Jump to content

Piekło z którego jednak jest wyjście?


Vegeta

Recommended Posts

Posted

Biblia mówi, że Piekło jest miejscem, z którego "NIE MA POWROTU". Po prostu nie możliwe w żaden sposób jest, wydostanie się stamtąd. Jednak, szatan, to zrobił, a także wiele innych, bez problemu, z tym problemem się uporało.

Dlaczego?

Dlatego że Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro nagradza, a za zło karze.

Tak więc nie wierze, żeby ówcześnie gdy jakaś liczba aniołów zbuntowała się mu (nie wiem nawet jak, myślałem że w niebie jest się wiecznie szczęśliwym przy boku najwyższego z najwyższych) która wyrządzała zło, nie została skazana przez sędziego, na Piekło.

Dlaczego mówię, że wiele aniołów uciekło z Piekła, żyją, i mają się dobrze?

Cóż... Na pewno kojarzycie film oparty na faktach ,,Egzorcyzmy Emily Rose".

Została opętana przez "6" demonów. I w tym samym czasie, inni ludzie też mogli być jacyś opętani, wśród 6 miliardów innych ludzi. No dajmy na to, ponad 100 ludzi z 6 miliardów (taki przykład zwykły) Jeżeli przyjmiemy że nawet i jeden demon opętał każdego człowieka, to już mamy 100 demonów żyjących na wolności (!)

A bóg, nic z tym nie robi.

Wszyscy ci, znaleźli sposób na uniwersalną ucieczkę z miejsca z którego nie ma wyjścia.

Jak to możliwe?

Żeby tyle demonów (100 to minimum całkowite) znalazło sposób na ucieczkę?

Link to comment
Posted

Jak dla mnie to oni nie ucielki, a po prostu zostali wysłani z piekieł przez szatana-a nie z własnej woli by szerzyć zło i wchodzić w dusze ludzi.

Link to comment
Posted

Więc dlaczego Bóg nie ma nic przeciwko temu?

Tzn akceptuje to, i jest zadowolony?

(gdyby był zły, bardziej by zabezpieczył piekło, i szatana z jego ekipą wysłał zpowrotem do piekieł)

Link to comment
Posted
Dlaczego?

Dlatego że Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro nagradza, a za zło karze.

No właśnie dlatego jest na wieczność, żeby były "porządne" konskfencje.
Wszyscy ci, znaleźli sposób na uniwersalną ucieczkę z miejsca z którego nie ma wyjścia.

Jak to możliwe?

Uważasz to za wolność? Bo ja nie. Co to za wolność - powiedzmy "latanie" po ziemii i ciągłe wchodzenie w duszę człowieka czyniąc niepokój itepe? Jak dla mnie to one dalej są uwięzione, bo nie mogą przejść do Nieba, ani wrócić na ziemię jako człowiek, ot.
Link to comment
Posted

Hmm, może po to, by ich przezwyciężyć? Niby może to zatrzymać, a czemu tego nie robi? Nie wiem, jednak zawsze są pokonani i może o to chodzi..ale i tak uważam że nikt nie pouciekał :D

Link to comment
Posted

Vegeta, wychodzi na to, że Bóg nie jest wszechwładny, bo nie ma władzy nad piekłem. A może Bóg dogadał się z diabłem i po prostu chce ukarać ludzi, bo nie wierzą? :P

Zresztą, to jest tylko film, który jest niby na faktach, a według mnie po prostu osoba była męczona, miała wypraną psychikę lub chora na coś, a tu od razu szatan i demony ją opętały! :crazy:

Dajcie spokój, nawet jeśli tak było, to czy teraz się tak dzieje? Pokażcie taki przykład i UDOWODNIJCIE mi, że istnieje coś takiego jak demon i opętanie człowieka przez demona. Takich rzeczy nie ma. To są chore wymysły ludzi, którzy zobaczyli jakiegoś obłąkanego człowieka lub osobę, którą dostała ataku padaczki lub innej choroby, ba, nawet tylko zasłabła.

Według mnie, jak nie ma czegoś takiego jak owe opętania, to temat ten jest bezsensowny i niewarty drążenia, bo opieramy się na filmie, opartym na wymyślonych (jak dla mnie) faktach. Tym bardziej, że nikt teraz opętany nie jest z tych 6-7 mld ludzi, więc nie widzę sensu na ciągnięcie takiej sprawy. Ewentualnie można pogadać o filmie, ale doszukiwać się prawdy i zagłębiać w to uważam za przesadę.

