• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

czason

Piractwo

Recommended Posts

Czym jest Piractwo ? Hmm... moim zdaniem to po prostu kradzież. Firma tworzy grę, dostępna jest w sklepach za odpowiednią cenę, autor zabrania kopiowania jego gry bez zgody a piraci rozsiewają "linki do downloadu" po necie lub sprzedają na bazarkach. O to co myślę o piractwie

Zauważcie jedną rzecz. Gdyby nie strony z torrentami piractwo zmalałoby jakieś 2 razy. Nie jest tak? Nie jest? Oczywiście jest jeszcze kwestia sprzedawania piratów na bazarku, ale to malutki odsetek piractwa.

Zamknąć strony z torrentami, pierwszy krok do idealnego świata :)

Zauważcie jedną rzecz. Gdyby nie strony z torrentami piractwo zmalałoby jakieś 2 razy. Nie jest tak? Nie jest? Oczywiście jest jeszcze kwestia sprzedawania piratów na bazarku, ale to malutki odsetek piractwa.

Zamknąć strony z torrentami, pierwszy krok do idealnego świata :)

glupi jestes ;]. To ze ty ssiesz giery z crackami z torrentow to nie znaczy, ze inni tak robią, po za tym z torrentow mozesz.

Udostępnianie softu bez kodów aktywacyjnych cracków jest jaknajbardziej legalne, nawet windowsa mozesz wrzucic legalnie ;-) Wazna jest licencja, nie nosnik.

Piractwa przy obecnych cenach softu nie ominiesz. My mamy ceny amerykanskie + ewentualne cła i podatki ot komedia ;]

;;; Dobra jestem złodziejem i?

Nie będę płacił 150 zetka za girę która mi się znudzi po 2 dniach.

Jak zniżą ceny to pogadamy.

glupi jestes ;]. To ze ty ssiesz giery z crackami z torrentow to nie znaczy, ze inni tak robią, po za tym z torrentow mozesz.

Udostępnianie softu bez kodów aktywacyjnych cracków jest jaknajbardziej legalne, nawet windowsa mozesz wrzucic legalnie ;-) Wazna jest licencja, nie nosnik.

Piractwa przy obecnych cenach softu nie ominiesz. My mamy ceny amerykanskie + ewentualne cła i podatki ot komedia ;]

Ja ssię giery z crackami? Tylko ja? To pewnie mam jakąś stronę na wyłączność... Po co ludzie ściągają gry z torrentów? Bo już trzy razy zainstalowałem Spore? Bo płytke zgubiłem? Żeby se pograć za darmo!

;;; Dobra jestem złodziejem i?

Jak zniżą ceny to pogadamy.

Hej, polecam grę Serious Sam. Grę kupiłem za 20 zł u Cenegi, jeszcze dorzucili dodatek. Gra nigdy mi się nie znudzi. Chcesz coś ambitniejszego? Gothic, 10 zł. Gothic II - 20 zł.

Polecam ściągnąć demo przed kupieniem gry. Z torrentów. :P

Ja nie widzę w tym nic złego. Niech się nie dziwią ludziom skoro gry są takie drogie. Nie każdego na to stać dlatego ludzie radzą sobie w taki, a nie inny sposób.

Niech się nie dziwią ludziom skoro gry są takie drogie. Nie każdego na to stać dlatego ludzie radzą sobie w taki, a nie inny sposób.

Hmmm... Jezeli kogos nie stac na pewna rzecz to musi sobie poprostu odpuscic. Gdyby kazda osoba ktora nie posiadala pieniedzy na kupno np. telewizor LCD, poszla do sklepu wziela z pulki telewizor i wychodzac ze sklepu odparla by :

- Przepraszam ale nie mam pieniedzy aby kupic ten telewizor.

To bylo by troche zamieszanie :P

No ale i tak mimo tego iz mamy swiadomosc o tym ze sciagajac gre z neta producent nie dostaje pieniedzy, za pierwszym razem to tylko 200 zl ale gdy piec osob sciagnie gre to jest to juz 1000 zl. Potem sto osob sciaga gre z neta i producent traci jeszcze wiecej kasy. Zamiast przeznaczyc te pieniadze na super gre z piekna grafika i ekstra silnikiem tworzy sequel poprzedniej.

To tylko moje zdanie wiec nie bijcie mnie xD

Piractwo... chyba konieczność w naszych czasach-ze względu na ceny ;/

dokładnie!

