem.. Nie MACIE Z TEGO KORZYSCI MAJATKOWYCH (kasy,,) co wiecej w przypadku muzyki zablokowanie mozliwosci darmowego sciagania muzyki byloby kleska dla wykonawcow :) bo jakby nie bylo jesli sa za darmo w necie to wiecej ludzi ich slucha a potem przychodzi na koncerty anizeli kto by chcialprzesluchac musialby wydawac grube pieniadze na CD;]

...ale udowadniają winę, nakrywając (łapiąc) go właśnie. No a wtedy dochodzi obliczanie grzywny, itp...

A wiecie, dokłądnie w jakich przypadkach policja rekwiruje kompy, a kiedy nakłada samą grzywnę?

Właśnie, muzyka. Wszyscy rozpaczają, że piractwo niszczy całkowicie przemysł muzyczny. Dziwię się temu, bo co chwilę słyszę o jakichś nowych złotych i platynowych płytach.

Ja nie mam MP3 na kompie. Serio. Muzy słucham... z YouTube :lol: Legalnie i dostęp do wszystkich utworów.