Link to comment
Posted

Nie wierze w dusze opętane przez demonów! :P A tym bardzie w "niby" flm oparty na faktach. Coraz bardziej wierze że Bóg jest to zwyczajny wymysł ludzi. I jest na to wiele nie zbitych dowodów.

Ale ludzie w to wierzą i nie przejmuja się tym, że to poprostu może byc kłamstwem.

Link to comment
Posted

Nie mogła to być padaczka, bo człowiek chory nie mówi kilkoma głosami na raz :) A pewien filozof twierdził, że lepiej wierzyć, bo jeśli Bóg istnieje, to się tylko zyska, a jeśli nie to się nic nie straci :D

Link to comment
Posted

Nom ze szkoły są drzwi wyjściowe to z piekła też muszą być!

Tylko że tylko jedno z wyżej wymienionych istnieje.

Link to comment
Posted

vegeta come back to school, albo czytaj biblie raz jeszcze ?

Nie przyszlo Ci na mysl ze apokalipsy w zasadzie jeszcze nie bylo ?

Tak wiec otchlan nie zostala jeszcze zamknieta.

"No hell below us

Above us only sky"

Link to comment
Posted
Tak wiec otchlan nie zostala jeszcze zamknieta.

Czyli piekło, jest otwarte, i będzie, dopóki żaden człowiek, nie będzie już żył?

Ludzie apokalipsy unikną :-)

Jeżeli sto lat temu, produkowane były pierwsze samoloty, a już teraz ludzie latają w kosmos :O

Zobacz jak technika okropnie idzie na przód.

Jeszcze ze 100 lat, i ludzie będą kolonizować inne planety, np mars ;-)

Nie czytam biblii - bo nie jestem w stanie jej zrozumieć. Prawie każde zdanie, to przenośnia, lub coś w tym stylu, a ja nie chce się bawić w dochodzenie, co autor miał na myśli :D

Wyraźnie pisze w księdze że na początku bóg stworzył ziemię, potem światło i dzień, potem to i to.

A kompleksy naukowe obaliły tą teorię, bo ziemia na początku, gdy powstała, miała tak ogromną temperaturę, że żadne życie nie mogło zaistnieć, spaliło by się :P

A tym bardziej człowiek, w ciągu tygodnia od powstania ziemi :O

To jest i teoretycznie, i praktycznie kompletnie nie możliwe bo po prostu spalił by się.

Więc po tych kilku zdaniach zrezygnowałem z czytania Biblii :-)

Link to comment
Posted

Vegeta, Jak już to "jest napisane" ; za 100 lat nie skolonizujemy marsa ; iż gdyż ponieważ jedynie co 9 lat jest na tyle blisko by jakimś trafem do niego dolecieć ;; dlatego to potrwa dłużej jeżeli w ogóle.

Jeżeli nie chce Ci się czytać bibli to po co rozmyślasz o szatanie? ;

Link to comment
Posted
Zresztą, to jest tylko film, który jest niby na faktach, a według mnie po prostu osoba była męczona, miała wypraną psychikę lub chora na coś, a tu od razu szatan i demony ją opętały! :crazy:

no pewnie, ludzie psychicznie chorzy umieją mówic wieloma obcymi językami, chociaz przedtem mówiły tylko jednym, ojczystym, :roll:

ciekawe jakim cudem szczęśliwa zakochana dziewczyna (mówię o Emili Rose), studentka ciesząca sie życiem z dnia na dzień stała sie osoba psychicznie chorą?

Link to comment
Posted

pewnie pisze Ci to juz 2 albo 3 raz.

Apokalipsa mowi tez, ze do nieba trafi 144000 dusz (:

Chcialbym rowniez zauwazyc ze zarowno stary testament jak i jezus ograniczali mozliwosc zbawienia tylko dla Zydow.

Pisanie o milosierdziu i zbawieniu ludzkosci jest komiczne biorac pod uwage, ze ten sam bog ustanowil prawa wg ktorych kamieniowalo sie za chocby glupie zbieranie chrustu na opal w nieodpowiedni dzien, czy tez obiecujacego sie mscic kilkadziesiat pokolen za grzechy.