Gry kupuję jak zależy mi na dooobrej i pewnej jakości-np do xboxa (znam przypadki zassanych bubli;/-czasem szkoda nerwów i transferu-lepiej w tym czasie np jakiś film sciągnąć;p)

Niech się nie dziwią ludziom skoro gry są takie drogie. Nie każdego na to stać dlatego ludzie radzą sobie w taki, a nie inny sposób.

Hmmm... Jezeli kogos nie stac na pewna rzecz to musi sobie poprostu odpuscic. Gdyby kazda osoba ktora nie posiadala pieniedzy na kupno np. telewizor LCD, poszla do sklepu wziela z pulki telewizor i wychodzac ze sklepu odparla by :

- Przepraszam ale nie mam pieniedzy aby kupic ten telewizor.

To bylo by troche zamieszanie :P

No ale i tak mimo tego iz mamy swiadomosc o tym ze sciagajac gre z neta producent nie dostaje pieniedzy, za pierwszym razem to tylko 200 zl ale gdy piec osob sciagnie gre to jest to juz 1000 zl. Potem sto osob sciaga gre z neta i producent traci jeszcze wiecej kasy. Zamiast przeznaczyc te pieniadze na super gre z piekna grafika i ekstra silnikiem tworzy sequel poprzedniej.

To tylko moje zdanie wiec nie bijcie mnie xD

Kradzież telewizora ze sklepu, a wzięcie nielegalnej płytki to inny kaliber przestępstwa. Masz rację, że to nieuczciwe. Ale ludzie jakoś sobie muszą radzić i omijają pewne rzeczy. Niech producenci nie narzekają na piractwo, bo sami są temu winni. Niepotrzebnie serwują takie wygórowane ceny. A jeżeli chodzi o nieuczciwość piratów to myślę, że wynika ona też z nieuczciwości producentów. Skoro oni machloją to czemu my mamy tego nie robić?

A jeżeli chodzi o nieuczciwość piratów to myślę, że wynika ona też z nieuczciwości producentów. Skoro oni machloją to czemu my mamy tego nie robić?

Czy to wina producentów ? Nie będę tutaj mówił że na "pewno" bo nie znam się na tym w 100% ale ja mieszkam w Anglii i tutaj gry nie są wielkim wydatkiem, gotowa bułka z serem i szynką jest droższa od PES4 na playstation2 (nie żartuje xP). W Polsce rzeczywiście ceny są drogie, więc czy to zależy od producentów ? ... nie wiem. Zresztą i tak zasługują na tą kasę bo w końcu napracowali się przy tworzeniu danej gry (nie mówię że wszyscy) ale większość producentów stara się stworzyć wygodną, piękną grę aby gracz był z niej zadowolony a oni tak się mu odpłacają, a raczej w ogóle mu się nie odpłacają xP

Niektórzy tu piszą, że nie będą płacić za za drogie gry, które im sie i tak znudzą. Jednak założę się, że gry wyjdzie GTA 4 na kompy to pół grającego świata będzie mieć pirata i się będzie nim zachwycać. Czemu więc za to nie zapłacić? Coś mi się nie widzi rozumowanie niektórych osób: Nie kupię bo za drogo, a i tak się mi znudzi- a osoby te i tak nie zapłacą za swoją ulubioną produkcję

Dla mnie piractwo to zwykłe złodziejstwo. Wolę uzbierać kasę na oryginała, niż sciagac jakies niepewne i czesto zainfekowane pliki. Poza tym jesli ludzie sciagaja, to przyczyniaja sie do obnizenia jakosci oryginalow, bo producenci nakladają wiele zabezpieczen w walce z piractwem. Nie widzę więc sensu piracenia.

E, mam pytanie.

http://www.gametap.com/

Albo mi się zdaje, albo z powyższego serwisu można ściągać giery? Jak to możliwe? Proszę o wytłumaczenia...

Zapewne sa to wersje obciete (demo), albo czasowki (trial).

Wolę uzbierać kasę na oryginała, niż sciagac jakies niepewne i czesto zainfekowane pliki.

Jezeli nie zna sie na oprogramowaniu, to wtedy jest to najlepsze wyjscie.

Poza tym jesli ludzie sciagaja, to przyczyniaja sie do obnizenia jakosci oryginalow, bo producenci nakladają wiele zabezpieczen w walce z piractwem.

Za to firmy produkujace zabezpieczenia maja kase i robudie. To tak jak bys chcial/a zyc w idealnej krainie bez przemocy.

Nie widzę więc sensu piracenia.

