Jump to content

Na jaki zawód jest największe zapotrzebowanie na rynkuPracy?

Natalcia_2303

Recommended Posts

Posted

Zastanawiam się na jaki zawód jest teraz największe zapotrzebowanie na rynku pracy?Nie mam pojęcia na jaki zawód iść a co sie z tym wiaże na jaki kierunek...I czy ma być to zawodówka technikum czy liceum..Mama radziła mi zebym poszła na hotelarstwo lub coś związanego z kosmetykami...Jednak nie jestem do końca pewna...Wiem że chce pracować z ludźmi...Pomóżcie :wink: :oops: Z góry wielkie dzieki :*

Posted

Hotelarstwo to dobry pomysł, jednak coraz więcej osób idzie. Ja bym proponowała coś z kierunkami ścisłymi.

zawodówka technikum czy liceum.

to juz zależy od poziomu Twojej nauki

Posted

Napisz też o swoich predyspozycjach i zainteresowaniach, będzie łatwiej. Potrzebni są obecnie ludzie z wykształceniem technicznym, po politechnikach, ale co z tego jeśli np. byłabyś typową humanistką. Teoretycznie jeśli skończysz budowlankę i będziesz w stanie pracować czynnie na budowie, masz duże szanse na znalezienie zawodu, ale czy to jest Twój szczyt marzeń? Nie patrz tylko na to, kogo teraz się potrzebuje, bo po pierwsze to się może zmienić, a po drugie dobry pracownik, fachowiec zawsze zostanie zauważony.

Posted

Ja właśnie chciałabym pracować aby mieć kontakt z ludźmi...Moja średnia na koniec roku wynosiła 5.2 także myśle że problemu wielkiego z nauką nie mam...Ja mam dużo pomysłów co do zawodu...zastanawiałam sie nad przedszkolanką... :) Może wiecie jaką trzeba skończyć szkołę żeby to osiągnąć?? :*

Posted
zastanawiałam sie nad przedszkolanką

Pedagogika ;) ewentualnie może psychologia?, teraz akurat jest niż w tym zawodzie, tudzież pracę możesz później znaleźć w instytucjach edukacyjnych

Posted
ewentualnie może psychologia?, teraz akurat jest niż w tym zawodzie,

Słucham? Jeden z najbardziej obleganych kierunków, kształcący wykształconych bezrobotnych.

Przedszkolanka, w porządku, ale może coś ambitniejszego, jak np. nauczyciel? Fizycy, matematycy, chemicy nie dość, że nie są aż tak liczni, to zarabiają na korepetycjach.

Posted
Pedagogika

zależ♦y jeszcze jaka ;) polonistów, historyków, filologów angielskich jest mnóstwo i jeszcze więcej! tak samo fryzjerek i kosmetyczek.

Fizycy, matematycy, chemicy nie dość, że nie są aż tak liczni, to zarabiają na korepetycjach

Bardzo dobra opcja (;

Pielęgniarek też 'sie szuka ostattnio-ale to też zależy gdzie sie mieszka (szpitale, hospicja itp), brakuje lekarzy specjalistów (anestezjologów np), na AP jest teraz taki kierunek otwarty-coś tam asystent osoby starszej i niepełnosprawnej czy jakoś tak-dziewczyny zarabiają po 100 zł dziennie ...

Po prostu musisz zastanowić się co Cię interesuje i zainteresować sie trochę rynkiem... (;

Posted

W każdej branży będziesz miała styczność z ludźmi. Czy to kosmetyczka, czy urzędnik, kominiarz itd.

Tak jak napisała Tawerna, na dzień dzisiejszy największy popyt jest na inżynierów, w dodatku kasę mają większą niż sędzia.

Co do psychologii - ostatnio często zaglądam do ofert pracy (gazety i internet) i o dziwo (!) za każdym razem znajduję conajmniej 2 oferty pracy dla psychologów (głównie na staż do prywatnej poradni psychologicznej, ale zawsze to coś).

Wiele osób idzie na psychologię, bo jak twierdzą - jest to dosyć łatwy i przyjemny kierunek, później jednak pryskają za granicę pracować za 4 razy wyższe stawki. Tak więc miejsca pracy zwalniają sie nawet dla 'bezrobodnych' psychologów.