Nie musisz sie przyznawac, ze nieczytales, to widac:

1) po stanie wiedzy

2) radosnej ignorancji (chocby twoje gadki o szatanie czy milosierdziu).

to co napisales o swoim podejsciu do bibli brzmi paradoksalnie przy twoich postach. Wierzysz w boga odrzucasz biblie z powodow naukowych, a jednak te same powody nie przeszkadzaja ci wierzyc w boga.

PS. wiesz, ze nieochszczone dzieci dopiero od roku nie trafiaja do otchlani ?

PS2. moze pobawmy sie w rozwazania, gdzie trafila dusza corki Jozuego, zlozona przez niego w ofierze bogu (:

Link to comment
Posted
Jednak, szatan, to zrobił, a także wiele innych, bez problemu, z tym problemem się uporało.

Bo piekło to miejsce bez wyjścia dla ludzi. Lucyfer i inne upadłe anioły są istotami doskonalszymi od ludźmi. W końcu Lucyfer był tuż po Bogu przed jego zdradą. Był wiceszefem. Wiec myślę, że on mógł(i może) wydostać się z piekła.

Wszyscy ci, znaleźli sposób na uniwersalną ucieczkę z miejsca z którego nie ma wyjścia.

Jak to możliwe?

Obejrzyj film pt. "Być jak John Malkovich". W miejsce ludzi wstaw demony, a w miejsce Johna M. wstaw człowieka(obojętnie jakiego). Może to nie jest kontrargument ale... Ten film wydaje mi się być powiązany z tematem :)

Link to comment
Posted
Na pewno kojarzycie film oparty na faktach ,,Egzorcyzmy Emily Rose".

Została opętana przez "6" demonów

Obejrzyj film jeszcze raz, tam była odpowiedź ,dlaczego wstąpiły w nią demony

Link to comment
Posted

Biedni naiwni ludzie..

Oczywiście,że istnieje zły duch..

Burzy rodzinny spokuj, namawia do złego..

Jako,że sam jest zniszczony i cały czas cierpi, mści się na człowieku, który ma łaskę i możliwośc ciagłego nawracania się,mimo że jest mniej inteligętnym stworzeniem.

Diabeł zaś jest szalenie inteligentny.

Obrzydliwy i odrażający, więc lepiej się z nim nie kumac. Aby zaspokoic swą nienawiśc, wrzuciłby cały Kościół do piekła z Jezusem na czele i to by mu nie wystarczyło.

A żadnego wyjscia z piekła nie ma, to dla nas ą wyścia i wszelkie możliwości odkręcania czy odwrotu, nie dla niego i dusz które przywlukł,a które odrzuciły miłosierdzie Pana.

Link to comment
Posted

Może to zabrzmieć dziwnie, ale tytuł tematu ma dla mnie inne znaczenie, niż te zawarte w niektórych wypowiedziach. Uważam, że życie na Ziemi jest rodzajem piekła z którego masz szanse się wydostać poprzez swoje czyny. Podchodząc bardziej irracjonalnie, jeżeli nie odszedłeś stąd jako dobra osoba, zostaniesz tutaj jako ,,demon". Brzmi śmiesznie, ale kto wie :wink:

Link to comment
Posted

Biblia mówi o apokalipsie, gdzie wszyscy staną przed Sądem Ostatecznym... I faktycznie, ja również się czasami zastanawiam, czy nasze wierzenia mają sens. Dlaczego my mamy cierpieć? Czemu Bóg nic nie zrobi z piekłem? Czy nasze cierpienie na Ziemi nie jest czasem karą za cierpienia Jezusa?

Nikt tego nie wie... I nie będzie wiedział...

Moim zdaniem Bóg nic nie robi z piekłem, ponieważ po prostu czeka na Sąd Ostateczny, wtedy ukaże te demony, które opętały ludzi...

Link to comment
Posted
Biblia mówi o apokalipsie, gdzie wszyscy staną przed Sądem Ostatecznym... I faktycznie, ja również się czasami zastanawiam, czy nasze wierzenia mają sens. Dlaczego my mamy cierpieć?

Znasz już apokalipsę, czas na księgę Hioba.

Czy nasze cierpienie na Ziemi nie jest czasem karą za cierpienia Jezusa?

Nikt tego nie wie... I nie będzie wiedział...