Ja widze ;) Sciagam jak cos mnie zainteresuje. Czesto nawet sie zdarza, ze kupie oryginal po sciagnieciu pirata :)

Można się zasłaniać setkami wymówek, bo oryginały są drogie, bo mi się nudzą, bo jestem leniwy bo.. bo.. bo itp itd. Ja sam zasłaniam się lenistwem, bo cóż w tym dziwnego gdy przyznam się iż na jednym pc posiadam wiele kradzionego oprogramowania? Ściągam gdy potrzebuję jakiegoś programu na teraz, na szybko i nie mam czasu latać do sklepu po oryginał czy cokolwiek innego. Prawda, większość to freeware czy triale, ale czasem jak się spodoba, to w sieci nie trudno o serial. Ostatnio gry mam same oryginalne, programy ważniejsze również(łącznie z OS), dlaczego? Bo doszedłem do wniosku, że jeśli stać mnie na mocny komputer, to musi mnie też być stać na paliwo do niego(i jakoś daję radę). Nazywajmy rzeczy po imieniu, kradzież to i nic innego. Nie ma usprawiedliwienia dla tego, tak jak i nie ma usprawiedliwienia dla dresa krojącego komórki na ulicy. Czy dres używa argumentu, że komórki są drogie, gdy go policja łapie?

Można się zasłaniać setkami wymówek, bo oryginały są drogie, bo mi się nudzą, bo jestem leniwy bo.. bo.. bo itp itd. Ja sam zasłaniam się lenistwem, bo cóż w tym dziwnego gdy przyznam się iż na jednym pc posiadam wiele kradzionego oprogramowania? Ściągam gdy potrzebuję jakiegoś programu na teraz, na szybko i nie mam czasu latać do sklepu po oryginał czy cokolwiek innego. Prawda, większość to freeware czy triale, ale czasem jak się spodoba, to w sieci nie trudno o serial. Ostatnio gry mam same oryginalne, programy ważniejsze również(łącznie z OS), dlaczego? Bo doszedłem do wniosku, że jeśli stać mnie na mocny komputer, to musi mnie też być stać na paliwo do niego(i jakoś daję radę). Nazywajmy rzeczy po imieniu, kradzież to i nic innego. Nie ma usprawiedliwienia dla tego, tak jak i nie ma usprawiedliwienia dla dresa krojącego komórki na ulicy. Czy dres używa argumentu, że komórki są drogie, gdy go policja łapie?

To było dobre. Jak was stać na kompa i na internet to pewnie też was stać na gry.

Dokładnie. Jak kogoś nie stać na extra furę i komórę, to niech zbiera pieniądze, a nie kradnie. Tak samo sprawa ma się z programami, płytami, filmami.

Osttanio w sieci natrafiłam na ciekawą sondę, w której duża liczba osób nie przyznaje się do piractwa. Ciekawe, czy to ze strachu, czy to rzeczywiście prawda:)

http://dvd.idg.pl/sonda/1658.html

Irra, Ale dresa ktoś złapie, a nas dzielnych złodziei nie.

Wydać 2 stówy dla samego komfortu psychicznego? ;

nie dla mnie.

Jakos szczerze nie chce mi sie wierzyc, ze nikt z was nie piracil ;)

Mozecie sie zapierac nogami, "recami", czy nawet %#$@*@... I tak nie uwierze :)

Bishamoth, bo nie ma ludzi idealnych :wink: A tak z mojego doświadczenia powiem iż teraz w około widzę więcej piracenia, mimo iż ceny są niższe jak kiedyś.

Jakos szczerze nie chce mi sie wierzyc, ze nikt z was nie piracil ;)

Mozecie sie zapierac nogami, "recami", czy nawet %#$@*@... I tak nie uwierze :)

KAŻDY piracił. Ja też. Ale tylko dzwonki na komórkę... No dobra... Mam nielegalne Kulki... Nie no, przyznaję, piraciłem. I to sporo, ale już nie piracę. Mam np. Warcrafta III nielegalnego. Zastanawiam się nad kupnem oryginału, chociaż już raz go przeszedłem. Tak sobie myślę, że fajnie byłoby mieć W III... I to z dodatkiem! (do którego nie mam cracka...)

Dziwne, ale w innych krajach (np. we Francji, o ile się nie mylę) możemy posiadać pirata, ale tylko 24 h. I to taka próba. Jeżeli gra mi się spodoba, kupuję oryginała. Jeżeli nie, pirat leci do kosza. Mogę się założyć, że jeżeli takie prawo wprowadziłoby się do Polski, wszyscy by chcieli wypróbować gry. Oczywiście, nie będą się podobały, ale jakoś zgubiła się ikonka "Kosz"...

A gdyby zlikwidować stronki z torrentami, piractwo prawie by znikło...