;)

Posted
Co do psychologii - ostatnio często zaglądam do ofert pracy (gazety i internet) i o dziwo (!) za każdym razem znajduję conajmniej 2 oferty pracy dla psychologów (głównie na staż do prywatnej poradni psychologicznej, ale zawsze to coś).

ale na staz to do kazdego zawodu wezma, bo urzad zaplaci, a oni beda miec niewolnika ;)

ty mowisz, ze znajdujesz 2 oferty za kazdym razem, a rocznie psychologie konczy 40-50tys osob. po 10latach daje to 400-500tys. kilka krajow bysmy obsluzyli;)

w dodatku oferty tez sa raczej ze srednich lub wiekszych miast, a nie dla psychologa z jakiejs dziury, ktory startuje w zyciu zawodowym i nie ma sie za co przeprowadzic.

i nikt z moich znajomych po skonczeniu tego kierunku nie pracuje w zawodzie, tak samo po socjologii.

Posted

Wyrafinowana,

Z tego, co się orientuję urzędy płacą za staż w placówkach państwowych, w prywatnych płacą właściciele owych placówek ;)

Poza tym nie należy rezygnować z marzeń tylko i wyłącznie dlatego, że aktualnie dla psychologów nie ma pracy.

Tak jest dziś, a skąd mamy wiedzieć jak będzie za 5, 10 (itd.) lat? Nie każdy otrzyma pracę w zawodzie tuż po uzyskaniu dyplomu, niektórzy czekają po kilka lat, ale w końcu udaje się.

Poza tym po psychologii można pracować nie tylko w ośrodkach psychologicznych, ale także w każdej jednej firmie. Jeśli już nie jest wprowdzony taki przepis, to wkrótce ma wejść w regulamin, zatrudnienie psychologa w każdej firmie (nawet np. marketingowej).

Na rynku każdego roku powstaje kilkadziesiąt nowych firm. Oczywiście nie w małych miasteczkach, ale w dużych rozwijających się miastach, typu Gdańsk, Wrocław (już nie wspomnę o Warszawie).

Są osoby, które po ukończeniu psychologii na renomowanych uczelniach, pracują hipermarkecie, ale znów nie przesadzajmy, każdego przyszłego psychologa czeka ów los ;)

Posted

Ja w tym roku piszę maturę...i na filologię angielską startuję.Nie wiem czy to przyszłościowe, szczerze mówiąc słyszałam mnóstwo komentarzy na temat bezużyteczności tego kierunku bez powiązań z ekonomią czy matematyką, no ale coż...nie zmienię się z humanistki w chemika np.Wybierałam między fil.angielską a polską.:-)

Posted

Pamietaj ze nawet jesli nie ma jakiego takiego zapotrzebowania na jakis specjalistow,a ciebie to kreci to nie warto rezygnowac! trzeba lubic to co sie robi!!

Wyrafinowana
Posted

claudynka, nie chodzi mi o rezygnacje z marzen, ale o uswiadomienie sobie tego, ze jest ono trudne do zrealizowania i w wielu wypadkach graniczy z cudem.

bo marzenia marzeniami, ale zyc z czegos trzeba i plan b pt. praca za mninimum, bo nie mam zadnych innych kwalifikacji jest kiepska perspektywa.

a co bedzie w przyszlosci? z kazdym rokiem beda przybywac tysiace psychologow, ktorzy sa swiezo po studiach, wiedze maja na biezaco, a nie np. zastana od 10lat.

obstawialabym raczej branie psychologii jako drugie studia, jako kierunek hobby, bo mniej rozczarowania.

nikt nie chce wchodzac na rynek pracy na dzien dobry sie przekwalifikowac, ani nikt nie chce miec podcietych skrzydel, zatem warto wczesniej pewne sprawy przemyslec: jakie mam szanse na bycie super hiper, ponadprzecietnym, ze to akurat mnie zatrudnia? jakie mam szanse, ze w mojej miescinie znajde zatrudnienie? jakie mam szanse na start w duzym miescie?

ogolnie pracy zawsze jest pelno dla specjalistow... pracodawcy sami sa w stanie dzwonic, bo slyszeli o tobie od kogostam. w cenie zawsze dobry ksiegowy, elektryk, hydraulik, informatyk, elektronik, automatyk, marketingowiec, przedstawiciel handlowy, ekonomista... nie ma sie co czarowac, postep idzie w kierunku elektronizacji i informatyzacji calego otaczajacego nas swiata i w tych dziedzinach najlepiej sie zahaczac, albo przynajmniej nie tracic z tymi dziedzinami kontaktu.

Pamietaj ze nawet jesli nie ma jakiego takiego zapotrzebowania na jakis specjalistow,a ciebie to kreci to nie warto rezygnowac! trzeba lubic to co sie robi!!

aby pracowac w zawodzie, ktory sie lubi, to musi byc zapotrzebowanie na ten zawod. bo jak nie ma chetnych na twoje uslugi, to jestes bezrobotna.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• grzechu98
      Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
    • Kerosine
      ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
    • Olcia15273
      Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
    • yiliyane
      Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
    • Kerosine
      ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      3
    2. 2
      wolnaczeczenia