Biblia to tłumaczy. Cierpienie nie jest karą, a nieodzownym elementem naszego życia, mającym służyć m. in. poznaniu samego siebie. Coś w tym jest, ale jak dla mnie to nie jest to cała istota.

Nie wierzę w demony. Kiedyś uważano, że człowiek widzący nieistniejące postaci jest opętany, teraz wiadomo, ze jest chory psychicznie. Jest wiele różnych przykładów tego typu. To co teraz nazywa się opętaniem, kiedyś może okazać się kolejną chorobą czy zaburzeniem. Ludzie od zawsze tłumaczyli sobie to, czego nie rozumieli siłami obcymi, niebiańskimi czy piekielnymi, czas wyjść z zaścianka.

Link to comment
Posted
Kiedyś uważano, że człowiek widzący nieistniejące postaci jest opętany, teraz wiadomo, ze jest chory psychicznie. Jest wiele różnych przykładów tego typu. To co teraz nazywa się opętaniem, kiedyś może okazać się kolejną chorobą czy zaburzeniem.

Nie sposób się z tobą nie zgodzić :-) Nic dodać nic ująć...

Ludzie od zawsze tłumaczyli sobie to, czego nie rozumieli siłami obcymi, niebiańskimi czy piekielnymi,

Dla ciekawostki dodam, że nawet w starożytności ludzie, myśleli że jak pada deszcz, to bogowie się pokłócili, a gdy była burza, to że bogowie są wściekli na ludzi.

Wtedy pogoda oznaczała jacy są Bogowie w danym momencie :-)

Link to comment
Posted
Dla ciekawostki dodam, że nawet w starożytności ludzie, myśleli że jak pada deszcz, to bogowie się pokłócili, a gdy była burza, to że bogowie są wściekli na ludzi.

Wtedy pogoda oznaczała jacy są Bogowie w danym momencie :-)

To prawie, jak z aniołkami: aniołki sikają, aniołki trzepią poduszki ;]

Link to comment
Posted

Niektórzy wdają się w praktyki mające związek ze spirytyzmem, takie jak: astrologia, joga, postrzeganie pozazmysłowe, różdżkarstwo, hipnoza, wróżenie z tablicy alfabetycznej lub za pomocą wahadła. Biblia wyraźnie potępia wszelkiego rodzaju wróżbiarstwo, sztuki magiczne, czary, rzucanie uroków, przepowiadanie przyszłości, zasięganie rady u mediów, zapytywanie umarłych i ‚wypatrywanie znaków’ (5 Mojż. 18:10, 11, NW; Izaj. 8:19). Kiedy więc ktoś wda się w praktyki, w które są wmieszane jakieś „tajemne moce

Link to comment
Posted

VanessaLorca, No i co z tego? (Harry Potter Rozdział IV)

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

nie czytałem innych postów, ale mogę powiedzieć:

