Jump to content

Mieszkania się nie wybiera...


Enigmaa

Recommended Posts

Posted

Rodziców się nie wybiera... tak samo jak i mieszkania w którym będziemy żyli dłuższy czas. Czasem się zastanawiam nad niesprawiedliwością losu.

Czemu inni mogą mieć własny pokój, własną przestrzeń a ja muszę gnieść się w pokoju z kuchnią?

Problem polega na tym że wstydzę się tego. Nikogo nie mogę zaprosić do tak ciasnego mieszkania, jedynie moją przyjaciółkę która jest przyzwyczajona i to akceptuje. Najbardziej wkurza mnie to, że nigdy nie mogłam zaprosić do siebie swojego chłopaka - zero prywatności. Mało tego jestem biernym palaczem, wszyscy w domu palą a ja muszę siedzieć w tej siekierze zawieszonej nad sufitem. Źle się czuje w tym mieszkaniu i marzę żeby jak najszybciej się wyprowadzić.

Ma ktoś podobny problem?

Link to comment
XonaitasamaX
Posted

Naturalnie że tak... Mieszkam w domu w którym jest pokój kuchnie łazienka i korytarz...jestem ja moi dwaj bracia babcia dziadek i mama która wyjeżdża za granice żeby zarobić i jak na razie jej się to udaje na kasę nie mogę narzekać bo mam to czego chcę chociaż nie zawszę ale np oryginalne ciuchy drogie perfumy... Ale ja nie wstydzę się tego mam co mam i nie ja wybierałam... Zawszę mój chłopak to akceptował i często przebywaliśmy u mnie... Nawet jeżeli jest to mały dom to wiem że jesteśmy szczęśliwi i mam milutki dom i ciepły... i ładnie przed domem to nie mam powodu by się wstydzić... Niektórzy mają gorzej...

Link to comment
Posted
tak samo jak i mieszkania w którym będziemy żyli dłuższy czas.

Owszem wybiera się, ale czasami zdarzają się takie sytuacje jak twoja, że nie ma takiej możliwości. Musisz do tego przywyknąć . Ile masz lat? Nawet gdybyś była pełnoletnia to przecież nie będzie cie stać na mieszkanie czy wynajem.

Czasem się zastanawiam nad niesprawiedliwością losu.

Czemu inni mogą mieć własny pokój, własną przestrzeń a ja muszę gnieść się w pokoju z kuchnią?

To zależy tylko i wyłącznie od postawy i starań w twoim przypadku rodziców. Nie chcę twierdzić, że to tylko i wyłącznie ich wina, ale zauważ, że są ludzie którzy mają poważną pracę, dużo zarabiają... Ja wyznaję taka regułę, że ludzie mają to na co sobie zapracowali. Powinno być to dla ciebie dobrą szkołą na przyszłość a mianowicie powinno cie zmobilizować do nauki żeby zdobyć dobrą pracę aby wieść godziwe życie. Póki co musisz z tym żyć bo innego wyjścia nie ma. Natomiast co do twojego chłopaka powinien to zaakceptować skoro wiąże z tobą jakieś plany.
Link to comment
Posted

a ile masz lat? jeśli niewiele, to raczej nie zmienisz tej sytuacji niestety... a jeśli kończysz szkołe średnią, to może pomyślisz o studiach? o wyjeździe do innego miasta, znajdziesz pracę idąc na zaoczne-wynajmiesz mieszkanie, pójdziesz na dzienne-akademik? mały pokoik?

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Kerosine
   Założyłeś już taki temat:
  • MightyWozz
   Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Celt
  Celt
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  2 posts
  supermati2009
  supermati2009
  1 post
  nadia13_modelowa
  nadia13_modelowa
  1 post
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up