Piekło nie jest miejscem, a stanem duszy. Więc nie można się z niego wydostać, a zstąpienie na Ziemię i dręczenie innych to wyjątkowa okrutna kara, dla tych dusz. Piekło to stan (pośmiertny), w którym nie możemy się spotkać z Bogiem (oprócz czyśca),a nie realne więzienie.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Tatiana876
   Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
  • majorka
   Szczerze mówiąc nie zwalałabym tego kompletnie na wygląd. Widziałam wielu nieatrakcyjnych mężczyzn (jak i nieatrakcyjne kobiety), które były w związkach. Myślę, że to jest bardziej może kwestia tego, że możesz wyglądać przeciętnie + te introwertyczne cechy. Faktycznie, mężczyzna który słucha, uśmiecha się i raczej nigdy wprost nie zainsynuuje, że byłby zainteresowany (zgaduję, że nie jesteś też bezpośrednią osobą) jest dość łatwy do wrzucenia do friendzona. Ale niekoniecznie chodzi o sam wygląd. Druga kwestia - pomysł z prostytutką - nie powiedziałabym, że był taki głupi. Sama uprawiałam seks nieco później niż wszyscy i do pewnego stopnia z własnego doświadczenia wiem, jaka byłam zestresowana na myśl, co ta osoba o mnie pomyśli, kiedy dowie się, że mam tyle lat, ile mam i nie mam żadnego doświadczenia. Czy mnie nie zostawi po prostu, bo jestem jakimś dziwakiem czy coś w ten deseń. Więc to, że masz już jakieś doświadczenie, na pewno odejmie ci stresu przy wchodzeniu w przyszłą relację. A tym, co twoja przyszła dziewczyna może pomyśleć na ten temat, że pierwsze doświadczenia miałeś z prostytutką bym się nie martwiła, bo nie musisz jej właściwie nic mówić. Twoja sprawa prywatna. A gdyby ta dziewczyna pytała o twoje przeszłe związki, a nie chciałbyś powiedzieć, że nikogo nie miałeś, to na dobrą sprawę też nie musisz. Możesz wtedy powiedzieć, że nie chcesz o tym rozmawiać albo że w sumie nikogo na poważnie jeszcze nie miałeś.  Jak najbardziej zgadzam się z wcześniejszym komentarzem - raczej, patrząc na jakąś dziewczynę, powinieneś się skupić na zaprzyjaźnieniu się z nią, a niekoniecznie od razu podejść do niej jak do obiektu zainteresowania. Najlepiej postaraj zaprzyjaźniać się po prostu z dziewczynami, postaw sobie za cel poznanie i zaprzyjaźnienie się z, nie wiem, czteroma dziewczynami. Może trzema, pięcioma, jak dasz radę. Tylko zaprzyjaźnieniu się. To powinno trochę odjąć stresu i te rozmowy raczej będą luźniejsze i bardziej naturalne z twojej strony, a na pewno bardziej przekonujące dla nich. I po jakimś czasie, po może kilku miesiącach, podejrzewam, będziecie ze sobą na tyle blisko, że 1) istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będziesz się czuł z nią tak komfortowo, że sam może zaczniesz mimowolnie swobodnie okazywać jakieś zainteresowanie, 2) ona po prostu przejmie pałeczkę.  Sytuacje, w których się zapoznajesz i od razu gadacie a potem jesteście razem, mam wrażenie działają raczej u tych spontanicznych, ekstrawertycznych osób. Dla introwertyka chyba bardziej skuteczny sposób to - na początku przyjaźń, a potem (i też nie od razu, mówię, kilka miesięcy może zejść) dopiero zaczynasz wchodzić w jakiejś bardziej romantyczne rzeczy. Też co do introwertyzmu - może spróbuj właśnie znaleźć nie tyle przez warsztaty, ale jakieś, hm, nie wiem fora, albo właśnie przez tą stronę czy tam grupę, którą obserwujesz na Facebooku kogoś poznać? Ludzi można poznawać przez internet niekoniecznie tylko przez Tindera, ale właśnie jakieś wspólne grupy zainteresowań. I chyba one są bardziej skuteczne, bo na start masz coś wspólnego z tą osobą. Mam nadzieję, że chociaż coś pomogłam  
  • Shady-Lane90
   Przed chwilą odebrałam Dodę od weterynarza. Moje psie maleństwo przeszło dzisiaj zabieg i teraz powoli dochodzi do siebie. Łzy jednak cisną się do oczu, kiedy patrzę na to, jak cierpi. We wrześniu zaś, psią miłość mojego życia również czeka zabieg w anestezji. Labo - Bubka to moje oczko w głowie, a z racji jej wieku boję się co może się wydarzyć. Guz jednak musi zostać usunięty. Od jutra zaczynam dwutygodniowy urlop. Nie zmienia to jednak faktu, że będę pracować w domu. Ach ten pracoholizm ♥
  • yiliyane
   @Kreciolek16, cieszę się, że mogłam pomóc  
  • Gloria
   To znaczy najpierw wypadałoby, żebyś się sam sobie podobał, a wtedy oceny innych osób zejdą na drugi plan. Nie będą aż tak istotne.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Gloria
   Gloria
   2
  2. 2
   xxxhunnybunnyxxx
   xxxhunnybunnyxxx
   1
  3. 3
   CoolKiidOfDeath
   CoolKiidOfDeath
   1
  4. 4
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
  5. 5
   Kreciolek16
   Kreciolek16
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  9 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  8 posts
  Celt
  Celt
  7 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  Neosha
  Neosha
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
  GabrielkaNoska
  GabrielkaNoska
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Celt
  Celt
  24 posts
  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  481 posts
  yiliyane
  yiliyane
  447 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up